Καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν; μασάτε ή μιλάτε; πειτε μας κοτσάνες που σας είπαν ή που είπατε ή φράσεις που όπωτε τις ακούτε ή τις θυμάστε γελάτε... απο παρέες απο φιλόυς απο τηλεώραση απο παντού, ας μαζέψουμε τα καθημερινά κοτσανάκια μας και ας γελάσουμε με την ψυχή μας;)


Αρχίζω πρώτη... πρίν λίγες μέρες είμουν σε κόκκινες μερες όπου είχα φουσκώσει πολλύ όπως κάθε φορά, ξαυνικά με βλέπει μια γνωστή μου βάζει το χέρι στην κοιλιά μου και μου λέει
-Μαρινάκι δεν μου είπες ότι είσαι έγκυος..
-Οχι της λέω αδιάθετη είμαι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Καλημέρα!
Αγαπημένο πρόσωπο, είπε (μεταξύ άλλων) στο αεροπλάνο πάνω από το Άμστερνταμ βλέποντας το δαντελένιο ολλανδέζικο ανάγλυφο:
"Κοιτάξτε αυτά είναι τα φιόρδ!" :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η μάνα μου πριν τις Πανελλήνιες, ενώ διάβαζα Μαθηματικά κατεύθυνσης, έρχεται στο δωμάτιο να αφήσει κάτι ρούχα.
Εγώ εκείνη την ώρα διάβαζα ολοκληρώματα. Τα κοιτάζει και λέει το αμίμητο "Ααααα, τι ωραίο! Έχει και περικοκλάδα" :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kάποτε ο πρώην μου (αν και νομίζω κάπου το έχω ξαναπεί αυτό) κι ενώ βγαίναμε πολυ λίγο καιρό, αποφάσισε να μου δείξει φώτο από τα βαφτίσια του ανιψιού του που είχαν γίνει πριν λίγες ημέρες. Δεν ήξερα τότε πως ο μπαμπάς του είναι ..παπάς κι έτσι μόλις τελείωσε το άλμπουμ λέω το αμίμητο:
-"Φοβερές φώτο, αλλά τον παπά τι τον βγάλατε σε όλες τις φώτο;" (καλά που δεν είπα τον τραγόπαπα, όπως συνηθίζω :P)
Σιωπή μερικών δευτερολέπτων.
-"Γιατί είναι ο παππούς του μικρού και ο πατέρας μου;"
Ε, ήθελα μια τσίχλα εκείνη την ώρα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Η μάνα μου πριν τις Πανελλήνιες, ενώ διάβαζα Μαθηματικά κατεύθυνσης, έρχεται στο δωμάτιο να αφήσει κάτι ρούχα.
Εγώ εκείνη την ώρα διάβαζα ολοκληρώματα. Τα κοιτάζει και λέει το αμίμητο "Ααααα, τι ωραίο! Έχει και περικοκλάδα" :clapup:

Χαχαχαχα :hehe::hehe::hehe: Φοβερό Καλυψούλα!!! :D

Εγώ θυμάμαι όταν πήγαινα Γ Λυκείου είχε βγει ένα τραγούδι (το οποίο δεν είχα ακούσει ποτέ, μόνο από συμμαθητές μου να το τραγουδάνε) που έλεγε "Ζήτω η Ελλάδα Ζήτω μας κι εμάς". Οπότε μία μέρα που καθόμασταν στα σκαλάκια του σχολείου και τα παιδιά άρχισαν να τραγουδάνε αυτό το τραγούδι, ένα παιδί πετάγεται και ρωτάει το θεϊκό: "Ρε παιδιά τι είναι ο μασκεμάς;;;" :D:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Θα πω εδώ το γνωστό και μη εξαιρετέο. Στο μάθημα πόσες φορές, αντί να πω "Κύριε", είπα "Κυρία"?...:D

Βέβαια σ'αυτήν την περίπτωση δεν ισχύει το "καλύτερα να μασάς". Γιατί αν μασάς κινδυνεύεις να πάρεις αποβολή...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιζαμε με τον μπαμπα μου ταβλι κ τον νικουσα συνεχεια και αρχισε να με κλεβει και μου ξεφυγε καταλαθος ενα ''ρε μ@λ@κ@ μην κλεβεις...''μια μπατσα που φαγα τη θθμαμαι ακομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Χαχαχαχα!!!! kajira πολύ γέλιο!!! :hehe:

Είμασταν πριν περίπου ένα χρόνο στο νεκροταφείο με την αδερφή μου για να ανάψουμε τα καντηλάκια για τους παπούδες μου! Εκείνη την στιγμή γινόταν ένα μνημόσυνο και μου είπε η αδερφή μου να πάω να πάρω κόλυβα! Πάω εγώ και επειδή έχω ένα μικρό προβληματάκι με τις ευχές, νομίζω δηλαδή οτι θα πω λάθος ευχή, επαναλάμβανα από μέσα μου την ευχή που έπρεπε να πω και αυτές που δεν έπρεπε! Ε, για να μην τα πολυλογώ, πέρνω τα κόλυβα και λέω στην γυναίκα που μου τα έδωσε αντί για συλληπητήρια... Να τον χαίρεστε! :redface:

Πρέπει να άλλαξα χίλια χρώματα! Ευτυχώς η γυναίκα κατάλαβε οτι είχα μπερδευτεί και δεν με έβρισε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Χαχαχαχα!!!! kajira πολύ γέλιο!!! :hehe:

Είμασταν πριν περίπου ένα χρόνο στο νεκροταφείο με την αδερφή μου για να ανάψουμε τα καντηλάκια για τους παπούδες μου! Εκείνη την στιγμή γινόταν ένα μνημόσυνο και μου είπε η αδερφή μου να πάω να πάρω κόλυβα! Πάω εγώ και επειδή έχω ένα μικρό προβληματάκι με τις ευχές, νομίζω δηλαδή οτι θα πω λάθος ευχή, επαναλάμβανα από μέσα μου την ευχή που έπρεπε να πω και αυτές που δεν έπρεπε! Ε, για να μην τα πολυλογώ, πέρνω τα κόλυβα και λέω στην γυναίκα που μου τα έδωσε αντί για συλληπητήρια... Να τον χαίρεστε! :redface:

Πρέπει να άλλαξα χίλια χρώματα! Ευτυχώς η γυναίκα κατάλαβε οτι είχα μπερδευτεί και δεν με έβρισε! :P

Σε αντίστοιχη φάση φίλος μου είχε πει "Να ζήσετε να τον χαιρόσαστε":eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σε κηδία, όταν κλαιγανε και οδηρόντουσαν και εγώ πήγα για συμπαράσταση στην φίλη μου, έτσι λοιπόν που ήταν μισολυπόθυμη η φίλη μου και κρατώντας την αγγαλιά έρχετε μια γυναίκα και μου λέει...
-Να σαι καλά κορίτσι μου που βοηθάς την οικογένεια..
-Μην το σηζητάτε κάν της λέω
-Πρέπει να φύγω μου λέει, να ζήσετε να την θυμάστε
Οπότε και εγώ αντιστρέφω την ευχή
-Ευχαριστώ πολλύ τι να πώ αυτή την άσχημη στιγμή... κι απ'τα δικά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Λεκτικές γκάφες...Άλλο τίποτα!

Σε μουσική σκηνή που τραγουδούσε η Πρωτοψάλτη, μετά το τέλος της παράστασης βλέπω τον Κραουνάκη. Τον πλησιάζω και του λέω με πάθος:
"Υπέροχη παράσταση...Συγχαρητήρια κύριε Βουτσινά!" :D

Πολλά χρόνια πριν, είμαστε εγώ και μια φίλη στο "Όνειρο-Ξαρχάκος" που τραγουδάει ο Παύλος Σιδηρόπουλος και περιμένουμε την υπόλοιπη παρέα. Να τονίσω ότι εκείνη την εποχή δεν υπήρχε άλλη τηλεόραση εκτός από την κρατική και φυσικά δεν έκανε αφιερώματα στην Ελληνική Ροκ σκηνή. Επίσης, ελλείψει πικ-άπ, μόνο από κασσέτες τον ήξερα και δεν τον είχα δει ποτέ...
Καθόμαστε λοιπόν με τη φίλη μου και ψάχνουμε την σερβιτόρα, η οποία ήταν άφαντη. Σηκώνομαι και πάω στο μπαρ για να πάρω μπύρες. Βλέπω έναν κούκλο καθισμένο σε ένα σκαμπώ μέσα στο μπαρ και του λέω "αδερφέ, πιάνεις δύο μπύρες;"
-"Αμέσως καρντασίνα", μου απαντά, και κάνει νόημα στην σερβιτόρα για να μου τις δώσει.
Πληρώνω, γυρνάω στο τραπέζι και λέω στην φίλη μου "είδες έναν κούκλο που κάθεται στο μπαρ;"
Πριν προλάβει αυτή να γυρίσει, καταφτάνουν στο τραπέζι όλοι οι υπόλοιποι "υποψιασμένοι" φίλοι μας και μας λένε:
-"Τον είδατε τον Παύλο; Μέσα στο μπαρ κάθεται!"
Η φίλη μου γουρλώνει τα μάτια, με κοιτάει που έχω κοκκινήσει, ρωτάει "καλά ρε, σε αυτόν παρήγγειλες;" και μόλις ψελίζω "ναι", μου λέει το αμίμητο "πάλι καλά που δεν του είπες να έρθει να μας καθαρίσει το τραπέζι"!!! :clapup:

Μήπως πρέπει να έχω μόνιμα μια μαστίχα στο στόμα μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franky5465

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
κάποτε πήρα τον πατέρα μου τηλέφωνο αντί ένα φίλο μου και η πρώτη κουβέντα ήταν το κλασσικό " ελα ρε μ*****α! "
το τηλεφωνο το εκλεισα με την ταχυτητα του φωτός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Χριστούγεννα στα Τρίκαλα, σε ένα μπαράκι. Είμαι με ένα φίλο μου του οποίου η εμφάνιση και το ντύσιμο είναι νορμάλ προς κυριλέ. Έρχεται ένας καραέμοκλας με μαλλί με φράντζα, κόκκινη καζάκα, μπλε γραβάτα, ασπρο πουκάμισο, και σταράκια και τον χαιρετάει.
Του λέω: Πού το ψώνισες αυτό το σούργελο και μου κάνει: Είναι ο αδερφός μου!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Πρώτο σκηνικό: Κέρκυρα κάθε καλοκαίρι στα μέσα Αυγούστου γίνεται η Βαρκαρόλα, ένα event κοντά στο Φρούριο (όχι πάντα εκεί) που καραβάκια στολισμένα με φώτα και χορευτές/τριες με παραδοσιακές ενδημασίες του νησιού περνάνε σε στυλ "παρέλασης" και έχει γενικά χορούς και μουσικές. Δε θα ξεχάσω ποτέ μία τουρίστρια που μας ρώταγε αν "Εδώ είναι που θα γίνει η βαρκαριόλα?".

Δεύτερο σκηνικό: Πάλι Κέρκυρα στο μοναστήρι της Παλαιοκαστρίτσας που ο παπάς εκεί που διαβάζουν ονόματα για ψυχοχάρτι (έτσι δε λέγεται?) αντί να πει τάδε του Καρόλου είχε πει τάδε του καριόλου. *νευρικό γέλιο enabled*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θυμήθηκα μόλις κάτι που με 'κανε πραγματικά να γελάσω. Αλλά σε αυτήν την περίπτωση θα σας αποδείξω πως τελικά ίσως είναι καλύτερο το να μιλάς από το να μασάς!:P

Είχαμε βγει όλη η παλιοπαρέα και αποφασίσαμε να φάμε κινέζικο. Όλα ωραία όλα ανθηρά.. κάναμε χαβαλέ με τα ξυλάκια.. και λοιπά. Μας έφεραν κι από αυτά τα μπισκοτάκια που έχουν μέσα ένα χαρτάκι, κάτι σαν ευχή ή και γω δεν ξέρω τι..
Με τα πολλά παίρνει ένα, ένας φίλος μου και το τρώει. Η αλήθεια είναι πως δεν τον προσέξαμε εκείνη τη στιγμή καθώς συζητούσαμε.

Αφού τελειώνω το φαγητό μου, παίρνω κι εγώ ένα να δοκιμάσω, το ανοίγω και διαβάζω δυνατά στους υπόλοιπους τι έγραφε το χαρτί μου.

Γουρλώνει το παιδί τα μάτια :blink:, ξεροκαταπίνει και λέει με διστακτική φωνή: "Έχουν όλα χαρτάκια μέσα;"


:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Θυμήθηκα μόλις κάτι που με 'κανε πραγματικά να γελάσω. Αλλά σε αυτήν την περίπτωση θα σας αποδείξω πως τελικά ίσως είναι καλύτερο το να μιλάς από το να μασάς!:P

Είχαμε βγει όλη η παλιοπαρέα και αποφασίσαμε να φάμε κινέζικο. Όλα ωραία όλα ανθηρά.. κάναμε χαβαλέ με τα ξυλάκια.. και λοιπά. Μας έφεραν κι από αυτά τα μπισκοτάκια που έχουν μέσα ένα χαρτάκι, κάτι σαν ευχή ή και γω δεν ξέρω τι..
Με τα πολλά παίρνει ένα, ένας φίλος μου και το τρώει. Η αλήθεια είναι πως δεν τον προσέξαμε εκείνη τη στιγμή καθώς συζητούσαμε.

Αφού τελειώνω το φαγητό μου, παίρνω κι εγώ ένα να δοκιμάσω, το ανοίγω και διαβάζω δυνατά στους υπόλοιπους τι έγραφε το χαρτί μου.

Γουρλώνει το παιδί τα μάτια :blink:, ξεροκαταπίνει και λέει με διστακτική φωνή: "Έχουν όλα χαρτάκια μέσα;"


:lol:
ΧΑΧαχαχαΧΑΧΑΧΑχαχ :rofl: το είχε πάθει και ένας φίλος μου στη Πάργα στο Κινέζικο αυτό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μια φορα μιλούσα με pm με ένα άλλο μέλος και είχαμε περάσει στις λεπτομέρειες, κοινώς συστηνόμασταν. Γράφω εγώ σε ένα pm "και ναι, βασικά με λένε Πίου", περιμένοντας απάντηση. Μου απαντάει σε όλα τα αλλα, αλλα δε γραφει όνομα. Επιμένω εγώ, "καλε σου είπα, με λένε Πίου!" και απαντάει... ότι είχε ανέκαθεν το μικρό του όνομα στην παρένθεση του προφίλ...
Μη με παίρνετε σοβαρά, σας λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στην συναβλία του Πάριου ακούω πίσω μου μια μάνα να λέει στο πεντάχρονο παιδί της:

-Μωρό μου μην τρώς τόσα πατατακια θα πάθεις παρακράτηση υγρών:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ενω περιμενα ταξι με μια φιλη μου περναει ενα ταξι ελευθερο αλλα δεν σταματαει.και του φωναζει η φιλη μου "αφου την εχεις σηκωμενη γιατι δεν μας παιρνεις!!!:D¨περιττο να πω τι γελιο επεσε απο τους γυρω!και απο μενα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειμαι με μια φιλη σπιτι κ θελαμε να δουμε ταινια..αλλα δεν ειχα πολιμπριζο να βαλω κ το καλωδιο του dvd κ της το λεω...
κ η λυση της ξερετε ποια ηταν?? ε βγαλε τη τηλεοραση κ βαλε το dvd...
!!! θεα θεα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top