Αγαπημένη Εποχή

Ποία εποχή προτιμάς;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
  • Χειμώνα

    Ψήφοι: 27 30.7%
  • Άνοιξη

    Ψήφοι: 18 20.5%
  • Καλοκαίρι

    Ψήφοι: 29 33.0%
  • Φθινόπωρο

    Ψήφοι: 14 15.9%

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Διλημα... Το καλοκαιρι ξεκουραζεσαι για κανα 3μηνο, τον χειμωνα παλι για 15 ημερες. Παρολα αυτα, προτιμω το χειμωνα. Δεν την αντεχω τη ζεστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
εχμ... εμένα πάλι μου αρέσει ο χειμώνας....
ίσως γιατί το χειμώνα έχουμε τα Χριστούγεννα που προσωπικά με ΞΕΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ!!!!
λαμπιόνια... στολίδια... δώρα στα αγαπημένα μου πρόσωπα... τα γεννέθλια μου... κασκόλ... σκουφιά... το τζάκι να καίει κάργα και γω μπροστά του με κεράκια κρασάκι μουσικούλα και καλή παρέα...
ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ!!!! :thumbsup:

:thumbup: τζάκι με μπριζόλες να ψήνονται, πατάτες και μήλα στο αλουμινόχαρτο μέσα στο καρβουνο, κρασι και φαγητο πάνω στην μοκέτα και φυσικά ψωμί με λάδι και ρίγανι. Α ρε γλέντια! Έξω να ρίχνει τα άντερα του απο χιόνι και γενικά να έχει και λίγο ψώφο.

Χειμώνας και μόνο χειμώνας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
:thumbup: τζάκι με μπριζόλες να ψήνονται, πατάτες και μήλα στο αλουμινόχαρτο μέσα στο καρβουνο, κρασι και φαγητο πάνω στην μοκέτα και φυσικά ψωμί με λάδι και ρίγανι. Α ρε γλέντια! Έξω να ρίχνει τα άντερα του απο χιόνι και γενικά να έχει και λίγο ψώφο.

Χειμώνας και μόνο χειμώνας!

πάλι καλα που δεν είπε κουνέλι:D

Αχ όντως ωραίος ο χειμώνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
πάλι καλα που δεν είπε κουνέλι:D

Αχ όντως ωραίος ο χειμώνας

To κουνέλι θα το φάμε το μεσημέρι γιατί οι μπριζόλες δεν είναι πολλές! Καλό ήταν, με την γούνα του κάναμε και παντόφλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
To κουνέλι θα το φάμε το μεσημέρι γιατί οι μπριζόλες δεν είναι πολλές! Καλό ήταν, με την γούνα του κάναμε και παντόφλες

:mad: παππού θα σε αποκληρώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
:mad: παππού θα σε αποκληρώσω

:oops: Μα, έπρεπε να φάει ο κόσμος βρε κουνελάκι μου, να πέθαιναν στην πείνα, έλα σχόραμε!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με χαρά βλέπω ότι προς το παρόν βγαίνει μπροστά ο χειμώνας! :clapup:
Συμφωνώ γιατί είναι μια εποχή πολύ δημιουργική κατά την άποψή μου. Την άνοιξη ερωτεύεσαι και ονειροβατείς, το καλοκαίρι φεύγεις απ' όλα και κάνεις τρέλες, το φθινόπωρο νοσταλγείς το καλοκαίρι και ονειροβατείς (πάλι) ενώ το χειμώνα έχεις τον χρόνο επιτέλους να κυνηγήσεις τα όνειρά σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ο χειμονας γιατι:
κανει κρυο και βρεχει...μαρεσουν και τα δυο υπερβολικα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Καλοκαίρι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λίγοι είμαστε κάπου στην μέση ε??
ή κρυο ή ζέστη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
παρόλο που βρίσκομαι σε νησί κ το καλοκαίρι είναι super,εμένα μου αρέσει ο χειμώνας! :D μου αρέσει η βροχή και γενικά η ατμόσφαιρα που δημιουργεί ο χειμώνας,που σκοτεινιάζει νωρίς,που δεν κυκλοφορεί πόλύς κόσμος:clapup: :clapup: ,που φοράω ζεστά ρουχαλάκια,που χουχουλιάζω μπροστά στο τζάκι...:P
θα ήθελα να χιονίζει αλλά δυστυχώς εδώ, αυτό γίνεται μόνο στα βουνά...αλλά οκ,ευκαιρία για βολταράκια σε φοβερά χωριά,με φίλους για καλό φαγητό και κραιπάλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαλοκαιρι...λιγα ρουχα...βολτες κατω απο τον καυτο ηλιο...περατζαδες στις παραλιες χερι χερι με το amore σου...αναλαφρη διαθεση...αλλα το απολυτο...καλοκαιρι και βροχη:clapup:
ειλικρινα η βροχη ειναι το αγαπημενο μου καιρικο φαινομενο και ειδικα οταν ειναι καλοκαιρι και βρεχει...ααχχχ...τελειο!
απο εκει και υστερα οσο και αν μου αρεσει το καλοκαιρι δεν θα μπορουσα και δεν θα ηθελα ποτε να ζησω καπου που να ειναι μονο καλοκαιρι...
Καθε εποχη εχει την μαγεια της!Καθε εποχη εχει την δικια της ιδιαιτερη ομορφια και σε γεμιζει με χιλιαδες διαφορετικα συναισθηματα...;)
Γι' αυτο και γενικα ειμαι της αποψης οτι "Καθε μερα που ξημερωνει και σε βρισκει να εισαι πανω σε αυτην την γη (και οχι "μεσα"της) ειναι μια ξεχωριστη και ομορφη συναμα μερα!Ειτε κανει κρυο ειτε ζεστη...ειτε 1002".;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Παρ'όλο που το καλοκαίρι με τη ζέστη αισθάνομαι σαν... σούπα :P το προτιμώ από τις άλλες εποχές, γιατί μπορώ να βγα'ινω έξω χωρίς να κουβαλάω ομπρέλες και παλτά, γιατί πάμε διακοπές :clapup: και γενικά γιατί περνάω καλά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Η άνοιξη δεν σου αρέσει?? όυτε σούπα γίνεσαι όυτε ομπρέλες
απο θέμα καιρού την άνοιξη ακι φθινόπωρο προτιμώ τώρα που το σκέφτομαι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εγώ προτιμώ το καλοκαιράκι,γιατι έχει ζέστη και δεν κρυώνει η μύτη μου (:redface:),γιατί οι ημέρες έχουν μεγαλύτερη διάρκεια,γιατί όλοι ξεχύνονται στους δρόμους,γιατί πάμε διακοπές στα υπέροχα νησάκια μας (και όχι μόνο:yahoo:),γιατί λατρεύω τα καλοκαιρινά ηλιοβασιλέματα,όπως και τα βραδυνά μπανάκια κάτω απ'τον έναστρο ουρανό(:inlove:),γιατί όλοι δείχνουν πιο ξένοιαστοι και χαρούμενοι και κυρίως,γιατί θεωρώ ότι το καλοκαίρι όλοι σχεδόν βάζουμε στην άκρη τις έγνοιες μας κι ό,τι μας στεναχωρεί και μας αγχώνει και απελευθερωνόμαστε,είμαστε πιο ανοιχτοί στο να διασκεδάζουμε και να περνάμε υπέροχα κάθε στιγμή που περνάει..:jumpy:και για 1002 ακόμα λόγους,αλλά δεν με παίρνει να τους γράψω όλους,γιατί θ'αρχίσουν να πέφτουν ντομάτες πια... :redface: :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Έχοντας σιχαθεί τελείως το χειμώνα φέτος,λάτρεψα ακόμα περισσότερο το καλοκαίρι.Ούτε ιώσεις ούτε τίποτα.Ντάλα ζέστη,κλειστά τα σχολεία και δεν συμμαζεύεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Ανοιξη ψηφιζω!Κ καλοκαιρι φυσικα γιατι η θαλασσα ειναι the best!!Οσοι μενουν βορεια Ελλαδα θα καταλαβουν γιατι σιχαινομαι τον χειμωνα...Μονο εδω καταλαβαινεις χειμωνα...κρυο..:no: Κ φυσικα μακρια απο εμας οι βροχεςςςςς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ άνοιξη... Ο τρόπος που ξυπνάει η φύση με μαγεύει.

Συν το ότι επιλέγεις: Θα προλάβω τα τελευταία χιόνια ή να δοκιμάσω το πρώτο μου μπάνιο;;

Και μυρίζει τέλειααα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Kαλοκαίρι απο την αποψη οτί κλείνουν τα σχολεία,μπορείς να ντυθείς όπως θες,μπορείς να κοιμάσαι και να ξυπνάς ότι ώρα θες ...
Αλλά η ζέστη μου τη δίνει....
Γι'αυτο από αποψή καιρού ψηφίζω Ανοιξη γιατί δεν εχει ούτε πολύ κρύο ούτε πολύ ζέστη!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όλες έχουν την ομορφιά τους αλλα με πολλύ μεγάλο δυσταγμο έβαλα την ανοιξη, δύσκολο να επιλέξω, είναι η κάθε μία φανταστική..

Το καλοκαίρι ζεστούλα, μπανάκια, βολτίτσες...
Το φθινόπωρο Μυροδιά υγρασίας, χαλαρά μετά το ξεσάλωμα του καλοκαιριού, πρωτοβρόχια
Το χειμώνα κρύα, αγγαλιά δύπλα στην σομπα, κουβερτούλες και απο κάτω εγώ με τον άντρα αγγαλιά, βροχερές νύχτες και μέρες
Την άνοιξη λουλούδια, χαρά, μυρωδιές παντού, δροσερές νύχτες σε παραλίες και ελαφρί αεράκι να σε χαλαρωνει...

Πώς να μην αγαπώ όλες τις εποχές:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top