Αγαπημένη σοκολάτα

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
βασικά τρελένομαι για γάλακτος με αμύγδαλα αλλά μου αρέσει και η άσπρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkmini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλκμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ασπρη crunch!! (μας βλέπω να κανουμε fun club)

Γενικα όμως, εγώ για σοκολάτα πουλάω τη ψυχή μου στο διάβολο...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Μακράν οι bitter:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Οι ημίγλυκες σοκολάτες του Lidl με ολόκληρα φουντούκια είναι οι αγαπημένες μου. Μου αρέσουν επίσης η Crunch αλλά η κανονική (η λευκή σοκολάτα είναι πολύ γλυκιά για τα γούστα μου, τουλάχιστον συνήθως), η Twix και φυσικά η ΙΟΝ με τα ολόκληρα αμύγδαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TiNk!!!

Νεοφερμένος

Η TiNk!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μισώ την άσπρη σοκολάτα όπως και την σοκολάτα υγείας(τα εντελώς αντίθετα δηλαδή):sick: .Μου αρέσουν όμως πάρα πολύ οι σοκολάτες γάλακτος ΙΟΝ και Παυλίδης με φράουλα:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλά το lidl έχει.. τρελά πράγματα! Όχι μόνο από σοκολάτες αλλά και από μπισκότα! Μέχρι και παγωτά έχουν τέτοια περίοδο! Αύριο που θα πάω θα εφοδιαστώ καταλλήλως!

@ aliki_s : bitter είναι γενικά προτίμηση ή σοκολάτα? Αν ναι, πες λίγο γέμιση!

Η υγείας κι εμένα δεν μου αρέσει, όπως και οι ανώμαλες (που έχουν μέσα καρύδι, φουντούκι κλπ..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι εξής σοκολάτες:
kit kat
3bit
twix
crunch(άσπρη)
ION γάλακτος(δε μου αρέσει καθόλου η αμυγδάλου)
lacta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
παυλιδης με φραουλα τα σπαει!
λακτα κλασσικα
γαλακτος της ιον all time classic
snickers
kider bueno
φανταζομαι φαινεται καθολου δε μου αρεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Καλά το lidl έχει.. τρελά πράγματα! Όχι μόνο από σοκολάτες αλλά και από μπισκότα! Μέχρι και παγωτά έχουν τέτοια περίοδο! Αύριο που θα πάω θα εφοδιαστώ καταλλήλως!
Τί σύμπτωση! Αύριο (ίσως) πάω κι εγώ!

Και το παγωτό σοκολάτα που έχουν είναι ωραίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ολες :D
χωρις διακρισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
βασικά μου αρέσει τόσο πολύ η σοκολατα που δεν έχω πρόβλημα με κανένα είδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliaki

Νεοφερμένος

Η Έλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
break κ 3bit!!!
κ πολλες απο τις παραπανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Αρχίζω:
-toblerone => Μία και μοναδική! Ασυναγώνιστη:D
-crunch λευκή
-lila pause=> σταθερή αξία, πόσα χρόνια την τρώω ούτε εγώ δεν ξέρω:$
-3bit
-derby=> το δοκίμασα πρόσφατα, ωραία σοκολατίτσα!
Αυτά μου αρέσουν περισσότερο. Γενικώς μ'αρέσουν πολύ οι σοκολάτες αλλά νταξ δεν ψοφάω κιόλας:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ρε παιδιά, αυτή η Toblerone τι έχει μέσα? Έχω ακούσει γενικά καλές εντυπώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
@ aliki_s : bitter είναι γενικά προτίμηση ή σοκολάτα? Αν ναι, πες λίγο γέμιση!

Το πρώτο...παίζει να μαι η μοναδική εδω περα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δεν παίζει, είσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Όχι δεν είσαι :P Μου έφερνε κάποτε ο αδερφός μου ολλανδικές σοκολάτες με 80% κακάο. Απίστευτες.

Αλλά μ'αρέσει πάααρα πολύ η λευκή Crunch και η σοκολάτα υγείας.
Δεν τρώω όλες αυτές με γέμιση μπανάνα, φράουλα καθώς επίσης σιχαίνομαι και με φουντούκια, αμυγδαλά κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πέρα από τις εμπορικές, αγαπημένες μου είναι οι ελβετικές Lindt, ναι μεν πανάκριβες, αλλά πραγματικά μοναδικές. Την άνοιξη που πήγα Ελβετία έφερα πίσω 3 κιλά σοκολάτες.:P
Καλή και η Toblerone, αλλά πραγματικά, ό,τι πιο εμπορικό, απλό και συνηθισμένο κυκλοφορεί σε κάθε ελβετικό σουπερ μάρκετ. Δεν είναι αυτό που λέμε πραγματική ελβετική σοκολάτα. Εδώ που τα λέμε ούτε καν η Lindt δεν είναι. Οι καλύτερες και πιο original που έφαγα ήταν χύμα σοκολάτα σε πλάκες, που σου κόβουν όσο θέλεις, από διάφορες γεύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μ αρεσουν ολων των ειδων οι σοκολατες και τρωω καμια φορα μεχρι υπερβολης...

οι αγαπημενες μ ειναι η μεγαλες της μιλκα(ετσι την εβγαλα στις ανταλλαγες περσυ)
καθως επισης οι toblerone ειναι θεικες... τελος δν αντιστεκομαι στις λακτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
By the way, στην Ελβετία πουλάνε και Toblerone, ακριβώς ίδιο σχήμα και συσκευασία, των 14 κιλών. Είναι κάμποσα μέτρα και κάνει 120 ευρώ. Υπάρχουν και σε μικρότερες αναλογίες αρκετές, μέχρι να φτάσεις στις πολύ μικρές των κάτι γραμμαρίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top