Ξεστόλισμα

Sarah_Fest

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Καλά στολίσαμε (εδώ και ένα μήνα), καλά περάσαμε, χαρήκαμε τα φωτάκια, αυξήσαμε τα έσοδα της ΔΕΗ φωταγωγόντας μέχρι και το....μπάνιο, βαρεθήκαμε να μαζεύουμε πευκοβελόνες και ασημόσκονη από τα χαλιά (και κολλάει άσχημα η άτιμη!), και κάποια στιγμή...​

ήρθε η ώρα για ΞΕΣΤΟΛΙΣΜΑ!

Για μένα προσωπικά είναι η χειρότερη αγγαρία που μπορεί να μου τύχει! (Χειρότερη και από το σίδερο, ναι!) Κούτες ανοιχτές γύρω τριγύρω (να ξέρουμε πού έχουμε τι και να μην ψαχνόμαστε του χρόνου), μονίμως με το αζαξ και το οινόπνευμα στο χέρι για να φεύγουν τα υπολείμματα του σελοτέιπ από παράθυρα και πόρτες, μια γενική αναστάτωση που κρατά ένα ολόκληρο πρωϊνό στην καλύτερη περίπτωση! Και μετά άντε να τα ξανατακτοποιήσεις όλα στο πατάρι!!! Άσε που πάντα κάτι θα ξεχάσεις γιατί δεν το πήρε το μάτι σου!​

Εσείς πώς νιώθετε όταν έρθει η ώρα να ξεστολίσετε;
Το αναθέτετε μήπως σε άλλους (ας είναι καλά η μάνα;)
Ξεστολίζετε αμέσως ή είστε από εκείνους που κάνουν...άλλον ένα μήνα να ξεστολίσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μάνα, μάνα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω εφυγα πριν ξεστολισουμε, οποτε... μανα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πω πω το ξεστόλισμα αλλά και το στόλισμα είναι από τα πιο βαρετά πράγματα! Κάθε χρόνο μου φαίνεται η χειρότερη αγγαρεία και για αυτό πάντα βρίσκω δικαιολογίες για να το αποφύγω!!! Φέτος, όμως δεν το γλιτώνω! Θα αναγκαστώ να ξεστολίσω :/:! Μου έχουν δώσει διορία μέχρι την κυριακή :P:P:P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τι είναι ένα ΞΕΣΤΟΛΙΣΜΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μεχρι περσυ το εκανε η μαμα μου με τις αδερφες μου. Φετος ομως το φορτωθηκα, αφου αποφασισα να μεινω μονη μου [καλα να παθεις]. Εχω ηδη ξεστολισει αλλιως θα με εβρισκε το Πασχα με δεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι πολυ απλη η λυση, δεν στολιζεις και ετσι δεν ξεστολιζεις...! Εγω τουλαχιστων αυτο εχω εφαρμωσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό έκανα φέτος. Βαριέμαι απίστευτα και να στολίζω και να ξεστολίζω.. και μιας και μένω μόνη και κανείς δεν θα χαιρόταν ιδιαιτέρως με τα φωτάκια .. ε και του χρόνου καλά είναι! (και βλέπουμε.. :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εμενα με βοηθησε και ο αντρας:) σε μιση ωρα ειχαμε ξεμπερδεψει;)
πιο πολυ μ αρεσει να ξεστολιζω παρα να στολιζω:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Επίσης μπορείς να πάρεις το δέντρο έτσι όπως είναι στολισμένο και να το βάλεις στην ντουλάπα και του χρόνου να το ξαναβγάλεις.
Τι λέτε ωρε;
Άμα είναι κανείς λιτός στο στόλισμα (δεν βάζει παντού λαμπιόνια, γιρλάντες ακόμα και στο μπάνιο και δεν κρέμονται φωτάκια ακόμα και από το ταβάνι -το έχω δει και αυτό σε σπίτι), τότε δεν είναι τόσο κουραστικό, μαζεύεις σε μια κούτα ο,τι μπαλάκι και διακοσμητικό έχεις και σε μια άλλη το δέντρο. Σκουπίζεις και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μου πήρε 12 λεπτά. Καλά είναι νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ και το χριστουγεννιάτικο δέντρο μου σας χαιρετούμε...
ελπίζω ως την Κυριακή να έχω ξεστολίσει


απάντησα στο θέμα ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
aαχαχαχαχαχαχ, κι εμείς το ίδιο:D βγάλαμε του μπαλκονιού, αλλά το δέντρο λέμε να του μάθουμε να ξεστολίζεται μόνο του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
aαχαχαχαχαχαχ, κι εμείς το ίδιο:D βγάλαμε του μπαλκονιού, αλλά το δέντρο λέμε να του μάθουμε να ξεστολίζεται μόνο του:P


ε ναι, βέβαια... του μπαλκονιού γρήγορα γρήγορα μη γίνουμε και ρεζίλι στη γειτονιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ειναι πολυ απλη η λυση, δεν στολιζεις και ετσι δεν ξεστολιζεις...! Εγω τουλαχιστων αυτο εχω εφαρμωσει...
κι εγώ το ίδιο:redface:
βαριέμαι απίστευτα και το στόλισμα, και το ξεστόλισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά το πρόβλημα δεν είναι το στόλισμα αλλα η στεναχώρια που τελειώσαν τα φωτάκια, οι φάτνες και τα στολίδια, σαν ξεστόλισμα μου πέρνει 1 ολόκληρη μέρα, πρέπει να βγάλω πρώτα τα υλικά της φάτνης με προσοχή και μετά γλώμποι φωτάκια, φώτα στο μπαλκόνι, το χορτάρι που ήταν τα φώτα στο μπαλκώνι, τους σταλακτίτες μεσα στο σπίτι, φιόγκους απο πόρτες, στους διαδρόμους, σε υπνοδομάτια, αγιοβασιλάκια και γιάλινα στολίδια παντού.

Πάντα ξεχνάω και κάποια απο αυτά μιάς που τα Χριστούγεννα το σπίτι γίνετε σπηλιά γεμάτη φώς και χρωματα, μια μέρα λοιπόν και είμαστε οκ, αλλα πάντα μέρα που δεν δουλέυω, αλλιώς την έκανα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αστο ρε Μάνια.
Αμα είναι να κάνεις όλα αυτά, καλύτερα να μετακομίζεις αλλού για τα Χριστούγεννα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
LOL!!! Δίκιο έχει ο Πειρατής!

Μέχρι να τα ξεστολήσεις όλα αυτά θα έρθουν τα άλλα Χριστούγεννα :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αστο ρε Μάνια.
Αμα είναι να κάνεις όλα αυτά, καλύτερα να μετακομίζεις αλλού για τα Χριστούγεννα.......

Υπερβάλεις τώρα, δεν μπορώ να έχω δέντρο το πάσχα, αλλιώς θα σο έλεγα εγώ:P

LOL!!! Δίκιο έχει ο Πειρατής!

Μέχρι να τα ξεστολήσεις όλα αυτά θα έρθουν τα άλλα Χριστούγεννα :P!

Ειναι φοβερά τα χριστούγεννα, άν είχα τώρα φώτο θα σας έστελνα να δείτε το χάος:P

Πάρτε μάτι μόνο απο ην φάτνη μου:D#130
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top