Ονοματολογία.....

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαρεσει το νικολ!!! παρα πολυυυ!!!
εμενα Giovanna με λενε. χαρηκα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
:D:D:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εχω το πιο συνηθισμενο γυναικειο ονομα που υπαρχει. :worry:
Οταν ημουν μικρη δεν μου αρεσε καθολου. Τωρα απλα το εχω συνηθισει. :|
Οπως ειναι ομως.. Σε "παραφρασεις" απλα δεν ακουω. :mad:
Αν ειχα επιλογη (οταν με βαφτιζαν) θε επελεγα σιγουρα καποιο αλλο. :hmm: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το όνομα μου!! Άλλωστε δεν έχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
εγω εχω το Μιχαλης και δεν πολυενθουσιαζομαι...εσας σας αρεσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsus:
εγω εχω το Μιχαλης και δεν πολυενθουσιαζομαι...εσας σας αρεσει?


είναι απ τα ονόματα που μου αρέσουν γιατί το είχε κάποιος που κάποτε αγάπησα πάρα πολύ... :)


δεν είναι περίεργο το πως συνδιάζουμε τα ονόματα με ανθρώπους που μας έκαναν καλό ή κακό στο παρελθόν? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πραγματι ΚΟΥΕ
Εγώ όσες χριστίνες έχω γνωρίσει εκτός από μια μου έχουν βγει γαμώ τα παιδιά!
Και όταν κάποια μου λέει ότι λέγεται Χριστίνα, αυτόματα προειδέαζομαι θετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παλι με τους κωστηδες εχω προβλημα ρε παιδια. και ειναι τοσο κοινο ονομα! :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πάντως δεν μαρέσουν σίγουρα τα διπλά-τριπλά ονόματα. Και καθόλου τα υποκοριστικά!Υποβιβάζουν την δυναμική του ονόματος και δίνουν ένα γλυκανάλατο τόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Πάντως δεν μαρέσουν σίγουρα τα διπλά-τριπλά ονόματα. Και καθόλου τα υποκοριστικά!Υποβιβάζουν την δυναμική του ονόματος και δίνουν ένα γλυκανάλατο τόνο!

συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Πάντως δεν μαρέσουν σίγουρα τα διπλά-τριπλά ονόματα. Και καθόλου τα υποκοριστικά!Υποβιβάζουν την δυναμική του ονόματος και δίνουν ένα γλυκανάλατο τόνο!

+1 :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
και αν δεν σας αρέσει το ονομα??δεν κάνετε ένα υποκοριστικό??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ όχι bunny! Μάλιστα δυσκολεύομαι πολύ με τα υποκοριστικά! Ειδικά όταν είναι 2ης και 3ης μετάλλαξης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εμένα πάντως είναι άσχετο το πως με φωνάζουν με το βαπτιστικό μου αλλά δεν μου αρέσουν τα στυλ Κυριακή Κούλα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αν το ονομα ειναι χαλι, τοτε υποκοριστικο με χιλια!! Βεβαια ειναι τελειως χαζο να σε λενε Αλεξανδρο η Κωνσταντινο και να το κανεις Αλεκο η Κωστα ρισπεκτιβλι.

(Εμενα το δικο μου υποκοριστικο ειναι ολα τα λεφτα!! :clapup:Αν και δεν βγαινει κατευθειαν απο το ονομα μου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
΄Οπως ειναι εκνευριστικό να 'χεις δύο ονόματα και να σε φωνάζουν με αυτά :confused:

Οπότε χίλες φορές το υποκοριστικό μου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
΄Οπως ειναι εκνευριστικό να 'χεις δύο ονόματα και να σε φωνάζουν με αυτά :confused:

Οπότε χίλες φορές το υποκοριστικό μου :clapup:

+1 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
΄Οπως ειναι εκνευριστικό να 'χεις δύο ονόματα και να σε φωνάζουν με αυτά :confused:

Οπότε χίλες φορές το υποκοριστικό μου :clapup:


Δηλαδή θα φωνάζουν ΜΑρία Ελένη??:P
Κρατάς ένα και τελειώνει η υπόθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά αν μπορούσα να διαλέξω πάλι θα διάλεγα το υποκοριστικό μου!

Ανάμεσα στα δύο θα διάλεγα το δεύτερο (Σταυρούλα) για συναισθηματικούς λόγους αλλά από την άλλη σαν όνομα καθε αυτό δεν μ'αρέσει...

Νομίζω ότι το Βίκυ απλά μου ταιριάζει...Και στο χαρακτήρα μου και στην εμφάνιση...Το όνομα μου είναι πλεον ένα με εμένα... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μια απο τα ίδια Βικάκι κι εγώ θα διάλεγα με χίλια το υποκοριστικό μου, όχι οτι το βαπτιστικό μου είναι χάλια αλλά δεν μου πολυταιριάζει πιστεύω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top