Ονοματολογία.....

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αγράμπελη?? παράξενο όνομα πρώτη φορά το ακούω
, δεν είναι και άσχημο πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Από γυναικεία μου αρέσουν τα: Ίριδα, Νεφέλη, Μελένια και άλλα που δε μου ρχονται

έτσι θέλω να πω τα παιδιά μου αν είναι κορίτσια...Τι λες;Ταιριάζουμε; για σκέψου το :P 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
έτσι θέλω να πω τα παιδιά μου αν είναι κορίτσια...Τι λες;Ταιριάζουμε; για σκέψου το :P 8)
φτου σου δεν ντρέπεσαι δεσμευμένη γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
φτου σου δεν ντρέπεσαι δεσμευμένη γυναίκα.

Ουπς...κυκλοφόρησαν τα νέα; :inlove: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Ουπς...κυκλοφόρησαν τα νέα; :inlove: 8)

Ποιά νέα???

καλέ πείτε μου κι εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
έτσι θέλω να πω τα παιδιά μου αν είναι κορίτσια...Τι λες;Ταιριάζουμε; για σκέψου το :P 8)

Hehe, as a matter of fact, κι εγώ έτσι θέλω να τα πω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω τον γιο μου θελω να τον Χρηστο, απο τον πατερα μου. Τωρα για την κορη δεν ξερω... βασικα το σωστο θα ητανε απο την μανα μου αλλα δεν μου αρεσει και τοσο... Θα δουμε βεβαια και με την γυνεκα μου, αμα η μανα της εχει ωραιο ονομα θα το παρει, αλλιως σκευτομαι το Αριστεα απο την γιαγια μου, την αδερφη μου και την ξαδερφη μου, το Βαλασια απο την θεια μου, Ανδρομαχη απο την ξαδερφη μου και το Αλεξανδρα επειδη μου αρεσει. Αλλα μεχρι τοτε εχουμε καιρο.... εχω να το σκευτω πααααααααααααααααρα πολες φορες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εμένα με λένε νίκο, χάρηκα για την γνωριμία :D. ομολογώ πως ήταν μια αποτυχημένη έμπνευση εκ μέρους των γονιών μου μιας και συνεχώς χάνω :P. τα παιδιά μου πάντως δεν πρόκειται να πάρουν τα ονόματα ούτε των γονιών μου, ούτε των πεθερικών μου (ακόμα κι αν ξέρω από πριν ότι θα κάνουμε δύο αγοράκια και δύο κοριτσάκια μίνιμουμ ;)).

ψ. emufear, το εμμανουήλ είναι πολύ ωραίο όνομα και με όμορφη σημασιολογία. βαριέμαι να στο πω στο εμ εζ εν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Είναι εβραϊκό, ξέρω τι σημαίνει αλλά δε μ' αγγίζει... Ακουστικά είναι σιχαμερό :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για πειτε μου και εμενα τι θα πει να μαθενω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Hehe, as a matter of fact, κι εγώ έτσι θέλω να τα πω. :)

Οπότε σε λίγα χρονάκια ξανασκέψου το :P 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ok, vkey θα το χω υπόψιν μου :D

Dark krone, σημαίνει κάτι του τύπου το θέλημα του θεού ο ευλογημένος από το θεό sth like that.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
το δικο μου ειναι πολυ περιεργο και ασυνηθιστο που δεν θα ηθελα να το αλλαξω..μαρια..
ελεος
μου εχουν βγαλει τοσα παρατσουκλια ομως που δεν με ενδιαφερει να το αλλαξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι και με το όνομα μου αλλά εντάξει..Αυτή ειμαι..Εξάλλου δεν κάνει το όνομα τον άνθρωπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εμμανουήλ νομίζω σημαινει "ο Θεός είναι μαζί μας"

Εμένα μου αρέσει το δικό μου γιατί είναι σπάνιο! Από γυναικεία μου αρέσει το Αναστασία και το Ναταλία και από αντρικά πάρα πολύ το Ορέστης και το Τηλέμαχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το δικό μου όνομα είναι Ελένη, και μου αρέσει αρκετά, αν και θα προτιμούσα να με φωνάζουν Έλενα. Από αντρικά τρελλαίνομαι για το Κωνσταντίνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ250

Νεοφερμένος

Η TAZ250 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ναι μου αρέσει. γιατί και το δικό μου όνομα είναι σπάνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
δεν είναι και άσχημο το ονοματάκι μου αλλά δεν τρελένομαι κιόλας... ύπαρχουν πολλά που μου αρέσουν περισσότερο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το δικο μου παλι οταν πηγαινα ειδικα νηπιαγωγειο δεν μου αρεσε με τιποτα...:redface:
ημουν ο μοναδικος μ'αυτο το ονομα και στο σχολειο αλλα και σε ολοκληρο το σοϊ ειμαι ο μονος με αυτο το ονομα!
Αφου ελεγα στα αλλα παιδια να με λενε Μανωλη!:P
Φυσικα και δεν το εκαναν...
Στο δημοτικο και στο γυμνασιο αλλα ακομα και τωρα καμια φορα ειναι χαρακτηριστκο το "super Mario land"!:P
Dooο μ'ακους;;;;:D
Μετα το νηπιαγωγειο φυσικα μου αρεσε παρα πολυ το ονομα μου ειλικρινα.
Και τωρα που ειμαι χρονια εξω και πολυ φιλοι μου (οχι μονο Ιταλοι) δεν λενε "Γεια σου Μαριε" ή "Αυτος ειναι ο Μαριος", αλλα το αφηνουν ακλητο.

Oνοματα γυναικια που μου αρεσουν ειναι κυριως αρχαιοελληνικα:
Hλεκτρα,Ηρα,Ερη,Ηρω κτλ κτλ.
Αλλα και το Βασιλικη,Μικελα,Ζενα...(το τελευταιο μαλιστα πααααρα πολυ:inlove: αν και ειναι υποκοριστικο αλλα who cares!:inlove: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Ζενα...(το τελευταιο μαλιστα πααααρα πολυ:inlove: αν και ειναι υποκοριστικο αλλα who cares!:inlove: )

Απο πού βγαίνει;:confused: (Ωραίο όνομα έστω και υποκοριστικό, με μοντέλο τα χεις ατιμούλη;:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top