"Αδικημένοι" καλλιτέχνες

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το thread σκεπτόμενος πολλές φορές για κάποιους καλλιτέχνες(τραγουδιστές,συγκροτήματα,συνθέτες κλπ) οι οποίοι δεν έκαναν την καριέρα που θα μπορούσαν να κάνουν,κατα την γνώμη μου πάντα,για διάφορους λόγους.Εσείς τι λέτε?Υπάρχει καποιος καλλιτέχνης που θαυμάζετε πολύ και πιστεύετε οτι μπορούσε να κάνει πολύ περισσότερα και να έχει και μεγαλύτερη αναγνώριση από τον κόσμο?Δύο περιπτώσεις που μου έρχονται εμένα στο μυαλό είναι ο Ρόκκος(θεωρώ ότι γράφει πολύ όμορφα τραγούδια αλλα τον "έφαγε" πιστεύω η εναλλαγή του σε διάφορα μουσικά είδη) και οι Εκείνος & Εκείνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το thread σκεπτόμενος πολλές φορές για κάποιους καλλιτέχνες(τραγουδιστές,συγκροτήματα,συνθέτες κλπ) οι οποίοι δεν έκαναν την καριέρα που θα μπορούσαν να κάνουν,κατα την γνώμη μου πάντα,για διάφορους λόγους.Εσείς τι λέτε?Υπάρχει καποιος καλλιτέχνης που θαυμάζετε πολύ και πιστεύετε οτι μπορούσε να κάνει πολύ περισσότερα και να έχει και μεγαλύτερη αναγνώριση από τον κόσμο?Δύο περιπτώσεις που μου έρχονται εμένα στο μυαλό είναι ο Ρόκκος(θεωρώ ότι γράφει πολύ όμορφα τραγούδια αλλα τον "έφαγε" πιστεύω η εναλλαγή του σε διάφορα μουσικά είδη) και οι Εκείνος & Εκείνος.

O ένας ο "εκείνος" είχε παέι πολύ καλά ο άλλος ήταν προβλημα. :) Δεν νομίζω ότι ο Ρόκκος αδικήθηκε, άλλωστε μια εποχή ήταν πολύ ανεβασμένος. Αν θες να μιλήσουμε για ποιότητα και αδικιά εμένα μου έρχονται τα ονόματα του σιδηρόπουλου και του άσημου και η κουτσή Μαρία (και η αδερφή της η κουλή) έχουν τραγουδήσει τα τραγούδια τους, αλλα ποτέ δεν είχαν την αναγνώρηση που έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αν μπορώ να επεκταθώ και στην ξένη μουσική, δεν μπορώ να μην αναφέρω την καλύτερη μπάντα του progressive rock και προσωπικό μου κόλλημα Van Der Graaf Generator. Εντελώς αδικημένοι ακόμα και ανάμεσα στους οπαδούς του συγκεκριμένου μουσικού είδους. Ευτυχώς κάποιος καλός άνθρωπος τους έφερε στην Ελλάδα, τους είδα live και μπορώ να πεθάνω ήσυχος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν τους έχω ακούσει...Τους προτείνεις,έτσι?

Επίσης από Ελληνες,ο Μανώλης Λιδάκης πιστεύω οτι ήταν για παραπάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Αν θες να μιλήσουμε για ποιότητα και αδικιά εμένα μου έρχονται τα ονόματα του σιδηρόπουλου και του άσημου

Σωστή παρατήρηση!Πιο πολύ μετά θανατον υπήρχε αναγνώριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Δεν τους έχω ακούσει...Τους προτείνεις,έτσι?
Σαφέστατα με δύο προϋποθέσεις:
1. Να ξέρεις αγγλικά γιατί έχουν καταπληκτικούς στίχους
2. Να μη σε απωθήσει αρχικά ο ιδιαίτερος ήχος (δεν έχουν κιθάρες). Σαξόφωνο, πλήκτρα, μπάσο, ντραμς. Καλές ακροάσεις και άρχισε από το Still Life του 1976.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αδικημενοι Ελληνες καλλιτεχνες ειναι πιστευω ο Πετρος Θεοτοκάτος, ο Στεφανος Κορκολής, οι Fortified Concept, οι Razastarr και οι Ν.Ε.Β.Μ.Α.

Δυστυχώς στο Ελλαδιστάν δε νομίζω να βρούν ποτέ απήχηση...:hmm:

Απο ξένους καλλιτεχνες δε μπορώ να πω πως καποιος αδικείται, στο δυτικό κοσμο τουλαχιστον το ταλεντο αναγνωρίζεται σαφώς περισσοτερο. Παλι καλα δηλαδη, διοτι τουλαχιστον σε περιπτώσεις οπως του Στεφανου Κορκολή η δικαίωση ήρθε εξω απο τα συνορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ταλέντο πρέπει να συνοδεύεται και από μια ευπρεπή είκονα και συμπεριφορά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι Ανωριμοι και οι Wastefal απο ελληνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
και οι Opeth έχουν album με τίτλο Still Life :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Exposed είπες :Το ταλέντο πρέπει να συνοδεύεται και από μια ευπρεπή είκονα και συμπεριφορά :)

Αν κατάλαβα καλά πού αναφέρεσαι, ο συγκεκριμένος είχε αξιοπρεπέστατη συμπεριφορά γενικώς. Πιστεύω ότι σε οποιονδήποτε και να συνέβαινε αυτό που του συνέβη (κλοπή ιδιωτικού "υλικού" και δημόσια προβολή) θα εξευτελιζόταν με τον ίδιο τρόπο. Ακόμα κι εγω, κι εσύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PowerZ

Νεοφερμένος

Η PowerZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το thread σκεπτόμενος πολλές φορές για κάποιους καλλιτέχνες(τραγουδιστές,συγκροτήματα,συνθέτες κλπ) οι οποίοι δεν έκαναν την καριέρα που θα μπορούσαν να κάνουν,κατα την γνώμη μου πάντα,για διάφορους λόγους.Εσείς τι λέτε?Υπάρχει καποιος καλλιτέχνης που θαυμάζετε πολύ και πιστεύετε οτι μπορούσε να κάνει πολύ περισσότερα και να έχει και μεγαλύτερη αναγνώριση από τον κόσμο?Δύο περιπτώσεις που μου έρχονται εμένα στο μυαλό είναι ο Ρόκκος(θεωρώ ότι γράφει πολύ όμορφα τραγούδια αλλα τον "έφαγε" πιστεύω η εναλλαγή του σε διάφορα μουσικά είδη) και οι Εκείνος & Εκείνος.
αδικημενος ο Ροκος το πιστευω και γω αλλα παιδια μιλαμε για μεγαααααλη ψωναρα ε?
τον γνωρισα προχθες ειχε ερθει στον ομιλο μου και μου κανε τον εξυπνο αυτος που ειναι στον χωρο 4 5 μηνες ποσο ειναι σε μενα που εχω φαει ολη μου την ζωη απο 8 χρονων!!!:worry:
κριμα και τον θαυμαζα σαν τραγουδιστη μου αρεσει παρα πολυ σαν φωνη αλλα σε θεμα χαρακτηρα προχθες τραβηξα ενα τεραστιο Χ.
ενταξει προσγειωσου αγορακι μου δεν εισαι ο Μichael Jackson, ενας ταπεινος ελληνας τραγουδιστης εισαι! αντε γιατι θα βγαλω τα απωθημενα μου εδω μεσα μου φαινεται.Τον παρατησα στην κυριολεξια σιξυλο στην μεση της κουβεντας και τον ειδα απο μακρια μετα που ειχε μεινει να με κοιταει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

geronimo

Νεοφερμένος

Ο geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θυμάμαι μια κοπέλα που αφού τελειώναμε τραγουδούσε κρητικές μαντινάδες... αληθινό ταλέντο σου λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarK_HumOuR

Νεοφερμένος

Ο DarK_HumOuR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ο Αλεξανδρος Μολφεσης παντα μου αρεσε.. αλλα.. :|
η Χριστιανα απο τις λιγο πιο παλιες.. ειχε πει υπεροχα τραγουδια.
καθαρα στυλ μπαρ.. και η μεγαλυτερη μαγκια της ηταν οτι δεν ειχε αναγκη τα λεφτα. ηταν πλουσιοκοριτσο. για το γουστο της το εκανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ !!!!!!! :) και δεν αστειεύομαι :p :) σύντομα θα σας δώσω λινκ με τραγούδια μου ( ψώνιοοοοοοοοοοο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ασχετο,δεν ειναι απο ελλαδα,ομως υπαρχουν οι marea και οι dover που παιζουν απιστευτη μα απιστευτη ισπανικη ροκ και αν τους ξερει η μανα τους τους ξεχναει κι αυτη σιγα σιγα.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ θα αναφέρω ένα συγκρότημα που πολλοί ίσως γνωρίζετε, απλά εγώ θεωρώ ότι θα μπορούσαν να γίνον γνωστοί ανά το παγκόσμιο και όχι μόνο μέσα στα σύνορα της Γερμανίας...

και το όνομα αυτού....

Κelly Family. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ μίσησα τον Τριανταφυλλόπουλο στην ιστορία με τον Κορκολή. Έχετε ακούσει το ανατριχιάζω του Στέφανου; Είναι θεϊκό, ανατριχίλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
TXC από συγκρότημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχάνθρωποι... Άγνωστο συγκρότημα το οποίο ανακάλυψα τυχαία. https://www.archanthropoi.gr/ η σελίδα τους. Μπορείτε να κατεβάσετε τα τραγούδια τους δωρεάν! Εμένα προσωπικά μου αρέσουν αρκετά (όχι όλα βέβαια..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top