Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,989 μέλη και 2,479,284 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 151 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

[Video games] Αγαπημένα Bosses

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 07:51, 27-12-07:

Και οι καμένοι έχουν ψυχή, οέο!

Το παρόν θέμα είναι εξαιρετικά αφιερωμένο σε όσους έχουν περάσει από πολλά bosses στα διάφορα video games.

Για να μας καταλαβαίνουν κι οι υπόλοιποι, ας δώσουμε έναν ορισμό του Boss (βασιζόμενος στη wikipedia): Boss είναι ένας πολύ ισχυρός αντίπαλος, τον οποίο τον συναντάς συνήθως στο τέλος ενός κεφαλαίου / level ή στο τέλος ενός παιχνιδιού. Η πλοκή του παιχνιδιού σταματάει μέχρι να τον νικήσεις ή να νικηθείς.

Ένα ιστορικό boss είναι ο Bowser από το κλασικό Mario Bros:

Ποια αξιομνημόνευτα bosses θυμάστε; Ποιος σας δυσκόλεψε μέχρι να βρείτε το κλειδί του; Μήπως ήταν τόσο δύσκολος που καταφύγατε σε cheating / walkthrough?
Αν είναι εύκαιρο, βρείτε και κάνα screenshot.

Και ξεκινάω με ένα από τα δυσκολότερα που 'χω δει. Dr Willard, το final boss του Tomb Raider 3. Μου 'βγαλε το συκώτι μέχρι να βρω το κλειδί του. Θέλει

Αναμενόμενο, μιας και το Tomb Raider 3 γενικότερα είναι από τα πιο δύσκολα παιχνίδια ever. Το 4 ήταν ευκολότερο, αλλά πολύ μεγάλο.

Ένα screenshot του μπορείτε να το βρείτε εδώ. (Σόρρυ, εδώ εννοούσα )
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H BAD MAIPH έγραψε: στις 09:16, 27-12-07:

Δεν ξερω αν καταλαβα τι ακριβως ειναι τα bosses, αλλα εχω φαει και εγω πολλες ωρες με την Λαρα. Το δικο μου προβλημα ηταν στο κολυμπι(παντα την επνιγα την κακομοιρα) αλλα μετα εβαλα τα cheat για ζωη και πυρομαχικα και εβγαλα το αχτι μου!! Δεν ξερω αν ανηκουν στην ιδια κατηγορια το Σαϊλεντ Χιλ και το Ρεζιτεντ Εβιλ αλλα και μ' αυτα εχω φαει πολλες ωρες....
Φαντασου την λυση του Ρεζιντεντ 1 την βρικα στον υπνο μου, δεν μπορουσα να σκοτωσω το τελ. ζομπι και μετα απο ωρες προσπαθειας τα παρατησα και πηγα για υπνο. Ξυπνισα φωναζοντας "Ριχτου οξυ" και Φυσικα αυτο τον σκοτωσε!!!
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 09:35, 27-12-07:

Το μεγάλο μπος που θυμάμαι σε παιχνίδι ήταν στο mortal kombat ο Shao Kahn.Παρόλα αυτά τα κατάφερα να βρω πατέντα και μετά τον έβγαζα άνετα!^_^
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:54, 27-12-07:

Αν και μου την έδιναν τα παιχνίδια με Bosses κτλ ο τύπος από το Resident Evil 3, ο nemesis, μου είχε σπάσει τα νεύρα.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nemesis.jpg
Εμφανίσεις:  59
Μέγεθος:  100,2 KB
Βέβαια και ο Licker του 2 δεν πήγαινε πίσω

Δυστυχώς άλλοι bossess δεν μου έχουν μείνει, συνήθως είτε είχα καλή σχέση είτε είναι βαρετοί

Υ.γ.: Τι μου θύμισες βρε μπαγάσα Γιώργο ...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 11:20, 27-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από BAD MAIPH
Δεν ξερω αν καταλαβα τι ακριβως ειναι τα bosses
Είναι οι βασικοί "κακοί" της ιστορίας, τα "αφεντικά" που αντιμετωπίζεις στο τέλος του παιχνιδιού.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 610 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 16:46, 27-12-07:

Andariel, Duriel, Mephisto, Diablo. Όλοι τους από το Diablo II. Παιχνιδάρα και bossάρες!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:57, 27-12-07:

Όποιος ξέρει το παιχνίδι αυτό, είναι πάνω από 25...
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 610 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 17:02, 27-12-07:

Το space invaders δεν είναι?
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:04, 27-12-07:

Nope!
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 17:08, 27-12-07:

Νομίζω το έπαιζα στο Atari μου αυτό...
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:12, 27-12-07:

Λέγεται Phoenix (είχε και κάτι χαρακτηριστικά πουλιά...) εγώ μόνο σε MAME το έχω παίξει πλέον.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 18:30, 27-12-07:

Το επαιζα στο Atari 2600 και πολυ αργοτερα στο pc. Πολυ σπαστικα τα πουλια, πολυ ωραια τα ηχητικα εφε και η ευχαριστηση οταν τα πετυχαινεις. Πολυ τρομακτικο το εφε και το ποσο αποτομα μπορουσες να χασεις !

Να πω ενα αλλο θρυλικο shooter (που δεν ειχε bosses αλλά ηταν μια δυσκολια συνεχομενη ! )

Galaga και τα μυαλα στον αυγοκόφτη !
Παράθεση

avenger (Ηλίας)

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Πωλητής/ρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O avenger Shit happens έγραψε: στις 18:40, 27-12-07:

Φυσικά ο κύριος Frank Fontaine από το μοναδικό και ανυπέρβλητο Bioshock. Κατάφερε να σε οδηγήσει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού κάνοντας όλη τη βρωμοδουλειά του και μετά νόμιζε πως σε είχε στο χέρι.. μουχαχα
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,892 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 18:47, 27-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Andariel, Duriel, Mephisto, Diablo. Όλοι τους από το Diablo II. Παιχνιδάρα και bossάρες!
Respect!

Και ο dr robotnik.
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 18:52, 27-12-07:

Sonic respectzorrrrr
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:06, 27-12-07:

Εμένα μου την έσπαγε η Ύδρα , στο tomb raider legend. Έχω φάει ώρες και ώρες προκειμένου να βρω τρόπο να τη νικήσω...
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:36, 30-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Και μην ξεχνας τον Baal απο το Expansion...! Με κορυφεο απο ολους τους τον Diablo!! Πιο πολυ συμπαθουσα τον Diablo παρα τον χαρακτιρα μου (αλλα με τον τωρινο μου χαρακτιρα δεν παιζει κατι τετιο....)
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 17:50, 30-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Και μην ξεχνας τον Baal απο το Expansion...! Με κορυφεο απο ολους τους τον Diablo!! Πιο πολυ συμπαθουσα τον Diablo παρα τον χαρακτιρα μου (αλλα με τον τωρινο μου χαρακτιρα δεν παιζει κατι τετιο....)
Εξπάνσιον? Ελεοζ.
Όποιος παίζει expansion μου φαίνεται πολύ retarded. Ντακς, εξαιρούνται οι συνφορουμίτες
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:23, 30-12-07:

Γιατι ρε;... Εμενα μου αρεσει πιο πολυ το exp....
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 18:28, 30-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Γιατι ρε;... Εμενα μου αρεσει πιο πολυ το exp....
Enigma, Shako, runewords... Γενικά τα "godly" items που έφερε το expansion έκαναν το παιχνίδι πολύ εύκολο. Και με 10 Baal runs ανεβαίνεις 15 level. Λέω να ανοίξω θέμα για να μην είμαστε off.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια