Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,962 μέλη και 2,478,029 μηνύματα σε 78,921 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 522 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

5 απαγορέυσεις που είχατε όταν ήσαστε παιδιά

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:07, 01-11-07:

Ολοι μάς ακούσαμε το "μη" απο τους γονεις μας, εσάς ποιά ήταν αυτά; πιστέυετε ότι κάποια ήταν άδικα; αν ναι γιατί;

Ευκολη και μικρή ερώτηση
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 20:44, 01-11-07:

Χουχου.. η μαμά μου πάντα:
1. Δεν μ άφηνε να τρωω πολύ, ούτε πολύ παχυντικά φαγητά με αποτέλεσμα να θέλω να πηγαίνω συνέχεια στη γιαγιά μου για να μου τα φτιάξει και να πάρω δέκα κιλά μόλις άρχισα να φτάνω στο ψυγείο...
2. Δεν μ' άφηνε μέχρι την Β' Λυκείου να βγω μόνη μου έξω, και στην Β' Λυκείου που μ' άφηνε ήταν μέχρι τις 12. (Εγώ κι η Σταχτοπούτα)
3. Δεν μ' άφηνε να την ξυπνάω το πρωί άμα ξυπνούσα νωρίτερα (μια φορά έφαγα ξανάστροφη και δεν το ξαναδοκίμασα ).
4. Δεν μ' άφηνε να μπαίνω σε αμάξια τρίτων και να βγαίνω με άντρες που δεν ξέρω καλά όντας ενήλικη με το ακράδαντο επιχείρημα "με εχεις δει εμένα να βγαίνω με κανέναν;" "Μα καλέ, εσύ είσαι παντρεμένη!" Συνεννόηση κλαρίνο
5. Θα επανέλθω άμα θυμηθώ.
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 21:00, 01-11-07:

1. Δεν με άφηνε να πιπιλάω το δάχτυλο μου
2.Δεν με άφηνε να κλαίω
3.Δεν με άφηνε να βγαίνω στη γειτονιά με τα άλλα παιδιά

Δεν θυμάμαι άλλα

edit:

4.Δεν με άφηνε, ούτε εμένα να λέω κακές λέξεις, και ακόμα και τώρα γίνεται φασαρία αν ακουστεί κακιά λέξη στο σπίτι Πιπέριιιι
5.Δεν με άφηνε να τρώω σαν "γουρούνι". Από τα 4 σχεδόν έτρωγα με μαχαίρι και πιρούνι και κάθε μεσημέρι (ακόμα και τώρα το κάνει) έβρισκε λάθη στον τρόπο που έτρωγα και έκανε παρατηρήσεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη suspiria : 01-11-07 στις 21:15.
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 21:04, 01-11-07:

1.Να μην πιάνω μαχαίρια.
2.Να μην πιάνω μπρίζες.
3.Να μην αργώ να κοιμηθώ.
4.Να μην λέω κακές κουβέντες.
5.Να μην παίζω ηλεκτρονικό πολλές ώρες(αυτό προστέθηκε χρόνια αργότερα )
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 738 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 22:28, 01-11-07:

1. Nα μην πηγαίνω σε ξένα σπίτια
2. Να μην σπάω πράγματα. (δικαιολογημένο αφού ήταν από τα αγαπημένα μου σπορ)
3. Να μην δέρνω τον αδερφό μου. (ΤΟ αγαπημένο μου σπορ )
4. Να μην τολμήσω να πάω στο σχολείο αν δεν τα ξέρω όλα με το νι και με το σίγμα (ήταν η μάνα μου δασκάλα στο δημοτικό που πήγαινα...Δράμα η υπόθεση, ακόμα φέρω ψυχικά τραύματα )
5. Να μην τρώω συνέχεια.

Όπως καταλαβαίνετε, όλα απέτυχαν.
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 22:43, 01-11-07:

Οι εντολές της μάνας μου (επεξήγηση: μιλάω για την μάνα μου γιατί με αυτή μεγάλωσα, μιας και οι γονείς μου χώρισαν όταν ήμουν 5-6 χρονων):

Να μην απομακρύνομαι από το σπίτι και τις αδελφές μου όταν υποτίθεται ότι τις πρόσεχα (τις ώρες που ήταν στην δουλειά)
Να μην βρίζω
Να μην παίζω πολύ υπολογιστή (δεν την άκουγα και να να που κατάντησα τώρα... με 3 βαθμούς μυωπία )
Να μην λέω ψέμματα
Να μην βγαίνω για παιχνίδι πριν τελειώσω τα μαθήματα

Τα συνηθισμένα δηλαδή... Ε, δεν με καταπίεζε κιόλας με τα συγκεκριμένα ΜΗ της. Δεν έχω παράπονο
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 04:34, 02-11-07:

Εγώ μεγάλωσα με μια μόνιμη απαγόρευση... Μερικές από αυτές είναι..:
1. Να μη μιλάω στα αγόρια (έλεος!!!)
2. Να μη βρίζω κ αντιμιλάω (καλά το αντιμιλάω ήταν όταν έλεγα γιατί)
3. Να μη ξυπνάω 12 το πρωΐ τα ΣΚ σαν παιδάκι (είχαμε λαϊκή να πάμε, να μαγειρέψουμε κ έπρεπε πάντα να είμαι κ εγώ, λες κ έκανα τίποτα!!!)
4. Να μη περνάω έτσι τους δρόμους αλλά να πηγαίνω από τα φανάρια(άσχετα αν έκανα 30 ώρες κ 700 κύκλους μέχρι να φτάσω)
5. Να μη μένω νηστική...και φυσικά να μην αφήνω το φαγητό μου(πόσες φορές είχα κάνει εμετό που με μπούκωνε λές κ είχα το στομάχι του Βενιζέλου...)
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:34, 02-11-07:

1)Μην ανάβεις συνέχεια φωτιές
2)Μην χαιδέυεις τα ζώα
3)Μην μηλάς στο τηλέφωνο με κανέναν
4)Μην Τσακώνεσαι με τα παιδάκια στο σχολείο
5)Μην ξαναφέρεις τέτοιο έλεγχο
Παράθεση

~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~

Νεοφερμένος

H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H ~ΜΑΡΙΛΕΝΑ~ έγραψε: στις 23:29, 02-11-07:

1 μη βγαινεις ως αργα
2 μην ακους τετοια μουσικη (rock)
3 μη τρως τα νυχια σου
4 μη τρως πολυ σοκολατα
5 μη σε ξαναδω με τετοιες παρεες!!

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 08:51, 03-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
1)Μην ανάβεις συνέχεια φωτιές
Απορώ γιατί σου έκανε mania τέτοιες απαγορεύσεις! Καταπίεζε την παιδική αθωότητα σου
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 12:55, 06-11-07:

το μονο που μπορω να θυμηθω ειναι οτι δεν με αφηναν ποτε μα ποτε να κοιμηθω σε σπιτια φιλεναδων μου τα βραδια
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 12:57, 06-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Απορώ γιατί σου έκανε mania τέτοιες απαγορεύσεις! Καταπίεζε την παιδική αθωότητα σου
Μην γελάς ξέρεις τι βαρβαρότητα ήταν; εντάξει έκαψα την κουζίνα του σπιτιού και το μισό χωράφι και; δεν έχω εγώ ψυχή;
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 4,039 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 23:24, 29-11-10:

Βαριέμαι και ξεθάβω.

1) Να μην ζωγραφίζω τις καρέκλες του σαλονιού. (πράγμα που δεν το σταμάτησα μέχρι τα 7 μου. μετά ανακάλυψα και την απόλαυση του χαρτιού.)

2)Να μην ντύνω κορίτσι τον ξαδερφό μου. (όχι δεν του άφησα κουσούρι.) Απλά δεν είχα κάποιον να παίζω.

3)Να μην κάνω παρέα με κακά παιδιά.

4)Να μην πηγαίνω στο σχολείο αδιάβαστη.

5)Να μη σπάω τα κόκκαλα στα χέρια μου. Αυτό το κρακ κρακ.

Βέβαια είχαμε και άλλα... τα 5 είναι τόσο λίγα.
1
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 18:56, 30-11-10:

1) Να μη βρίζω!
2) Να μη δέχομαι μικροπραγματάκια που μου χάριζαν οι φίλες μου!
3) Να μην κοιμάμαι μετά τις 10!
4) Να μην παίρνω κάτω από 10 στα τεστ!
5) Να μην πηγαίνω αδιάβαστη στο σχολείο και στα αγγλικά!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια