Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,984 μέλη και 2,479,001 μηνύματα σε 78,957 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 484 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
Χαρουλίτα
2
40,00%
Πατρεύς
2
40,00%
Είμαι ΣΕ!
1
20,00%

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 11:37, 19-12-11:

Καλώς με και να με χαίρεστε. Ψηφίζω Φοίβη γιατί έτσι μου κάπνισε.

Βάλτε και τη λίστα για να βλέπουμε ποιοί είναι οι παίχτες φανταστική ΣΕ.

Αρχική Δημοσίευση από Myrtle
Ναι, μα οι άλλοι παίκτες μπορεί να θεωρήσουν ότι για να βάζει κάποιος σε κάποιον άλλον θετική, θα ανήκουν στην ίδια ομάδα. Οπότε καλό θα ήταν να αποφεύγονται!
Ε κακό του κεφαλιού του, αυτού που έβαλε +1. Μπορεί να είναι και τακτική φυσικά και δεν θα έπρεπε να απαγορεύονται
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Catalyst : 19-12-11 στις 15:30. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων.:)
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 12:01, 19-12-11:

Καλημέρα κι από μένα! ^^

Καλό παιχνίδι να έχουμε και καλές γιορτές!

(ναι, ναι από το σχολείο μπαίνω. )

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε: στις 12:12, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Ε κακό του κεφαλιού του, αυτού που έβαλε +1. Μπορεί να είναι και τακτική φυσικά και δεν θα έπρεπε να απαγορεύονται
Εμείς ενημερώσαμε για κάποιον που τυχόν δεν το είχε σκεφτεί. Από κει και πέρα, δεν μπορούμε να αφαιρέσουμε ψήφους, φυσικά, οπότε η στρατηγική με την οποία θα παίξει ο καθένας είναι στο χέρι του!

Ενημερώνω, επίσης, ότι στο πρώτο ποστ προστέθηκε η λίστα με τους συμμετέχοντες καθώς και ο αριθμός των ρόλων που έχουν δοθεί!

εντιτ: ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΤΙΚΟ ΠΜ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΣΕ!
1

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,811 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:30, 19-12-11:

Ξεκινήσαμε λοιπόν! Καλό μας παιχνίδι!!!

Ελπίζω αυτά τα Χριστούγεννα να καταφέρουμε να τα περάσουμε ήσυχα στην πόλη του Παλέρμο χωρίς δολοφόνους που μας έχουν αποδεκατίσει. Δεν ψηφίζω ακόμα, θέλω να κόψω κίνηση πρώτα. Ο βήχας, ο έρωτας κι οι δολοφονικές τάσεις δεν κρύβονται! Κάποιος δολοφόνος θα καρφωθεί οσονούπω!

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Νεοφερμένος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 11 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε: στις 12:43, 19-12-11:

να μαι κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ποιος τσακώνεται μαζί μου;

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 13:08, 19-12-11:

Καλημέρα! Ψηφίζω fantasmeno, γιατί δε τον χωνεύω!

...και γιατί η πρώτη ψήφος σε κάθε παιχνίδι είναι στη τύχη !

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 13:11, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Καλώς με και να με χαίρεστε. Ψηφίζω Φοίβη γιατί έτσι μου κάπνισε.

Βάλτε και τη λίστα για να βλέπουμε ποιοί είναι οι παίχτες φανταστική ΣΕ.
Κοίτα να δεις που ήσουν η πρώτη μου σκέψη...
Όλοι ξέρουμε τι ύπουλο, υποχθόνιο και υπόγειο ατομάκι είσαι... και όποιος δεν το ξέρει, θα το μάθει σε αυτό το Παλέρμο!

'Ελεγα να μην σε ψηφίσω και να σου αφήσω το πλεονέκτημα της αμφιβολίας, αφού είσαι, συχνά, από τους πρώτους που φεύγεις και πραγματικά είναι κρίμα (κάθε φορά που φεύγεις, να το ξέρεις... λυπάμαι πολύ ΝΟΤ), αλλά τώρα με βάζεις σε σκέψεις...!

Γενικότερα, είσαι επικίνδυνος παίχτης, γιατί για δολοφόνος είσαι πάρα πολύ καλός, πράγμα που δυσκολεύει εμάς τα πολιτάκια και για πολίτης είσαι πάρα πολύ κακός, πράγμα που δυσκολεύει εμάς τα πολιτάκια για άλλη μια φορά!

Δεν θα ψηφίσω ακόμα, γιατί είναι νωρίς και δεν έχουν μιλήσει αρκετοί!

πσ. Για να προλάβω όποιον πει οτι κατηγορώ τον φαντασμένο χωρίς στοιχεία, οτι προσπαθώ να τον ενοχοποιήσω και οτιδήποτε άλλο... έχω να πω οτι με τον κύριο έχω απωθημένα από προηγούμενο παιχνίδι και θα είναι πάντα στην λίστα με τους υποπτους!

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,467 μηνύματα.

H Ερις έγραψε: στις 13:15, 19-12-11:

Γεια και από μένα

Άντε να έχουμε ένα ήσυχο και προπάντων ευχάριστο παιχνίδι!!

Βέβαια κάτι μου λέει ότι κάποιοι κακόβουλοι θα ταράξουν την ηρεμία της πόλης μας... Εύχομαι να κάνω λάθος!!

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,811 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:19, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe

πσ. Για να προλάβω όποιον πει οτι κατηγορώ τον φαντασμένο χωρίς στοιχεία, οτι προσπαθώ να τον ενοχοποιήσω και οτιδήποτε άλλο... έχω να πω οτι με τον κύριο έχω απωθημένα από προηγούμενο παιχνίδι και θα είναι πάντα στην λίστα με τους υποπτους!
Μάλιστα, η μία τον ψηφίζει γιατί και καλά δεν τον χωνεύει (μα καλά, είναι αυτή δικαιολογία για παλέρμο; ) κι η άλλη τον ψηφίζει με τη δικαιολογία οτι έχουν προηγούμενα. Το θεωρώ λίγο ύποπτο, τέτοια σύμπνοια πια? Σας κρατάω στα υπόψη...

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 13:28, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μάλιστα, η μία τον ψηφίζει γιατί και καλά δεν τον χωνεύει (μα καλά, είναι αυτή δικαιολογία για παλέρμο; ) κι η άλλη τον ψηφίζει με τη δικαιολογία οτι έχουν προηγούμενα. Το θεωρώ λίγο ύποπτο, τέτοια σύμπνοια πια? Σας κρατάω στα υπόψη...
Άσε μας βρε Himela, που θες και σοβαρή δικαιολογία για να ψηφίσω στον πρώτο γύρο! Το μόνο που ξέρω είναι ότι οι δολοφόνοι την καταβρίσκουν να κατηγορούν εκεί που οι άλλοι κάνουν χιούμορ ειδικά στον πρώτο γύρο. Οπότε ή είσαι δολοφόνος ή πολύ απλά δεν έχεις χιούμορ!

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 13:29, 19-12-11:

Μα που είδες την ψήφο μου;
Διαβάζει όσα θες ή πραγματικά δεν διάβασες το ποστ μου;

Ύποπτο...

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε: στις 13:42, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Catalyst
Λυπάμαι, αλλά αν δε διαβάζεις τα ψιλά γράμματα...θες να σε φωνάζω από τώρα Κάσπερ;
Εγώ προσωπικά μυωπία θα το ονόμαζα.
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Καλὴ ἀρχὴ στὸ παιχνίδι νὰ ἔχουμε παιδιά! Ἐλπίζω νὰ βροῦμε γρήγορα τοὺς δολοφόνους. Σίγουρα στὸν πρῶτο γύρο δὲν μπορεῖ κανεὶς νὰ βγάλῃ ἀσαφαλῆ συμπεράσματα καὶ οἱ δολοφόνοι εἶναι σὲ πιὸ πλεονεκτικὴ θέση νὰ μᾶς μπερδέψουν. Ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ ἔχουν μιλήσει μέχρι στιγμή, ἀπὸ ἔνστικτο καθαρά, θεωρῶ ὅτι πιὸ ὕποπτη εἶναι ἡ Misskit. Δὲν μπορῶ βέβαια νὰ εἶμαι σὲ καμία περίπτωση σίγουρος, ἀλλὰ ἀρχὴ εἶναι ἀκόμα...
Αρχική Δημοσίευση από Catalyst
Καλά, μη τον γρατζουνίσεις κιόλας. Δεν είπε και τίποτα ο άνθρωπος.

Κοίτα να δεις σύμπτωση, μόλις πριν διάβαζα ένα άρθρο για την επιθετικότητα στις γάτες. Έλεγε ότι είναι συνήθως πράξη άμυνας.
Πού οφείλεται αυτή η άμυνα, Κιτ;
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Γιατι Μις τι φιβάσαι; Να σε αποκαύψουν; Προσπαθείς να κρυφτείς από τη αρχή;
Δολοφόνοι ενωμένοι,ποτέ νικημένοι;

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 13:43, 19-12-11:

Καλά βρε κορίτσια, μην εξάπτεστε! Δε σας κατηγόρησα, είπα οτι θα σας κρατάω στα υπόψη!

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 14:43, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Σαν πολλοί δε βολευτήκατε να ρίξετε τα φώτα της δημοσιότητας πάνω μου; Ύποπτα πράγματα...

Καλημέρα!
Νιώθεις άβολα που ίσως να πέσαμε κατά τύχη σε ένα δολοφονο;
Αρχική Δημοσίευση από Drama Prinzessin
Καλημέρα κι από μένα! ^^

Καλό παιχνίδι να έχουμε και καλές γιορτές!

(ναι, ναι από το σχολείο μπαίνω. )
Ήθελες να δεις τους συνδολοφονους σου και δεν κρατιόσουν ες
Ξεκινήσαμε λοιπόν! Καλό μας παιχνίδι!!!

Ελπίζω αυτά τα Χριστούγεννα να καταφέρουμε να τα περάσουμε ήσυχα στην πόλη του Παλέρμο χωρίς δολοφόνους που μας έχουν αποδεκατίσει. Δεν ψηφίζω ακόμα, θέλω να κόψω κίνηση πρώτα. Ο βήχας, ο έρωτας κι οι δολοφονικές τάσεις δεν κρύβονται! Κάποιος δολοφόνος θα καρφωθεί οσονούπω!
χμμ.. Κάποιος μόλις καρφώθηκε...
Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
να μαι κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ποιος τσακώνεται μαζί μου;
εγω θα τσακωθω με όλους

είναι στην τυχη ή θες να πιστεύουμε πως το κανεις στην τυχη; Ειλικρινα αυτη η τακτικη δεν οφελει.. Ξεκινηστε τους τσακωμους μπας και βγει τιποτα...
Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Κοίτα να δεις που ήσουν η πρώτη μου σκέψη...
Όλοι ξέρουμε τι ύπουλο, υποχθόνιο και υπόγειο ατομάκι είσαι... και όποιος δεν το ξέρει, θα το μάθει σε αυτό το Παλέρμο!

'Ελεγα να μην σε ψηφίσω και να σου αφήσω το πλεονέκτημα της αμφιβολίας, αφού είσαι, συχνά, από τους πρώτους που φεύγεις και πραγματικά είναι κρίμα (κάθε φορά που φεύγεις, να το ξέρεις... λυπάμαι πολύ ΝΟΤ), αλλά τώρα με βάζεις σε σκέψεις...!

Γενικότερα, είσαι επικίνδυνος παίχτης, γιατί για δολοφόνος είσαι πάρα πολύ καλός, πράγμα που δυσκολεύει εμάς τα πολιτάκια και για πολίτης είσαι πάρα πολύ κακός, πράγμα που δυσκολεύει εμάς τα πολιτάκια για άλλη μια φορά!

Δεν θα ψηφίσω ακόμα, γιατί είναι νωρίς και δεν έχουν μιλήσει αρκετοί!

Τι παιχνίδι εχετε στήσει εχείς οι δολοφόνοι πάλι ε;
Αρχική Δημοσίευση από maria775m
Γεια και από μένα

Άντε να έχουμε ένα ήσυχο και προπάντων ευχάριστο παιχνίδι!!

Βέβαια κάτι μου λέει ότι κάποιοι κακόβουλοι θα ταράξουν την ηρεμία της πόλης μας... Εύχομαι να κάνω λάθος!!
Ησυχο με εσένα δολοφόνα δε νομιζω...
κι εγω επίσης
Άσε μας βρε Himela, που θες και σοβαρή δικαιολογία για να ψηφίσω στον πρώτο γύρο! Το μόνο που ξέρω είναι ότι οι δολοφόνοι την καταβρίσκουν να κατηγορούν εκεί που οι άλλοι κάνουν χιούμορ ειδικά στον πρώτο γύρο. Οπότε ή είσαι δολοφόνος ή πολύ απλά δεν έχεις χιούμορ!
love_angel #1 ύποπτος.
Αρχική Δημοσίευση από JaneWin
Δολοφόνοι ενωμένοι,ποτέ νικημένοι;
Αν λες και για εμενα μπορώ και θα σου αποδείξω με κάθε τρόπο οτι ειμαι πολίτης. Και μπορω να βοηθήσω σημαντικά

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 14:43, 19-12-11:

Hallo!

Αρχίσαμε βλέπω,nice. ^^

Έχω να πώ ότι γενικά κινούμαι με βάση το ένστικτο σε όλα τα Παλέρμο μέχρι τώρα.

Anywayz,από όσους συμμετέχουν για κάποιους ξέρω πως παίζουνε,για άλλους πάλι έχω μαύρα μεσάνυχτα. So. =/

Ψηφίζω ΜissΚit. No offence,πρώτος γύρος είναι,στην τύχη το πάμε. Καλό μας παιχνίδι!

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 14:46, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από _elena_
Hallo!

Αρχίσαμε βλέπω,nice. ^^

Έχω να πώ ότι γενικά κινούμαι με βάση το ένστικτο σε όλα τα Παλέρμο μέχρι τώρα.

Anywayz,από όσους συμμετέχουν για κάποιους ξέρω πως παίζουνε,για άλλους πάλι έχω μαύρα μεσάνυχτα. So. =/

Ψηφίζω ΜissΚit. No offence,πρώτος γύρος είναι,στην τύχη το πάμε. Καλό μας παιχνίδι!
γιατι το πατε στην τυχη ρεε;

Myrtle

Περιβόητο Μέλος

H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,271 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε: στις 14:52, 19-12-11:

Ψηφοφορία:

1. blue_butterfly
  2. Catalyst
  3. cr 7
  4. dimijim
  5. Drama Prinzessin
  6. Elena Kr
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak
  9. ggeorge1976
  10. Himela
  11. JaneWin
  12. love_angel--> fantasmenos
  13. Maria775m
  14. Mayroulis
  15. MissKit
  16. Phoebe
  17. soter
  18. tsarachaf
  19. _elena_--> MissKit
  20. Πατρεύς
  21. Σπυρακος (^^)
  22. Τάσος97
  23. Χαρουλιτα

1 MissKit
1 fantasmenos

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 14:59, 19-12-11:

Λοιπόν... ελα να βλεπω να μπαινει κοσμος... τωρα κλασσικα ολοι θα ψηφισετε μιςκιτ επειδης οι δολοφονοι μπηκαν πρωτοι και δημιουργουν σιγα σιγα ενα κυμα πανω της

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 15:00, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97

Τι παιχνίδι εχετε στήσει εχείς οι δολοφόνοι πάλι ε;
Ε όχι και δολοφόνος ωρέ συμπατριώτη!

Επειδή θα φύγω σε λίγο και λέω να μην φύγω χωρίς να δώσω το στίγμα μου, θα ψηφίσω mayroulis! Φυσικά και είναι τελείως στην τύχη η συγκεκριμένη ψήφος!

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 15:00, 19-12-11:

οχι αλλη τυχη οχι αλλη τυχηηηηηηηη

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια