Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,117 μηνύματα σε 78,964 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 420 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Παλέρμο Extreme : Απορίες/Απαντήσεις και γνώμες!

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,814 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 14:18, 28-07-18:

Στη μαφία ανήκουν οι μαφιόζοι που είναι μαφια και όχι πολίτες!
Μόνο η πόρνη και ο ΔΑ είναι πολίτες.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,066 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 14:24, 28-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Στη μαφία ανήκουν οι μαφιόζοι που είναι μαφια και όχι πολίτες!
Μόνο η πόρνη και ο ΔΑ είναι πολίτες.

Τέλεια, κατάλαβα ευχαριστώ πολύ .....

Υγ: Δεν έχω άλλες απορίες
1
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 14:38, 28-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Ωραία και στην μαφία, ποιοι ανήκουν; Εάν οι μαφιόζοι, πόρνη και ΔΑ είναι πολίτες που απλά είναι συνασπισμένοι με την μαφία;

Ρε συ Σόφη!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Παίχτες συνασπισμένοι με την μαφία είναι οι εξής: Μαφιόζοι, πόρνη, ΔΑ.
1
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 14:54, 28-07-18:

Τέλεια, κατάλαβα ευχαριστώ πολύ .....

Υγ: Δεν έχω άλλες απορίες
Πάντως διάβασε κανένα παχνίδι και 3-4 φορές ακόμη τους κανόνες καλού κακού.
2
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 17:31, 28-07-18:

Σόφη, αν δεν διαβάσεις τους κανόνες θα πέσει παντόφλα. Και όχι μόνο απο εμένα .

Τα περισσότερα πράγματα απο αυτά που ρωτάς βρίσκονται ήδη στους κανόνες και είναι αρκετά κατανοητά, απλά διάβαζε με προσοχή. Και όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, διάβαζε και τα προηγούμενα παιχνίδια για να πάρεις μια ιδέα για το πως παίζουμε .
3
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,814 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 17:33, 28-07-18:

Εντάξει είμαι σίγουρη ότι τώρα τα κατάλαβε και θα τα πάει μια χαρά. Ας θυμηθούμε πως ήμασταν όλοι την πρώτη μας φορά. Εξάλλου οι κανόνες με τα χρόνια έχουν γίνει και πιο περίπλοκοι. Θα τα πάει μια χαρά η Σόφη. (και λέει, μου ρίχνει τυμβωρυχια λολ).
1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,066 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 17:36, 28-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Σόφη, αν δεν διαβάσεις τους κανόνες θα πέσει παντόφλα. Και όχι μόνο απο εμένα .

Τα περισσότερα πράγματα απο αυτά που ρωτάς βρίσκονται ήδη στους κανόνες και είναι αρκετά κατανοητά, απλά διάβαζε με προσοχή. Και όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, διάβαζε και τα προηγούμενα παιχνίδια για να πάρεις μια ιδέα για το πως παίζουμε .
Μην ξεχνάς ότι σου χρωστάω και εσένα παντoφλίτσα

Υγ: Ναι ρε εννοείται

Εντάξει είμαι σίγουρη ότι τώρα τα κατάλαβε και θα τα πάει μια χαρά. Ας θυμηθούμε πως ήμασταν όλοι την πρώτη μας φορά. Εξάλλου οι κανόνες με τα χρόνια έχουν γίνει και πιο περίπλοκοι. Θα τα πάει μια χαρά η Σόφη. (και λέει, μου ρίχνει τυμβωρυχια λολ).

@tsarachaf ευχαριστώ για την υπομονή σου ..
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:12, 28-07-18:

Εμένα δε με συμφέρει να θυμηθώ πως ήμουν την πρώτη μου φορά, γιατί θα θυμηθώ μια και απαγορευμένη (πλέον) στο Παλέρμο λέξη: spam .
@tsarachaf ευχαριστώ για την υπομονή σου ..

Ο Τσαφτσούφ είναι τέρας υπομονής, και ρίχνει και πολύ ωραία παντόφλα .
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 19:16, 28-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Ο Τσαφτσούφ είναι τέρας υπομονής, και ρίχνει και πολύ ωραία παντόφλα .
Ωχ αγόρι είναι;

Εμένα δεν θα μου ρίξει παντόφλα πάντως

Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:39, 28-07-18:

Ωχ αγόρι είναι;

Εμένα δεν θα μου ρίξει παντόφλα πάντως

Ναι. Και κάπου εδώ η συζήτηση ξεκινάει να χαρακτηρίζεται ως σπαμ .
1
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 19:51, 28-07-18:

Ζω για την ώρα και την στιγμή που θα πέσεις μέσα στο φύλο του συνομιλητή σου
2
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:53, 28-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από jj!

Εμένα απο την πρώτη στιγμή με κατάλαβε πως είμαι κοπέλα, και μετά έκανα αμάν να την πείσω οτι ΔΕΝ είμαι .
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:53, 28-07-18:

Αχ δώστε στον Τσαφ την τυμβωρυχία. Τουλάχιστον δε θα τη ρίξει σε μένα!
1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 19:58, 28-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Τζιτζίκο, μα δεν φταίω εγώ

Αχ δώστε στον Τσαφ την τυμβωρυχία. Τουλάχιστον δε θα τη ρίξει σε μένα!
αμέ

Εμένα απο την πρώτη στιγμή με κατάλαβε πως είμαι κοπέλα, και μετά έκανα αμάν να την πείσω οτι ΔΕΝ είμαι
σιγά μαρή εσύ
Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 20:03, 28-07-18:

Συγνώμη που σας χαλάω τη συζήτηση αλλά πρέπει να κλειδωθεί και το παρόν θέμα.
Για κάθε απορία ή ένσταση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, παρακαλούμε να απευθύνεστε μόνο στη ΣΕ με προσωπικό μήνυμα.
Ευχαριστούμε!
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 23:50, 11-08-18:

Μια ιδέα παρμένη από το προσφάτως λήξαν παιχνίδι λοιπόν.

Μήπως να δίνεται μία παράταση στις ώρες δράσης νυχτερινών ρόλων όταν τυχαίνουν περιπτώσεις όπως αυτές που τέλειωσε η δημοσκόπηση 23:05;
Μου φαίνεται πολύ κοντά με τη λήξη δράσης της πόρνης πχ αυτή η ώρα. (Και αν έπρεπε να μετακινηθεί η πόρνη, σωστό θα φαινόταν να μετακινηθούν και οι υπόλοιποι ρόλοι).

Όσο για τους δοκιμαστικούς στο #46 κανόνες, εγώ παραμένω υπέρ της θέσπισης τους, αλλά καλύτερη γνώμη θα έχει και η τελευταία ΣΕ υποθέτω.
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 00:58, 12-08-18:

Αρχική Δημοσίευση από i_lie_us
Μια ιδέα παρμένη από το προσφάτως λήξαν παιχνίδι λοιπόν.

Μήπως να δίνεται μία παράταση στις ώρες δράσης νυχτερινών ρόλων όταν τυχαίνουν περιπτώσεις όπως αυτές που τέλειωσε η δημοσκόπηση 23:05;
Μου φαίνεται πολύ κοντά με τη λήξη δράσης της πόρνης πχ αυτή η ώρα. (Και αν έπρεπε να μετακινηθεί η πόρνη, σωστό θα φαινόταν να μετακινηθούν και οι υπόλοιποι ρόλοι).

Όσο για τους δοκιμαστικούς στο #46 κανόνες, εγώ παραμένω υπέρ της θέσπισης τους, αλλά καλύτερη γνώμη θα έχει και η τελευταία ΣΕ υποθέτω.
Χαίρετε!

Εδώ Ηλία θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω από το perspective του μαφιόζου και της ΣΕ. Ναι μεν, έχει λίγα περιθώρια να δράσει η πόρνη μιας και μένει λίγος χρόνος, αλλά η αλλαγή των ωρών έγινε για να γίνει πιο ανθρώπινο το παιχνίδι και να μην περνάμε το μισό μας βράδυ πάνω από το πισι. Δηλαδή αν πάρουν όλοι οι ρόλοι παράταση θα πάμε πάλι 3-4 για να ξεμπερδεύουμε, τουλάχιστον για τον αρχιμαφιόζο, τη μάγισσα και τη ΣΕ.
Επιπλέον τέτοια συμβάντα είναι εξαιρετικά σπάνια, οπότε δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει να μπει μια τέτοια αλλαγή, η οποία εν τέλει θα παιδεύει περισσότερα άτομα απ' όσα βοηθάει. Επίσης όλοι οι ρόλοι έχουν μία ολόκληρη μέρα να πάρουν τις αποφάσεις τους, αυτό το διάστημα είναι πιο πολύ για να συγκεντρώσουν τα τελευταία δεδομένα, οπότε ακόμη και μία ώρα πιστεύω πως είναι αρκετή, αν παρακολουθεί η πόρνη το θέμα, όπως και θα έπρεπε σε τέτοιες περιπτώσεις.

Για τους δοκιμαστικούς κανόνες, πιστεύω κι εγώ πως δούλεψαν καλά. Η νύχτα έγινε πιο ξεκούραστη, καθώς υπήρχαν φορές που το 3 ήταν απάλευτο και ο περιορισμός των καρτών, ειδικά το ΣΚ, έδωσε το περιθώριο διαλείμματος, που ήταν πάρα πολύ χρήσιμο.
3
Παράθεση

Φινεύς (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O Φινεύς έγραψε: στις 15:59, 25-07-19:

Παιδιά το μίνιμουμ παικτών είναι 16;
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,148 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 16:48, 25-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Φινεύς
Παιδιά το μίνιμουμ παικτών είναι 16;

Ναι ^^

Για την υλοποίηση της εκδοχής extreme χρειάζονται τουλάχιστον 16 συμμετέχοντες.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,204 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 10:49, 26-07-19:

Οι μαφιόζοι δεν συναποφασίζουν δημοκρατικά μαζί κάθε φορά ποιον θα σκοτώσουν; Απλώς o αρχιμαφιόζος αναθέτει τη δουλειά κάθε φορά σε άλλον;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 26-07-19 στις 11:01.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος