Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,924 μηνύματα σε 78,916 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 258 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παλέρμο #32 - The Game

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)
fantasmenos
4
33,33%
foreverfreak
6
50,00%
Είμαι ΣΕ!!!
2
16,67%

Catalyst

Επιφανές Μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,828 μηνύματα.

O Catalyst έγραψε: στις 21:51, 06-07-11:

Aρχίζω και πιστεύω ότι κάποιοι θέλουν να με στοχοποιήσουν από νωρίς.
Μήπως αυτό γίνεται επειδή προαννήγγειλα ότι θα μιλάω πολύ και κάποιοι θέλουν να με ξεκάνουν;
Εγώ θα ακολουθήσω την τακτική μου, η οποία είναι ''κάνω-πλάκα-την-πρώτη-μέρα-πιάνω-ψάρια-τις-επόμενες'' και πείτε ό,τι θέλετε.
---
Πάω βόλτα στο λευκό πύργο. Θα επανέλθω αργά τη νύχτα. Θα είμαι πιωμένος τότε, άρα ό,τι και να γράψω μην το λάβετε υπόψη σας.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 21:55, 06-07-11:

Μα και άλλοθι το ποτό;

Καλή διασκέδαση!

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε: στις 22:01, 06-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Μα και άλλοθι το ποτό;
Θεοδώρα,διακρίνω ιδιαίτερη αδυναμία προς τον Βάιο;

ΥΓ: Προειδοποιώ,μην ακούσω/δω για κλίκες,θα πέσουν κεφάλια.

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 22:04, 06-07-11:

Νι, του την πέφτω για να κεράσει ποτό.

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 22:45, 06-07-11:

Eγω ενα εχω να πω... Στα τελευταια παιχνιδια ο ρολος μου εχει γινει μια συνηθεια, μια απο τα ιδια!! Πανε οι καλες οι μερες που ημουνα δολοφονος και δασκαλευα τις νεαρες κορασιδες Devina και Janewin (και μετα μου το ξεπληρωσαν με το καλυτερο νομισμα, σα δε ντρεπονται)... Ξερω, τωρα θα αρχισετε να μου λετε πως προσπαθω να αποτιναξω τις υποψιες απο πανω μου, αλλα δε με απασχολει καθολου!! Εγω το χαβαλε μου θα τον κανω...

Επειδη θεωρω τον Chris1993 πολυ τυχερο ατομο και θαρρω πως μπορει να εχει παρει ρολακι απο το πρωτο του κιολας παιχνιδι, τον ψηφιζω!! Ετσι και αλλιως δε θα μαθουμε και τιποτα ουσιαστικο στον πρωτο γυρο...

Οποτε η ψηφος μου παει στον Chris1993!!

Βαριεμαι να μεγαλωσω τη γραμματοσειρα, αλλα ετσι και αλλιως ξεχωριζει το χρωμα!!

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 22:58, 06-07-11:

Όπα όπα!
Μιλάμε και για το ρόλο μας χωρίς να μας κατηγορήσει κανείς;

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 23:09, 06-07-11:

Όπα όπα!
ο καθενας μπορει να λεει οτι ειναι οτι θελει. κανενας δολοφονος παντως δε νομιζω να θελει να πει τι ρολο εχει και επισης κανενας δολοφονος δε θα ελεγε δεν ειμαι πολιτης. σε ολα τα παλερμο ολοι ειστε πολιτες μεχρι αποδειξεως του εναντιου!
2

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,058 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 23:13, 06-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak

Επειδη θεωρω τον Chris1993 πολυ τυχερο ατομο και θαρρω πως μπορει να εχει παρει ρολακι απο το πρωτο του κιολας παιχνιδι, τον ψηφιζω!!
Όπα!Κι άλλοι παίζουν για πρώτη φορά , αλλά δε βλέπω να αναφέρεις κάτι.Ούτε καταλαβαίνω πως προκύπτει ότι είναι τυχερό άτομο.Δε με πείθεις για κάποιο λόγο

Ετσι και αλλιως δε θα μαθουμε και τιποτα ουσιαστικο στον πρωτο γυρο...
Κι αυτή την πρόταση την κολλάς για να κάνεις πιο light τα λεγόμενά σου από πάνω?

Δεν ξέρω αν είσαι δολοφόνος ή όχι , αλλά φαίνεται λες και ξέρεις κάτι παραπάνω από εμάς.
Σε βάζω στο φάκελο με τους υπόπτους.

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 23:51, 06-07-11:

Τώρα η ΣΕ γιατί μίλησε; :Ρ
Με κόβεις για χαζή βρε λοβ; Απλά κάπως πρέπει να αρχίσουμε να μιλάμε.

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 23:56, 06-07-11:

νομιζα οτι ηταν απορια για τους κανονες του παιχνιδιου γιαυτο απαντησα. ενιγουει. υγεια! ^^
2

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 00:00, 07-07-11:

Όχι βρε συ. :Ρ

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 00:02, 07-07-11:

Ελενα και τσαρα,πως και τοσο γρηγορα στα ''μελια'';

Εσυ,ελενα,δεν ψηφισες τον τσαρα για να φυγει; Και τωρα,πως μπορειτε να συμμαχειτε και να λετε οτι ο Βαιος φταιει που ειναι εδω; Αν,πραγματι,ο τσαρα ηταν νευριασμενος με σενα,θα ελεγε οτι κατηγορεις αδικα τον Βαιο ή θα σε εβριζε,αλλα δεν ειδαμε καποια απο αυτες τις 2 αντιδρασεις.

Επισης,Θεοδωρα δεν το περιμενα τοσο γρηγορα απο εσενα,να συμφωνησεις μαζι με τους αλλους 2,για τον Βαιο...

Μου φαινεται οτι βρηκαμε 1-2 δολοφονους

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 00:07, 07-07-11:

Χαχαχαχα... Αγαπαμε Θεοδωρα, τελος!! Εισαι και επισημως η νεα μουρη του παλερμο...
Αρχική Δημοσίευση από bluestas95
Όπα!Κι άλλοι παίζουν για πρώτη φορά , αλλά δε βλέπω να αναφέρεις κάτι.Ούτε καταλαβαίνω πως προκύπτει ότι είναι τυχερό άτομο.Δε με πείθεις για κάποιο λόγο

Κι αυτή την πρόταση την κολλάς για να κάνεις πιο light τα λεγόμενά σου από πάνω?

Δεν ξέρω αν είσαι δολοφόνος ή όχι , αλλά φαίνεται λες και ξέρεις κάτι παραπάνω από εμάς.
Πες ο,τι θελεις, κατηγορησε οποιον θελεις, πιστευε ο,τι θελεις, ψηφισε οποιον θελεις... It's your game!! Και μη στεκεστε στις μαλακιες του πρωτου γυρου, ε, κατι επρεπε να πω κι εγω ο κακομοιρος... Και ναι, τον θεωρω τυχερο επειδη πηγε καλα στις πανελληνιες or whatever!!
Όπα όπα!
Ναι, γιατι?? Πειραζει??

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 00:09, 07-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από papas

Εσυ,ελενα,δεν ψηφισες τον τσαρα για να φυγει; Και τωρα,πως μπορειτε να συμμαχειτε και να λετε οτι ο Βαιος φταιει που ειναι εδω; Αν,πραγματι,ο τσαρα ηταν νευριασμενος με σενα,θα ελεγε οτι κατηγορεις αδικα τον Βαιο ή θα σε εβριζε,αλλα δεν ειδαμε καποια απο αυτες τις 2 αντιδρασεις.

Επισης,Θεοδωρα δεν το περιμενα τοσο γρηγορα απο εσενα,να συμφωνησεις μαζι με τους αλλους 2,για τον Βαιο...

Omg, εγώ προσπαθώ να σας/μας κάνω να μιλήσουμε για να έχουμε στοιχεία να ψηφίσουμε.
Εσύ ας πούμε τώρα υπερασπίζεσαι το Βάιο, λάθος;

Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak
Ναι, γιατι?? Πειραζει??
Νι.
Γιατί μας διατυμπανίζεις ότι σερί στα παλέρμο είσαι πολίτης;
Ναι, στο προηγούμενο ήσουν. Ήμουν και εγώ πολίτης. Γιατί ας πούμε δε βγήκα εγώ στο πρώτο μου post να πω ''γαμώτο, τι μονότονο παιχνίδι, πάλι πολίτης είμαι''.
Γιατί;
Θες να κρύψεις κάτι; Ή είσαι φιλεύσπλαχνος και θες να βοηθήσεις τους πολίτες από τη στιγμή που ξέρεις ότι τέτοιες δηλώσεις ενοχοποιούν τον ομιλητή;

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,780 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 00:11, 07-07-11:

Omg, εγώ προσπαθώ να σας/μας κάνω να μιλήσουμε για να έχουμε στοιχεία να ψηφίσουμε.
Εσύ ας πούμε τώρα υπερασπίζεσαι το Βάιο, λάθος;
Δεν νομιζω να ανεφερα κατι τετοιο στο προηγουμενο μου μηνυμα,αλλα βλεπω σε ''ετσουξε'' παρα πολυ το σχολιο μου...Και με την μια να με κατηγορησεις

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 00:14, 07-07-11:

Μπερδεύεσαι αγαπητέ και δεν κάνει ποτέ καλό όταν παίζεις Παλέρμο...

1) Η Έλενα με ψήφισε... Αλλά δεν έχω λόγο να κρατάω κακία γιατί είναι ο πρώτος γύρος και δεν έχουμε στοιχεία, οπότε πάμε στην τύχη...

2) Εγώ δεν συμφώνησα μαζί της για τον Βάιο, αντιθέτως την κατηγόρησα... Αν δεν ήταν εμφανές πριν, ας το ξαναπώ και τώρα...

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε: στις 00:18, 07-07-11:

Πολύ δυναμικά δεν μπήκες στο παιχνίδι;
Πρώτο παλέρμο και τόση σιγουριά;
Για παραδέξου πουλάκι μου,ποιός καλός έμπειρος συνδολοφόνος σου σε συμβουλέυει.
Όπα!Κι άλλοι παίζουν για πρώτη φορά , αλλά δε βλέπω να αναφέρεις κάτι
Και για να μην νιώθεις αδικημένος για το πρώτο παλέρμο,πάρε και εσύ μια ψήφο.
Τι να σου πω,εμένα περισσότερο με μπερδεύουν τα λεγόμενα σου.

Ψήφος : bluestas95

ΥΓ:
Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
επειδή η Μαρία μου βάζει 10 και στην υπογραφή και στο άβαταρ,
θα ψηφίσω τον vaios13 που μου βάζει 7!

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 00:20, 07-07-11:

Σίγουρα στὴν ἀρχὴ τὸ παιχνίδι εἶναι τελείως χαοτικὸ καὶ δὲν μπορεῖ κανεὶς νὰ εξαγάγῃ συμπεράσματα. Ἐκτὸς τῶν ἄλλων, ἔχω καὶ πολὺ καιρὸ νὰ παίξω καὶ ἴσως ἀργήσω λίγο νὰ μπῶ στὸ κλίμα. Κὰνοντας μιὰ πρώτη ἐκτίμηση, θεωρῶ ὅτι ἕνας ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ ἔχουν ἤδη μιλήσει εἶναι δολοφόνος. Παρ' ὅλ' αὐτά, δὲ θὰ ψηφίσω ἀκόμη καὶ θὰ περιμένω νὰ εξελιχθῇ τὸ παιχνίδι. Πιὸ ὕποπτη πάντως ἀπὸ ὅλους μοῦ φαίνεται ἡ Θεοδώρα καθαρὰ ὅμως ἀπὸ ἔνστικτο... Ἴδωμεν...

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 00:24, 07-07-11:

Wtf.

Πότε συμμάχησα εγώ με τον tsarachaf?
Εγώ τον ψήφισα βασικά. Που στο καλό είδες ότι συμμαχήσαμε κάπου?

Επίσης.
Γιατί να είναι νευριασμένο μαζί μου το παιδί?
Kαι γιατί να μπεί στη διαδικασία να πεί ότι κατηγορώ άδικα τον Βάιο. λολ?
Εδώ ίσα-ίσα έκανε και πόστ που μου την είπε κιόλας:
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Κάποιος βιάζεται να ρίξει κατηγορίες στον κόσμο...

Μήπως αυτός έχει ρολάκι;;
Α βρήκες και δολοφόνους εσύ ακόμα δεν αρχίσαμε. μουάχαχ.

Θα σε έχω στον νού μου εσένα.

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 00:26, 07-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Σίγουρα στὴν ἀρχὴ τὸ παιχνίδι εἶναι τελείως χαοτικὸ καὶ δὲν μπορεῖ κανεὶς νὰ εξαγάγῃ συμπεράσματα. Ἐκτὸς τῶν ἄλλων, ἔχω καὶ πολὺ καιρὸ νὰ παίξω καὶ ἴσως ἀργήσω λίγο νὰ μπῶ στὸ κλίμα. Κὰνοντας μιὰ πρώτη ἐκτίμηση, θεωρῶ ὅτι ἕνας ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ ἔχουν ἤδη μιλήσει εἶναι δολοφόνος. Παρ' ὅλ' αὐτά, δὲ θὰ ψηφίσω ἀκόμη καὶ θὰ περιμένω νὰ εξελιχθῇ τὸ παιχνίδι. Πιὸ ὕποπτη πάντως ἀπὸ ὅλους μοῦ φαίνεται ἡ Θεοδώρα καθαρὰ ὅμως ἀπὸ ἔνστικτο... Ἴδωμεν...
Άχου, μόνο μη με κατηγορήσετε επειδή μιλάω πολύ. Και στο προηγούμενο το ίδιο έκανα και ήμουν πολίτης.
Βέβαια, είναι βλακεία να συγκρίνουμε παιχνίδια, μπορεί κάλλιστα να είμαι δολοφόνος, βρείτε όμως επιχειρήματα όταν ψηφίζετε, όχι εμένα μόνο αλλά όλους.

Α! Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δε θίχτηκα. Είναι κάτι που με ενόχλησε στο προηγούμενο παλέρμο.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παλέρμο #31 - The Game - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 828 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-02-11 στις 22:06.
    • Παλέρμο #28-The Game - Από love_angel
      Το θέμα έχει λάβει 416 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-09-10 στις 23:15.
    • Παλέρμο #22 - The Game - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 207 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-01-10 στις 14:22.
    • Παλέρμο #21 - The Game - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 376 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-09 στις 00:25.
    • Παλέρμο #20 - The Game - Από Γιώργος
      Το θέμα έχει λάβει 541 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-09 στις 21:01.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα