Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,984 μέλη και 2,479,059 μηνύματα σε 78,960 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 366 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 00:54, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Troll
Ας υποθέσουμε ότι είχατε τη δυνατότητα να ανοίξετε ένα μαγαζί, και να ζήσετε από αυτό, τί είδους θα επιλέγατε να είναι? Θα κοιτάγατε μόνο το οικονομικό ή θα προσπαθούσατε να συνδυάσετε οικονομικο με διασκέδαση ή έστω κάτι που σας ευχαριστεί;
Ενα γιαουρταδικο εξω απο τη βουλη. Και χρημα και ευχαριστηση.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 417 μηνύματα.

H elena έγραψε: στις 11:42, 06-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Ενα γιαουρταδικο εξω απο τη βουλη. Και χρημα και ευχαριστηση.
έχει ένα γιαουρτάδικο πίσω από τη νομική! σου βάζει το γιαουρτάκι και από πάνω ότι θέλεις εσύ. ξηρούς καρπούς,φρούτα,συρόπι,τριμμένη σοκολάτα, κ.ά. Παρότι δεν μου αρέσει το γιαούρτι, μου είχε κάνει πολύ εντύπωση αυτό το μαγαζί!

Εγώ θα ήθελα να έχω ένα ρεμπετάδικο! με ζωντανή μουσική! να είναι καφέ από μέσα (ξύλινο) και να έχει τραπεζάκια κ καναπέδες σε αποχρώσεις του κεραμιδοκοκκινοπορτοκαλι . ο τοίχος θα είναι σε μερικά σημεία πέτρινος και σε κάποια άλλα θα έχει ταπετσαρία από αποκόμματα εφημερίδων.(κάπου το είχα δει και μου άρεσε) Και θα διοργανώνει βραδιές με ειδικές τιμές για φοιτητές και όχι μόνο (!), αλλά κυρίως θα είναι φοιτητικό στέκι. θα έρχονται φοιτητές πρωτοετείς,δευτεροετείς κλπ και θα οργανώνονται και ειδικά γλέντια για όσους μόλις ορκίστηκαν! και κατά καιρούς θα κάνει ειδικά αφιερώματα και θα καλεί και τραγουδιστές! επίσης το πρωί θα το λειτουργώ ως καφετέρεια
2
Παράθεση

Vasool (Βασω)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Vasool έγραψε: στις 11:50, 11-04-12:

ενα δισκαδικο/βιβλιοπωλειο απο αυτα που ειναι σαν φιλοσοφικα καφενεια, δηλαδη να εχει μεσα και καναπεδες-τραπεζακια κλπ κλπ. 'Η αλλιως καφετερια (ωω τι πρωτοτυπο) με αλτ διακοσμηση η οποια θα παιζει ροκ και εναλλακτικη μουσικη κυριως και τα βραδια θα γινεται μπαρακι. Α και θα γινονται και διαφορα αφιερωματα, θα ερχονται καλλιτεχνες κλπ κλπ
2
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 14:28, 11-04-12:

Φούρνο-καφέ-βιβλιοπωλείο! All in one!
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 10:33, 12-04-12:

Σουβλατζίδικο
1
Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 822 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε: στις 00:17, 13-04-12:

Βιβλιοπωλείο στο Λονδίνο...
2
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 00:20, 13-04-12:

παρακαλώ σβήστε το ποστ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gregory, nub : 13-04-12 στις 00:21. Αιτία: Μόλις είδα πως ξαναέγραψα...
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 21:57, 15-04-12:

Εστιατόριο!!!!
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 21:44, 02-01-14:

Πολυχώρος με βιβλία, ανθοπωλειο, καφετερια και με εικαστικές τέχνες....
4
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 02:01, 03-01-14:

Με παιδικά παιχνίδια -αντίκες
1
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 12:00, 03-01-14:

Εξαρτάται.Αν είναι για το οικονομικό τότε ελληνικό μαγαζί/εστιατόριο στο εξωτερικό.Μία θεία μου άνοιξε σουβλατζίδικο στην Ελβετία και βγάζει τρελά λεφτά...Αν ήταν για διασκέδαση και για να βρω νέους φίλους τότε θα άνοιγα ένα πολιτιστικό καφέ.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 03:03, 06-06-14:

Το χω ξαναγραψει, παλι το ιδιο!! Ενα μπαρακι σε νησι ή μια μπουτικ γυναικειων ρουχων σε νησι να βλεπω απειρο και διαφορετικο κοσμο!
1
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε: στις 19:45, 07-06-14:

Βιβλιοπωλείο χωρίς δεύτερη σκέψη.
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 18:49, 08-06-14:

^^ Ενα βιβλιοπωλιο
2
Παράθεση

Akatanomasty

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Akatanomasty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H Akatanomasty (Eruanne) έγραψε: στις 20:10, 08-06-14:

Βιβλιοπωλείο -μόνο με παλιά, δερματόδετα βιβλία, το οποίο θα σερβίρει τσάι και γλυκά και πο πελάτες θα μπορούν να κάθοντια και να χαζεύουν τα βιβλία επιτόπου.....
3
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 08:01, 09-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akatanomasty
Βιβλιοπωλείο -μόνο με παλιά, δερματόδετα βιβλία, το οποίο θα σερβίρει τσάι και γλυκά και πο πελάτες θα μπορούν να κάθοντια και να χαζεύουν τα βιβλία επιτόπου.....
Αυτό δεν είναι βιβλιοπωλείο!Αυτό είναι βιβλιοθήκη-καφέ!!!
Η ιδέα του να πουλάω βιβλία θα μου άρεσε πολύ!Ειδικά άμα έπαιρνα άδεια για να γίνω bouquiniste στο Παρίσι!(οι bouquinistes είναι υπαίθριοι βιβλιοπώλες που έχουν στημένους τους πάγκους τους δίπλα στον Σηκουάνα-κάτι σαν λαϊκή,αλλά με βιβλία!!!) Πολλοί από αυτούς έχουν πολύ σπάνιες και παλιές εκδόσεις που πραγματικά αξίζουν τον κόπο.Οι πραγματικά ερωτευμένοι με τα παλιά βιβλία Παριζιάνοι ψωνίζουν από εκεί!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  bouquiniste.jpg
Εμφανίσεις:  101
Μέγεθος:  32,1 KB  
Συνημένες Εικόνες

3
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 21:47, 09-06-14:

θα θελα να 'χω ένα βιβλιοπωλείο με μεταχειρισμένα βιβλία..
ξέθαψα ένα στην Πάτρα πρόσφατα και το βρήκα πολύ έξυπνη ιδέα..
και βέβαια θα είχαν μεταχειριστεί πρώτα όλα από εμένα..
αγαπώ τα βιβλία : )
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:48, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Akatanomasty
Με νιωθεις... Απαλη μουσικη.... Παλια ομορφα επιπλα... ενα πιανο... Τσαι.. Πολλα βιβλια ποιησης
μολυβια και τετοια δεν θα ηθελα να πουλαω με τιποτα
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O panagiotists13 έγραψε: στις 11:52, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Με νιωθεις... Απαλη μουσικη.... Παλια ομορφα επιπλα... ενα πιανο... Τσαι.. Πολλα βιβλια ποιησης
μολυβια και τετοια δεν θα ηθελα να πουλαω με τιποτα
Ούτε και φωτοτυπίες γιατί κάνει πολύ θόρυβο το μηχάνημα κι άντε μετά να συγκεντρωθείς!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:54, 10-06-14:

^^
Ενα Buchlandung ρε φιλε! Χωρις σχολικα κλπ κλπ! ΜΟΝΟ ΒΙΒΛΙΑ! Και πελατες που τα λατρευουν!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια