Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,996 μέλη και 2,479,685 μηνύματα σε 78,988 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 544 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
Cupid
3
30,00%
mintin97
5
50,00%
Είμαι ΣΕ
2
20,00%

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 19:12, 24-07-16:

Θα προτιμούσα βραβείο "Κρίση Ταυτότητας" ή "Είμαι αλεξίσφαιρος, αλλά δεν είμαι κιόλας" η αλήθεια είναι

Τελευταίο μου σχόλιο, θεωρώ ότι ήταν γενικά ένα ωραίο παιχνίδι (όχι ότι έχω και μεγάλη πείρα, λέμε τώρα ρε παιδί μου), με αγωνία και ίσως αμφίρροπο μέχρι ενός σημείου. Κράτησε πολύ, και ίσως στην αρχή να ήταν λίγο μπάχαλο με τόσες συμμετοχές βέβαια, αλλά από τους 15-16 και κάτω κυλούσε πιο καλά θαρρώ.

Μεγάλη υπόκλιση στη ΣΕ που κάηκε τόσο καιρό και προσπαθούσε να είναι όσο γρήγορη και επιμελής μπορούσε

Άντε, και του χρόνου βρε παλιόπαιδα, καλά να περάσετε
6
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Cupid

Δραστήριο Μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

O Cupid έγραψε: στις 21:07, 24-07-16:

Χαχαχαχα!! Ακόμη το φωνάζω το είμαι αθώος. Και το βραβείο άγνωστος/νέο μέλος/δεν ξέρω σχεδόν κανέναν μην χρησιμοποιείται τα μικρά σας ονόματα, θα μου ταίριαζε:Ρ
5

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 21:23, 24-07-16:

Πρέπει να ζητήσω συγγνώμη από τα παιδιά (της ομάδας), και κυρίως από τον tsarachaf (και την spy-ak ), που του(ς) είχα σπάσει τα νεύρα.
Να σας εξηγήσω τι γινόταν. Ξεκινούσα έκανα αρκετές παραθέσεις για να σχολιάσω. Αλλά όταν πήγαινα να γράψω κάτι δεν μου φαινόταν καθόλου πειστικό. "Έμπαζε" από παντού. Και έτσι η απάντηση κατέληγε μικρή σε έκταση.
Φοβόμουν μήπως και καρφωθώ επίσης, κάτι που δεν κατάφερα να αποφύγω, και κατέληξα να κάνω το ακριβώς αντίθετο.

Πέρα από τις συζητήσεις μεταξύ της ομάδας, δεν ξαναπαίζω αν έχω ρόλο μαφίας. Ειδικά, αν ξαναπαίξει ο Ikarionas.
5

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 22:52, 24-07-16:

Χεχεχε ναι το βραβείο μου με χαρακτηρίζει και εκτός παιχνιδιού, είμαι ξεχασιάρα! Ευχαριστώ πολύ που το πήρα εγώ!!

Για ακόμα μια φορά, ευχαριστούμε την αγαπητή ΣΕούλα για όλα!
Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα στην πόλη του Παλέρμο, who knows?!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drama Prinzessin : 24-07-16 στις 22:56.
3

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 00:05, 25-07-16:

Πρώτη φορά στη μαφία, κάτι που ήθελα να γίνει, και η εμπειρία ήταν πολύ καλή! Πρέπει να έχεις περάσει και από τις δύο πλευρές για να μπορείς να καταλάβεις πώς δουλεύει το παιχνίδι Ευχαριστώ τον tsarachaf για την οργάνωση της ομάδας.

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Εχθές το έλεγα στο Δημήτρη. Δεν θα δημοσιεύσω το mega-post που έχω ετοιμάσει για την spy, γιατί με τις εξαιρέσεις δε θα τα πάμε πολύ καλά! Θα περιμένω και θα το ποστάρω 12:59.
Και πάει η spy, και παίζει κάρτα Εξαίρεσης ενώ την έχει ψηφίσει μόνο ο Ιορδάνης! Εγώ αν ήμουν στη θέση της θα το ρίσκαρα...
Δε πειράζει, το καλό το παλικάρι, ξέρει και άλλο μονοπάτι!
Ήμουν σίγουρη ότι με περίμενε ένα αφιερωματικό ποστ από εσένα Είχαν προηγηθεί Emilouko και Libertus, οπότε λέω, έρχεται η σειρά μου. Ήμουν εκτός σπιτιού και γύρω στη 1 παρά μπήκα φευγαλέα να δω αν υπάρχει ποστ εναντίον μου. Μετά από μια σύντομη συζήτηση στη γιάφκα, τελικά έριξα την κάρτα για σιγουριά.

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
ΤΟ ΝΕΦΕΛΑΚΙ ΠΉΓΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕΙ?
Και αντί για μία επική μονομαχία όπου θα έδειχνα και εγώ το απαράμιλλο θάρρος μου, στον ύπνο μου πήγατε να με φάτε;;
Εγώ φταίω που σε άφησα μέσα!
Μια κατά μέτωπο επίθεση θα ήταν δύσκολο να κερδηθεί.

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Βραβείο Χαμελέοντα
Α ρε Ιορδάνη, με κατέστρεψες Ισχύει ότι πρόσεχα φρικτά το τι έλεγα. Κάθε φορά που έλεγα να κάνω τίποτα σήμα σε ultra ή Libertus, το έπαιρνα πίσω για να μην τους κάψω
3

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 00:16, 25-07-16:

αντε παρτε ελληνικο σημεραα

στην υγεια σας ρε αλανιαααα
2

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 11:24, 25-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Πρέπει να ζητήσω συγγνώμη από τα παιδιά (της ομάδας), και κυρίως από τον tsarachaf (και την spy-ak ), που του(ς) είχα σπάσει τα νεύρα.
Να σας εξηγήσω τι γινόταν. Ξεκινούσα έκανα αρκετές παραθέσεις για να σχολιάσω. Αλλά όταν πήγαινα να γράψω κάτι δεν μου φαινόταν καθόλου πειστικό. "Έμπαζε" από παντού. Και έτσι η απάντηση κατέληγε μικρή σε έκταση.
Φοβόμουν μήπως και καρφωθώ επίσης, κάτι που δεν κατάφερα να αποφύγω, και κατέληξα να κάνω το ακριβώς αντίθετο.

Πέρα από τις συζητήσεις μεταξύ της ομάδας, δεν ξαναπαίζω αν έχω ρόλο μαφίας. Ειδικά, αν ξαναπαίξει ο Ikarionas.
Νεφελάκι, χαλάρωσε ρε.
Πρώτον μην ζητάς συγγνώμη, είναι χαζομάρα. Και δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά τα δικά μου νεύρα δεν τα έσπασες. Αν με άκουγες για το γράψιμο θα ήμασταν καλύτερα βέβαια, αλλά τέσπα
Δεύτερον, μιας που είχες να αντιμετωπίσεις τους τιτάνες της επιχειρηματολογίας εδώ μέσα και ζοριζόσουν τόσο. Δεν θέλει κόπο, θέλει attitude.

Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
Πρώτη φορά στη μαφία, κάτι που ήθελα να γίνει, και η εμπειρία ήταν πολύ καλή! Πρέπει να έχεις περάσει και από τις δύο πλευρές για να μπορείς να καταλάβεις πώς δουλεύει το παιχνίδι Ευχαριστώ τον tsarachaf για την οργάνωση της ομάδας.
Με σκλαβώνετε δεσπονίς . Όσο γι αυτό με τις δύο πλευρές, έχεις δίκιο, είσαι σαν το ψάρι ένα πράγμα (κακό αστείο).

Κι επειδή έπεσε και το θέμα και σιγά σιγά θα κλειδωθεί, έχω να πω το εξής. Μπράβο σε όλους όσους έπαιξαν, άσχετα με το τι κατάφεραν, σημασία έχει η διασκέδαση.
Ένα ευχαριστώ στα παιδιά της μαφίας που και συνεργαστήκαμε υπέροχα και που ανέχτηκαν εμένα και την κυκλοθυμία μου(έχω την εντύπωση πως τους έχω αλλάξει θύμα μέχρι και 4 φορές μέσα σε λίγες ώρες), και την λογοκρισία μου, και τα νεύρα μου. Ήσασταν υπέροχοι όλοι

Επίσης, αναμείνατε στο ακουστικό σας, μπορεί να έχουμε εκπλήξεις.
5

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 01:04, 26-07-16:

Και κάπου εδώ ήρθε η στιγμή να κλείσει και τυπικά το Palermo #43.
Ευχαριστούμε όλους όσους συμμετείχαν.
Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το επόμενο παιχνίδι.
Φιλιά σε όλους!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος