Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,967 μηνύματα σε 79,002 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 409 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
Cupid
3
30,00%
mintin97
5
50,00%
Είμαι ΣΕ
2
20,00%

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 17:35, 03-07-16:

Καλωσήρθατε στην πόλη του Palermo!

Είχε περάσει σχεδόν ένας χρόνος από τη νίκη της Μαφίας και η πόλη του Palermo ήταν αγνώριστη. Με την επιστροφή της Himela, οι μαφιόζοι τράπηκαν σε άτακτη φυγή και στην πόλη κυριαρχούσε η τάξη κι η ασφάλεια. Ή μήπως όχι; Βγαίνοντας από το σπίτι πριν 2 μέρες η Himela βρέθηκε μπροστά σε ένα αποτρόπαιο θέαμα! Ένα νεκρό ποντίκι μπροστά στο σπίτι της! Αμέσως μπήκε μέσα, φόρεσε στολή αστροναύτη, πήρε το ποντίκι και το μετέφερε στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Παλέρμο. Το παρέδωσε στο Μικροβιολογικό Εργαστήριο και φεύγοντας παρατήρησε ιδιαίτερα αυξημένη κίνηση στο Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών. Πολίτες με πυρετό, διάρροιες και κακουχίες συνωστίζονταν περιμένοντας να εξεταστούν. Θεωρώντας ότι πρόκειται για κάποιο κύμα γρίπης, η Himela γύρισε ατάραχη σπίτι της. Μέχρι σήμερα το πρωί! Το τηλέφωνό της χτύπησε και σηκώνοντάς το άκουσε την τρομοκρατημένη φωνή του Διευθυντή του Μικροβιολογικού "το ποντίκι ήταν φορέας της πανώλης". Αμέσως έτρεξε στο κέντρο της πόλης να ενημερώσει του πολίτες να προστατευθούν κι εκεί αντίκρισε έναν φρικτό θάνατο. Το πτώμα της Μελανίας κείτονταν στην κεντρική πλατεία κι ο dimijim ήταν δίπλα της, "Πανούκλα" είπε κι έφυγε γελώντας σατανικά. Το μήνυμα ήταν ξεκάθαρο! Η Μαφία είχε επιστρέψει κι είχε εξοπλιστεί με κάθε τρομακτικό παθογόνο, ικανό να σκοτώσει εκατομμύρια ανθρώπους. Επιδημίες θανάτου ήταν προ των πυλών κι ο τρόμος καλλιεργήθηκε ξανά στους Πολίτες. Κλειδώθηκαν όλοι στα σπίτια τους και κανείς δεν κυκλοφορούσε πλέον στην πόλη. Η Himela έπρεπε να αντιδράσει, παρήγγειλε αντιβιοτικά από τη Ρώμη και τα δώρισε στο Νοσοκομείο. Αλλά η μάχη είναι δύσκολη! Θα μπορέσουν οι Πολίτες να ξεπεράσουν κι αυτήν την απειλή; Πόσο ισχυρό είναι το ανοσοποιητικό τους σύστημα; Ή μήπως ο Μαύρος Θάνατος της Μαφίας θα εξαφανίσει κάθε ύπαρξη ζωής σ αυτήν την πόλη; Ποιος θα επικρατήσει;

Στην ομάδα των Μαφιόζων ανήκουν: η Υερσίνια της πανώλης (Αρχιμαφιόζος), το Δονάκιο της χολέρας (Φανερός Μαφιόζος Α), ο Αιμόφιλος της ινφλουέντσας (Φανερός Μαφιόζος Β), ο Βάκιλος του άνθρακα (Κρυφός Μαφιόζος Δ), η Βρουκέλλα του μελιταίου πυρετού (Κρυφός Μαφιόζος Ε) κι η Λεπτόσπειρα η ικτεροαιμορραγική (Κρυφός Μαφιόζος Ζ). Στην προσπάθεια για νίκη θα συνδράμουν, τα Αυτοαντισώματα (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) κι ο Ιός της Ανθρώπινης Ανοσοανεπάρκειας (Πόρνη).
Στο ανοσοποιητικό σύστημα των Πολιτών ανήκουν: το Δέρμα (Αλεξίσφαιρο Γιλέκο), ο Πρασινίζων Στρεπτόκοκκος (Αντίπαλος Μαφιόζος), ένας Νευρώνας του ΚΝΣ (Αυτοκράτορας), ο Γιατρός, ένας Νευρώνας του ΠΝΣ (Δήμαρχος), η Ιβουπροφαίνη (Δικηγόρος), η C-αντιδρώσα Πρωτεΐνη (Μάγισσα), η Επίφυση-Κωνάριο (Μέντιουμ), ένα Αντιγονοπαρουσιαστικό κύτταρο (Ντετέκτιβ), ένα κύτταρο Μνήμης (Πληροφοριοδότης), τα συστατικά του Συμπληρώματος (Συγκάτοικοι), ένα Πνευμονοκύτταρο τύπου Ι (Πολίτης Α), ένα Ποδοκύτταρο (Πολίτης Β), ένα Ηπατοκύτταρο (Πολίτης Γ), ένα κύτταρο του Καρδιακού Μυός (Πολίτης Δ), ένα β-κύτταρο του Παγκρέατος (Πολίτης Ε) κι ένα Οστεοκύτταρο (Πολίτης Ζ).

Παράλληλα έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: 3x Νεκροφάνεια, 3x Τυμβωρυχία, 2x Άμεση Προφυλάκιση, 2x Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης, 3x Ηχώ από το Υπερπέραν, 3x Χρησμός της Πυθίας, 1x Αποτυχία Δολοφονίας, 3x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 16x Επιπλέον Ψήφος και 16x Ακύρωση Ψήφου.

Στο ρόλο της Συντονιστικής Επιτροπής (ΣΕ εν συντομία) οι dimijim & Himela.

Σας παρακαλούμε, εάν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο ή τις κάρτες σας, να ενημερώσετε τη ΣΕ και να μην το γράψετε στο δημόσιο.

Επίσης, για κάθε απορία ή ένσταση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, παρακαλούμε να απευθύνεστε μόνο στη ΣΕ με προσωπικό μήνυμα.

Υπενθυμίζουμε ότι τα προσωπικά μηνύματα θα πρέπει να στέλνονται πάντα και στα δύο μέλη της ΣΕ (dimijim; HImela). Η ευθύνη για την ενημέρωση και των δύο μελών βαραίνει εσάς κι οποιοδήποτε λάθος γίνει λόγω ελλειπούς ενημέρωσης μέλους της ΣΕ δεν αναιρείται.

Τέλος να σας παρακαλέσουμε να παίξετε ένα δίκαιο παιχνίδι για να το ευχαριστηθούμε όλοι μας. Για τυχόν αντικανονικά προσωπικά μηνύματα ή ενέργειες, να ενημερώνετε αμέσως τη ΣΕ.

Οι κανόνες μας βρίσκονται εδώ.

Ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

Λίστα συμμετοχών για Palermo #43:
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop
  15. Libertus
  16. mintin97
  17. Nefeli Graf
  18. PieMaker
  19. spy-ak
  20. tsarachaf
  21. Tzoum
  22. ultraviolence
  23. vassilis498
  24. Mάιρα
  25. Σπυρακος (^^)
  26. Τάσος97
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimijim : 03-07-16 στις 18:27. Αιτία: Μορφοποίηση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 17:38, 03-07-16:

Καλό παιχνίδι να έχουμε με μπόλικο γέλιο και μυστήριο!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 17:42, 03-07-16:

Χαιρετώ την πόλη του Παλέρμο! Καλή αρχή να έχουμε!

Ας εξολοθρεύσουμε λοιπόν τους εισβολείς.
1

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 17:42, 03-07-16:

Καλό παιχνίδι!

Επίσης πόσο nerd το θέμα...
4

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 17:43, 03-07-16:

Άντε με το καλό. Μου αρέσει το ιατρικό το θέμα δηλώνω
1

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 17:46, 03-07-16:

Πολύ ενδιαφέρον το φετινό θέμα,καλό μας παιχνίδι παιδιά
2

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,838 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 17:46, 03-07-16:

Καλή διασκέδαση, καλά να περάσετε!
6

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,106 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 17:56, 03-07-16:

Καλό παιχνίδι να έχουμε!
Ωραίο θέμα, αν και τα ονόματα των ρόλων δεν νομίζω ότι ανταποκρίνονται τόόσο στο ευρύ κοινό (Δημήτρη! ).
1

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H kleop έγραψε: στις 17:57, 03-07-16:

Καλη αρχη να εχουμε παιδια!Πρωτοτυπο θεμα τολμω να πω και μου αρεσει πολυ!
2

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O mintin97 έγραψε: στις 17:59, 03-07-16:

Πότε ακριβώς ξεκινάει επίσημα; Δηλαδή ψήφους και τα λοιπα;
1

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 18:00, 03-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από mintin97
Πότε ακριβώς ξεκινάει επίσημα; Δηλαδή ψήφους και τα λοιπα;
Έχει ξεκινήσει ήδη!
Πρώτη ψηφοφορία λήγει αύριο στις 20:00 κι έρχεται η πρώτη αποχώρηση.
Πρώτη νύχτα, αύριο μετά τη λήξη της ψηφοφορίας.
1

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 18:10, 03-07-16:

αντε καλό μας παιχνίδι!

να δηλωσω απο τωρα οτι αυριο και τριτη δε θα ειμαι υπερβολικα ενεργος γιατι μαζευω το σπιτι και την τριτη πεταω για ελλαδα
1

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 18:54, 03-07-16:

Καλό παιχνίδι! Το γράφω ξανά μιας και ξέρω πιο συγκεκριμένα. 07/07 ή 08/07 (λιγότερο πιθανό στις 09/07) να απουσιάζω για πολλές ώρες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nefeli Graf : 03-07-16 στις 18:58. Αιτία: Spoiler
1

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:29, 03-07-16:

Καλή αρχή
Εμπνευσμένο το θέμα!!!
1

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 19:39, 03-07-16:

Γυρνάω από ταξίδι Αθήνα Θεσσαλονίκη με Ryain,ξυπνάω σα μαστουρωμένο και βλέπω ρόλο! Πρώτη φορά που λατρεύω τόσο το θέμα..Έκλαψα με τους ρόλους,καλή μας αρχή παιδιά!
Btw έχω δει φέτος Containment,The Strain,The Walking Dead και είμαι στο κλίμα
1

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 19:48, 03-07-16:

Καλησπέρα κι από μένα guyz!! Καλό παιχνίδι να έχουμε και χωρίς ευτράπελα κατά προτίμιση

Δημητράκη, το έχεις κάψει τελείως αγόρι μου. Σ' έχει καταστρέψει η σχολή σου .

Edit: Γιατί τόση ησυχία;;
1

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

O dimijim έγραψε: στις 19:56, 03-07-16:

Εγώ πάλι θέλω να ευχαριστήσω την spy-ak, η οποία έδωσε πολύ χρόνο απ το διάβασμά της, έγραψε πολλά από τα μηνύματα των ρόλων και έδινε συνεχώς ιδέες. Το θέμα δε θα είχε στηθεί τόσο καλά χωρίς αυτήν.

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 20:06, 03-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Εγώ πάλι θέλω να ευχαριστήσω την spy-ak, η οποία έδωσε πολύ χρόνο απ το διάβασμά της, έγραψε πολλά από τα μηνύματα των ρόλων και έδινε συνεχώς ιδέες. Το θέμα δε θα είχε στηθεί τόσο καλά χωρίς αυτήν.
Τίποτα!! Η ιδέα για το θέμα είναι πολύ ωραία και πρωτότυπη, ήταν χαρά μου να βοηθήσω σε μερικά πραγματάκια!
7

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

O dimijim έγραψε: στις 20:11, 03-07-16:

Α, και φυσικά να μην ξεχάσω και τον Ιορδάνη. Αν αυτός δεν ενθουσιαζόταν στο άκουσμα της ιδέας μου, αυτή θα έμενε μόνο στο κεφάλι μου και το θέμα αυτό δε θα είχε προκύψει.
Anyway, να σας αφήσω ν σφαχτείτε, προτού με σφάξει η Σύλβια για το spam.
7

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,838 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:52, 03-07-16:

Θέλω να σας διευκρινίσω επίσης οτι καλό θα είναι όταν γράφετε στο θέμα να αναφέρεστε στους παίκτες με τα ψευδώνυμά τους γιατί μπορεί να μην γνωρίζουν όλοι τους παίκτες με τα ονόματά τους. Το λέω γιατί στάνταρ οι νέοι αναρωτιέστε ποια είναι αυτή η Σύλβια που θα σφάξει το Δημήτρη (είμαι εγώ ).
5

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος