Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,977 μέλη και 2,478,858 μηνύματα σε 78,951 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 313 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)
thomas l.
4
36,36%
Σπυρακος (^^)
6
54,55%
Είμαι ΣΕ
1
9,09%

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 17:26, 06-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Τυχερή ήσουν δεν λέει και κεφάλι και χέρι με πρόβλημα!!
Χαχαχα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 19:05, 06-08-13:

πότε ανακοινώθηκαν οι ποινές και πότε γράφτηκαν αυτά τα ποστ???

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 19:22, 06-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre

Εξάλλου το έπαιξα στην τύχη το πρώτο θύμα μου,το ξεκαθάρισα
Άστα αυτά, ήθελες το κορμί μου

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:47, 06-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Άστα αυτά, ήθελες το κορμί μου

Όταν ποστάρει ο Ακριβός, παρακαλώ να ποστάρει τα κριτήρια που επιλέγω τα θύματά μου.
Ευχαριστώ.

+Γιάννη, τα ποστ σβηστήκανε αμέσως. Πιθανότατα να μην τα είδες καν.

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 22:02, 06-08-13:

Πολιτάκιααα συγχαρητήρια!

Λυπάμαι που δεν συμμετείχα πολύ, αλλά απ' την άλλη χαίρομαι που μίλαγε απ' την αρχή το ένστικτό μου.
ΣΕούλα έπρεπε να πάρω το βραβείο του καλύτερου ένστικτου.

Anyway ευχαριστούμε πάρα πολύ, κάνατε καταπληκτική δουλειά!
Καλό καλοκαίρι κι από εμένα. ^^
6

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 03:34, 07-08-13:

Λοιπόν, ας πω κι εγώ δύο λόγια γιατί παρόλο που δεν έχω καμία όρεξη πρέπει.

Αρχικά, μια συγγνώμη που δήλωσα συμμετοχή, ενώ δεν είχα τον απαραίτητο χρόνο για το παιχνίδι, ειδικά με τον ρόλο και την ομάδα που είχαμε. Κι η όρεξη που είχα χάθηκε από την πρώτη μέρα.

Δεν θα μιλήσω για τις ποινές, ότι κάνανε τα κορίτσια το ξέρουν, τι να κράξω κι εγώ από πάνω δεν θα αλλάξει κάτι. Θα πω απλώς ότι στεναχωριέμαι που βλέπω αυτό το παιχνίδι να κάνει κύκλους και το μόνο που αλλάζει είναι τα πρόσωπα, αλλά τα σφάλματα παραμένουν.

Νταξει μπορώ να πω ότι ήθελα να παραιτηθώ από την ώρα που είδα την κλήρωση και κατάλαβα ότι για να έχουμε ελπίδες θα έπρεπε να διαθέσω χρόνο που δεν είχα. Αποφάσισα να μην το κάνω γιατί δεν ήθελα να χαλάσει το παιχνίδι και μπορώ να πω ότι δεν ξέρω αν ήταν καλή επιλογή τελικά.

Δεν μπορώ να πω ότι έπαιξα καλά κι αυτό οφείλεται και στο πόσο είχα ξενερώσει από το απόγευμα της Δευτέρας που ήξερα ότι θα μέναμε 3 μαφιόζοι το πολύ. Αναγκαστικά έκανα μια άτσαλη κίνηση με πολύ ρίσκο μπας και γλιτώσουμε κάτι, αλλά τελικά καρφωθηκα αν και θεωρώ ότι βιαστηκατε πολύ να με κατηγορήσετε και φυσικά μετά δεν μπορούσα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, οπότε ήταν αναπόφευκτο το να αποχωρήσω έτσι άδοξα.

Για να λύσω την απορία με τον ΔΑ που λογικά θα υπάρχει. Άρχισε να μας κάνει ζημιά και ήξερα ότι δεν μπορούσε να βοηθήσει, οπότε είπα να ρισκάρω μπας και φανεί o ρόλος του και γλιτώσουμε τον Θωμά. Δεν έπιασε οπότε κάπου εκεί έληξε και το παιχνίδι.

Το παράπονο μου πέρα από το θέμα των ποινών, είναι ότι πάλι είδα περισσότερο ένστικτο πάρα λογική κι αύριο δεν βοηθάει το παιχνίδι. Αν όλοι κολλάμε έτσι δεν υπάρχει χώρος για επιχειρηματολογία και σωστό παιχνίδι και αυτό δεν ευνοεί καμία ομάδα .

Αυτά τα λίγα έχω να πω, δεν νομίζω ότι ξεχνάω κάτι. Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους και λογικά θα τα πούμε στο επόμενο Παλέρμο, ελπίζω υπό πολύ καλύτερες συνθήκες και μετά από συζήτηση για να βελτιώσουμε το παιχνίδι.

Πς. Η Ρενια θα επέλεγε τα θύματα με κριτήριο την ομορφιά, έχω και τα πρακτικά αν θέλετε :-P.
12

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 13:09, 07-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
πότε ανακοινώθηκαν οι ποινές και πότε γράφτηκαν αυτά τα ποστ???
Οι ποινές είχαν έρθει με πμ.
Οι υπόλοιποι παίκτες ενημερωθήκατε οr sth like that.

Όταν ποστάρει ο Ακριβός, παρακαλώ να ποστάρει τα κριτήρια που επιλέγω τα θύματά μου.
Ευχαριστώ.
+Γιάννη, τα ποστ σβηστήκανε αμέσως. Πιθανότατα να μην τα είδες καν.
Της Σόφης ζει ρε κατσαρόλι.

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 13:15, 07-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Οι ποινές είχαν έρθει με πμ.
Οι υπόλοιποι παίκτες ενημερωθήκατε οr sth like that.

Της Σόφης ζει ρε κατσαρόλι.

Επειδή αυτή ζήτησε άδεια για να ζητήσει συγγνώμη.

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 13:21, 07-08-13:

Θέλω ὁπωσδήποτε νὰ μοῦ πῇ ἡ Μελανία πῶς τῆς φάνηκε ἡ προκήρυξη γιὰ τὴ δολοφονία της μὲ τὸν Ὁράτιο ἀπὸ τὸ CSI. Ἦταν πολὺ σπέσιαλ ἡ δολοφονία!

Σ.σ.: Μόνο ἐγὼ ἐδῶ μέσα βλέπω C.S.I. τελικά;
2
1

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 14:40, 07-08-13:

Επειδή αυτή ζήτησε άδεια για να ζητήσει συγγνώμη.
Ναι κατσαρόλι το ξέρεις αυτό.
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Θέλω ὁπωσδήποτε νὰ μοῦ πῇ ἡ Μελανία πῶς τῆς φάνηκε ἡ προκήρυξη γιὰ τὴ δολοφονία της μὲ τὸν Ὁράτιο ἀπὸ τὸ CSI. Ἦταν πολὺ σπέσιαλ ἡ δολοφονία!
Θα της μεταφέρω την ερώτησή σου.
Βάλτε το μεθεπόμενο Παλέρμο Ντέξτερ.

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,807 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 16:03, 07-08-13:

Να πω κι εγώ δυο πράγματα μιας που δεν είχα ίντερνετ χτες. Όπως είπα και στο Δημήτρη δε θεωρώ οτι ήμουν η καλύτερη παίκτρια αφού το μόνο που έκανα είναι να κατηγορώ τον μαφιόζο που ηξερα κι από κει και πέρα ήμουν κι εγώ στο κενό. Αλλά όπως κι αν έχει ευχαριστώ για το βραβείο. Ευχαριστώ όσους συνέχισαν το παιχνίδι παρ' όλες τις βλακείες που έγιναν και κυρίως τη ΣΕ που δούλεψε τόσο πολύ για να περάσουμε όμορφα. Ακόμα θυμάμαι τον κακομοίρη το Δημήτρη που μου είπε κάποια φάση "μόνο εσύ περνάς καλά ρε Σύλβια". Χαίρομαι πολύ που νομίζω πως οι σχέσεις μας με κάποιον παίκτη θα βελτιωθούν από δω και πέρα (ξέρει αυτός ποιος είναι). Να περάσετε υπέροχα το υπόλοιπο του καλοκαιριού και να προσέχετε τους εαυτούς σας. Τάσο και Ριρίκα είστε πολύ γλυκούλια και τα δύο.

Μουτς σε όλους.

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 16:18, 07-08-13:

Μπα,βλέπουμε κ εμείς.

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Ναι κατσαρόλι το ξέρεις αυτό.
Θα της μεταφέρω την ερώτησή σου.
Βάλτε το μεθεπόμενο Παλέρμο Ντέξτερ.
Ντέξτερ δεν θα βάλουν, για ευνόητους λόγους.

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 16:39, 07-08-13:

Και κάπου εδώ μια υπόκλιση γιατί όλα αποκαλύφθηκαν παιδάκια(για τα πμ λέω-ξεχάστηκα χθες!).Την ξέχασα πιο πριν ..Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους επιτέλους και είμαι τυχερή που κατάφερα και έπαιξα παρά τις δυσκολίες που είχα.Φιλουσκίνια
4

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 23:31, 08-08-13:

Νομίζω οι τίτλοι των πμ μου προς τη ΣΕ θα σου αλλάξει γνώμη.

31-07-13
02:01
Τελικά καλά θυμόμουν την ώρα ρε σεις...
dimijim, Libertus
30-07-13
00:40
Αυτό το CSI: New York δεν το χε στο ΣΚΑΙ στις 22:15;
dimijim, Libertus
3

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 00:48, 09-08-13:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  999851_595731913812705_1580346438_n.jpg
Εμφανίσεις:  83
Μέγεθος:  39,9 KB
8

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 01:17, 09-08-13:

Χαχαχαχαχα Σπυράκο τον πέθανες τον Άκη

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,346 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 01:36, 09-08-13:

Κέρδισαν οι πολίτες, πολύ ωραία Δεν μπόρεσα να σχολιάσω νωρίτερα καθώς δεν είχα νετ εκεί που ήμουν αλλά δεν πειράζει..
Και τώρα βασικά δεν έχω να σχολιάσω κάτι το ιδιαίτερο, ένα μόνο...
C.S.I. Miami (κυρίως) και τα μυαλά στα κάγκελα
6

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 11:45, 13-08-13:

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού να ευχηθώ παιδιά και ελπίζω να τα πούμε στο επόμενο παλέρμο.

Να κάνω και μία ανακοίνωση για τις τελικές ποινές:
Gate4: Αποβολή από Παλέρμο #41.
_fairygirl_: Αποβολή από Παλέρμο #41 και #42.
Alma Libre: Αποβολή από Παλέρμο #41 και #42.
Deutsch... Lover: Αποβολή από Παλέρμο #41 και #42.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 13-08-13 στις 11:53. Αιτία: προσθήκη ανακοίνωσης ποινών.
5

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος