Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,203 μηνύματα σε 78,931 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 533 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 15:33, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Αυτό το συμπέρασμα από που το έβγαλες; Και όταν είπα για πρόβατα, μπορεί να ακούστηκε υποτιμητικό, αλλά είναι γεγονός ότι ο fandago επηρεάζει πολύ κόσμο. Και πιθανώς να είχε επηρεάσει και μένα αν ήμουν πολίτης, δεν το αρνούμαι.
Και ποια είναι η λύση σε αυτό, γιατί εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 15:35, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Εγώ οκ.. έχω συμμετάσχει μόνο σε 4 γύρους.. και έχω δει μόνο στον έναν να κερδίζουν οι δολοφόνοι, γιαυτό θα ήθελα να μου πείτε αν έχει ξανασυμβεί, γιατί αν δεν έχει τότε είναι άδικο έτσι όπως είναι το παιχνίδι για τους δολοφόνους..
Πείτε μας ένας παλιός τι ισχύει.., γιατί δεν μπορούμε να αλλάξουμε κανόνες για έναν γύρο

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 15:35, 08-07-08:

Και ποια είναι η λύση σε αυτό, γιατί εγώ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι..
Δεν έχεις καταλάβει ακόμα το ποστ μου. Το πρόβλημά μου δεν ήταν ο fandago, ήταν το γεγονός ότι αν δεν ήταν αυτός μέσα σε 4 ψηφοφορίες θα είχαν φύγει 4 δολοφόνοι, και αυτό με βασική αιτία ένα και μόνο ποστ της RE.

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 15:37, 08-07-08:

Να πω κάτι? δεν υπάρχουν σωστοί και λανθασμένοι τρόποι παιξίματος...ο καθένας παίζει όπως νομίζει καλύτερα και ερμηνεύει τα πράγματα όπως τα αντιλαμβάνεται...

Αν παίζαμε κιόλας όλοι όπως θα "έπρεπε" θα καταντούσε βαρετό το παιχνίδι πιστεύω...

Είναι πάντως μοιραίο σε κάθε γύρο κάποιοι να παίξουν καλά και κάποιοι άλλοι όχι και τόσο...! Πάντως για τον fandago δεν είναι ότι δεν έπαιξε καλά, ο άνθρωπος έβγαλε 4-5 δολοφόνους, μπορεί σε ένα γύρο να τα έμπλεξε αλλά εντάξει σιγά λάθη κάνουν όλοι...και αυτό κιόλας αν το είχατε εκμεταλλευτεί σωστά (το ότι έκανε ένα λάθος) θα μπορούσατε και να είχατε νικήσει! γιατί ούτε και εσείς παίξατε τέλεια, ίσα ισα κιόλας!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δανάη : 09-07-08 στις 03:10.
3

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 15:39, 08-07-08:

Ναι καλό μου το κατάλαβα αυτό..

Απλά δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να γίνει..
Δεν μπορούμε να κατηγορούμε κάποιον που δεν παίζει καλά.. έτσι είναι και έτσι παίζει..
Όπως επίσης και δεν μπορούμε να πούμε σε κάποιον σταμάτα να ποστάρεις τόσο πολύ, σταμάτα να παίζεις καλά!

+1 Δανάη!

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 15:54, 08-07-08:

Συμφωνώ με Δανάη...

Τον καημένο τον shaman γιατί τον βγάλατε; Θα είχε φύγει με ψηφοφορία...

Επίσης το σ/κ είναι υπέρ των πολιτών (και καλά κάνει και είναι) αλλά αν μειώσετε τα άτομα που ξέρει ο ρουφιάνος και βγάλετε το σ/κ τότε βοηθάτε ξεκάθαρα τους δολοφόνους. Μια χρυσή τομή πρέπει να βρεθεί.

Οι πολίτες πάνε στα κουτουρού και το παιχνίδι έχει τον εξής χαρακτήρα:

Όταν είσαι δολοφόνος είναι πιο διασκεδαστικό αλλά πιο δύσκολο να κερδίσεις, αυτή είναι η πρόκληση. Μια φορά έπαιξα σαν δολοφόνος και θυμάμαι ότι ενώ παίξαμε εξαιρετικά μπορούσαμε οποιαδήποτε στιγμή να χάσουμε αν γινόταν στραβή. Όταν είσαι πολίτης δεν ξέρεις την τύφλα σου αλλά είσαι σε πιο πλεονεκτική θέση μιας και είστε πολλοί παίχτες. Είναι εξίσου δύσκολο όμως γιατί δεν είσαι σίγουρος για τίποτα...

Συμπέρασμα: Καλό θα ήταν ο ρουφιάνος να ξέρει 2 δολοφόνους μόνο αλλά δεν βλέπω κάποια άλλη σημαντική αλλαγή που πρέπει να γίνει...
2

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 610 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 15:58, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos

Τον καημένο τον shaman γιατί τον βγάλατε; Θα είχε φύγει με ψηφοφορία...
Wha? Γιατί το λες?

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 16:04, 08-07-08:

Πείτε μας ένας παλιός τι ισχύει.., γιατί δεν μπορούμε να αλλάξουμε κανόνες για έναν γύρο

χμμμ... στους πρώτους 6, αν δεν κάνω κανά συγκλονιστικό λάθος ήταν 4-2 υπέρ των πολιτών το "σκορ"... στους 3 επόμενους 2-1 υπερ των πολιτών.

Ας με διορθώσει κάποιος αν θυμάται κάτι διαφορετικό

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 16:05, 08-07-08:

Αφού μιλούσες υπερβολικά... Ήσουν με διαφορά πιο ύποπτος από την kalypso...
1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 16:06, 08-07-08:

Παραθέτω το αρχικό μου ποστ γιατί οι περισσότεροι μου απαντάτε άλλα αντ'άλλων:

Για μένα το πρόβλημα του ρουφιάνου είναι πάντως εξίσου σημαντικό και δυσκολότερο να λυθεί. Είμαι της άποψης ότι ο ρουφιάνος κανονικά δεν νοείται να ξέρει πάνω από δύο δολοφόνους. Αν ο ρουφιάνος ξέρει από την αρχή 3 δολοφόνους, μπορεί απλώς να βγει και να πει "Γεια σας, πιστεύω ότι δολοφόνοι είναι αυτοί οι 3." Δεν βάζει κανένα επιχείρημα, όμως είναι αρκετά προφανές σε όλους ότι αυτός είναι ο ρουφιάνος, οπότε αυτοί οι 3 θα είναι δολοφόνοι. Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να βρίσκονται ήδη οι δολοφόνοι με 2 άτομα.

Πιστεύω ότι για να έχει νόημα το παιχνίδι θα πρέπει να το οργανώσουμε έτσι ώστε το έργο του ρουφιάνου να μην είναι απλώς να δώσει 3 άτομα και να φύγει, αυτό δεν απαιτεί κάποια ιδιαίτερη σκέψη και χαντακώνει τους δολοφόνους. Πρέπει το έργο του ρουφιάνου να έχει αρκετό ρίσκο, ώστε να μην μπορεί να δώσει τα ονόματα στεγνά, και να πρέπει να παίξει επιδέξεια για να δώσει στους πολίτες να καταλαβουν, χωρίς να τον πάρει πρέφα κανείς, όπως γίνεται και στο live παλέρμο. Και μάλιστα εγώ θα πρότεινα ο ρουφιάνος να ξέρει δυο άτομα, εκ των οποίων ο ένας να είναι ιερόδουλη και ο άλλος δολοφόνος, αλλά ο ρουφιάνος να μην ξέρει ποιος είναι ποιος. Έτσι δεν θα μπορεί απλώς να τους καταδώσει, όπως γίνεται συνήθως, αλλά θα πρέπει να παίξει έξυπνα ώστε να καταλάβει ποιος είναι ποιος και να βγάλει τον σωστό, διαφορετικά θα τον υποπτευθούν όλοι.
Δεν κατηγορώ εδώ κανένα παίκτη, ούτε κρίνω τον τρόπο που παίζει ο ένας ή ο άλλος. Αυτό οπως είπατε είναι καθαρά προσωπικό. Αυτό που κρίνω είναι ο τρόπος που οργανώνεται το παιχνίδι.
1

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 16:14, 08-07-08:

Και μάλιστα εγώ θα πρότεινα ο ρουφιάνος να ξέρει δυο άτομα, εκ των οποίων ο ένας να είναι ιερόδουλη και ο άλλος δολοφόνος, αλλά ο ρουφιάνος να μην ξέρει ποιος είναι ποιος. Έτσι δεν θα μπορεί απλώς να τους καταδώσει, όπως γίνεται συνήθως, αλλά θα πρέπει να παίξει έξυπνα ώστε να καταλάβει ποιος είναι ποιος και να βγάλει τον σωστό, διαφορετικά θα τον υποπτευθούν όλοι.
Όχι όμως μόνο 1 δολοφόνο. 2 θα ήταν καλό

Πολύ δραστήριο μέλος

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 16:15, 08-07-08:

Όχι όμως μόνο 1 δολοφόνο. 2 θα ήταν καλό
Και αυτο συζητιέται, αλλά με την προϋπόθεση οι δολοφόνοι στο σύνολό τους να μην είναι λιγότεροι από 5.
1

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 610 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 16:17, 08-07-08:

Αφού μιλούσες υπερβολικά... Ήσουν με διαφορά πιο ύποπτος από την kalypso...
Tι εννοείς "υπερβολικά"?

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 16:20, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Tι εννοείς "υπερβολικά"?
φαντάζομαι εννοεί σε σχέση με άλλες φορες...

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 16:21, 08-07-08:

εννοεί΄υπερβολικά για τα δικά σου δεδομένα
1

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε: στις 16:22, 08-07-08:

A, "υπερβολικά πολύ" τότες. Καλώς.

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 16:22, 08-07-08:

Ναι, αλλά όπως σου είπα από τη φύση του παιχνιδιού δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανένα.
Για παράδειγμα, είμαι η Ηρώ και είμαι δολοφόνα και λέω:
" Για μένα δολοφόνοι είναι ο tetra, η resident και η Δανάη."

Αν με πιστέψεις εσύ είσαι ο χαμένος!

Θέλω να πω, πως δεν μπορούμε να κανονίσουμε το πόσο θα μιλάει κάποιος ή πως θα το παίξει ο ρουφιάνος.. κλπ γιατί πολύ απλά δε γίνεται.
Συμφωνώ όμως με το να ξέρει λιγότερους δολοφόνους αλλά σίγουρα όχι έναν. Τι ρουφιάνος είναι μετά;

Δεν καταλαβαίνω γιατί κολλήσαμε στο ρουφιάνο.. δεν το βρίσκω και τόσο μεγάλο θέμα, από τη στιγμή που μόνο σε αυτό το γύρο ουσιαστικά τον καταλάβαμε και πάλι όχι όλοι!
2

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 738 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 16:24, 08-07-08:

Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να αποκαλύπτουμε στο ρουφιάνο τους μισούς δολοφόνους με διαφορά δύο ημερών μετάξύ των δολοφόνων και αν ο αριθμός είναι μονός να αποκαλύπτουμε και την Ιερόδουλη. Νομίζω έτσι θα λυθεί το πρόβλημα γιατί και οι πολίτες θα έχουν κάποια βοήθεια και ο ρουφιάνος δεν θα μπορεί να δώσει 3 ονόματααπό από την πρώτη μέρα και να 'καρφωθεί'
3

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 16:41, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
προσωπικά θα προτιμούσα να ξεκινάει Τετάρτη
Μαζί με τις πορείες;

Αρχική Δημοσίευση από Youki
Μπορεί να αρχίζει Δευτερα, όπως οι πρώτοι γυροι που είχαμε παίξει.
Not bad.

Και μάλιστα εγώ θα πρότεινα ο ρουφιάνος να ξέρει δυο άτομα, εκ των οποίων ο ένας να είναι ιερόδουλη και ο άλλος δολοφόνος, αλλά ο ρουφιάνος να μην ξέρει ποιος είναι ποιος.
Εγώ τώρα σκέφτηκα το εξής σαδιστικό: να του δίνουμε 3 δολοφόνους και έναν πολίτη

(Λέγοντάς του από αυτά τα 4 ονόματα, ο ένας είναι πολίτης)

Φυσικά οι δολοφόνοι δεν θα ξέρουν τίποτα, οπότε εάν τον βγάλουν όξω με δολοφονία, ας πρόσεχαν!

Μμμ.... τώρα αρχίζω να το σκέφτομαι στα σοβαρά.
Τι λέτε; Να κάνουμε πιο spicy το παιχνίδι;

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να αποκαλύπτουμε στο ρουφιάνο τους μισούς δολοφόνους με διαφορά δύο ημερών μετάξύ των δολοφόνων και αν ο αριθμός είναι μονός να αποκαλύπτουμε και την Ιερόδουλη. Νομίζω έτσι θα λυθεί το πρόβλημα γιατί και οι πολίτες θα έχουν κάποια βοήθεια και ο ρουφιάνος δεν θα μπορεί να δώσει 3 ονόματααπό από την πρώτη μέρα και να 'καρφωθεί'
Εγώ δεν κατάλαβα.

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:48, 08-07-08:

Η Κουέ έπαιξε αισχρά, για αυτό δεν την άκουσε κανείς. (σόρυ κουέ)

δεν έπαιξε αισχρά
απλά έπαιξε απέναντι σε μια ήδη παλιά και καλή παίκτρια την Ηρώ η οποία είχε σκαλώσει
ντασει, δεν τσαναπαίζω
2

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια