Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,987 μέλη και 2,479,263 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 420 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 12:44, 08-07-08:

Παίρνω πρωτοβουλία και ανοίγω το θέμα, με αφορμή ότι αρκετοί μετά το τέλος του παιχνιδιού εξέφρασαν τη δυσαρέσκειά τους ώς προς τους κανόνες, τον τρόπο διαξαγωγής κοκ.

Μπορούμε να σχολιάσουμε εδώ και να μην ... πάει στο αρχείο

ΑΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΖΗΤΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ!
Το αυτό ισχύει και για την υποψία flames. Eγώ τουλ θα ζητήσω να κλειδωθεί.

Δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα αυτό που κάνω, οπότε αν κάποιος admin/mod/η ΟΔ έχει διαφορετική γνώμη... ας κάνει ότι καταλαβαίνει.

Προσωπικά το ανοίγω με ... καλη πρόθεση και όχι για να τσακωθούμε πάντως
6
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 13:00, 08-07-08:

Αυτό που είδα στο τελευταίο παιχνίδι:

1) 3 αποχωρήσεις από απουσίες. Έλεος! Οι πολίτες έχαναν 3-0 χωρίς να κουραστούν καθόλου οι δολοφόνοι. Αν πείτε ότι παίζετε, παίξτε αλλιώς μην παίξετε. Το παιχνίδι είναι ομαδικό...

2) Το να μην ποστάρει κανείς συχνά μπορεί να είναι και στρατηγική. Βέβαια όλη η ουσία του παιχνιδιού είναι οι κόντρες οπότε είναι παράλογο να υπάρχει μουγκαμάρα από παίχτες. Ειδικά σε αυτό το γύρο το έκαναν και πολίτες και δολοφόνοι. Να πεις σε κάποιο να κάνει ποστ 100 λέξεων τουλάχιστον είναι μη εφαρμόσιμο όμως...
8

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 13:10, 08-07-08:

Δε νιωθω καμια τρελη δυσαρεσκεια απ'τον συγκεκριμενο γυρο (αν και θα ξαναπω οτι μου σπασατε τα νευρα, και θα γινω γραφικΙΑ ), αλλα σ'αυτα που λεει ο φαντασμενος συμφωνω.
Νταξ, κανεις δεν εχει χρονο να διαβαζει ΟΛΑ τα ποστς και να γραφει 5 κολλες αναφορας με αναλυσεις και θεωριες(σχεδον κανεις..), αλλα καποιο χρονο αν αποφασισεις να παιξεις πρεπει να τον αφιερωσεις.
4

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 13:11, 08-07-08:

fantasmene συμφωνούμε απολύτως

tetra... η αφορμή εσύ ήσουνα για να το ανοίξω το θέμα αλλά δεν σε βλέπω να τα λές αυτά τα λογάκια που δεν θέλεις να πάνε στο αρχείο

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 13:29, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
1) 3 αποχωρήσεις από απουσίες. Έλεος! Οι πολίτες έχαναν 3-0 χωρίς να κουραστούν καθόλου οι δολοφόνοι. Αν πείτε ότι παίζετε, παίξτε αλλιώς μην παίξετε. Το παιχνίδι είναι ομαδικό...
ε, προφανώς αυτοί που αποχώρησαν οικιοθελώς δεν έχουν δικαίωμα να ξαναδηλώσουν συμμετοχή, έτσι?

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 610 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 13:57, 08-07-08:

Εγώ μίλαγα περισσότερο και με θεώρησαν δολοφόνο. Αλλόκοτοι είστε.

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:00, 08-07-08:

με έχει καλύψει ο φαντασμένος και σαν επίσημη ΟΔ να πω ότι το θέμα πρέπει να φύγει απ το "σχολιασμός" καθότι δεν είναι δα και κάτι τόσο σοβαρό Και να πάει στο chat and fan χωρίς να πάει αρχείο

νταααααααααααααααξ?
2

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 14:02, 08-07-08:

ε δεν ήξερα που να το ανοίξω...!!!

πάτε το όπου θέτε

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:16, 08-07-08:

Παμε λιγο στα διαδικαστικα και εντος θεματος.....

Ετσι ως εχει το παιχνιδι εξυπηρετει τους πολιτες και χαντακωνει τους δολοφονους....οπου σαφως εχουν και πιο δυσκολο ρολο....
Για αρχη, ο αριθμος των δολοφονων που γνωριζει ο ρουφιανος θα πρεπει να μειωθει σε μια αναλογια 1/3...οπως και για την ιεροδουλη, αν και γι αυτο δεν ειμαι τοσο σιγουρη.
Ειναι πολυ αδικο με το πρωτο ποστ του ο ρουφιανος να φανερωνει τους μισους δολοφονους...Κατα τη γνωμη μου διολου λειτουργικο...
Κατι αλλο ειναι το θεμα των σ/κ..το οτι ξεκιναει το παιχνιδι Παρασκευη και υπαρχει δολοφονια μετα απο τρεις μερες δεν ειναι και τοσο καλο...υπαρχει πολυ μπλα-μπλα και μετρα υπερ των πολιτων...και δε βλεπω γιατι να υπαρχει "βοηθεια" στους πολιτες, οπου και περισσοτεροι ειναι και ευκολοτερο ρολο εχουν....

Αυτα για την ωρα...και για τετοιου ειδους παρατηρησεις μιλουσα νωριτερα....
4

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:19, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
και δε βλεπω γιατι να υπαρχει "βοηθεια" στους πολιτες, οπου και περισσοτεροι ειναι και ευκολοτερο ρολο εχουν....
με αυτό διαφωνώ
το +1 στο έδωσα για τα υπολοιπα

ο ρουφ χρειάζεται... αλλά ας ξέρει ας πούμε μόνο 2 στους 5 ενώ η ιερόδουλη ας ξέρει 3 στους 5

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:22, 08-07-08:

Αναστασια νομιζω λαθος καταλαβες...δεν εννοω να μην υπαρχει ο ρουφ...εννοω οτι με το να υπαρχει αυτο το σ/κ ειδικα στην αρχη του παιχνιδιου εξυπηρετει και βοηθα τους πολιτες, ενω δε θα επρεπε...

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,893 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 14:23, 08-07-08:

Χμ....αν κλειδωνόταν το παιχνίδι Παρασκευή βράδυ και άνοιγε Δευτέρα πρωί????

αν κόψετε τα ΣΚ, θα πετάααανω....
νταξ, απλά δεν θα παίξω

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 14:24, 08-07-08:

συμφωνώ... όπως το είδα εγώ τουλ, το ότι ήξερα 3 στους 5 είναι πάρα πολύ. Προφανώς βοηθάει το ρόλο του ρουφιάνου και τους πολίτες, αλλά με 3 γνωστούς είναι αρκετά έυκολο να μαντέψεις άλλον έναν τουλ (ενίοτε και τους 2). Η ιερόδουλη ίσως θα έπρεπε να ξέρεις 3 στους 5 καλό ακούγεται. Δεν έχει να "δώσει" κανέναν αλλά να προστατέψει οπότε όντως... είναι καλύτερα, imo 2.

Αυτό με την έναρξη την Παρασκευή ούτε εμένα με βρίσκει σύμφωνη. Πριν έρθει σκ πρέπει να έχει υπάρξει το λιγότερο μία δολοφονία (άρα στη χειρότερη να ξεκινάει Πέμπτη πιστεύω)...
2

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:26, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Αναστασια νομιζω λαθος καταλαβες...δεν εννοω να μην υπαρχει ο ρουφ...εννοω οτι με το να υπαρχει αυτο το σ/κ ειδικα στην αρχη του παιχνιδιου εξυπηρετει και βοηθα τους πολιτες, ενω δε θα επρεπε...

βασικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ξεκινάμε πάντα Παρασκευή
εμένα μου τη σπάει αυτό γιατί όντως, στον πρώτο και αναγνωριστικό γύρο που είναι απαραίτητος πέφτει πολύ μπλα μπλα το Σουκου και είναι πολλές φορές καταστροφικό για τους δολοφόνους
παράδειγμα τις δύο τελευταίες φορές βγήκε δολοφόνος απ την πρώτη ψηφοφορία

προσωπικά θα προτιμούσα να ξεκινάει Τετάρτη

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:27, 08-07-08:

Βρε Ντου...οχι και να κοπουν τα σ/κ
Απλα να μην αρχιζει το παιχνιδι Παρασκευη και να επεται Σ/Κ
1

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:29, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
βασικά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ξεκινάμε πάντα Παρασκευή
εμένα μου τη σπάει αυτό γιατί όντως, στον πρώτο και αναγνωριστικό γύρο που είναι απαραίτητος πέφτει πολύ μπλα μπλα το Σουκου και είναι πολλές φορές καταστροφικό για τους δολοφόνους
παράδειγμα τις δύο τελευταίες φορές βγήκε δολοφόνος απ την πρώτη ψηφοφορία

προσωπικά θα προτιμούσα να ξεκινάει Τετάρτη
Ειδικα, οταν επεσε και τριημερο, εκει ηταν η καταστροφη
Και το βασικο προβλημα ειναι ο αριθμος των δολοφονων που γνωριζει ο ρουφιανος...πρεπει να μειωθει και να αυξηθει ισως της ιεροδουλης, που ουτως ή αλλως δεν παιζει τοσο ανοιχτα οπως μπορει καλλιστα να κανει ο ρουφιανος....

Και η "Τεταρτη", ειναι καλη μερα...συμφωνω..
2

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,893 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 14:29, 08-07-08:

εννοώ, να συνεχίζεται το παιχνίδι και τα ΣΚ. Σε αυτό δε θα μπορέσω να ανταπεξέλθω.

Για τη μέρα έναρξης συμφωνώ να είναι μεσοβδόμαδα..μη σας πω και Δευτέρα ακόμα καλύτερα.

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 14:29, 08-07-08:

μήπως να κλειδωνόταν το θέμα τα σκ?
προσωπικά δε βλέπω άλλη λύση σε αυτό το θέμα...
αν υπάρχουν ψψηφοφορίες και τα σκ τότε εξαιρείς αυτόματα πάρα πολλούς που σε άλλη περίπτωση θα έπαιζαν!

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 14:31, 08-07-08:

Δαναη μου δεν ειπαμε αυτο...σαφως και δεν υποστηριζω να κλειδωθει, αλλα ουτε και να γινονται ψηφοφοριες...
Μιλαμε για την αρχη του παιχνιδιου....

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:31, 08-07-08:

όχι ρε και να κλειδωθεί...έχει τη γοητεία του το ΣουΚου...
λες και καμια μαλακία να περνάει η ώρα
απλά... εεε... να μη φτάνει κι όλας το θέμα 10 σελίδες μέσα στο Σουκου... εκεί είναι πρόβλημα νομίζω
μπορεί ας πούμε να κλειδώνει το θέμα Σάββατο μεσημεράκι (ώστε να μπορούν να ψιλοαπασχολούνται κάποιοι το πρωί του Σαββάτου με το καφεδάκι ή απ τη δουλειά τους) και να ανοίγει πάλι Κυριακή απόγευμα όταν πλέον θα έχουμε μαζευτεί σπίτια μας απ τη θάλασσα
2

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια