Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,566 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 425 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παλέρμο #39 ~ The Godfather

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 19:10, 28-04-13:

Μία πραγματική και ανεπανάληπτη μάχη μεταξύ μαφιόζων θα λάβει δράση σε αυτό το Παλέρμο. Καθώς όπως θα κατάλαβαν κάποιοι σε αυτό μας το παιχνίδι θα αναστηθούν αληθινοί μαφιόζοι από την ταινία "The Godfather". Τα credits στον iJohnnyCash και στην spy-ak την οποία ευχαριστούμε πολύ.

Η μάχη αυτή διαδραματίζεται ανάμεσα σε 18 παίκτες των οποίων οι ρόλοι είναι: Αρχιμαφιόζος, Φανερός Μαφιόζος Α', Φανερός Μαφιόζος Β', Κρυφός Μαφιόζος, Διεφθαρμένος Αστυνομικός και Πόρνη στην πλευρά των κακών.
Αλεξίσφαιρο Γιλέκο, Αντίπαλος Μαφιόζος, Αυτοκράτορας, Γιατρός, Δήμαρχος, Δικηγόρος, Μάγισσα, Μέντιουμ, Ντετέκτιβ, Πληροφοριοδότης και Συγκάτοικοι(x2) στην πλευρά των καλών.

Οι κάρτες που κυκλοφορούν μεταξύ αυτών των παικτών για την πρώτη εβδομάδα είναι στο σύνολο 36. Πιο συγκεκριμένα: Νεκροφάνεια(x2), Τυμβωρυχία(x2), Άμεση Προφυλάκιση(x1), Ακύρωση Προφυλάκισης(x1), Ηχώ από το Υπερπέραν(x2), Χρησμός της Πυθίας(Όνειρο)(x2), Αποτυχία Δολοφονίας(x1), Εξαίρεση ψηφοφορίας(x2), Επιπλέον Ψήφος(x12), Ακύρωση Ψήφου(x11).

Σας παρακαλούμε αν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο σας να μην το γράψετε στο θέμα αλλά να επικοινωνήσετε με τη ΣΕ. Το ίδιοι ισχύει και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις κάρτες σας.

Υπενθυμίζουμε ότι τα προσωπικά μηνύματα πρέπει να στέλνονται ΠΑΝΤΑ και στα 3 μέλη της ΣΕ(iJohnnyCash, dimijim, blue_butterfly). Η ευθύνη ενημέρωσης και των 3 μελών της ΣΕ βαραίνει τους παίκτες και οποιοδήποτε λάθος γίνει λόγω ελλιπούς ενημέρωσης από τη μεριά των παικτών δεν αναιρείται.

Τέλος σας παρακαλούμε να παίξουμε ένα δίκαιο παιχνίδι και να το ευχαριστηθούμε όλοι μας. Για τυχόν ενάντιο στους όρους του παιχνιδιού προσωπικό μήνυμα που λάβετε παρακαλούμε να μας ενημερώσετε.

Για οποιαδήποτε απορία και ένσταση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού να επικοινωνείτε με τη ΣΕ.

Προσοχή στις κάρτες που δεν παίζονται φανερά στο θέμα αλλά με προσωπικό μήνυμα στη ΣΕ.

Οι ψήφοι με μεγάλα και έντονα γράμματα.

Σας ευχόμαστε ένα αξέχαστο και δυναμικό παιχνίδι.

Οι κανόνες μας βρίσκονται εδώ.

Οι μαχητές μας
  1. Akis_Megara
  2. Alma Libre
  3. Demlogic
  4. Deutsch... Lover
  5. Eupatridis
  6. Himela
  7. JKaradakov
  8. Joaquin
  9. johnietraf
  10. Loreley
  11. Nefeli Graf
  12. PieMaker
  13. spy-ak
  14. vassilis498
  15. Πατρεύς
  16. Τάσος97
  17. _fairygirl_
  18. ~Melania~

Σημείωση: Σας ενημερώνουμε ότι θα παίζουμε κανονικά μέχρι και τη Μ. Παρασκευή άρα δολοφονία και αποχώρηση θα γίνουν αυτές τις 2 μέρες(Μ. Πέμπτη, Μ. Παρασκευή) απλά θα αλλάξουν οι ώρες τους. Δηλαδή η δολοφονία θα γίνει στις 10 το πρωί και η ψηφοφορία θα λήξει στις 5 το απόγευμα. Τέλος Μ. Σάββατο, Κυριακή του Πάσχα και Δευτέρα μετά το Πάσχα δεν παίζουμε. Αρχίζουμε κανονικά πάλι την Τρίτη 7/5.

Don't ever take sides with anyone against the family.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 28-04-13 στις 19:53.
11
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 19:11, 28-04-13:

*** ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ***
12

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 19:13, 28-04-13:

Καλή μας αρχή!!
5

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 19:13, 28-04-13:

Καλό μας παιχνίδι

Αρχίζουμεεε
5

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 19:16, 28-04-13:

Καλή μας αρχή
4

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:16, 28-04-13:

Παιδες! Καλη αρχη να εχουμε! Καλα να περασουμε... Και οποιος ειναι να... Σκοτωθει... Ας σκοτωθει
1

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 19:18, 28-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Παιδες! Καλη αρχη να εχουμε! Καλα να περασουμε... Και οποιος ειναι να... Σκοτωθει... Ας σκοτωθει
Επίθεση Μαράκι;;; Ακόμα δεν αρχίσαμε κι εσύ λες για

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:18, 28-04-13:

Let the game begin και τις μάσκες να πέσουν.
5

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 19:18, 28-04-13:

Και οποιος ειναι να... Σκοτωθει... Ας σκοτωθει
ωπ ωπ!!! τι έχουμε εδώ; περίεργα μας τα λες...

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:20, 28-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Let the game begin και τις μάσκες να πέσουν.
τι εννοεις; καλο μου;
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Επίθεση Μαράκι;;; Ακόμα δεν αρχίσαμε κι εσύ λες για

εννοειται
Αρχική Δημοσίευση από spy-ak
ωπ ωπ!!! τι έχουμε εδώ; περίεργα μας τα λες...
Ια

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:24, 28-04-13:

τι εννοεις; καλο μου;
Ια
Μαρία,είναι προφανές ότι καρφώθηκες και ότι προσπαθείς να ρίξεις τα φώτα επάνω μου για να γλιτώσεις.
Απλώς μου φαίνεται παιδικό για Παλέρμο.

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:26, 28-04-13:

Μαρία,είναι προφανές ότι καρφώθηκες και ότι προσπαθείς να ρίξεις τα φώτα επάνω μου για να γλιτώσεις.
Οχι.... καμια σχεση. Ετσι το ειπα για το καλο!

johnietraf (γιαννης)

Περιβόητο Μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 19:27, 28-04-13:

καλο παιχνιδι ανυπομονω παρακολουθουμε τωρα

Joaquín

Περιβόητο Μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,382 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 19:27, 28-04-13:

Και οποιος ειναι να... Σκοτωθει... Ας σκοτωθει
ΚΑΛΑ, πολίτης δεν νομίζω να ξεκινούσε με αυτή την ατάκα, αγαπητή Lover.

Καλό παιχνίδι δεν ευχήθηκα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Joaquín : 28-04-13 στις 19:30. Αιτία: !

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak έγραψε: στις 19:27, 28-04-13:

για το καλό δε σκοτώνει κανείς, εκτός κι αν είναι μαφιόζος...

johnietraf (γιαννης)

Περιβόητο Μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 19:29, 28-04-13:

χμμμμ

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:30, 28-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Joaquín
ΚΑΛΑ, πολίτης δεν νομίζω να ξεκινούσε με αυτή την ατάκα, αγαπητή Lover.
γιατι οχι;

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 19:31, 28-04-13:

Μία μουσική υπόκρουση ενώ σχολιάζετε όλοι το ίδιο πράγμα.
3

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak έγραψε: στις 19:31, 28-04-13:

απάντηση στο παραπάνω ποστ της Deutsch είναι... εσύ από την άλλη...

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 19:31, 28-04-13:

Έλα κι εσύ αμέσως επίθεση

Τι συμβαίνει Χαρά;

Οχι.... καμια σχεση. Ετσι το ειπα για το καλο!
Εσένα όπως και να 'χει θα σε προσέχω

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος