Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,924 μηνύματα σε 78,916 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 320 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι ζώδιο είστε; Πιστεύετε;

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 334)
Κριός
23
6,89%
Ταύρος
25
7,49%
Δίδυμοι
31
9,28%
Καρκίνος
33
9,88%
Λεων
39
11,68%
Παρθένος
25
7,49%
Ζυγός
29
8,68%
Σκορπιός
29
8,68%
Τοξότης
27
8,08%
Αιγόκερως
23
6,89%
Υδροχόος
21
6,29%
Ιχθύες
29
8,68%

IntoTheBlue

Νεοφερμένος

H IntoTheBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

H IntoTheBlue έγραψε: στις 00:08, 18-07-18:

Ειμαι παρθενακι και πιστευω καπως στα γενικα χαρακτηριστικα των ζωδιων οχι στις καθημερινες προβλεψεις
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,515 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:28, 21-07-18:

Και εγώ το ίδιο πράγμα πιστεύω!
Παράθεση

Kiris

Νεοφερμένος

Ο Kiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Kiris έγραψε: στις 17:33, 22-07-18:

Πιστεύω στον άνθρωπο και όχι στα ζώδια!
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 00:30, 24-07-18:

ο κριός όσο και του ωροσκόπου μου, του καρρκίνου.
Σοφάκι είσαι Κριός με ωροσκόπο Καρκίνο;
Η αλήθεια είναι πως ο συνδυασμός είναι τα δυο άκρα.

Από τη μια ο Κριός λειτουργεί με τη λογική, είναι δυναμικός και ανεξάρτητος,
από την άλλη ο Καρκίνος είναι σοβαρός, συναισθηματικός και έχει όνειρο την δημιουργία οικογένειας και το ασφαλές οικογενειακό περιβάλλον.
Όσο μεγαλώνεις θα γίνεσαι -μάλλον- περισσότερο ο ωροσκόπος σου, αυτό να το ξέρεις ότι ισχύει και ειδικά όταν θα φτάσεις κοντά στα 30.
Εγώ είμαι λέων με ωροσκόπο παρθένο και θεωρώ πως έχω ισχυρά στοιχεία και από τα δυο ζώδια!
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 00:36, 24-07-18:

Eίμαι Ιχθύς, με ωροσκόπο Καρκίνο. Δεν μπορώ να πω ότι τα πιστεύω, αλλά έχει φάση όταν διαβάζω γι'αυτά και οι περιγραφές μοιάζουν σαν κομμάτια του χαρακτήρα μου.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 02:33, 24-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Αν και δεν πιστεύω ούτε κι εγώ στα ζώδια, ωστόσο μου βγαίνουν σε μεγάλο βαθμό τόσο τα χαρακτηριστικά του ζωδίου μου, που είναι ο κριός όσο και του ωροσκόπου μου, του καρρκίνου. Ναι, τα 2 άκρα είμαι και ψυχοσυναισθηματικά κουράζει
Χα! Είμαι το αντίστροφό σου: καρκίνος με ωροσκόπο κριό.
2
Παράθεση

Marjoriee26

Δραστήριο Μέλος

H Marjoriee26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 442 μηνύματα.

H Marjoriee26 έγραψε: στις 15:53, 22-08-18:

Εγώ είμαι Λέων με ωροσκόπο παρθένο
Εχω ηγετικές τάσεις και μανία με τη τάξη ....check και στα 2
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,694 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Η ζωή είναι ωραία! Ζήσε...Αγάπα...Γέλα! έγραψε: στις 13:25, 18-09-18:

Είμαι Λέων με ωροσκόπο Ζυγό . Είμαι εγωίστρια , μου αρέσει να με θαυμάζουν και απεχθάνομαι την ένταση
Παράθεση

Darknight19

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Darknight19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O Darknight19 έγραψε: στις 15:27, 18-09-18:

Τοξότης με ωροσκόπο ιχθύ. Συνδυασμός ότι να ναι αλλά τέσπα.
Δεν πιστεύω στην αστρολογία γιατί παραβιάζει τις βασικές αρχές της λογικής.

Κάτι που λίγοι ξέρουν είναι πως τα ζώδια κανονικά περιλαμβάνουν και τον οφιούχο, ένα ζώδιο όμως που χαλούσε την αρμονία των αστρολόγων στο ημερολόγιό τους και γι' αυτό του έδωσαν πόδι. Βάσει αυτών των νέων δεδομένων οι πιο πολλοί μετακινούμαστε ένα ζώδιο πίσω, οπότε εγώ αντί για τοξότης είμαι σκορπιός.

Περί χαρακτηριστικών του χαρακτήρα είναι στο χέρι μου αν θέλω να τα αλλάξω οπότε σίγουρα τα αστέρια δεν με κάνουν κουμάντο, ούτε θα ερωτευτώ αν είναι ανάδρομος ο Ερμής.
Παράθεση

Sapphire

Δραστήριο Μέλος

H Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H Sapphire Your mind is a weapon. Keep it loaded! έγραψε: στις 21:37, 18-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa

Κι εγω Καρκινος με ωροσκοπο Κριο ειμαι, αλλα δεν πιστευω στα ζωδια.
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 23:58, 18-09-18:

Κι ιδού ένα αποκαλυπτικός χάρτης για τη θέση της καρδιάς ανάλογα το ζώδιο (για πιστεύοντες και μη, κουβέντα να γίνεται).
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 00:14, 19-09-18:

Είμαι Σκορπιός και δεν ξέρω τι είναι ο ωροσκόπος.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 00:19, 19-09-18:

Ωροσκόπος θεωρείται το ζώδιο που ανατέλλει τη στιγμή της γέννησης και αντιπροσωπεύει την εικόνα του εαυτού μας όπως προβάλλεται στους άλλους, δηλαδή την εντύπωση που δίνουμε.

1
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,744 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 02:04, 19-09-18:

Ωροσκόπος θεωρείται το ζώδιο που ανατέλλει τη στιγμή της γέννησης και αντιπροσωπεύει την εικόνα του εαυτού μας όπως προβάλλεται στους άλλους, δηλαδή την εντύπωση που δίνουμε.

δεν πιστευω to be honest τα χαρακτηριστικα των ζωδιων ειναι τοσο γενικα που θα μπορουσε να κολλησει στον καθενα το οτιδηποτε πλας καθε φορα που με ρωταει καποιος τη ζωδιο ειμαι ακολουθει στη συνεχεια το γνωστο τροπαριο "ωω μα δεν σου φαινεται καθολου πλακα κανεις δεν μοιαζεις καθολου με αυτο τι λες τωρα ω θεε μου" και προσπαθει να σε πεισει οτι εν τελη εχει γινει καποιο λαθος στην ημερομηνια γεννησης σου και με υφος σερλοκ προσπαθει να καταλαβει τι πηγε στραβα στην ολη φαση γιατι προφανως δεν φταιει το οτι τα ζωδια και τα χαρακτηριστικα τους ειναι μια μπαρουφα.

Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 08:26, 19-09-18:

Κι όμως, τυγχάνει συχνά η συζήτηση περί ζωδίων να είναι ένας από τους πιο συνήθεις και δημοφιλείς συνάμα, τρόπους... προσέγγισης. Δες το κι έτσι.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 22:38, 19-09-18:

Τι έχεις να πεις για τους Σκορπιούς με ωροσκόπο Ζυγό Μαντάμ Ζαϊρα-Aleksa?
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,744 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 23:13, 19-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Physiognomist
Τι έχεις να πεις για τους Σκορπιούς με ωροσκόπο Ζυγό Μαντάμ Ζαϊρα-Aleksa?
οι χειροτεροι ειναι μακρια...
Κι ιδού ένα αποκαλυπτικός χάρτης για τη θέση της καρδιάς ανάλογα το ζώδιο (για πιστεύοντες και μη, κουβέντα να γίνεται).

ειμαι ξεκαθαρα ο ταυρος... τοσα χρονια ζω ενα ψεμα
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

O Physiognomist έγραψε: στις 17:28, 21-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
οι χειροτεροι ειναι μακρια...
Δε φταίω γω.I was born this way(με αυτό το ζώδιο και αυτό τον ωροσκόπο)
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,060 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 18:26, 21-09-18:

Τα 2 άκρα αντίθετα είμαστε
1
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 19:59, 21-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Τα 2 άκρα αντίθετα είμαστε
τώρα αν πω ότι είμαι κριος με ωροσκόπο καρκίνο, αλλά ουδεμία σχέση νομίζω έχει ο χαρακτήρας μου με της Σοφίας, θα μου πείτε ότι φταίει η Σελήνη?
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια