Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,003 μέλη και 2,480,025 μηνύματα σε 79,007 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 545 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς κοιμάστε;

Ποια είναι η στάση ύπνου που προτιμάτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
Η εμβρυακή στάση - foetus
9
52,94%
Η στάση κούτσουρο - log
0
0%
Η στάση στο πλάι-ρομαντική - yearner
5
29,41%
Η στάση του στρατιώτη - soldier
1
5,88%
Η στάση ελεύθερη πτώση - freefaller
7
41,18%
Η στάση αστερίας - starfish
2
11,76%

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 14:42, 25-12-12:

Είτε foetus είτε freefaller...εκτός αν είμαι άρρωστη οπότε κοιμάμαι αλά soldier.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 15:36, 25-12-12:

foetus ή yearner
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:12, 25-12-12:

Foetus η Log
1
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Διάσημο Μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 20:58, 25-12-12:

Σε βολεύει καλύτερa Soldier ..Έχεις και τον υπολογιστή στο στήθος και σπαμμάρεις...
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 21:02, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γατόπαρδος.
Σε βολεύει καλύτερa Soldier ..Έχεις και τον υπολογιστή στο στήθος και σπαμμάρεις...
Κοιμισμένη σπαμμάρει?
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Διάσημο Μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 620 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε: στις 21:04, 25-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
Κοιμισμένη σπαμμάρει?
Ουυ όλα τα περιμένεις από αυτήν.....
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 18:42, 27-12-12:

Η εμβρυακή
Όσοι κουλουριάζονται σε εμβρυακή στάση, περιγράφονται ως άνθρωποι που δείχνουν σκληροί, αλλά στην πραγματικότητα είναι ευαίσθητοι. Συχνά είναι ντροπαλοί όταν γνωρίζουν κάποιον για πρώτη φορά, αλλά δεν αργούν να χαλαρώσουν. Αποτελεί την πιο συχνή στάση ύπνου, καθώς υιοθετείται από το 41% των 1.000 ατόμων που αποτέλεσαν το δείγμα της έρευνας, εκ των οποίων οι περισσότερες ήταν γυναίκες.

Το κούτσουρο

Το να κοιμάται κανείς στο πλάι με τα χέρια τεντωμένα προς τα κάτω, δείχνει άνθρωπο καλόβολο και κοινωνικό, που του αρέσει να είναι δημοφιλής. Ακόμη, σύμφωνα με τους ειδικούς, είναι εύπιστος και ορισμένες φορές αφελής. Τη στάση αυτή επιλέγει για τον ύπνο του το 15%.

Ο ρομαντικός

Όσοι κοιμούνται στο πλάι και με τα δύο χέρια μπροστά, σαν να αγκαλιάζουν κάποιον, είναι ανοιχτόκαρδοι χαρακτήρες αλλά μπορεί να είναι επίσης καχύποπτοι και κυνικοί. Αργούν να πάρουν μια απόφαση, αλλά όταν το κάνουν, είναι μάλλον απίθανο να αλλάξουν γνώμη. Το 13% του δείγματος της έρευνας κοιμάται έτσι.

Ο στρατιώτης

Αυτοί που κοιμούνται σε ύπτια κατάκλιση με τα χέρια παράλληλα με τον κορμό, είναι ήσυχοι και επιφυλακτικοί. Δεν τους αρέσουν οι φασαρίες και θέτουν υψηλούς στόχους.

Ελεύθερη πτώση
Αν ξαπλώνετε μπρούμυτα και βάζετε τα χέρια γύρω από το μαξιλάρι, πιθανότατα είστε παράτολμα και ορμητικά άτομα. Συχνά, είστε νευρικοί και ευερέθιστοι, ενώ δεν σας αρέσει η κριτική και οι ακραίες καταστάσεις.

Αστερίας

Όσοι ξαπλώνουν ανάσκελα με τα δύο χέρια γύρω από το μαξιλάρι, είναι άτομα που ακούνε πάντα τους άλλους και προσφέρουν βοήθεια όταν χρειάζονται, γεγονός που τους καθιστά καλούς φίλους. Γενικά, δεν τους αρέσει να είναι το κέντρο της προσοχής.

«Παράπλευρα» συμπεράσματα»
* Οι ερευνητές κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι η στάση «Ελεύθερη πτώση» είναι καλή για τη χώνεψη, ενώ οι στάσεις «Αστερίας» και «Στρατιώτης» είναι πιθανότερο να προκαλέσουν ροχαλητό και κακό ύπνο.
* Οι περισσότεροι άνθρωποι σπάνια αλλάζουν τη στάση τους. Μόλις το 5% δήλωσε ότι κοιμάται διαφορετικά κάθε βράδυ.

πηγή
1
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 18:51, 27-12-12:

Εγώ λίγο από όλα... ανάλογα με το χώρο του κρεβατιού...

Ειδικά την 4 (d) στάση υπνου...την επιλέγω αναγκαστικά όταν κοιμάμαι σε κουκέτα πλοίου....
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 04:09, 30-12-12:

Πώς κοιμάστε;
Μονη μου
Παράθεση

νΑίφος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H νΑίφος Hell is a choice, after all. έγραψε: στις 15:11, 13-01-13:

Πως κοιμάστε;
Με τα μάτια κλειστά
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 18:36, 13-01-13:

στρατιώτης
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 12:49, 21-01-13:

ποια σταση υπνου εχετε?
δεν ξερω εκεινη την ωρα κοιμαμαι...
6
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 01:25, 22-01-13:

Πώς κοιμάστε;
Με ένα πιστόλι/μαχαίρι κάτω από το μαξιλάρι....you never know, right?
3
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 21:20, 24-01-13:

Μια απ' τα ίδια. Οι καλύτερες είμαστε, φιλενάδα, πίστεψέ με! Από μια σχέση που φθείρει πιο καλή η μοναξιά.

Κατά κανόνα το σώμα μου παίρνει εμβρυακή στάση όταν κοιμάμαι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 24-01-13 στις 21:24. Αιτία: προσθήκη κειμένου
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:45, 24-01-13:

Η δικιά μου μοιάζει με την εμβρυακή, απλώς δεν ακουμπάω το κεφάλι μου στο μαξιλάρι.
το παίρνω αγκαλιά
1
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 21:51, 24-01-13:

κουλουριάζομαι πάρα πολύ...πιο πολύ έμβρυο δεν γίνεται!
2
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:59, 24-01-13:

Σύμφωνα με το πώς καταλήγω κάθε πρωί κοιμάμαι κάπως περίεργα. Με τις εικόνες που είδα κοιμάμαι ή με τη romantic ή αυτή του αστερία . Μην ακούσω κανένα κλισέ του τύπου "είσαι ρομαντική", θα βάλω τις φωνές
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 22:40, 24-01-13:

Το καλοκαίρι είμαι Freefaller και Starfish, το χειμώνα Foetus.
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε: στις 17:39, 24-05-13:

πως κοιμαμαι?με το στομα κλειστο
Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε: στις 04:22, 15-02-14:

1) Mπρούμητα..ποτέ ανάσκελα.Το κεφάλι μου να ακουμπάει πιο πολύ στο στρώμα παρά στο μαξιλάρι και να ακουμπάω σχεδόν στον τοίχο και σκεπασμένος μέχρι τοπ κεφάλι χειμώνα καλοκαίρι.Κοιμάμαι βαριά και το καλοκαίρι κολλάω στο τοίχο για έξτρα δροσιά
2) Καλοκαίρι σεντονάκι άνοιξη και φθινόπωρο με μια πικέ χειμώνα κουβέρτα ή πάπλωμα.Επίσης είμαι αγκαλίτσας παίρνω αγκαλιά το μαξιλάρι.
3)Καλοκαίρι μποξεράκι έχω μείνει και μόνος μου και δεν φόραγα τίποτα..Βέβαια ,με το κάτω τις πιτζάμας και από πάνω γυμνός κοιμάμαι και το χειμώνα ειδάλλως μια μπλουζίτσα (το τελευταίο άνοιξη και φθινόπωρο επίσης) .Αν κάνει κρύο μπιτζάμες
4) Κουκέτα (κοιμάμαι κάτω).Βέβαια εκει που σπουδάζω ημίδιπλο.Το στρώμα θα το χαρακτήριζα ούτε μαλακό ούτε σκληρό
5)7-8 αν πάω σε κλάμπ 6
6) Εδώ πάμε στις παραξενιέεεες.Πολύ ζέστη (τονίζω πώς σκεπάζομαι μέχρι πάνω ειδάλλως δεν μπορώ να κοιμηθώ)Όταν είναι βουλωμένα και τα δύο ρουθούνια,Η ηλεκτρική σκούπα και τα κουτσομπολιά των γειτόνων το πρωί στις 8 από τα μπαλκόνια.Όταν υπάρχει και η παραμικρή σταγόνα ούρων στην ουροδόχο κύστη..Αυτή η ελάχιστη αίσθηση του να κατουρήσω με τρελαίνει.Έχω μείνει στη τουαλέτα μια ΄ώρα μέχρι να κοιμηθώ.Το ροχαλητό.Όταν μου κολλάει ένα τραγούδι και το τραγουδάω στο μυαλό μου.Κουνούπια.Όταν δεν έχω φωτάκι.Πηγαίνω στο τοίχο για να έχω σκοτάδι και σκεπάζομαι για να μην βλέπω φως αλλά το φωτάκι το θέλω...Να με πάρει κάποιος τηλ στις 4 και να μιλήσω για 30 λεπτά,πάπαλα ο ύπνος μετά .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια