Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,925 μηνύματα σε 78,917 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 334 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Σκέψεις... II

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 18:13, 05-10-19:

Αγαπημένα quotes:

“Beware the honest. They will hurt you just to feel clean.”

“What horrifies me most is the idea of being useless: well-educated, brilliantly promising, and fading out into an indifferent middle-age.”

Αυτό είναι το πρόβλημα με το ποτό, σκεφτόμουν καθώς έβαζα ένα ακόμη. Εάν συμβεί κάτι κακό, πίνεις στην προσπάθειά σου να ξεχάσεις. Εάν συμβεί κάτι καλό, πίνεις ώστε να το γιορτάσεις. Και αν δε συμβαίνει τίποτα, πίνεις για να συμβεί.

“One of the cruelest things you can do to another person is pretend you care about them more than you really do.”

Η ζωή είναι δρόμος με αμάξια που πάνε κι έρχονται. Άλλες φορές μπαίνεις μέσα και σε ταξιδεύουν κι άλλες φορές περνούν από πάνω σου και σε πατάνε. Ένα μόνο είναι σίγουρο. Ακόμα κι όταν εσύ δεν έχεις δύναμη να συνεχίσεις, η ζωή προχωράει χωρίς να σε ρωτήσει.

I'm not sure which is worse: intense feeling, or the absence of it.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 23:08, 05-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agaphbou
Αυτό είναι το πρόβλημα με το ποτό, σκεφτόμουν καθώς έβαζα ένα ακόμη. Εάν συμβεί κάτι κακό, πίνεις στην προσπάθειά σου να ξεχάσεις. Εάν συμβεί κάτι καλό, πίνεις ώστε να το γιορτάσεις. Και αν δε συμβαίνει τίποτα, πίνεις για να συμβεί.
Άλλοι πίνουν για να ξεχάσουν και κάποιοι για να θυμηθούν
"στο τραπέζι που τα πίνω λείπει το ποτήρι σου"

1
Παράθεση

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O Cookie_Monster έγραψε: στις 23:44, 05-10-19:

Παράθεση

Maryjane24

Νεοφερμένος

H Maryjane24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Maryjane24 έγραψε: στις 20:59, 07-10-19:

Δεν αλλάζει ο άνθρωπος...
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 11:58, 08-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από _Σταύρος_
Άλλοι πίνουν για να ξεχάσουν και κάποιοι για να θυμηθούν
"στο τραπέζι που τα πίνω λείπει το ποτήρι σου"

3
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Agaphbou έγραψε: στις 12:05, 08-10-19:

Και λίγο νταρκ χιουμορ έτσι για το καλό.

3
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,724 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 12:06, 08-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Maryjane24
Δεν αλλάζει ο άνθρωπος...

Σωστό..

3
1
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,744 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 23:18, 08-10-19:

2
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,324 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 23:29, 08-10-19:

3
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 3,597 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε: στις 23:39, 08-10-19:

Έτσι όπως με βλέπετε στο άβαταρ,

θα κάνατε κάτι μαζί μου;
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 23:50, 08-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης

Έτσι όπως με βλέπετε στο άβαταρ,

θα κάνατε κάτι μαζί μου;
Ναι, ληστεία σε ΑΤΜ

Υγ είσαι ο...αληθινός Δεσμώτης?
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Agaphbou έγραψε: στις 00:08, 09-10-19:

2
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,908 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 00:49, 09-10-19:

Sunk cost fallacy λέγεται, πίστεψέ με, αυτό ακριβώς κάνω...
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Agaphbou έγραψε: στις 01:31, 09-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Sunk cost fallacy λέγεται, πίστεψέ με, αυτό ακριβώς κάνω...
Εγώ μέχρι ένα σημείο το βρίσκω λογικό και υγιές, εάν γίνεται συνειδητά. Δείχνει έναν άνθρωπο που θέλει να είναι σίγουρος ότι εξάντλησε όλα τα περιθώρια πριν αφήσει κάτι πίσω του, ότι έκανε ό,τι περνούσε απ'το χέρι του. Αλλά μέχρι εκεί, μετά πιστεύω απλά ότι βρίσκεται σε άρνηση ή κάποια συναισθηματική εξάρτηση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Agaphbou : 09-10-19 στις 01:53.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,908 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 15:14, 09-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agaphbou
Εγώ μέχρι ένα σημείο το βρίσκω λογικό και υγιές, εάν γίνεται συνειδητά. Δείχνει έναν άνθρωπο που θέλει να είναι σίγουρος ότι εξάντλησε όλα τα περιθώρια πριν αφήσει κάτι πίσω του, ότι έκανε ό,τι περνούσε απ'το χέρι του. Αλλά μέχρι εκεί, μετά πιστεύω απλά ότι βρίσκεται σε άρνηση ή κάποια συναισθηματική εξάρτηση.
Πραγματικά το μισώ όταν το κάνεις αυτό, το ξέρεις;

Απλά ήθελα να πω τη σκέψη μου χτες. Θα μπορούσες να πεις απλά "καταλαβαίνω".

Ενσυναίσθηση! Gods damn!
Παράθεση

Agaphbou (Αγάπη)

Δραστήριο Μέλος

H Agaphbou έγραψε: στις 15:27, 09-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Πραγματικά το μισώ όταν το κάνεις αυτό, το ξέρεις;

Απλά ήθελα να πω τη σκέψη μου χτες. Θα μπορούσες να πεις απλά "καταλαβαίνω".

Ενσυναίσθηση! Gods damn!
Οκ, δεκτό να μη θες να το συζητήσεις, απλά στον γραπτό λόγο δεν είναι πάντα τόσο εύκολο να το αντιληφθεί ο άλλος. Για να πόσταρα το quote πάντως, μάλλον σε νιώθω. Με συγχωρείς.
1
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 21:42, 09-10-19:

1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,324 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 22:22, 09-10-19:

2
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 11:03, 10-10-19:

2
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 14:37, 10-10-19:

Αυτή η μαύρη γάτα, τι περιμένει ακίνητη υπομονετικά τόσα χρόνια
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια