Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,354 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 332 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτείνετε τραγούδια για ποικίλες δραστηριότητες

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 19:47, 18-10-13:

Καλησπερα σε ολους! Μεχρι την δευτερα πρεπει να εχω φτιαξει ενα cd με ελληνικα και ξενα τραγουδια. το θεμα ειναι οτι ψαχνω να βρω τα καλυτερα τραγουδια που μπορω να βαλω. μπορειτε να μου δωσετε καμια ιδεα;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,669 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 19:57, 18-10-13:

Προσδιόρισέ μας λίγο ως προς το είδος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 20:01, 18-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Προσδιόρισέ μας λίγο ως προς το είδος
συγνωμη... σωστα, δικαιο εχεις... θα ηθελα να ειναι σχετικα καινουργια, ελληνικα και ξενα τραγουδια, κυριως pop και house ή οτι αλλο ειναι ωραιο σημερα! ψαχνω τετοια τραγουδια, διασημα και να αρεσουν στους περισσοτερους!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 20:09, 18-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
Καλησπερα σε ολους! Μεχρι την δευτερα πρεπει να εχω φτιαξει ενα cd με ελληνικα και ξενα τραγουδια. το θεμα ειναι οτι ψαχνω να βρω τα καλυτερα τραγουδια που μπορω να βαλω. μπορειτε να μου δωσετε καμια ιδεα;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Με σκοπο τι;
Για καποιο παρτυ;
Ή για να το χαρίσεις σε καποιο αγαπημένο προσωπο;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 20:11, 18-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Με σκοπο τι;
Για καποιο παρτυ;
Ή για να το χαρίσεις σε καποιο αγαπημένο προσωπο;
θα ειναι ενα cd που θα παιζει σε καποια διαλλειματα στο σχολειο μας οποτε θα ηθελα τραγουδια που να αρεσουν σε λυκειοπαιδα! ευχαριστω και συγνωμη που δεν το προσδιορησα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,669 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 20:12, 18-10-13:

συγνωμη... σωστα, δικαιο εχεις... θα ηθελα να ειναι σχετικα καινουργια, ελληνικα και ξενα τραγουδια, κυριως pop και house ή οτι αλλο ειναι ωραιο σημερα! ψαχνω τετοια τραγουδια, διασημα και να αρεσουν στους περισσοτερους!
Α κατάλαβα για καμία σχολική εκδρομή θα τα θες

Εεε..στα συγκεκριμένα δε μπορώ να σε βοηθήσω
Δε ξέρω αν αυτά θα σε βοηθήσουν

http://www.billboard.com/charts/hot-100
http://www.radio1.gr/charts/greek.htm
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 20:26, 18-10-13:

Τα καγκέλια.

Ίσως σε βοηθήσει αυτό:
http://www.mad.tv/charts/
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 20:31, 18-10-13:

θα ειναι ενα cd που θα παιζει σε καποια διαλλειματα στο σχολειο μας οποτε θα ηθελα τραγουδια που να αρεσουν σε λυκειοπαιδα! ευχαριστω και συγνωμη που δεν το προσδιορησα.
Ειδα ότι ενα παρομοιο θεμα απασχολει και το Γυμνασιο Καλαμωτής Χίου
Μουσικά Διαλείμματα

Η ομάδαMustΗχοι στο πλαίσιο των σχολικών δράσεων εγκατέστησε ηχεία στο διάδρομο του σχολείου από όπου ακούγεται μουσική στα διαλείμματα. Με σκοπό να ακούγονται όσο το δυνατόν περισσότερα είδη μουσικής η εβδομάδα χωρίστηκε σε ζώνες. Κάθε μέρα έχει δύο ζώνες: Από την 1η-3η ώρα και από την 4η-7η.

Σίγουρα θα σου πρότεινα Γιάννη Χαρούλη
!
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 20:36, 18-10-13:

Σίγουρα θα σου πρότεινα Γιάννη Χαρούλη
Εχμ, πήγαινε σε ένα Λύκειο και ρώτα ποιοι ακούνε Χαρούλη, ή τουλάχιστον ποιοι τον ξέρουν. Αν βρεις 5 άτομα είναι ζήτημα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε: στις 20:51, 18-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Εχμ, πήγαινε σε ένα Λύκειο και ρώτα ποιοι ακούνε Χαρούλη, ή τουλάχιστον ποιοι τον ξέρουν. Αν βρεις 5 άτομα είναι ζήτημα.
Ευκαιρία να τον μαθουν... δεν ειναι κακο...και πιστεψε με πολλα παιδια ακουν τετοια μουσικη απλα στη παρεα για να μην τους παίρνουν στο μεζε απλα δεν το μοιραζονται...
Τα ανηψια μου τον ξερουν και σε οσες συναυλιες του εχω παει βλεπω πολλα 16 χρονα....
Οι μουσικες επιλογες ηταν παντοτε ποικιλες...
Κι εγω οταν ημουν 14 ετων ακουγα Κατσιμιχαίους....

Απο ξενα θα σου προτεινα να δεις τη λιστα του μουσικου ραδιοφωνου 89,2 FM ο πρώην energy
http://www.music892.gr/

Jason Derulo & 2 Chainz ...
Talk Dirty

Daft Punk ft.Pharrell Wi...
Get Lucky

Naughty Boy
La La La

David Guetta – Neyo & Ak...
Play Hard

Macklemore
Thrift Shop

Avicii
Wake Me Up
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 20:54, 18-10-13:

Λύκειο; Too easy...
1) Τα άπαντα του Παντελίδη
2) Κιάμο
3) Βάλε και κανα Πλούταρχο για τα καψούρια
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley έγραψε: στις 20:58, 18-10-13:

Ευκαιρία να τον μαθουν... δεν ειναι κακο...και πιστεψε με πολλα παιδια ακουν τετοια μουσικη απλα στη παρεα για να μην τους παίρνουν στο μεζε απλα δεν το μοιραζονται...
Τα ανηψια μου τον ξερουν και σε οσες συναυλιες του εχω παει βλεπω πολλα 16 χρονα....
Οι μουσικες επιλογες ηταν παντοτε ποικιλες...
Κι εγω οταν ημουν 14 ετων ακουγα Κατσιμιχαίους....

Απο ξενα θα σου προτεινα να δεις τη λιστα του μουσικου ραδιοφωνου 89,2 FM ο πρώην energy
http://www.music892.gr/
Μπορεί να έχεις και δίκιο. Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία. Πέρα από την παρέα μου, σε όσους είπα ότι πήγα σε συναυλία του Χαρούλη, μου είπαν "ποιος είναι αυτός;;;;;". Εδώ δεν ξέρουν τον Σιδηρόπουλο.
Βέβαια είμαι σχεδόν σίγουρη ότι παίζει ρόλο πως μένω σε επαρχία και εδώ πολλά παιδιά, για να το πω έτσι ωμά, έχουν ένα βλαχοκαγκούρικο στυλ, και οι μουσικές τους προτιμήσεις είναι περιορισμένες.
Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν με αυτά που λέω. Την άποψη μου εκφράζω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nQQb

Νεοφερμένος

Ο nQQb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O nQQb έγραψε: στις 21:22, 18-10-13:

Γιάννης Αγγελάκας - Σαράβαλο
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 21:38, 07-06-14:

Γειά σας..!! Εγώ γενικά έχω ένα πρόβλημα... Παίζω κιθάρα πολύ καιρό και καλά πιστεύω, και πολλές φορές μαζευόμαστε παρέες και έχω πάντα την κιθάρα μαζί μου, οπότε λογικό είναι να αρχίσει να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, να ζητάει ότι θέλει... Εγώ μόνη μου όμως παίζω κυρίως σόλο ροκ τζαζ και τέτοια, και όταν μου ζητάνε έντεχνα ελληνικά λαικά κλπ, δεν ξέρω κανένα και γίνομαι ρεζίλι συνέχεια... Φυσικά δεν μπορώ να παίζω Metallica γύρω από την φωτιά..!! Γι'αυτο θέλω να με βοηθήσετε (ως άσχετη που είμαι), και να μου πείτε ποιά είναι κυρίως τα ελληνικά τραγούδια που παίζονται πιο πολύ, να αρχίσω να οργανώνομαι1 Ότι σας έρχετε στο μυαλό, το πρώτο τραγούδι που θα ζητούσατε μόλις βλέπατε κάποιον με κιθάρα... Ευχαριστωω
Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Tickle έγραψε: στις 12:32, 09-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Γειά σας..!! Εγώ γενικά έχω ένα πρόβλημα... Παίζω κιθάρα πολύ καιρό και καλά πιστεύω, και πολλές φορές μαζευόμαστε παρέες και έχω πάντα την κιθάρα μαζί μου, οπότε λογικό είναι να αρχίσει να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, να ζητάει ότι θέλει... Εγώ μόνη μου όμως παίζω κυρίως σόλο ροκ τζαζ και τέτοια, και όταν μου ζητάνε έντεχνα ελληνικά λαικά κλπ, δεν ξέρω κανένα και γίνομαι ρεζίλι συνέχεια... Φυσικά δεν μπορώ να παίζω Metallica γύρω από την φωτιά..!! Γι'αυτο θέλω να με βοηθήσετε (ως άσχετη που είμαι), και να μου πείτε ποιά είναι κυρίως τα ελληνικά τραγούδια που παίζονται πιο πολύ, να αρχίσω να οργανώνομαι1 Ότι σας έρχετε στο μυαλό, το πρώτο τραγούδι που θα ζητούσατε μόλις βλέπατε κάποιον με κιθάρα... Ευχαριστωω
Nα πεις τότε κάποιο ιταλικό!!
Αν και πάλι δεν τους αρέσουν ούτε τα ιταλικά τότε προτείνω αυτά
1.Λιωμένο παγωτό-Ξύλινα σπαθιά
2.το καλοκαιράκι -Φατμέ
3.Απόψε λέω να μην κοιμηθούμε
Αυτά είναι πάντως όσα έχω ακούσει άπειρες φορές σε παραλίες, ψάξ'τα να δεις πιο σας πάει πιο πολύ σαν παρέα και καλή διασκέδαση!!
Παράθεση

savvinaki23

Νεοφερμένος

H savvinaki23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H savvinaki23 έγραψε: στις 22:20, 19-06-14:

Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Είμαι η Σαββίνα και χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας. Στις 11 Ιουλίου η αδερφή μου θα κάνει beach party για τα γενέθλια της και εγώ έχω αναλάβει το κομμάτι της μουσική στο party. Τι τραγούδια (Ελληνικά και Ξένα) μου προτείνεται για το beach party και ποια νομίζετε ότι ταιριάζουν με το όλο πάρτι; (Στην θάλασσα, με αναμμένη φωτιά, 10 άτομα και χαβαλές)!!!
Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με!! Δεν έχω πολύ χρόνο μπροστά μου, έχω κατεβάσει κάποια τραγούδια σχετικά αλλά χρειάζομαι και άλλα..
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 10:14, 20-06-14:

no offence και χωρίς διάθεση τρολαρίσματος προσέχετε τα κουνούπια. Πέρσυ έκανε ο κολλητός μου και μας αλλάξανε τα φώτα. Κάναμε 2 μέρες να περπατήσουμε όλοι!!!
Παράθεση

savvinaki23

Νεοφερμένος

H savvinaki23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H savvinaki23 έγραψε: στις 11:43, 20-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Klaus
no offence και χωρίς διάθεση τρολαρίσματος προσέχετε τα κουνούπια. Πέρσυ έκανε ο κολλητός μου και μας αλλάξανε τα φώτα. Κάναμε 2 μέρες να περπατήσουμε όλοι!!!

Ωχχ!! Πρέπει να λάβουμε τα μέτρα μας!! Ευχαριστώ πολύ! Καμιά ιδέα για τραγούδια υπάρχει;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια