Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,355 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 337 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Χαβαλέ Παιχνίδια με χαρτιά!

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 23:04, 20-09-06:

Παιδιά.. Τα λατρεύω αυτά τα παιχνίδια!!!! Το καλοκαίρι στο camping παίξαμε:
  • Νύχτα στο Παλέρμο!!!
  • Μπλόφα
  • Γαϊδούρα
  • games
Ήταν ΥΠΕΡΟΧΑ!!!! Ρίξαμε το γέλιο της ζωής μας και πέρναγε η ώρα χωρίς να το καταλάβουμε!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 08:28, 21-09-06:

Σταλίτσα Το Games είναι τέλειο. Δεν βρίσκω κόσμο που να θέλει να παίξει.

Το παλέρμο Palladin πως σχετίζεται με το σκάκι? Μήπως ξέρουμε άλλο παιχνίδι. Εγώ ξέρω ακριβώς όπως το λέει και η Σταλίτσα - > Νύχτα στο Παλέρμο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 11:47, 21-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
Σταλίτσα Το Games είναι τέλειο. Δεν βρίσκω κόσμο που να θέλει να παίξει.

Το παλέρμο Palladin πως σχετίζεται με το σκάκι? Μήπως ξέρουμε άλλο παιχνίδι. Εγώ ξέρω ακριβώς όπως το λέει και η Σταλίτσα - > Νύχτα στο Παλέρμο.
ναι, αυτό λέω κι εγώ! Δεν έχει σχέση με το σκάκι, απλά οι σκακιστές βάλανε επιπλέον πρόσωπα εκτός από τους μαφιόζους, τσιράκι, χαφιέ, πόρνη, δήμαρχο και στρατηγό Το κάνανε πιο στρατηγικό
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε: στις 12:08, 21-09-06:

texas holdem! η απολυτη και πιο τζογαδορικη παραλαγη του ποκερ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 12:46, 21-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
ναι, αυτό λέω κι εγώ! Δεν έχει σχέση με το σκάκι, απλά οι σκακιστές βάλανε επιπλέον πρόσωπα εκτός από τους μαφιόζους, τσιράκι, χαφιέ, πόρνη, δήμαρχο και στρατηγό Το κάνανε πιο στρατηγικό
Αν καταλαβαίνω καλά το κάνατε μόνο στην παρέα σου κάποιοι που είναι σκακιστές?
Γιατί αλλιώς δεν βγάζω νόημα. Τα έξτρα πρόσωπα είναι ανα παρέα διαφορετικά συνήθως και πάντα πρόσθετα στην βασική ιδέα του! Εκτός και αν έχω μείνει πίσω καθώς έχω καιρό να παίξω!

Εγω Games και Shithead θέλω.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 15:27, 21-09-06:

το shithead πως παίζεται?
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε: στις 09:27, 22-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
το shithead πως παίζεται?
http://www.e-steki.com/forum/showpos...78&postcount=3
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε: στις 09:44, 01-07-10:

To games είναι όντως ΤΕΛΕΙΟ!
Είχαμε παίξει με την καθηγήτρια των αγγλικών μας την Τσικνοπέμπτη!
Εκείνη τη μέρα δεν είχαμε μάθημα μαζί της στο φροντιστήριο και πήγαμε και της κάναμε έκπληξη!!
Ήμασταν 3 κορίτσια και της πήγαμε σουβλάκια!!
Φάγαμε και μετά παίξαμε games 4 άτομα!
Ήταν φανταστικό σας λέω!!!Ρίξαμε ΤΟ γέλιο...!!
Βασικά πάντα ρίχνουμε γέλιο με τη δασκάλα μας!!!
Πάντως είναι η καλύτερη δασκάλα που είχα ποτέ μου και έχουμε πολλή στενή σχέση!!
Είναι η καλύτερή μας φίλη!!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε: στις 11:22, 04-07-10:

δε λέω τέλειο παιχνίδι το games αλλά η δηλωτή είναι το καλύτερο παιχνίδι με χαρτιά που ξέρω
Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε: στις 11:42, 04-07-10:

Τι είναι η δηλωτη??? Αυτό δεν το ξέρω...
Εμείς παίζουμε σκατα κάθε φορά και games....
Για πιο ήρεμες καταστάσεις το ρίχνουμε στην μπιρίμπα...
Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε: στις 12:37, 04-07-10:

η δηλωτή είναι τέλειο παιχνίδι αν και λίγο ανταγωνιστικό.Λοιπόν παίζεται με δύο ή με τέσσερα άτομα ,μοιράζεις 6 φύλλα στο καθένα(όχι τζόκερ)και στρώνεις τέσσερα κάτω.Όταν τα άτομα είναι 4 χωρίζονται σε δύο ομάδες και έτσι προσπαθεί η κάθε ομάδα η ο κάθε παίκτης αν είστε δύο άτομα να μαζέψει τα περισσότερα φύλλα .Τώρα θα μου πεις πως να τα μαζέψεις ...λοιπόν παίρνεις απο τα στρωμένα φύλλα όποιο έχεις από τα χαρτιά που είναι και στο χέρι σου π.χ αν έχεις 9 στο χέρι σου μπορεις να πάρεις ένα εννιά αν το έχει κατω ή ενα 6 και ενα 3 ή ένα 4 και ενα 5 κ.τ.λμπορείς όμως και να δηλώνεις π.χ εαν εσύ έχεις ένα 9 και ένα 4 και κάτω υπάρχει ένα 5 μπορείς να βάλεις το τέσσερα πάνω στο 5 δλδ να το δηλώσεις 9 και να το πάρεις στον επόμενο γύρο,βέβαια αν έχει και κάποιος άλλος 9 μπορεί να στο πάρει αν είναι στην ομάδα σου καλώς αν όχι δε πειράζει συνεχιζουμε...μόλις τελειώσουν τα χαρτιά που κρατάτε στα χέρια σας ξαναμοιράζεται πάλι 6 στον καθένα .Τέλος προσπάθησε να μαζεύεις τους άσσους που πιάνει 1 πόντο ο καθένας ,το 10 καρό που πιάνει 2 πόντους και το 2 σπαθί που πιάνει 1 πόντο...είναι λίγο δύσκολο να το καταλάνβεις έτσι το παιχνίδι χωρίς να το βλέπεις στη πράξη αλλά αν βρείς και κάποιον φίλο σου να το ξέρει δοκίμασέ το έχει πολύ φάση
Παράθεση

Maraki7 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Maraki7 έγραψε: στις 10:14, 26-08-10:

Παιδιά το games έχει και κάποια άλλη ονομασία;

Ετοιμάζουμε συνάντηση με τις φίλες μου για κάψιμο1
Παράθεση

lavertino

Νεοφερμένος

Ο lavertino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών . Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

O lavertino έγραψε: στις 18:55, 04-11-12:

ρε παιδιά τι πρέπει να πατήσω για να μπω να παίξω το μια νύχτα στο παλέρμο ή και άλλα παιχνίδια με χαρτιά;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 31-05-13 στις 17:13. Αιτία: μετατροπή από greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε: στις 16:48, 24-05-13:

το πιο διασκεδαστικο ειναι η ξερη με 4 ατομα.δοκιμαστε το
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 22:52, 28-05-13:

ξερη και gamess ρε φιλεε

(και καρτα 1 παιζουμε συχνα αλλα νταξ δεν τρελαινομαι τοσο)
Παράθεση

Vegasmaster (Σπύρος)

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Vegasmaster έγραψε: στις 16:46, 09-01-14:

Ότι και να λέμε τώρα όλα τα τυχερά παιχνίδια βρίσκονται σε αφθονία στο ίντερνετ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    sophie_96

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Παιχνίδια για PC - Από cr 7
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-17 στις 21:50.
    • Τα χαρτιά των αποτελεσμάτων - Από *Kate*
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γαλλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-10 στις 10:31.
    • Νομική Κομοτηνής - χαρτιά από το νοσοκομείο.. - Από trelospektis
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-09-08 στις 19:12.
    • Χαρτιά για εκλογές - Από io-io
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-07 στις 12:14.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα