Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Σίγουρα ΌΛΟΙ έχουμε, και παω στοίχημα ότι είναι πολλές!
Αναφέρομαι σε απλές,καθημερινές παραξενιές του καθενός μας!:)
  • Για παράδειγμα, εγώ στο metro... δε πα να 'μαι αρρωστη, ψοφίμι από την κούραση, να μη μπορώ να πάρω τα πόδια μου...Ε, άμα δω στις κυλιόμενες σκάλες του metro, άνθρωπο να στέκεται ακίνητος στην αριστερή τους πλευρά, τρέχω και τον σκουντάω οπωσδηποτε να περάσω!:redface: :P (δε μιλαμε για ατελειωτη ουρα, αλλα για ενα-δυο ανθρωπους)
  • Επίσης, το "κουβερτακι" μου... το είχα από μικρή, ήταν του ξαδέρφου μου.. και ΠΡEΠΕΙ να το έχω πάντοτε μαζί μου! αν δε το xω, έχω νεύρα και ταραχή! Έτσι όλη την αρχική κουβέρτα την κομμάτιασα σε χιλιάδες μικρά κομματάκια και όπου πάω εχω μαζι μου κι απο ενα! :redface: (και στην τουαλετα, και στις πανελληνιες, μη σας πω δε τί τραβαω αμα παω ταξιδι εξωτερικο και χασω και αυτο και το εφεδρικο ε!:mad: )
Πείτε, πείτε! Θα γελάσουμε ΠΟΛΥ!!! Και δικα σας και αλλων,
οτιδηποτε σας φαινεται ..παραξενιά!
(εγγυημενο αυτο, απο φιλη που εθεσε αντιστοιχο θρεντ! :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α και που στε, αμα δε σας ερχεται τωρα μην μου αγχωνεστε... περαστε κοπιαστε και διαβαστε, αλλα ΜΟΛΙΣ ΣΑΣ ΕΡΘΕΙ τσακιστειτε με το συμπαθειο ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Φοβερό θέμα Gio! Εγώ είμαι ΓΕΜΑΤΗ παραξενιές.

1. Κάτι που κακοφαίνεται στις φίλες μου: Δεν δανείζω ρούχα κι αξεσουάρ! Ενώ είμαι άτομο που θα δανείσει βιβλία, υλικά αγαθά ή θα κεράσει, δεν θα δανείσω ποτέ ρούχα μου επειδή αγχώνομαι ότι θα μου τα χαλάσουν κι επειδή είμαι υστερικά κολλημένη με αυτά.:redface:
2. Κάνω μερικά πράγματα με συγκεκριμένη σειρά, πώς θα βάλω τα ρούχα μου ας πούμε. Αν και πολλοί μου έχουν πει ότι το κάνουν αυτό. Ψυχαναγκασμός!
3. Έχω ορίσει ότι 1 φορά την εβδομάδα δεν θα μπαίνω internet και το τηρώ σχεδόν με ευλάβεια.

Κι άλλα που θα σκεφτώ λίγο, δεν μου έρχονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Φοβερό θέμα Gio! Εγώ είμαι ΓΕΜΑΤΗ παραξενιές.


ευχαριστω καλο μου!
...χεχε, ειδες που το ξερα? ολοι γεματοι ειμαστε :P;) :whistle:
ας ειναι αφορμη να μοιραστουμε ο,τι θελουμε για να γελασουμε και λιγο:P

αυτο με τα ρουχα το χω κι εγω αλλα οχι σε υστερικο σημειο, δλδ, αντε, μια φορα το χρονο παιζει και να δωσω κατι προσωπικο :|

:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Έχω τρέλα με τη βέρα μου (έχω μια εγώ και μια ο σύντροφος μου και στην κάθε μια γράφει το όνοματεπώνυμο του άλλου και την ημ/νια που τα φτιάξαμε). Αν δεν την φοράω νιώθω τρελή νευρικότητα και γενικά οτι κάτι μου λείπει. Τη βγάζω μόνο όταν κάνω μπάνιο, και αν μετά το μπάνιο ξεχάσω να τη φορέσω νιώθω τρελή νευρικότητα μέχρι να την ξαναβάλω.

2. Έχω παραξενιά με το φαί, μάλλον κατάλοιπο της εποχής που σχεδόν είχα νευρική ανορεξία και έτρωγα ελάχιστα. Πλέον δεν τρώω ελάχιστα, αλλά τρώω κάτι μόνο όταν είναι της απολύτου αρεσκείας μου. Αλλιώς μπορεί να περάσω και μια μέρα ολόκληρη χωρίς να φάω τίποτα. Η μητέρα μου είχε φρικάρει τόσο που με πήγε στο super market να πάρω ο,τι θέλω με δικά της έξοδα, γιατί όποτε πήγαινε εκείνη, έπαιρνε πράγματα που δεν μου άρεσαν και προτιμούσα να λιμοκτονήσω παρά να τα φάω.

3. Θέλω όπωσδήποτε να διαβάζω κάτι πριν κοιμηθώ, οτιδήποτε αλλιώς με παίρνει πολύ δύσκολα ο ύπνος. Γιαυτό το λόγο τα περισσότερα βιβλία μου τα έχω διαβάσει 2 φορές :P

4. Δεν αντέχω να μην έχω νερό δίπλα μου. Θέλω να έχω ΠΑΝΤΑ δίπλα μου νερό και πίνω κάθε τόσο μια γουλιά. Ειδικά όταν καπνίζω, δεν αντέχω χωρίς νερο με τίποτα.

5. Όταν μου κολλήσει ένα φαγητό στο μυαλό είμαι ικανή να κάνω τα πάντα για να το φάω.

6. Δεν μπορώ να ξεκινήσω τη μέρα μου χωρίς να δω όοολα μου τα mails.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
1. ρομαντικουλιιιιιι!!!!:redface:
2. πεισματαρα εισαι και φαινεσαι εεε!!! :P
4. και η μαμα μου. παθαινει σοκ και μου φωναζει οτι πεταξα το νερο της! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χεχε :)
Πάντως το 2ο δεν το κάνω απο πείσμα, πραγματικα το φαγητό είναι ένα θέμα που δεν μπορώ να συμβιβαστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αααα, από παραξενιές πρώτος!! :P
  • Πίνω πολύ νερό!!! Αδειάζω καμιά 12αριά εμφιαλωμένα τη βδομάδα.
  • Δεν νοιώθω καλά αν είμαι έξω χωρίς να φορώ ρολόι. Έχω εθιστεί λέμε!!
  • Μ' αρέσει να φτιάχνω λίστες με ρωμαϊκά νούμερα! :P
  • Έχω πόρωση με την οργάνωση των μουσικών αρχείων μου. Σχεδόν σε όλα έχω title, album artist, contributing artist, year, gerne... Δεν τα βάζω χύμα κι όποιον πάρει ο Χάρος.
  • Μ' αρέσει ν' ακούω κλαπατσίμπαλα, τσιφτετέλια και τέτοια πρωινιάτικα. Ξυπνώ μ' αυτά κι όχι με καφέ.
  • Δεν αντέχω να βλέπω greeklish.
  • Εάν δεν ακούω μουσική όταν είμαι στο δωμάτιό μου κάτι παθαίνω, αποσυντονίζομαι.
  • Το ξέχασα!
  • Αν και γράφω και με τα δύο χέρια (στο κίμπορτ καλέ) έχω μονίμως το αριστερό μου χέρι στο alt-tab για να αλλάζω σελίδα όταν κάποιος μπαίνει μέσα στο δωμάτιό μου.. :P



Υπάρχουν κι άλλα τα οποία ξεχνώ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ένα άλλο κόλλημα που έχω είναι με την τουαλέτα. Αν δεν είναι η δικιά μου δυσκολεύομαι να πάω και θεωρώ ότι λίγοι άνθρωποι τηρούν τους κανόνες υγιεινής σύμφωνα με τα στάνταρ μου.:redface: Και όταν πάω για πρώτη φορά σε σπίτι boyfriend είναι από τα πρώτα πράγματα που τσεκάρω.:redface:

Έχω βελτιωθεί αρκετά, αλλά ας πούμε Λονδίνο που έμενα σε hostel είχα ανακαλύψει μια συγκεκριμένη τουαλέτα που δεν πήγαιναν πολλοί και έμπαινα με μαντηλάκια, χαρτιά και ένα σωρό πράγματα, κλειδωνόμουν για ώρα να την σουλουπώσω και έκανα δουλειά μου.:P

Να πω κι άλλα ή θα με περάσετε για τελείως νευρωτική;:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μια ακομα...ΜΥΡΩΔΙΑ!!!

Ειμαι πολυ πολυ περιεργη σε αυτο! Σε ολες τις μυρωδιες γενικα αλλα ειδικα σωματος. ΕΙΔΙΚΑ στου συντροφου μου!!!
Δε με νοιαζει αν εχει κανει μπανιο η οχι, δεν εξεταζω αυτο...
υπηρξαν ανθρωποι που λουσμενοι στον ιδρωτα, βρωμαγαν κι εγω εκοβα φλεβες! κι αλλοι, που εβγαιναν απο ατμολουτρο υδρομασαζ και 7 ωρες τριψιμο, κι εγω ξινιζα τη μουρη!:mad:

ειμαι πολυ περιεργη σε αυτο :P
αμα δε μου καθεται ο αλλος δε του καθομαι ουτε γω :P


Γιωργη ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ ειδικα με το ΙΧ σου!!!!!!!!!!:clapup: :D :clapup:

underwater XAAAAAXAXAXAX!!!!!
έμπαινα με μαντηλάκια, χαρτιά και ένα σωρό πράγματα, κλειδωνόμουν για ώρα να την σουλουπώσω και έκανα δουλειά μου.:P

Να πω κι άλλα ή θα με περάσετε για τελείως νευρωτική;:redface: :P

underwater RULEZZZZZ!!!!

Σα την κολλητη μου κανεις, (καλα να ναι εκει που ειναι) που απο την αλλη ακρη της Αθηνας ερχοταν να μου χeσει το θπιτι επειδη την καταεβρισκε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιωργη ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ ειδικα με το ΙΧ σου!!!!!!!!!!:clapup: :D :clapup:
Ναι καλέ, αλλάζω αμέσως σε σελίδα που δείχνει ότι κάνω εργασία :whistle::P




Και ένα ακόμη κόλλημα: Δεν ζυγίζομαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ααα ένα βασικότατο κόλλημα: Προσέχω υπερβολικά τα βιβλία μου (όχι τα σχολικά-πανεπιστημιακά, αυτά που αγόρασα). Αν τα ανοίξει κανείς μπροστά μου 180 μοίρες (και μετά όταν το κλείσεις μένει λίγο πιο ανοιχτό εκεί) ή ακόμα χειρότερα τα γυρίσει 360 μοίρες (ξες, πως βάζουν μερικοί το υπόλοιπο βιβλίο πίσω απο αυτό που διαβάζουν) παθαίνω υστερική κρίση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ααα ένα βασικότατο κόλλημα: Προσέχω υπερβολικά τα βιβλία μου (όχι τα σχολικά-πανεπιστημιακά, αυτά που αγόρασα). Αν τα ανοίξει κανείς μπροστά μου 180 μοίρες (και μετά όταν το κλείσεις μένει λίγο πιο ανοιχτό εκεί) ή ακόμα χειρότερα τα γυρίσει 360 μοίρες (ξες, πως βάζουν μερικοί το υπόλοιπο βιβλίο πίσω απο αυτό που διαβάζουν) παθαίνω υστερική κρίση :P

:jumpy:

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!! :lol: :laugh: :laugh::laugh::laugh::laugh:

ΘΕΑ!!!!!!:worship:

ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!

:clapup: :clapping:

(αλλα την underWATER ΔΕ την ξεπερνας :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
OYXIIIII!!!!
καλυτερα να κοιμασαι παρα να γραφεις μαλλον, ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
φοράω τις ζώνες μου στραβά :P
εννοώ η αγκράφα δεν είναι αναγκαστικά κάτω από τον αφαλό, αλλά παίζει ανάλογα τα κέφια :P

Πριν αρχίσω να διαβάζω κάποιο βιβλίο διαβάζω τη τελευταία λέξη συνήθως, ως μίνι - σπόιλερ.

Μου αρέσουν τα πουκάμισα υπερβολικά. Πρέπει να έχω καμιά 15αριά που φοράω συχνά και 5-6 τα οποία έχω αποσύρει γιατί τα βαρέθηκα, αυτή τη περίοδο.

Αν και δε δενομαι συναισθηματικά με αντικείμενα, στο πορτοφόλι μου τα τελευταία 3 χρόνια έχω μια πένα του πατέρα μου και μια μιας αλλοδαπής φίλης μου. Είναι πανομοιότυπες αλλά διαφέρουν στο χρώμα. Δεν έχει τύχει να τις βγάλω.

Στα 13 μου ήξερα 5 διαφορετικούς τρόπους για να δένω γραβάτες.

Μέχρι τα 17 μου μέτραγα τις φορές που είχα κάνει σεξ. Μετά άρχισα να χάνω το μέτρημα με τα μεθύσια :P

Αποφεύγω κάποιες λέξεις, διότι μου χαλάνε την αισθητική. Επίσης και μερικές εκφράσεις. Π.χ. μου τι δίνει να βλέπω κόσμο να "κάνει" ότι παίζει ένα μουσικό όργανο.

Έχω ένα πρόβλημα με τις ξανθιές...

Αυτά. Το πήγα όσο πήγαινε, αλλά δε μπορώ να βρω άλλα :P.
Γενικά δεν είμαι άνθρωπος της συνήθειας και δε μπορώ να έχω έτοιμες αντιδράσεις αλλά μάλλον spontaneus. Οπότε οι παραξενιές μου είναι σε θέματα προτίμησης i guess.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θα πώ αλλα μην με βαρέσετε:whistle:

1) η βέρα μου δεν φέυγει απο το δάχτυλο κόντεψα να το χάσω γιατι έπρεπε να την κόψω, σπάραζα απο τους πόνους το χέρι μου έγινε μοβ και ακόμα δεν την έβγαζα
2)Δεν μπορώ τις άλες τουαλέτες στα ταξίδια όσες μέρες λύπω τόσες κάνω για τουαλέτα και για ψιλό 1 φορά την ημέρα:whistle:
3)Με εκνευρίζει οποιος δεν καταλαβένει τι λέω, όταν προσπαθώ να εξηγήσω κάτι και άλλα καταλαβένουν.
4)Με εκνευρίζουν τα ζευγαράκια που είναι όλο ματσα μούτσα στους δρόμους για να τους δεις και μετά ηρεμούν όταν δεν είναι μπροστά κανείς.:mad:
5)Δεν μπορώ να προσάρμοστώ σε τυπικά πράγματα, θέλω να είμαι ο εαυτός μου και όχι βάση του συστήματος της κοινωνίας, στο κάτω κάτω η κοινωνία είναι μπάχαλό άν αλλάξω εγώ τι θα φτιάξει θα δουλέυει ρολόιιιι άχα καλό έ!!!:P
5)Θέλω στο σπίτι να τα καταφέρω μόνη μου χωρίς βοήθεια απο την μαμά, θεωρώ ότι άν τα καταφέρω τώρα που είμαστε 2 δέν θα είναι τόσο βουνό αργότερα.3 χρονια παντρεμένη η μάνα μου δεν έχει αγγίξει σκούπα(άν και προσπαθει να με γυροφέρει):P
6) Θέλω το σκουπίδι όπουδήπωτε να μπένει στα σκουπίδια είτε δικό μου είτε άλλων, άν δώ άνθρωπο να πετάει σκουπίδι κάνω πανικό:whistle:

και πολλά άλλα......:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
1) Αν δεν πιω καφέ το πρωί δεν λειτουργεί ο εγκέφαλος....εθισμός λέμε!

2) Ο κόσμος να χαλάσει και ό,τι και να γίνει,θα κάνω μπάνιο τουλάχιστον μια φορά την ημέρα!

3) Όταν ξαπλώνω το βράδυ πρέπει οπωσδήποτε να διαβάσω κάτι!

4) Ενώ με μερικά πράγματα είμαι φλου,με κάποια άλλα είμαι απίστευτα οργανωτικός σε σημείο παράνοιας,πχ τα mp3 μου.

5) Μαζεύω mp3 btw σαν τρελός.Η συλλογή μου είναι πραγματικά τεράστια και συνεχίζω!

6) Είμαι σπάταλος

7) Δεν έχω καθόλου υπομονή με τους ηλίθιους,δεν τους αντέχω!

8 ) Θέλω οπωσδήποτε μέσα στην μέρα χρόνο να είμαι μόνος μου.

9) Θέλω πολύ (αν και δεν το προλαβαίνω πάντα αυτό) να παίζω την κιθάρα μου καμιά ωρίτσα κάθε μέρα..

Ουφ....αυτά...για τώρα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είμαι τρομερά οργανωτικό άτομο, και θέλω τα πάντα να είναι προγραμματισμένα. Οι εκπλήξεις με τσαντίζουν, προτιμώ να τις ξέρω για να έχω προετοιμαστεί (ο δικός μου τα άκουσε κι από πάνω που μου έκανε έκπληξη κινέζικο με φίλους και εγώ δεν είχα τι να φορέσω. από τότε έχει τρομάξει το μάτι του, μου λέει τα πάντα, χουχού!).
Η κουζίνα είναι ο χώρος ΜΟΥ και μόνο η μάμυ και το έτερον ήμισυ έχουν δικαίωμα να μαγειρέψουν κάτι μια φορά το ...εξάμηνο:P είναι πάντα καθαρή στο τέλος της ημέρας, δε πάω για ύπνο με άπλυτα πιάτα. Όλα τα ζυμαρικά και όσπρια είναι σε διαφανή βαζάκια από το ΙΚΕΑ και η κεραμική εστία είναι τόσο καθαρή όσο όταν αγοράστηκε.
Δεν μπορώ να βλέπω ρούχα και παπούτσια πεταμένα από δω και από κει, ας είναι πεταμένα σε μια θέση μόνο:P Να φανταστείτε, με ενοχλούσε που το έτερον ήμισυ κρέμαγε τα παντελόνια στο πομολάκι της ντουλάπας, οπότε πήρα συρόμενες ντουλάπες χωρίς χερούλια:P τώρα προσπαθώ να τον μάθω να αφήνει το πιατάκι από το κολατσιό, μέσα στο νεροχύτη και όχι στο τραπέζι της κουζίνας:D (προφανώς και του προσφέρω σεκς αν το κάνει σωστά, πως αλλιώς θα μάθει?).
έχω κόλλημα με την επιβίβαση στο αεροπλάνο. Επειδή πάντα ήμουν ο κουβαλητής σε όλα σχεδόν τα ταξίδια μου, θέλω να μπαίνω πρώτη και να βάζω τα πράγματά μου στο ντουλάπι ακριβώς πάνω από το κεφάλι μου, όχι στην ουρά που είχε χώρο δίπλα από τα βαλιτσάκια των αεροσυνοδών. Αν δεν είμαι στη πρώτη δεκάδα επιβίβασης, κάνω φόνο.
βλέπω μαρία η άσχημη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Απο παραξενιες.. αλλο τιποτα.
Αυτα που μου ερχονται τωρα στο μυαλο, ειναι..
  • Κλειδια, καλλυντικα, cd ή οτιδηποτε αλλο ειναι δεν θελω να τα παιρνουν χωρις να με ρωτησουν. Μπορω να παιξω ξυλο με τις αδερφες μου μονο και μονο επειδη πηραν το τσιμπιδακι των φρυδιων πχ, χωρις να ρωτησουν. :mad:
  • Δεν μπορω την απολυτη ησυχια. Με πιανει κριση. Σε οποιον χωρο κι αν βρισκομαι, θελω να υπαρχει μουσικη κι αν αυτο δεν γινεται, να υπαρχει τουλαχιστον μια μικρη "φασαρια" για να μην αγριευομαι. Εννοειται κι οταν κοιμαμαι.. :worry:
  • Δεν μπορω με τιποτα να φαω χθεσινο φαγητο. Δεν με πειραζει να μεινω εντελως νηστικη απο το να φαω φαγητο της προηγουμενης μερας. :/:
  • Σιχαινομαι τις τριχες, ειδικα οταν αυτες ειναι "κολλημενες" σε μπανιερα, νιπτηρα κλπ. :mad:
Αν θυμηθω κατι αλλο, θα επανερθω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top