Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
2-3 δεν εχουν μιλήσει ακόμα, γιατι τετοια σιωπη; :P



Δεν πιστεύω ότι αυτές οι κατηγορίες έχουν κάποια βάση, θα ήταν όντως ανόητο να αποκαλυφθούν ήδη οι ρόλοι που ξέρουν κάτι. Αυτό είπα κι εγώ αλλά θα σου πω το σκεπτικό. Οι μαφιόζοι πρέπει να οργανωθούν, πρέπει να μιλήσουν με τον αρχηγό, να αποφασίσουν την τακτική που θα ακολουθήσουν, ποιος θα είναι ο ήσυχος, αυτός που πάντα θα λείπει, αυτός που θα πάει με τα νερά των άλλων κλπ. Συνήθως δεν ρισκάρουν να μιλήσουν πριν πάρουν ''εντολή''. Αλλά φυσικά υπάρχουν και αυτοί που θα μίλησαν εντελώς αθώα...:whistle:


εκτος αν θελουν να ριξουν σταχτη στα ματια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόν. Καλά έκανα που δεν μπήκα χθες, για να έχω μπόλικο υλικό να σχολιάσω και να προλάβω να κάνω ένα quick recap των κανόνων(ξέρετε, γεράματα, η μνήμη αρχίζει να μην δουλεύει καλά :P)

Πάμε στα κλασσικά, καλημέρες, καλό παιχνίδι να έχουμε κλπ κλπ.

Και τώρα τα πιο σοβαρά, όσο σοβαρά μπορεί να είναι στον πρώτο γύρο.


Ανοίξαμε και σας περιμένουμε:D

Τι ωραία, καιρό είχαμε να σφαχτούμε:P!! Κι επειδή βαριέμαι αφάνταστα τα καλωσορίσματα, λέω να ρίξω από τώρα την ψήφο μου, μπας και αρχίσει να ρολάρει το παιχνίδι από νωρίς. Είναι γνωστό σε όλους τους "παλέμαχους" πως ο tsarachaf, αν και εξαιρετικόςι παίχτης, είναι πάντα (καλά, σχεδόν πάντα:P) μαφιόζος. Οπότε, με συνοπτικές διαδικασίες, ψόφος εεε... συγνώμη ψήφος στον tsarachaf

Αγαπητέ μου φρικ, εγώ δεν θα ξεκινήσω τόσο επιθετικά όσο εσύ και θα σου πω απλά ότι χαίρομαι πολύ που ξαναπαίζουμε μαζί... Λέω και μια καλή κουβέντα πριν κράξω λίγο...

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που στέκονται στα Παλέρμο σε μια φράση του άλλου και το ξεφτιλίζουν, ειδικά στον πρώτο γύρο, αλλά γιατί τόσο αίμα ρε φρικ; Λες για σφαγές και ψόφους από το πρώτο ποστ;; Γιατί έτσι;;

Επίσης, για την ψήφο και τα σχόλια για μένα, έχω να πω ότι απλά παραπλανείς. Έτυχε και έγινα μαφιόζος στα δύο προηγούμενα παιχνίδια και είμαι σχεδόν πάντα τώρα;; Τα υπόλοιπα που δεν ήμουν και ήταν πολύ περισσότερα παραγράφονται;; Ελπίζω ότι όλο αυτό το κάνεις για να ζωντανέψει το παιχνίδι και όχι γιατί εξυπηρετεί κάποιον σκοπό. Γιατί αν εξυπηρετεί, δεν παίζει να είναι με τους σκοπούς των πολιτών...

Στον πρώτο γύρο σταθερά και μόνο ρανδομιές:clapup::clapup:!!

Διόρθωση, συνήθως είναι ρανδομιές, όχι πάντα.. Κάποιοι έχουν σχέδιο από νωρίς...

Τέτοια αγωνία ούτε την πρώτη φορά που θα έκανα sex :redface:
Έφαγα κάνα 2ωρο για να διαβάσω το προηγούμενο παλέρμο που παίχτηκε (το οποίο απ' όσο κατάλαβα δεν ήταν και υπόδειγμα παιχνιδιού).
Ελπίζω το γεγονός ότι είναι η πρώτη μου φορά να μην με κάνει να παίξω τραγικά και να με θάβετε :(

Ας κερδίσουν οι καλύτεροι :P

Αν θες να διαβάσεις καλά Παλέρμο, διάβασε το 40 που θυμάμαι σίγουρα, που είχαν παίξει πολύ καλά τόσο οι πολίτες όσο και οι μαφιόζοι. Και γενικά Παλέρμο που έχουν κρατήσει πολύ.

Επίσης, μην αρχίζουμε πάλι αυτά τα είμαι καινούριος κλπ κλπ, δεν δίνουν ασυλία σε κανέναν πια...


Ο αγαπημένος μας Τασούλης, άμα ενθουσιάζεται με τον ρόλο φαίνεται από μακριά... :whistle:
Χαχαχαχα, περιμένω με αγωνία τις κινήσεις σου :P.

Σ'αυτό με τον Τάσο έχεις ένα δίκιο η αλήθεια είναι. Και συνήθως ο Τάσος ενθουσιάζεται με τους καλούς ρόλους. Αλλά ας περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει. Γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιος υποκρίνεται σ'αυτό το παιχνίδι.

Ο αγαπητός και μη εξαιρετέος φρικ <3 Πετάει μια άκυρη ψήφο, πράγμα που δεν είναι απαραίτητα κακό αλλά ούτε και απαραίτητα αθώο. Δεν σε έχω και για τυχαίο παίκτη φρικ μου... :whistle:

Σπανίως θα κάνει κάτι ο φρικ τελείως στην τύχη. Πάντα έχει κάτι στο μυαλό του...

Σώπα Ηλία μου :hehe:
Δεν διάβασες σωστό παλέρμο, συγγνώμη που στο λέω :P αλλά έκανες μια καλή αρχή. Όσον αφορά την πρωτιά, πόσες φορές έχουν κρυφτεί άτομα πίσω από αυτήν την καραμέλα... ;)

Το παρέθεσα για να φανεί άλλη μια φορά μπας και σταματήσει κάποτε αυτή η δικαιολογία.

Βιάζεσαι για τον χαμούλη εσύ; :redface:

Χωρίς λοιπόν να έχω κι εγώ σχηματίσει καμία ακόμη άποψη, σχολίασα τα πιο σημαντικά για μένα ποστ για να ξεκινήσει σιγά σιγά η συζήτηση. Ας προσέξουμε καλά και αυτούς που δεν μίλησαν, γιατί οι μαφιόζοι θα χρειαστούν την νύχτα για να οργανωθούν, χωρίς αυτό να σημαίνει πως κάποιος από αυτούς που μίλησαν δεν ανήκει στην μαφία.

Melania, ωραία παρατήρηση, και εγώ αυτό σκεφτόμουν!
Σε έχουν παινέψει σαν παίκτρια άτομα που εμπιστεύομαι, οπότε I'll be keeping an eye on you, missy! :shifty:

Λοιπόν, χωρίς πολλά-πολλά, η δική μου ψήφος θα πάει σε παίκτη που δεν έχει μιλήσει μέχρι τώρα, μόνο και μόνο μήπως ευαισθητοποιηθούν και ξεκινήσει λίγο το παιχνίδι! blue_butterfly, έχεις την ψήφο μου!

Αυτά θα τα σχολιάσω μαζί γιατί είναι περίπου το ίδιο ποστ. Ναι, άδικο δεν έχετε, προφανώς και συμβαίνει αυτό, αλλά να μην ξεχνάμε ότι μαφιόζοι κρύβονται παντού και στους ενεργούς και στους όχι και τόσο ενεργούς παίκτες...

Αυτά για την ώρα... Θα τα λέμε συχνά :)
Η ψήφος μου θα έρθει αργότερα, είναι νωρίς ακόμη έτσι κι αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αυτά τα παμε απ χθες! Άντε ξεκινάτε να παίζετε ρε!!!

Καλά ντε, μη βαράς ξεκινάμε, ξεκινάμε, χεχε. Καλημέρα και από εμένα παιδιά, να ευχηθώ γρήγορα γρήγορα πριν μας αρχίσει ο dimijim ένα όμορφο και δίκαιο παιχνίδι που να το ευχαριστηθούμε και να το διασκεδάσουμε όλοι μας. :D :clapup: Θα ήθελα να ενημερώσω επιπλέον εξαρχής ότι ο ελεύθερος μου χρόνος είναι περιορισμένος λόγω δουλειάς, συνηθώς αργά το μεσημέρι μέχρι το βράδυ θα λείπω, κάποιες άλλες μέρες θα λείπω το μεσημεράκι. Ήθελα απλώς να το εξηγήσω από την αρχή για να μην έχουμε ντράβαλα. :P

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε:D

Τι ωραία, καιρό είχαμε να σφαχτούμε:P!! Κι επειδή βαριέμαι αφάνταστα τα καλωσορίσματα, λέω να ρίξω από τώρα την ψήφο μου, μπας και αρχίσει να ρολάρει το παιχνίδι από νωρίς. Είναι γνωστό σε όλους τους "παλέμαχους" πως ο tsarachaf, αν και εξαιρετικός παίχτης, είναι πάντα (καλά, σχεδόν πάντα) μαφιόζος. Οπότε, με συνοπτικές διαδικασίες, ψόφος εεε... συγνώμη ψήφος στον tsarachaf
Ωωω γεια σου φρικάκο, μου ακούστηκε κάπως αυτό, χαχαχα. :whistle:
Λογικές οι πιθανότητες στην πρώτη ψήφο. :P


εμεις θα παμε (στην αλλη ζωη).. εσυ μαλλον θα μας μεινεις πισω (για προφανεις λογους φυσικα)

Ρίχνεις άδεια για να πιάσεις γεμάτα πάλι...
Λες και δεν ξέρει ο κόσμος την "συμπάθεια" που τρέφεις για εμένα. :P

μετα απο το ινφρα που ειδα το πρωι η συμπαθεια μου εκτιναχθηκε στα υψη :'(

ψηφιζουμε JKaradakov, μισο να το φτιαξω καλα....

Ψήφος απο μενα στον JKaradakov για αναρμοστη συμπεριφορα :pfff:

Κακέ... :'(


Ε κάτσε να το αλλάξω τότε... :P

εγω δεν ειμαι κακος.. για σενα δεν ξερω :pfff: :hmm:

Εγώ μλν είμαι η μετενσάρκωση του Χιτλερ. :devil:

Εδώ έχουμε μια ψιλοκοντρίτσα της πλάκας εντάξει, μάλλον λόγω προσωπικών θεμάτων, γκούχου γκούχου, δώσαμε και μια ψήφο έτσι, εντάξει, εξάλλου σχεδόν όλοι στα τυφλά βαδίζουν στην αρχή του παιχνιδιού. :P

Συναίσθημα;! Not my thing :P
Όρεξη για γκρίνια από την ομάδα μου δεν θέλω όταν τελειώσει όλο αυτό, και να νιώθω εγώ ότι έκανα το καθήκον μου σωστά..

Επικρατεί όντως ησυχία όμως, δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό ή όχι.. Μάλλον θα πάρει από αύριο φωτιά το θέμα :hmm:
Ποια ομάδα θα σου γκρινιάξει βρε; :whistle:

Εδω εγω δε θυμαμαι πως επαιζα διαδικτυακα πριν 2 χρονια θυμαστε εσεις:hehe::hehe:
Όντως Σπύρο ούτε εγώ θυμάμαι γενικά πως παίζαμε μιας και έχει περάσει τόσος καιρός αλλά νομίζω θα το βρούμε γρήγορα. :D

omg, ο Σπυράκος μεγάλωσε!Πόσα χρόνια λείπω από το στέκι; Εσένα σε είχα αφήσει Λύκειο όταν σταμάτησα να μπαίνω...:stupid:

Καλό το White Collar, ντιπς στον Mozzie, που είναι ένας γλύκας! :P
Γεια σας, Φρικ! :flowers:


Melania, ωραία παρατήρηση, και εγώ αυτό σκεφτόμουν!
Σε έχουν παινέψει σαν παίκτρια άτομα που εμπιστεύομαι, οπότε I'll be keeping an eye on you, missy! :shifty:

Λοιπόν, χωρίς πολλά-πολλά, η δική μου ψήφος θα πάει σε παίκτη που δεν έχει μιλήσει μέχρι τώρα, μόνο και μόνο μήπως ευαισθητοποιηθούν και ξεκινήσει λίγο το παιχνίδι! blue_butterfly, έχεις την ψήφο μου!

Τα λέμε πιο μετά! :bounce:
Σε ευχαριστώ για την ψήφο Ζωίτσα, δεν έχω να σχολιάσω κάτι. :P


Η δική μου ψήφος προς το παρόν πάει στον Φρικάκο (PieMaker) χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος προς το παρόν, απλώς για το ανοίξαμε και σας περιμένουμε, χαχαχα. :popcorn:


*Αφαίρεσα κάποια emoticons από παραθετημένα μηνύματα γιατί δε με άφηνε να δημοσιεύσω το μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
omg, ο Σπυράκος μεγάλωσε!:redface: Πόσα χρόνια λείπω από το στέκι; Εσένα σε είχα αφήσει Λύκειο όταν σταμάτησα να μπαίνω...:stupid:

Καλό το White Collar, ντιπς στον Mozzie, που είναι ένας γλύκας! :P
Γεια σας, Φρικ! :flowers:




Melania, ωραία παρατήρηση, και εγώ αυτό σκεφτόμουν!
Σε έχουν παινέψει σαν παίκτρια άτομα που εμπιστεύομαι, οπότε I'll be keeping an eye on you, missy! :shifty:

Λοιπόν, χωρίς πολλά-πολλά, η δική μου ψήφος θα πάει σε παίκτη που δεν έχει μιλήσει μέχρι τώρα, μόνο και μόνο μήπως ευαισθητοποιηθούν και ξεκινήσει λίγο το παιχνίδι! blue_butterfly, έχεις την ψήφο μου!

Τα λέμε πιο μετά! :bounce:

Και τώρα πάω για 2ο έτος:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χωρίς λοιπόν να έχω κι εγώ σχηματίσει καμία ακόμη άποψη, σχολίασα τα πιο σημαντικά για μένα ποστ για να ξεκινήσει σιγά σιγά η συζήτηση. Ας προσέξουμε καλά και αυτούς που δεν μίλησαν, γιατί οι μαφιόζοι θα χρειαστούν την νύχτα για να οργανωθούν, χωρίς αυτό να σημαίνει πως κάποιος από αυτούς που μίλησαν δεν ανήκει στην μαφία.

Έχεις δίκιο σε αυτό Μελ μου, αλλά να μην ξεχάσουμε όπως αναφέρεις και εσύ ότι το παιχνίδι σήμερα ξεκινάει και ότι κάποιος δεν μπήκε δε σημαίνει απαραίτητα κάτι αρνητικό, μπορεί να είχε δουλειά ή να ξέχασε να μπει χθες. Καλό μας παιχνίδι. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ επειδή σε λίγο θα τη κάνω και δε ξέρω αν θα προλάβω να ψηφίσω μετά,χωρίς να θέλω να φανώ άδικος θα ψηφίσω τη Κλεοπάτρα(ξέρω μαγαπάς:P) . DRAMA PRINZESSIN διοτι δεν εχει μιλησει καθολου και δε μπορω να σχηματισω αποψη ακομα για τους ενεργους παιχτες.Αν μπω μεχρι να τελειωσει η ψηφοφορια μπορει και να αλλαξω !! Φιλακια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko
  5. i_lie_us
  6. JKaradakov
  7. johnietraf
  8. kleop
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l.
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 JKaradakov
1 PieMaker
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ πρέπει να βγω από το pc.Επειδή θα μαι από τηλ θα δυσκολεύομαι να γράφω post και μετα δεν ξέρω σίγουρα αν θα μπω από δω.
Οπότε ας ψηφίσω κ γω.


Ψηφίζω τον i_lie_us γιατί απ' τους λίγους που μίλησαν δεν μου κάθισε καλά το post του περί "αγωνίας " και το πόσο αρχάριος είναι. Και πάλι φυσικά δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη από τον 1ο γύρο. Οπότε κατά κάποιον τρόπο ρανδομ σοτ εκεί.

Θα σας παρακολουθώ από το κινητό όποτε μπορώ :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Καλησπερα και απο εμενα, βρηκα λιγο χρονο(και όρεξη:whistle:)να ποσταρω και εγω στο thread και να ευχηθω "καλό παιχνιδι" και να νικησουν οι καλυτεροι...Ακόμη όντας αρχαριος δεν έχω δημιουργησει κατασταλαγμενη αποψη για το που να ριξω την ψηφο μου(θελει και αιτιολογηση τρομαρα μου) αλλά κατι θα σκεφτω...

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε:D

Τι ωραία, καιρό είχαμε να σφαχτούμε:P!! Κι επειδή βαριέμαι αφάνταστα τα καλωσορίσματα, λέω να ρίξω από τώρα την ψήφο μου, μπας και αρχίσει να ρολάρει το παιχνίδι από νωρίς. Είναι γνωστό σε όλους τους "παλέμαχους" πως ο tsarachaf, αν και εξαιρετικός παίχτης, είναι πάντα (καλά, σχεδόν πάντα:P) μαφιόζος. Οπότε, με συνοπτικές διαδικασίες, ψόφος εεε... συγνώμη ψήφος στον tsarachaf

μετα απο το ινφρα που ειδα το πρωι η συμπαθεια μου εκτιναχθηκε στα υψη :'(

ψηφιζουμε JKaradakov, μισο να το φτιαξω καλα....

Ψήφος απο μενα στον JKaradakov για αναρμοστη συμπεριφορα :pfff:

Αρκετά ενδιαφέρον το γεγονός ότι ήταν οι πρώτοι πρώτοι που έριξαν ψήφο....Θα μπορούσε να ξέρουν κάτι παραπάνω σχετικά με τους ρόλους των παιχτών...Ή μπορεί απλά να ρίχνουν σταχτι στα ματια των υπολοιπων...


Τέτοια αγωνία ούτε την πρώτη φορά που θα έκανα sex :redface:
Έφαγα κάνα 2ωρο για να διαβάσω το προηγούμενο παλέρμο που παίχτηκε (το οποίο απ' όσο κατάλαβα δεν ήταν και υπόδειγμα παιχνιδιού).
Ελπίζω το γεγονός ότι είναι η πρώτη μου φορά να μην με κάνει να παίξω τραγικά και να με θάβετε :(

Ας κερδίσουν οι καλύτεροι :P

Και εγώ είμαι καινούργιος αλλά δεν φοβάμαι το θάψιμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η αγωνία της ΣΕ όταν τελειώνουν τα χρώματα για τις ψήφους... :P

Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us
  6. JKaradakov
  7. johnietraf
  8. kleop
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l.
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 PieMaker
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ευχαριστώ Σπύρο μου για την ψήφο σου! :P Εξάλλου πρώτος γύρος είναι και δεν μπορεί να σχηματίσει κανείς άποψη (πέρα από τους μαφιόζους). Θα ψηφίσω κι εγώ τώρα γιατί δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ αργότερα. Ζητώ συγγνώμη προς την ΣΕ, αλλά είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βάλω χρώμα κτλ. :redface: ΨΗΦΙΖΩ ΤΑΣΟΣ97, γιατί τον βλέπω πολύ ενεργό και ενθουσιασμένο κι αυτό τον κάνει ένοχο στα μάτια μου..μπορεί να κάνω λάθος, θα δείξει στην πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
καλημέρες :D

από ότι βλέπω το γράψανε όλοι το παλέρμο κ πήγαν θάλασσα :P
Την καλύτερη δουλειά έκαναν.
Καλημερααα!! let the game begin! :)
Έβαλες και το ανάλογο avatarη; :P
Ελπίζω ότι όλο αυτό το κάνεις για να ζωντανέψει το παιχνίδι και όχι γιατί εξυπηρετεί κάποιον σκοπό. Γιατί αν εξυπηρετεί, δεν παίζει να είναι με τους σκοπούς των πολιτών...
Αχ πως μου αρέσουν αυτές οι φράσεις... :hmm:

Η ψήφος μου, αφού, ελπίζω, γράψουν και οι υπόλοιποι, το απογευματάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Hey guys. :)
Θα προσπαθήσω να σχολιάσω ό,τι σκέφτομαι μέχρι στιγμής, γιατί δεν βλέπω να έχει γραφεί κάτι ιδιαίτερο. Επίσης, έχουν πέσει πολλοί ψήφοι στην τύχη...

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε:D

Τι ωραία, καιρό είχαμε να σφαχτούμε:P!! Κι επειδή βαριέμαι αφάνταστα τα καλωσορίσματα, λέω να ρίξω από τώρα την ψήφο μου, μπας και αρχίσει να ρολάρει το παιχνίδι από νωρίς. Είναι γνωστό σε όλους τους "παλέμαχους" πως ο tsarachaf, αν και εξαιρετικός παίχτης, είναι πάντα (καλά, σχεδόν πάντα:P) μαφιόζος. Οπότε, με συνοπτικές διαδικασίες, ψόφος εεε... συγνώμη ψήφος στον tsarachaf

Ο Πάι έχει μπει στο παιχνίδι πολύ δυναμικά και ψηφίζει και από νωρίς. Είναι κακός που προσπαθεί να δημιουργήσει κύμα από νωρίς ή καλός που έχει ενθουσιαστεί που παίζουμε Παλέρμο μετά από τόσο καιρό; Μου εκπέμπει μια αυτοπεποίθηση γενικά να το πω; Πιστεύω πως μπορεί να έχει κάποιο βασικό ρόλο σε κάθε περίπτωση...
Χάρη :) :flowers: Από ΣΕ πίσω στο παιχνίδι :hehe:.
Μελανίτσαα! :flowers:
Κι εσύ σκορπάς κατηγορίες όμως. Μήπως ενθουσιαστήκαμε από το καινούργιο ρολάκι μας; :sly:
Το ότι κάθομαι 2.30 και διαβάζω ρανδομιες (στο κινητό) ενώ αυριο δουλεύω πρωί ειναι περίτρανη απόδειξη, δε θα γινω ποτε ενήλικας! :hehe:

Dimijim, sorry, δεν έχω δει καθόλου τη σειρά, αλλα μια πρόχειρη αναζητηση στο διαδίκτυο την κανει να φαινεται very promissing!
Παραθέσεις δε μπορω να κανω, οποτε τα σεντόνια από αυριο! :ropalo:
Καλή νύχτα, παίδες, θα τα πουμε το πρωί!

Κι εγώ μια απ' τα ίδια, βράδυ ήμουν εδώ και σήμερα πρωινό ξύπνημα. Σε φάση yolo. :P
Σεντονάκι;


Για τους υπόλοιπους:
Η emilouko μιλάει για όσους έσπευσαν να γράψουν στο θέμα (ότι έτσι καλύπτονται), αλλά και εκείνη το ίδιο έκανε και ψήφισε.
Ο tsarachaf μπαίνει και γράφει συγκροτημένα, είναι καλός παίκτης και δεν θα είναι εύκολο να καταλάβουμε σε ποια πλευρά ανήκει.
Σπυράκος, thomas l. και άλλοι δεν έχουν γράψει κάτι ιδιαίτερο, για να σχολιάσω. Κάποιοι που σπαμμάρουν θα μπορούσαν να κρύβουν κακό ρόλο, για να καλυφτούν...

Αυτά, θα επανέλθω για ό,τι νεότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Επιτέλους άρχισε να παίρνει ξανά λίγη ζωντάνια το θέμα, νόμιζα θα έφευγα για δουλειά και δε θα είχε ειπωθεί τίποτα άλλο. :P Βλέπω εμφανίστηκε και ο Sommerfeld, μας μένει το Νεφελάκι τώρα. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
θα ήταν αγένεια να μην έκανα και εγώ ένα πρώτο post:P
Αυτοι που δεν ποσταραν ακομη μπορει οντως να εκαναν την καλη δουλεια και να πηγαν θαλασσα...Ειναι νωρίς ακομη για να βγαλω συμπερασμα εκ του ασφαλούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Hey guys. :)
Θα προσπαθήσω να σχολιάσω ό,τι σκέφτομαι μέχρι στιγμής, γιατί δεν βλέπω να έχει γραφεί κάτι ιδιαίτερο. Επίσης, έχουν πέσει πολλοί ψήφοι στην τύχη...

Ναι και ακριβώς επειδή το παιχνίδι έχει πάρει τόσο ''χαλαρή'' τροπή, είναι δύσκολο να καταλάβεις και κύματα και να βγάλεις συμπεράσματα.

Ο Πάι έχει μπει στο παιχνίδι πολύ δυναμικά και ψηφίζει και από νωρίς. Είναι κακός που προσπαθεί να δημιουργήσει κύμα από νωρίς ή καλός που έχει ενθουσιαστεί που παίζουμε Παλέρμο μετά από τόσο καιρό; Μου εκπέμπει μια αυτοπεποίθηση γενικά να το πω; Πιστεύω πως μπορεί να έχει κάποιο βασικό ρόλο σε κάθε περίπτωση...

Όπως είπε και ο Ακριβός, ο Πάι τυχαία δεν παίζει, αλλά πάρε βγάλε συμπέρασμα με τόσες ''τυχαίες'' ψήφους που έχουν ήδη πέσει.

Μελανίτσαα! :flowers:
Κι εσύ σκορπάς κατηγορίες όμως. Μήπως ενθουσιαστήκαμε από το καινούργιο ρολάκι μας; :sly:

Απλά πιέζω τα πράγματα και προσπαθώ να σας ''ακουμπήσω'' όλους γιατί το χαλαρό κλίμα βολεύει πολύ την μαφία, επαναπαύεται.

Για τους υπόλοιπους:
Η emilouko μιλάει για όσους έσπευσαν να γράψουν στο θέμα (ότι έτσι καλύπτονται), αλλά και εκείνη το ίδιο έκανε και ψήφισε.

Άρα θέλει να καλύψει και αυτή τον εαυτό της; :hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αχ πως μου αρέσουν αυτές οι φράσεις... :hmm:

Δες πως έχει το πράγμα, γιατί είναι πολύ απλό. Δεν αποκλείω ο φρικ να έριξε την ψήφο σε μένα, γιατί ξέρει ότι δεν θα το αφήσω να πέσει κάτω και θα γίνει κουβέντα. Αλλά αν δεν έγινε αυτό, για καλό δεν έγινε... Γιατί;;

Έστω ότι έχει ρόλο που μπορεί να γνωρίζει κάτι. Δεν μπορεί να είναι ο Ντετέκτιβ γιατί η πρώτη νύχτα είναι σήμερα, άρα δεν μπορεί να ρώτησε. Πάει ο Ντετέκτιβ. Μένουν οι καλοί ρόλοι που ξέρουν κάτι για τους μαφιόζους, Πληροφοριοδότης και ΑΜ. Ο φρικ δεν είναι κανένας τυχαίος να πάει να καρφωθεί από το πρώτο του ποστ και να ρισκάρει να φάει κάρφωμα. Δεν θα βοηθούσε κανέναν αυτό. Να ρώτησε με κάρτα; Στον πρώτο γύρο; Πριν καν μιλήσουν όλοι;; Δεν το νομίζω.

Άρα, αυτό που λέω είναι ότι αν δεν έριξε στα κουτουρού την ψήφο του, δύσκολα θα έχει καλό ρόλο. Δεν νομίζω ότι μπορώ να γίνω πιο σαφής νομίζω.


Επίσης, με προβληματίζει πολύ το γεγονός ότι έχουμε 7 άτομα που ψήφισαν και επίσης 7 που ψηφίστηκαν, αυτή η ρευστότητα δεν ξέρω αν είναι για καλό...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us
  6. JKaradakov
  7. johnietraf
  8. kleop
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l.
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 PieMaker
1 tsarachaf
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.


Ναι και ακριβώς επειδή το παιχνίδι έχει πάρει τόσο ''χαλαρή'' τροπή, είναι δύσκολο να καταλάβεις και κύματα και να βγάλεις συμπεράσματα.



Όπως είπε και ο Ακριβός, ο Πάι τυχαία δεν παίζει, αλλά πάρε βγάλε συμπέρασμα με τόσες ''τυχαίες'' ψήφους που έχουν ήδη πέσει.



Απλά πιέζω τα πράγματα και προσπαθώ να σας ''ακουμπήσω'' όλους γιατί το χαλαρό κλίμα βολεύει πολύ την μαφία, επαναπαύεται.



Άρα θέλει να καλύψει και αυτή τον εαυτό της; :hmm:

Ή απλώς έκανα κ γω μια υπόθεση βασιζόμενη στη δικη σας . :P Δεν έριξα κατηγορίες αλλα νομίζω ότι μιας κ ειναι πρώτος γύρος καλό ειναι να εξετάζουμε ολα τα ενδεχόμενα κ να θεωρούνται όλοι ύποπτοι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Νομίζω και εγώ ότι χρειάζεται να αρχίσουμε να τσιγκλάμε ο ένας τον άλλον όχι για να αρχίσουμε να τσακωνόμαστε μεταξύ μας αλλά για να αρχίσουν να φαίνονται τυχόν αδυναμίες είτε τυχόν καλύψεις που μπορεί να κάνουν οι μαφιόζοι μεταξύ τους αν και δε νομίζω ότι θα αρχίσουν από τώρα να καλύπτουν ο ένας τον άλλον είναι λίγο ριψοκίνδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top