Παλέρμο #30 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει την Πέμπτη 21/10.

Ωστόσο μπορείτε να postάρετε από τώρα.

Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι.

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από την Maria_lulu και ορίζει δύο από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 10 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:

5 πολίτες
2 δολοφόνοι
1 ρουφιάνος
1 τσιράκι/ιερόδουλη
1 νοσοκόμα



Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.

Λίστα για Παλέρμο #30

1.elenaki_arnea08
2.Wild_Boy
3.Κλεοπάτρα
4.vaios13
5.lacky
6.bill13
7.jj!
8.JaneWin
9.CiNeFiL
10.phoebe



Αύριο Πέμπτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε.
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Αυριο δεν εχει δολοφονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Αρχίσαμε:)

Έχουμε όμως, προβλήματα. Ο δολοφονηθέντας/ η δολοφονηθείσα θα ανακοινώνεται στις 2 ή 3 η ώρα, έτσι θα έχουμε πολλή αγωνία:/:

Μετά, οι δολοφόνοι θα ανακοινώνουν το θύμα τους την προηγούμενη νύχτα, αλλά ποσώς μας ενδιαφέρει:P Και να μην ανακοινώσουν το θύμα τους, ακόμη καλύτερα:P

Λουλού, συμφωνείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ωραία!! Αρχίσαμε!
Καλό παιχνίδι παιδιά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ναι! η δολοφονια για λογους σχολειου θα την ανακοινωνω μετα της 2.:) την δευτερα ισως υπαρχει και μια μικρη καθηστερηση. τις αλλες μερες κανονικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μέχρι αύριο τις 20.00 μπορούμε να ψηφίζουμε, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ναι
και μεχρι 12-1 οι δολοφονοι και η νοσοκομα τον νεκρο τους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ξεκινησαμε επιτελους!:clapup:
Καλο μας παιχνιδι συμπολιτες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
1)vaios καταρχας ωραια υπογραφη...αγαπαμε Kurt Cobain:D ασχετο
2) μηπως βιαστηκαμε να αρχισουμε το παιχνιδι?μηπως να περιμεναμε την παλια εμπειρη ΣΕ?:redface:
3) αυριο μαλλον θα αποφασισω για την ψηφο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
θα προσπαθησω αυτο το παιχνιδι να ειναι ευχαριστο! θα σας παρακαλουσα αν μπορειτε οταν ψηφιζετε να βαζετε και την λιστα ή να υπαρχουν εθελοντες να βαζουν την λιστα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
επειδη θα ξαναμπω αυριο το απογευμα λεω να δωσω απο τωρα την ψηφο μου και αυριο μπορει να την αλλαξω αν δω καποια υποπτη κινηση...

Αρχίσαμε:)

Έχουμε όμως, προβλήματα. Ο δολοφονηθέντας/ η δολοφονηθείσα θα ανακοινώνεται στις 2 ή 3 η ώρα, έτσι θα έχουμε πολλή αγωνία:/:

Μετά, οι δολοφόνοι θα ανακοινώνουν το θύμα τους την προηγούμενη νύχτα, αλλά ποσώς μας ενδιαφέρει:P Και να μην ανακοινώσουν το θύμα τους, ακόμη καλύτερα:P

Λουλού, συμφωνείς;

:hmm:ψηφιζω jj γιατι θελει να περασει απο την αρχη την εικονα του πολιτη.μπορει να ειναι,αλλα αυτο το ποστ μου φαινεται υποπτο και ειναι το μονο που μπορει να δικαιολογησει την ψηφο μου μεχρι τωρα...
εξκιουζ μι σερ,δεν εχω κατι μαζι σου-αλλα πρεπει να ψηφισω καποιον για αρχη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Χαχαχαχα!!!! Τελικά δεν αντέξατε και το ξεκινήσατε ε; :P

Είναι ακόμα πολύ νωρίς και δεν έχει γράψει σχεδόν κανένας, οπότε είναι λίγο δύσκολο να σχηματίσω άποψη!
Θα ψηφίσω από τώρα... η ψήφος μου πάει στην Κλεοπάτρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
καλημέεεεεεραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! αρχίσαμε τελικά!!!!!!!!!! ωραία!!!!!!!!!! φυσικά ακόμη δε μπορώ να αποφασίσω για ψήφο, αφού οι περισσότεροι βρίσκονται στο σχολείο τους.... απογευματάκι η δική μου ψήφος...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Θα πω την ψήφο μου πολύ γρήγορα, επειδή έχω πολύ διάβασμα:)

Λοιπόν, ψηφίζω elenaki_arnea08, επειδή έτσι είχα ανακοινώσει στο thread των συμμετοχών:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #30 21/10

1.elenaki_arnea08
2.Wild_Boy
3.Κλεοπάτρα
4.vaios13 jj!
5.lacky
6.bill13
7.jj! elenaki_arnea08
8.JaneWin
9.CiNeFiL
10.phoebe Κλεοπάτρα

Ψήφοι:
1 jj!
1 Κλεοπάτρα
1 elenaki_arnea08

Απουσίες:


Αύριο Πέμπτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
επειδη θα ξαναμπω αυριο το απογευμα λεω να δωσω απο τωρα την ψηφο μου και αυριο μπορει να την αλλαξω αν δω καποια υποπτη κινηση...



:hmm:ψηφιζω jj γιατι θελει να περασει απο την αρχη την εικονα του πολιτη.μπορει να ειναι,αλλα αυτο το ποστ μου φαινεται υποπτο και ειναι το μονο που μπορει να δικαιολογησει την ψηφο μου μεχρι τωρα...
εξκιουζ μι σερ,δεν εχω κατι μαζι σου-αλλα πρεπει να ψηφισω καποιον για αρχη:/:

Ξεκινησαμε επιτελους!:clapup:
Καλο μας παιχνιδι συμπολιτες!!!

vaios13 αυτό που κανει ο jj! το κάνεις και συ..γι'αυτο και θα σε ψηφίσω.


vaios13​


από μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
συμπολιτες-συν-παλερμιτες εννοουσα...ελεος...μη βγαζουμε απο τη μυγα ξυγκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
οι δολοφονοι τον νεκρο τους μπορουν να τον στειλουν μεχρι 12-1. Η ανακοινωση θα γινει 2-3. το ιδιο και η/ο νοσοκομα/ος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
jj! !!!!!!!! δε το περίμενα από εσένα και βασικά δε το είδα και στο θρεντ...:P δε θα ψηφίσω jj! γιατί δεν είμαι εκδικητικός τύπος.... θα ψηφίσω...... Κλεοπάτρα νομίζω πως θα εμπιστευτώ τη Φοίβη, γιατί αν δε κάνω λάθος πρέπει να έχει ξαναπέσει μέσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ας ψηφίσω κι εγώ...δίνω την ψήφο μου στον vaios13, κάτι μου λέει πως έχει ρόλο και μάλιστα κακό (απλό ένστικτο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #30 21/10

1.elenaki_arnea08 Κλεοπάτρα
2.Wild_Boy vaios13
3.Κλεοπάτρα vaios13
4.vaios13 jj!
5.lacky
6.bill13
7.jj! elenaki_arnea08
8.JaneWin
9.CiNeFiL
10.phoebe Κλεοπάτρα

Ψήφοι:
1 jj!
2 vaios13
2 Κλεοπάτρα
1 elenaki_arnea08

Απουσίες:


Αύριο Πέμπτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top