Πώς ήσαστε πέρυσι τέτοιες μέρες;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σε τι φάση, εννοώ...; Πού, με τι προσδοκίες, τι όνειρα;
Σε άλλη σχέση, πήρατε πτυχίο ενδιάμεσα...;

Πώς νιώθετε όταν σκέφτεστε το τότε;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χμ, ωραίο θέμα :thumbup:
Να σκεφτώ, πέρσυ τέτοια εποχή "ξύπνησα" σιγά σιγά από το λήθαργό μου και κατάλαβα οτι πρέπει να διαβάσω για να πάρω το πτυχίο μου κάποια στιγμή (μπορώ να πώ οτι είχε αρκετά θετικά αποτελέσματα, αν σκεφτεί κανείς οτι μέχρι τότε είχα περάσει 1 μάθημα -κι έμπαινα στο τρίτο έτος- κι από τότε μέχρι τώρα έχω περάσει 6 μαθήματα).
Χμ, κατά τα άλλα συναισθηματικά ήμουν στην ίδια κατάσταση με τώρα περίπου. Όσον αφορά τις φιλίες μου, μπορώ να πώ οτι επίσης έκανα μια μεγάλη πρόοδο (τουλάχιστον έμαθα να ξεχωρίζω τους φίλους από τους "φίλους").
Με το σπίτι μου τα ίδια.... Τι άλλα να πω, απλά πέρσυ τέτοιο καιρό ήμουν λίιιιγο πιο ξεκούραστη απ'ότι είμαι τώρα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Διάβαζα 25 ώρες το 24ωρο προσπαθώντας να πάρω πτυχίο...:(
1000 φορές χειρότερα απ' ότι είμαι τώρα!!!!
Τουλάχιστον μετα κόπων και βασάνων κατάφερα να το πάρω....

Ελπίζω να μην ξανάρθει τέτοια περίοδος στη ζωή μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ωραίο θέμα.....
μου αρέσει γιατί πολύ συχνά το παίζω αυτό το παιχνίδι και μόνη μου και με τον άντρα μου....
"θυμάσαι τι κάναμε πέρισυ τέτοια περίοδο?"


Εγώ λοιπόν βρισκόμουν να αιωρούμαι ανάμεσα σε πολύ σημαντικές αποφάσεις που τελικώς πήρα....
Αφορούσαν την σχέση μου με τον τότε φίλο μου (τώρα άντρας μου :P) το αν θα αποδεχτώ τις προτάσεις του κι αν θα βαδισω δίπλα του εδώ που είμαι σήμερα... το αν θα γυρίσω κοντα του (καθότι είμασταν χωρισμένοι :redface:)
Τελικώς με μεγάλη μου χαρά κι ανακούφιση, νοιώθω ότι αποφάσισα το καλύτερο για μένα και κατ επέκταση για μας :redface:
Μετά από μερικούς μήνες (το Δεκεμβρη) έγινε κι ο αρραβώνας και εεε... τα υπόλοιπα τα ξέρετε :P


Πως νιώθω σήμερα... όταν τα συζητάω με τον καλό μου και σκεφτόμαστε αυτο ακριβώς το ίδιο... θυμάσαι πέρισυ τέτοια εποχή... αν μου έλεγες θα ειμαστε παντρεμένοι θα γέλαγα... και απλά αγκαλιαζόμαστε και γελάμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλίτα της γειτονιάς

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γλωσσολόγος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα, καλώς σας βρήκα, πρώτο ποστ γαρ.... :)

Πέρσυ τέτοιο καιρό ήμουν ... χμμμμ... όπως είμαι φέτος, τον κακό μου τον καιρό!!! Μια αντιστοιχία άλλο πράγμα!!!

Δεν είχα πάει διακοπές... όπως και φέτος...
Υποσχόμουν στον εαυτό μου ότι του χρόνου ΟΠΩΣ και ΔΗΠΟΤΕ θα πάω κάπου... το ίδιο κάνω και τώρα.
Πάλευα με τα κουνούπια (είμαι γλυκοαίματη τρομάρα μου) και την ασπρίλα μου, λόγω έλλειψης μπάνιων... ομοίως και φέτος...
Έλεγα επίσης ότι θα κάνω δίαιτα και θα ξεκινήσω γυμναστήριο... ναιιιι τρώγοντας σουβλάκια χαλαρά!!
Πάλευα να ολοκληρώσω τις 5 εργασίες που είχα για το μεταπτυχιακό (από το άγχος άλλωστε έτρωγα και τα σουβλάκια...), τώρα παλεύω με τη διπλωματική μου (σημειωτέον: ούτε το εξώφυλλο να μην έχω κάνει;;;; 1 σελίδα ρε αδελφέ;;; Φτου μου. Απο τη στενοχώρια, πάλι σουβλάκια τρώω, αντε και καμιά πιτσα). Που είναι το πτυχίο; οΕο;
Υποσχόμουν στον εαυτό μου ότι θα άρχιζα να διεκδικώ όσα αξίζω και γουστάρω, να αφήνομαι επιτέλους και να διεκδικώ σε όλους τους τομείς και όχι μόνο στα ακαδημαϊκοεπαγγελματικά μου. Κάτι κάναμε σ' αυτόν τον τομέα... ερωτευτήκαμε, αλλά στα ίδια καταλήξαμε πάλι...!!

Πάνω κάτω πάντως τα (γ)ίδια με πέρσυ και φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
Πάνω κάτω πάντως τα (γ)ίδια με πέρσυ και φέτος...

:clapup: Καλό!

Καλώς την!

Εγώ... ήμουν Αθήνα ακόμα, τελείωνα τη διπλωματική μου (ή έτσι ήθελα) κι οργάνωνα τη μετακόμιση εδώ... Ήμουν ψυχολογικά άσχημα, γιατί με είχαν απογοητεύσει πολλοί φίλοι, πονούσα ακόμα για ένα χωρσμό και έπαιρνα δραστικές αποφάσεις να ξεφύγω από τη μούχλα (άλλαξα το γυμναστήριο που πήγαινα 2 χρόνια και πήγα στν αντίπαλο χωρίς να το ξέρει κανείς από την παρέα, γιατί απλά είχα αγανακτίσει)... Είχα κάποια θεματάκια υγείας...

Αλλά κοιτούσα μπροστά...

Και τελικά δικαιώθηκα!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμμ....αν πω ακριβώς το ίδιο με τώρα; Μάλλον ο Σεπτέμβρης για εμένα είναι ο πιο μεταβατικός μήνας για εμένα! Μάλλον αυτόν έχω ως νέα αρχή και όχι το νέο έτος...Μάλλον είμαι η εξαίρεση :P

Πως ήμουν; Βασικά, πρέπει να ομολογίσω πάρα πολύ πιο χάλια :hmm: Βέβαια αυτό που με απασχολούσε τότε όπως και τώρα είναι που θα είμαι, τι θα κάνω, τι θα συναντήσω μαζί με τις τάσεις φυγείς μου που πάντα με συνοδεύουν! ( u know, ποια είμαι, τι κάνω, τι θέλω, πρέπει να φύγω από εδώ τώραααα...) Συναισθηματικά σε μια σχέση που την είχα για να με στηρίζει σε αυτή την φάση αλλά χειροτερεύε τις καταστάσεις, απορώ γιατί την κρατούσα τότε, μάλλον από ηλίθια ανασφάλεια και εγωισμό :hmm:Το ξεπεράσαμε κι αυτό :P Όσο για τις φιλικές σχέσεις...έχουν αλλάξει πάρα πολλά πράγματα... Αλλά πλέον θεωρώ την φυσική ροή των σχέσεων...

Εν ολίγοις....Χίλιες φορές αυτός ο Σεπτέμβριος! Νιώθω πιο ώριμη, πιο σίγουρη, πιο έτοιμη! Ω...ναι είμαι σε καλή μεταβατική περίοδο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
περυσι ακριβώς τετοιο καιρο (2 μερες πριν) εχασα τον μπαμπα μου.. το πώς ήμουν (είμαι) νομίζω δεν χρειάζεται περιγραφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πέρσι, τέτοια εποχή έτρεχα σαν παλαβιάρα (σαν?!?! χοχοχο, αυτοκριτική τρελή ρίχνω:P) για να βάλω κουζίνες, ντουλάπες, κρεβάτια, κλπκλπ στο σπίτι μου.
Α, και είχα πάθει τρελό χουνέρι με τον δικό μου.Σκότωνα άνθρωπο:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Πέρσι, τέτοια εποχή ετοιμαζόμουν αν δώσω το πιο δύσκολο μάθημα της σχολής και να ξεκινήσω τις κλινικές του 6ου έτους.Όπως λέει ο gios, ήταν τόσο άσχημη και πιεστική περίοδος που ευτυχώς που πέρασε,ελπίζω να μην ξανάρθει και εννοείται ότι φέτος είμαι καλύτερα αφού τουλάχιστον αυτές τις μέρες το μόνο που κάνω είναι να ξεκουράζομαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πέρυσι τέτεοια εποχή προσπαθούσα να βγάλω άκρη με την διπλωματικη μου, ο υπευθυνος καθηγητης με είχε να μην πω που γραμμένη αλλά εγω τα κατάφερα και το τσίμπησα το 10αρακι:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, ναι, κι εμένα ο καθηγητής ήταν στην κοσμάρα του... Ακόοομα δεν είχε συνειδητοποιήσει ότι θα έφευγα για εξωτερικό κι έλεγε, έλα μωρέ, εν ανάγκη δίνεις το Φεβρουάριο!!!!!!!!! :mad:

Τελικά τα κατάφερα...! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Eγώ δε θέλω να το θυμάμαι, γιατί είχε κοπεί το νερό για πέντε μέρες, έκανε αφόρητη ζέστη και έκανα μπάνιο με εμφιαλωμένα μπουκάλια...σε πέντε μέρες "έφυγαν" 20 ευρώ μόνο για μπουκάλια νερού!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Eγώ δε θέλω να το θυμάμαι, γιατί είχε κοπεί το νερό για πέντε μέρες, έκανε αφόρητη ζέστη και έκανα μπάνιο με εμφιαλωμένα μπουκάλια...σε πέντε μέρες "έφυγαν" 20 ευρώ μόνο για μπουκάλια νερού!:redface:


Πωωωωω! Αυτό το είχα ξεχάσει!!
Τέτοια εποχή ήταν ε;;;
5 μέρες στη μπίχλα.....:sick:
(καλά που δεν έβγαινα απ' το σπίτι...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Χα χα χα !!!
Την ιδέα να πάρεις εμφιαλωμένα νερά δεν την είχες σκεφτεί;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Τετοια μερα περσι, ηταν η πρωτη μερα της 3ης λυκειου κ ειχε αγιασμο μες τη ζεστη, αλλα καφεδακι μετα......θυμαμαι τετοια εποχη ετρεχα για φροντιστηρια κ ασκησεις,σκεφτομουν τις πανελληνιες κλπ........:worry:ουτε να τη θυμαμαι δε θελω!εχει κ μια ζεστη εδω κατω, ασε..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι.. Αλλου ντ' αλλου φανταζομαι, ως συνηθως. :D
Αυτο που σιγουρα θυμαμαι ειναι οτι περσυ ειχα παει διακοπες εστω μια βδομαδα! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μμ, ημουν λιγο ψαρωμενη γιατι ηθελα να βρω δουλεια, ηθελα να βαλω σε μια σειρα τα μαθηματα που χρωστουσα, ειχα περασει ενα καταπληκτικο καλοκαιρι, κι ημουν μες στη χαζοχαρα γενικως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Σε τι φάση, εννοώ...; Πού, με τι προσδοκίες, τι όνειρα;
Σε άλλη σχέση, πήρατε πτυχίο ενδιάμεσα...;

Πώς νιώθετε όταν σκέφτεστε το τότε;



τουλαχιστον, ηξερα τι ηθελα...
δεν ειχα ακομα παρει πτυχιο, εβλεπα το δικο σου τον πανικο και προβληματιζομουν αν θα περασω κι εγω απο την ιδια φαση..
τελικα την περασα και την ξεπερασα, ομως τα πραγματα οσο αφορα τα επαγγελματικα και εκπαιδευτικα δεν ειναι ακομα τοσο clear...
ειμαι σε φαση αναμονης...
οσο για τη σχεση, τουλαχιστον εκει περσι ηξερα τι ηθελα, αλλα quess what, φετος δεν ξερω. :worry: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
6 Μήνες πριν απολυθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top