Χαβαλέ Παιχνίδια με χαρτιά!

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Παιδιά.. Τα λατρεύω αυτά τα παιχνίδια!!!! Το καλοκαίρι στο camping παίξαμε:
  • Νύχτα στο Παλέρμο!!!
  • Μπλόφα
  • Γαϊδούρα
  • games
Ήταν ΥΠΕΡΟΧΑ!!!! Ρίξαμε το γέλιο της ζωής μας και πέρναγε η ώρα χωρίς να το καταλάβουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σταλίτσα Το Games είναι τέλειο. Δεν βρίσκω κόσμο που να θέλει να παίξει.

Το παλέρμο Palladin πως σχετίζεται με το σκάκι? Μήπως ξέρουμε άλλο παιχνίδι. Εγώ ξέρω ακριβώς όπως το λέει και η Σταλίτσα - > Νύχτα στο Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σταλίτσα Το Games είναι τέλειο. Δεν βρίσκω κόσμο που να θέλει να παίξει.

Το παλέρμο Palladin πως σχετίζεται με το σκάκι? Μήπως ξέρουμε άλλο παιχνίδι. Εγώ ξέρω ακριβώς όπως το λέει και η Σταλίτσα - > Νύχτα στο Παλέρμο.

ναι, αυτό λέω κι εγώ! Δεν έχει σχέση με το σκάκι, απλά οι σκακιστές βάλανε επιπλέον πρόσωπα εκτός από τους μαφιόζους, τσιράκι, χαφιέ, πόρνη, δήμαρχο και στρατηγό:D Το κάνανε πιο στρατηγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
texas holdem! η απολυτη και πιο τζογαδορικη παραλαγη του ποκερ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ναι, αυτό λέω κι εγώ! Δεν έχει σχέση με το σκάκι, απλά οι σκακιστές βάλανε επιπλέον πρόσωπα εκτός από τους μαφιόζους, τσιράκι, χαφιέ, πόρνη, δήμαρχο και στρατηγό:D Το κάνανε πιο στρατηγικό
Αν καταλαβαίνω καλά το κάνατε μόνο στην παρέα σου κάποιοι που είναι σκακιστές?
Γιατί αλλιώς δεν βγάζω νόημα. Τα έξτρα πρόσωπα είναι ανα παρέα διαφορετικά συνήθως και πάντα πρόσθετα στην βασική ιδέα του! Εκτός και αν έχω μείνει πίσω καθώς έχω καιρό να παίξω!

Εγω Games και Shithead θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το shithead πως παίζεται?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
To games είναι όντως ΤΕΛΕΙΟ!
Είχαμε παίξει με την καθηγήτρια των αγγλικών μας:redface: την Τσικνοπέμπτη!
Εκείνη τη μέρα δεν είχαμε μάθημα μαζί της στο φροντιστήριο και πήγαμε και της κάναμε έκπληξη!!
Ήμασταν 3 κορίτσια και της πήγαμε σουβλάκια!!:redface:
Φάγαμε και μετά παίξαμε games 4 άτομα!
Ήταν φανταστικό σας λέω!!!Ρίξαμε ΤΟ γέλιο...!!
Βασικά πάντα ρίχνουμε γέλιο με τη δασκάλα μας!!!
Πάντως είναι η καλύτερη δασκάλα που είχα ποτέ μου και έχουμε πολλή στενή σχέση!!
Είναι η καλύτερή μας φίλη!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
δε λέω τέλειο παιχνίδι το games αλλά η δηλωτή είναι το καλύτερο παιχνίδι με χαρτιά που ξέρω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Τι είναι η δηλωτη??? Αυτό δεν το ξέρω...
Εμείς παίζουμε σκατα κάθε φορά και games....
Για πιο ήρεμες καταστάσεις το ρίχνουμε στην μπιρίμπα...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
η δηλωτή είναι τέλειο παιχνίδι αν και λίγο ανταγωνιστικό.Λοιπόν παίζεται με δύο ή με τέσσερα άτομα ,μοιράζεις 6 φύλλα στο καθένα(όχι τζόκερ)και στρώνεις τέσσερα κάτω.Όταν τα άτομα είναι 4 χωρίζονται σε δύο ομάδες και έτσι προσπαθεί η κάθε ομάδα η ο κάθε παίκτης αν είστε δύο άτομα να μαζέψει τα περισσότερα φύλλα .Τώρα θα μου πεις πως να τα μαζέψεις ...λοιπόν παίρνεις απο τα στρωμένα φύλλα όποιο έχεις από τα χαρτιά που είναι και στο χέρι σου π.χ αν έχεις 9 στο χέρι σου μπορεις να πάρεις ένα εννιά αν το έχει κατω ή ενα 6 και ενα 3 ή ένα 4 και ενα 5 κ.τ.λμπορείς όμως και να δηλώνεις π.χ εαν εσύ έχεις ένα 9 και ένα 4 και κάτω υπάρχει ένα 5 μπορείς να βάλεις το τέσσερα πάνω στο 5 δλδ να το δηλώσεις 9 και να το πάρεις στον επόμενο γύρο,βέβαια αν έχει και κάποιος άλλος 9 μπορεί να στο πάρει αν είναι στην ομάδα σου καλώς αν όχι δε πειράζει συνεχιζουμε...μόλις τελειώσουν τα χαρτιά που κρατάτε στα χέρια σας ξαναμοιράζεται πάλι 6 στον καθένα .Τέλος προσπάθησε να μαζεύεις τους άσσους που πιάνει 1 πόντο ο καθένας ,το 10 καρό που πιάνει 2 πόντους και το 2 σπαθί που πιάνει 1 πόντο...είναι λίγο δύσκολο να το καταλάνβεις έτσι το παιχνίδι χωρίς να το βλέπεις στη πράξη αλλά αν βρείς και κάποιον φίλο σου να το ξέρει δοκίμασέ το έχει πολύ φάση:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Παιδιά το games έχει και κάποια άλλη ονομασία;

Ετοιμάζουμε συνάντηση με τις φίλες μου για κάψιμο1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lavertino

Νεοφερμένος

Ο lavertino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε παιδιά τι πρέπει να πατήσω για να μπω να παίξω το μια νύχτα στο παλέρμο ή και άλλα παιχνίδια με χαρτιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
το πιο διασκεδαστικο ειναι η ξερη με 4 ατομα.δοκιμαστε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ξερη και gamess ρε φιλεε:thumbsup:

(και καρτα 1 παιζουμε συχνα αλλα νταξ δεν τρελαινομαι τοσο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vegasmaster

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ότι και να λέμε τώρα όλα τα τυχερά παιχνίδια βρίσκονται σε αφθονία στο ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top