The Elder Scrolls V: Skyrim

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και πάλι θα επιμείνω. Εξάλλου είπα αμφιβάλλω και όχι σίγουρα. Άλλα όπως και να το κάνουμε, το ότι ένα video game έχει βιβλία δεν σημαίνει ότι τα video game είναι καλύτερα από τα βιβλία αφού πολλές φορές εμπεριέχουν βιβλία. Όπως και ένα επιτραπέζιο (έστω και RPG), εμπεριέχουν βιβλία. Δεν σημαίνει κάτι αυτό. Επιμένω ότι ένα video game δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα βιβλίο, φυσικά και ένα βιβλίο να συγκριθεί με ένα video game. Είναι κάτι διαφορετικό, αποσκοπούν σε κάτι διαφορετικό και θα έλεγα ότι και τα δυο τα έχουμε "ανάγκη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επιμένω ότι ένα video game δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα βιβλίο, φυσικά και ένα βιβλίο να συγκριθεί με ένα video game. Είναι κάτι διαφορετικό, αποσκοπούν σε κάτι διαφορετικό και θα έλεγα ότι και τα δυο τα έχουμε "ανάγκη"

Αυτο ακριβος θελω να πω και εγω! Απλος απο το πρωτο σου ποστ καταλαβα οτι τα συγκρινες. Ακυρος λοιπον ολο το νταβαντουρι..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

(https://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/1732392_700b.jpg)
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Haha! Απιστευτος ο τυπος! Χαιρομαι να βλεπω οτι εχουμε και στην Ελλαδα ανθρωπους με τετιου τυπου χιουμορ! Βαρεθικαμε να βλεπουμε τον Remi Gaillard!:P

Και ο αλλος..! "Wearing a mask is illegal! If I call the police you will be arested!".. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να σας γνωρίσω τον Yapesildur. Μόνο πλάτη τον βγάζω φωτογραφίες, γιατί από φάτσα δε βλέπεται. :hehe: Είναι dark Elf:
Yapesildur-i.jpg
Όταν έπρεπε να του βρούμε όνομα, μου είπε ο Χάουλας: "Τι όνομα να του βγάλουμε, για πες" κι εγώ για πλάκα έγραψα Yapes :hehe: Ε, το υπόλοιπο το πήραμε από τον Isildur :hehe:

H αχώριστη σύντροφος στη μάχη, Lydia. Εδώ τη βλέπετε με δράκοπανοπλία:
Lydia.jpg
"I'm sworn to carry your burgers" :hehe:
Δυστυχώς δεν ήθελε να μας παντρευτεί κι έτσι πήραμε την Mjoll the Lioness.

O Yapesildur επί τω έργω:
Slaying-the-Dragon.jpgSlaying-the-Dragon-i.jpg

Εδώ είμαστε στο πιο ψηλό σημείο της Skyrim:
The-throat-of-the-world.jpg

Κανά δυο τυχαίες από τα ταξίδια μας:
lights.jpgDragon-Bone-Bridge.jpg

Και ένα αστείο bug :P
A-bug.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ωραιο,,:D
προχθες και εγω τελειωσα το σεναριο,,53 επιπεδο περιπου.. ολος deadric armor ,οπλα..
nord με 100 σε μεγαλα σπαθια,,τοξα,smithning,, και ονομα Aggelos ..:P
με το τοξο καθαρισα τον δρακο...dragonrend συνεχεια και deadric τοξο



εσυ τι πανοπλια φορας και τι επιπεδο εισαι εκει?:hmm:

παντως δεν πηρα ποτε συνοδοιπορο,,βασικα μπελας στην εξερευνηση ηταν,,εσενα σε βοηθησε σε τιποτα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
ωραιο,,:D
προχθες και εγω τελειωσα το σεναριο,,53 επιπεδο περιπου.. ολος deadric armor ,οπλα..
nord με 100 σε μεγαλα σπαθια,,τοξα,smithning,, και ονομα Aggelos ..:P
με το τοξο καθαρισα τον δρακο...dragonrend συνεχεια και deadric τοξο



εσυ τι πανοπλια φορας και τι επιπεδο εισαι εκει?:hmm:

παντως δεν πηρα ποτε συνοδοιπορο,,βασικα μπελας στην εξερευνηση ηταν,,εσενα σε βοηθησε σε τιποτα?:worry:

Κοίταξε, εμείς είμαστε στο επίπεδο 46, με Dragonscale Armor, Ice spikes (στην φωτό Thunderbolt) κι Ebony Sword of Leaching, ως επί το πλείστον. Γενικά μας αρέσουν οι light armour, διότι την περίοδο που φορούσαμε εκείνη την ρομποτική Dwarven δεν μπορούσαμε να κινηθούμε. Έχω φτιάξει και βαριά δρακοπανοπλία, αλλά δεν τη φόρεσα ποτέ και την άφησα σπίτι. Μοναδική εξαίρεση H είναι κάτι Orcish boots, οι οποίες μας βοηθούν να σηκώνουμε τριάντα lbs περισσότερο και μας διευκολύνουν στο looting, γι' αυτό και τις φοράμε ακόμη. Για τον ίδιο λόγο, όπως και για την ικανότητα αναπνοής κάτω απ' το νερό, φοράμε το Volsung, αντί για περικεφαλαία.

Προσπάθησα να μεταφέρω την ικανότητα άρσης βαρών από τις απαίσιες μπότες που φοράω στις πολύ πιο κομψές δρακομπότες, όμως του κάκου. Μόλις 15 lbs μπορούσαν να σηκώσουν... Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πώς μπορώ να μεταφέρω πλήρη την ικανότητα αυτή μέσω του enchanting στις δρακομπότες μου;:(

Κατά τ' άλλα, δεν έχουμε εξασκηθεί πολύ πολύ με το τόξο κι έτσι δεν το χρησιμοποιούμε συχνά. Ελάχιστους αντιπάλους (κυρίως Stormcloaks) έχω σκοτώσει μ' αυτό το όπλο, το ίδιο και η Ίσι. Εμείς είμαστε λάτρεις του επιθετικού παιχνιδιού, να σκεφτείς ότι δεν κρατάμε καν ασπίδα. Μόνο μια φορά που έπαιζα μόνος μου κράτησα ασπίδα σε ολόκληρη αποστολή, για να δω πώς είναι...:clapup:

Η στρατηγική μας απλή: Πέφτουμε στον αντίπαλο κι όσες φάμε κι όσες δώσουμε. Πανέξυπνο ε;;:hehe: :loltooth: Το σπαθάκι μας να είναι καλά. Επίσης χρησιμοποιούμε ένα Ebony sword of souls, δηλαδή ψυχοβγάλτη για να γεμίζουμε τα soul gems, αφού το άτιμο το Leecher καλό και χρυσό, αλλά καίει καύσιμο σαν να ήταν Φερράρι...:lol: Για τα δύο χέρια έχουμε ένα Ebony Warhammer, το οποίο το έφτιαξα εγώ με το όνομα Bonebreaker. Το γουστάρω ιδιαίτερα όταν πέφτουμε σε Dwemer Ruins και σηκώνονται τα τενεκέδια τους, οπότε τα ισοπεδώνω με το σφυρί μου...:devil:

Η Ίσι δεν αφήνει εύκολα το σπαθί απ' το χέρι της, είναι πολύ νευρική άλλωστε όταν παίζει και τινάζεται μέχρι το ταβάνι όταν της την πέφτει ξαφνικά εχθρός, αλλά κι όταν βλέπει μπροστά της φάντη μπαστούνι τη Λύντια...:teasing: Αυτό είναι ένα από τα αρνητικά της Λύντιας, ότι σε ξαφνιάζει. Ένα ακόμη είναι ότι σου κλείνει την έξοδο και σε μπλοκάρει, γενικά την έχουν σχεδιάσει εντελώς ηλίθια στη συμπεριφορά της. Ένα άλλο αρνητικό, είναι ότι πέφτει σε όλες τις παγίδες, ενώ εμείς τις έχουμε περάσει, με αποτέλεσμα να έχουμε φάει τόσες πόρτες με καρφιά στη μούρη χωρίς λόγο, που καταντάει αηδία.

Στα θετικά της, είναι ότι σου δίνει ακόμη μεγαλύτερη δυνατότητα μεταφοράς φορτίων (πώς αλλιώς θα έφτιαχνα τη συλλογή από γαμάτα όπλα που έχουμε στο σπίτι στην Whiterun; ), είναι ατρόμητη πολεμίστρια και με τα όπλα και την πανοπλία που της έφτιαξα, διαθέτει μεγάλη δύναμη πυρός. Σκοτώνει αρκετούς κακούς, ειδικά όταν μας την πέφτουν πολλοί μαζί. Δυστυχώς όμως είναι τόσο γενναία που ακόμη κι όταν της λέω να κάτσει πίσω, εκείνη ορμάει για να μας προστατέψει, οπότε συχνά πεθαίνει, πολλές φορές από το δικό μας σπαθί, μιας και χώνεται διαρκώς μπροστά μας κι έτσι φτου κι απ' την αρχή από το τελευταίο save.

Έχει λοιπόν θετικά κι αρνητικά, ωστόσο το κυριότερο προσόν της είναι πως πρόκειται για την πιο ωραία γκόμενα στη Skyrim μιλάμε κι εμείς γουστάρουμε. Έχουμε μια γυναίκα για το σπίτι (ξανθό αντίγραφο της Λύντια) και μια για το δρόμο. Δεν γουστάρεις εσύ τέτοια κόλπα Άγγελε; :hehe: Επίσης λέει πολύ καυλιάρικα το "As you wish my Thane" και με φτιάχνει...:clapup: Σιγά σιγά την συνηθίσαμε, να έχουμε μια ανθρώπινη παρέα, στους σκοτεινούς τάφους της Skyrim, περιτριγυρισμένοι από Draugrs, Death Lords και Scoorge (Mac Dack:crazy:).

Θα μπορούσα να γράφω όλη μέρα για τη Scyrim, αλλά περισσότερο προτιμώ να παίζω, με πολύ κάψιμο όμως, μα πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η Ίσι δεν αφήνει εύκολα το σπαθί απ' το χέρι της
Α έτσι είμαι εγώ. :pfff: Αρπάζω το σπαθί κι αρχίζω το χάτζα-χούτζα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
χατζα-χουτζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μην κανετε τετοιες αναλυσεις και με ψηνετε να αρχισω, εχω αλλα πραγματα να κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν γουστάρεις εσύ τέτοια κόλπα Άγγελε; :hehe:
παντρευτικα και εγω μια απο το riften -ετσι για να δω πώς ειναι- και ηταν βαρετο,,την εχω τωρα να καθεται στο σπιτι στη markarth -το αγαπημενο μου,,ιδαιτερο-

αλλα αφου δεν κανουμε τιποτα μαζι,και δεν υπαρχει κανενα συναισθημα,,οπως σε παιχνιδια gothic ή bioware τι να το κανω?:worry:


την παντρευεσαι με μια λεξη,,σε θελω με θελεις?:worry:πολυ ρεαλιστικο..:confused:

ψυχρο το skyrim πολυ ψυχρο,,τιποτα δεν φαινεται σαν συναισθημα,,ολα ψευτικα,απλα ενα παιχνιδι που σκοτωνεις την ωρα σου..
το morrowind ηταν πολυ πιο ατμοσφαιρικο και καλλιτεχνικο..

παντως οσο και αν προσπαθω να γινω μαγος κλπ,,παντα το αγαπημενο μου ειναι τα dual handed σπαθια τσεκουρια,,και τοξο παρεα

οταν τα μαγικα δεν φτανουν ,βγαζω εξω το deadric greatsword με shout element fury και οποιον παρει ο χαρος..πλεον τιποτα δεν με νικαει με αυτο το συνδιασμο,,αλλα ριχνω λιγα μαγικα μηπως και τα ανεβασω λιγο..ριχνω μεσαιους κεραυνους,δεν θυμαμαι τωρα-,,και τρωω την ωρα παιζοντας με τους σκελετους..

αλλα οταν τοπαρακανουν και με εκνευρισουν..λεω-τερμα τα παιχνιδια τραβαω το σπαθι και τους παιρνει ο διαολος..:verymad::verymad::kill::bot::smoke:

η αγαπη μου ομως ειναι το lighting deadric τοξο με slow time perk οταν ζουμαρω,,και κοπαναω δρακους,και γενικα τα παντα 3-4-5 φορες-βασικα του σκοτωνω τελειως:P-πριν προλαβουν καν να κινηθουν..και να καταλαβουν απο που τις εφαγαν..:thumbsup::loveangel
-το παιχνιδι ετσι γινεται first person shooter μιλαμε..πολυ πλακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όπως λέει και ο Χάος, είναι πολύ "χριστιανικό" το παιχνίδι, ούτε υποψία σεξ από τη μια, αλλά από την άλλη, μέχρι και άνθρωπο μας ζήτησαν να ...δειπνήσουμε. :eek:

Δεν έχω παίξει άλλο αντίστοιχο παιχνίδι. Ακόμα και οι Sims πάντως είχαν ερωτικές συνευρέσεις. :hehe:

Το Morrowind είναι κι αυτό RPG?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Όπως λέει και ο Χάος, είναι πολύ "χριστιανικό" το παιχνίδι, ούτε υποψία σεξ από τη μια, αλλά από την άλλη, μέχρι και άνθρωπο μας ζήτησαν να ...δειπνήσουμε. :eek:
μπραβο..το σεξξ πειραζει οχι ο κανιβαλισμος ,το αιμα και οι διεστραμμενες φατσες τερατα κλπ

ειναι καταληλλο να σκοτωνεις τα παντα,,αλλα οχι να χαιδευεις πχ -εστω ας μην πουμε την πραξη- μια γυναικα ή εναν φιλο

ουτε μια επαφη σωμα με σωμα δεν υπαρχει σε ολο το παιχνιδι,,ουτε ενα χτυπημα στην πλατη

ουτε ενα φιλι στο μαγουλο!σε μια μανα πχ σε ενα παιδι..ποσο ρεαλιστικο ειναι αυτο?
ουτε ενα δακρυ,,ουτε γελια,,δυνατα..
ουτε χιουμορ εννοειται,,περα απο μερικα του γαργαλητου,,
σαν να απαγορευεται το συναισθημα περα απο ενα πολυ μικρο οριο!


πώς να συνδεθεις και να νιωσεις φιλος με το παιχνιδι και τους npcs να ενδιαφερεθεις για τον κοσμο τουκαι να τον νιωσεις ως προγματικο και οχι απλα ως ενα παιχνιδι .?

τιποτα,,ψυχρο σαν σιδερο..

απλα ενα καλογυαλισμενο ανεμπνευστο αψυχο αμερικανικο-ως συνηθως- βιομηχανικο προιον ειναι,,μην περιμενουμε πολλα

οτιδηποτε δημιουργικο με φαντασια και πρωτοτυπια και εμπνευση και τεχνη μονο απο την ευρωπη και ιδιως την ανατολικη μπορει να βγει,,απο μικρες εταιριες που μπορουν να ρισκαρουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ψυχρο το skyrim πολυ ψυχρο,,τιποτα δεν φαινεται σαν συναισθημα,,ολα ψευτικα,απλα ενα παιχνιδι που σκοτωνεις την ωρα σου..


βάλτε όπου skyrim->ιντερνετ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top