Παλέρμο #32 - The Game

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει την Πέμπτη 07/07.

Ωστόσο μπορείτε να postάρετε από τώρα.

Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τις love_angel και MissKit ορίζει τέσσερις από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα, εναν serial killer και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 20 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:

  • 12 πολίτες
  • 4 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι/ιερόδουλη
  • 1 νοσοκόμα
  • 1 serial killer
Οδηγίες και λοιπές διευκρινίσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.

Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.

Ο παίκτης Χ ήταν ο tsarachaf, δεν το βρήκε κανείς σας. :P

Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #32
  1. Alchemist
  2. Bill_Slayer
  3. bluestas95
  4. Chris1993
  5. _elena_
  6. elenaki_arnea08
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak
  9. JaneWin
  10. jj!
  11. Κλεοπάτρα^^
  12. maria_lulu
  13. MAYROULIS
  14. papas
  15. Πατρεύς
  16. soter
  17. theodora
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Wild_Boy

Πέμπτη δε θα μάθετε καμία ιδιότητα για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αποφασίσαμε για να μην πάνε χαμένες οι μέρες να αρχισετε να ψηφίζετε απο σήμερα έτσι ώστε αύριο Πέμπτη 7-7 να έχουμε την πρώτη μας αποχώρηση!

Έχετε ολοι λάβει pms με τους ρόλους σας, αν κάποιος δεν πήρε pm να επικοινωνήσει μαζί μου και φυσικά να μη το γράψει εδώ! :P

Καλή αρχή σε όλου λοιπόν και οι καλύτεροι ας κερδίσουν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Καλούμαστε από σήμερα να ψηφίσουμε :eek: .Εντάξει λοιπόν.

Υποπτεύομαι για δολοφόνους τους...πάντες ! :P .Μη σκοτώνεστε πάντως να ποστάρετε , ένα ένας !

Θα επανέλθω αργότερα για την ψηφοφορία.Να έχουμε κόψει και κίνηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ο παίκτης Χ ήταν ο tsarachaf, δεν το βρήκε κανείς σας. :P
Για μια στιγμή πίστεψα ότι ο Χ ήταν ο Γιώργος.:confused:
Η εξίσωση του Χ είχε διαφορετική λύση τελικά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Για μια στιγμή πίστεψα ότι ο Χ ήταν ο Γιώργος.:confused:
Η εξίσωση του Χ είχε διαφορετική λύση τελικά.:P

Δεν ήθελε να παίξει. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Επειδή ο πρώτος γύρος είναι έτσι και αλλιώς λίγο ότι να'ναι.

Θα ψηφίσω τον κύριο Χ,λοιπόν,για να ανάψουν λίγο τα αίματα από την αρχή.
Και γιατί δεν μου αρέσουν οι διακρίσεις. :pfff:

Η πρώτη ψήφος μου πάει στον tsarachaf.

Άντε καλή μας αρχή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αρχίσανε τα όργανα...


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα για Πέμπτη 07/07/2011
  1. Alchemist
  2. Bill_Slayer
  3. bluestas95
  4. Chris1993
  5. _elena_ - tsarachaf
  6. elenaki_arnea08
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak
  9. JaneWin
  10. jj!
  11. Κλεοπάτρα^^
  12. maria_lulu
  13. MAYROULIS
  14. papas
  15. Πατρεύς
  16. soter
  17. theodora
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Wild_Boy

1 tsarachaf

Πέμπτη δε θα μάθετε καμία ιδιότητα για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Επειδή ο πρώτος γύρος είναι έτσι και αλλιώς λίγο ότι να'ναι.

Θα ψηφίσω τον κύριο Χ,λοιπόν,για να ανάψουν λίγο τα αίματα από την αρχή.
Και γιατί δεν μου αρέσουν οι διακρίσεις. :pfff:

Η πρώτη ψήφος μου πάει στον tsarachaf.

Άντε καλή μας αρχή. :D

Καλό παιχνίδι να έχουμε...

Τι γλυκιά που είσαι!!:P Ευχαριστώ...

Χα!! Τα σπάω... Πήρα την πρώτη ψήφο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Hello! :)
Ως τι ώρα ψηφίζουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μέχρι τις 20:00 της αυριανής ημέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ως αύριο στις 8;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλέ μην κοιμάστε,άντε μιλήστε να κάνουμε λίγο χάζι.

Βάιε τι έγινε δεν μιλάμε? :pfff: Εσύ έλεγες ότι θα συμμετέχεις κλπ κλπ. :pfff:

Μήπως έχεις ρολάκι? Ε,ε? :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κάποιος βιάζεται να ρίξει κατηγορίες στον κόσμο...

Μήπως αυτός έχει ρολάκι;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Hello! :)
Ως τι ώρα ψηφίζουμε;
Hello.8)
Δεν ξέρεις τι ώρα ψηφίζουμε;:pfff: Ύποπτο.:P
Βάιε τι έγινε δεν μιλάμε? :pfff: Εσύ έλεγες ότι θα συμμετέχεις κλπ κλπ. :pfff:
Μήπως έχεις ρολάκι? Ε,ε? :pfff:
Κάποιος βιάζεται να ρίξει κατηγορίες στον κόσμο...
Μήπως αυτός έχει ρολάκι;;:whistle:
_elena_ και tsarachaf ρίχνουν στάχτη στα μάτια μας.:hmm: Απελάστε τους από την πόλη τώρα!:mad:
---
Όπως φαίνεται, έχω σοβαρές ενδείξεις ώστε να ψηφίσω κάποιον, οπότε η ψήφος μου κατοχυρώνεται...
αύριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εγώ ψηφίζω τη Μαρία (maria_lulu) :pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
αχ ευχαριστώ που το αρχίσατε από τώρα το παιχνίδι γιατί τουλάχιστον δε θα πάρω από την πρώτη μέρα απουσία...:P αύριο φεύγω για 5 μερούλες με την παρέα μου και δε νομίζω ότι θα έχω πρόσβαση από ίντερνετ... θα ψηφίσω λίγο πιο αργά μήπως και γράψουν περισσότερα άτομα για να διαλευκανθεί το τοπίο..... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
εγώ ψηφίζω τη Μαρία (maria_lulu) :pfff::P

Με αφορμή αυτό το ποστ, θα παρακαλέσουμε να τονίζετε με κάποιον τρόπο την ψήφο σας, ώστε να μη μας διαφύγει. Κάπως έτσι δηλαδή...

εγώ ψηφίζω τη Μαρία (maria_lulu) :pfff::P

:popcorn:

Λίστα για Πέμπτη 07/07/2011
  1. Alchemist
  2. Bill_Slayer
  3. bluestas95
  4. Chris1993
  5. _elena_ - tsarachaf
  6. elenaki_arnea08
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak - Chris1993
  9. JaneWin
  10. jj!
  11. Κλεοπάτρα^^
  12. maria_lulu
  13. MAYROULIS - vaios13
  14. papas
  15. Πατρεύς
  16. soter
  17. theodora
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Wild_Boy

Ψήφοι
1 Chris1993
1 tsarachaf
1 vaios13

Πέμπτη δε θα μάθετε καμία ιδιότητα για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μήπως ο vaios βγάζει έξω την ουρά του και ενοχοποιεί άλλους; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
μάλλον να αλλάξω ψήφο; (στις οδηγίες έλεγε πως μπορώ)

επειδή η Μαρία μου βάζει 10 και στην υπογραφή και στο άβαταρ,
θα ψηφίσω τον vaios13 που μου βάζει 7!:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top