Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,677 μέλη και 2,467,438 μηνύματα σε 78,354 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 437 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι επάγγελμα θέλατε να ακολουθήσετε όταν ήσαστε μικροί;

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 645 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε: στις 01:15, 22-02-08:

Ένα από τα όνειρα ήταν να γίνω καλαθοσφαιριστής! Το κατάφερα και χαίρομαι που είμαι ακόμη εν ενεργεία!

Μόνο τη μεγάλη μεταγραφή-για το πολύ χρήμα λέμε- δεν κατάφερα να κάνω ακόμη
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 01:20, 22-02-08:

Μικρή πέρασα απʼόλα τα επαγγέλματα… ανάλογα με το βιβλίο που διάβαζα … ήθελα λοιπόν να είμαι και κατάσκοπος, και ερευνητής, και γιατρός και συγγραφέας και… οτιδήποτε συναρπαστικό.
Τελικά έγινα μαμά. και παλι... συναρπαστικότατο.
Έχει πλάκα όμως… ελάχιστοι είναι εκείνοι που κάνουν πραγματικότητα το παιδικό τους Όνειρο... οι πιο τυχεροί το κάνουν hobby…
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 09:05, 22-02-08:

λεπον για να δούμε...

αεροσυνοδός
νηπιαγωγός
αστυνομικός
κτηνίατρος

αυτά τα 4 κυρίως
Παράθεση

giamen (γεωργια)

Νεοφερμένος

H γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H giamen έγραψε: στις 09:35, 22-02-08:

Μικρη ηθελα να γινω οδοντιατρος..Μετα καλαθοσφαιριστρια..(lol ) Τελικα κατεληξα στην ιατρικη..(Αν και το δευτερο ονειρο μου λειπει πολυ δυστυχως θα μεινει μονο ονειρο)
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 11:10, 22-02-08:

Εγώ ήθελα να γίνω πολλά! Αστυνομικός, ταμείας σε σουπερ-μαρκετ(), ταμείας στα διόδια() οτιδήποτε αρκεί να μην κουραζόμουν... και γενικά είχα μεγάλες βλέψεις για τον εαυτό μου!!!

Το όνειρό μου ήταν να γίνω δικηγόρος! Δυστυχώς δεν τα κατάφερα!
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 1,311 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 11:12, 22-02-08:

Αεροπόρος,Γιατρός και συγκεκριμένα οφθαλμίατρος και στο τέλος δοκιμαστής ηλεκτρονικών παιχνιδιών (ναι υπάρχει και πληρώνεται αδρά) και προγραμματιστής.

Για βιοποριστικούς λόγους το τελευταίο για χόμπι το προηγούμενο
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 1,086 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 14:02, 22-02-08:

Αυτο που ειμαι.
Εβαλα τα χερακια μου κι εβγαλα τα ματακια μου. Καλα να παθω για να χω αδυναμια στο μπαμπα.

Και τωρα θελω να γινω αυτο που ημουν τοτε.
1
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 14:41, 22-02-08:

Όταν ήμουν μικρούλα ήθελα να γίνω κτηνίατρος (για να βοηθάω τα ζώα), μετα ήθελα να γίνω περιπτερού (για τις σοκολάτες), μετά αστυνομικός (μου αρεσαν οι στολές στους, αυτο ευτυχως μου πέρασε γρήγορα), τωρα προσπαθώ να γίνω ναυπηγός κ ελπιζω να μην το μετανιώσω...
Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε: στις 14:46, 22-02-08:

Με χρονολογική σειρά ήθελα να γίνω :
-συγγραφέας
-φιλόλογος
-διερμηνέας
-ψυχολόγος
Για λίγο ήθελα οικονομικά επίσης αλλά κατέληξα στην Πληροφορική .
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,484 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 14:47, 22-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Δανάη
Όταν ήμουν μικρούλα ήθελα να γίνω κτηνίατρος (για να βοηθάω τα ζώα), μετα ήθελα να γίνω περιπτερού (για τις σοκολάτες), μετά αστυνομικός (μου αρεσαν οι στολές στους, αυτο ευτυχως μου πέρασε γρήγορα), τωρα προσπαθώ να γίνω ναυπηγός κ ελπιζω να μην το μετανιώσω...
Ωχ τώρα που το σκέφτομαι και εγώ ήθελα να γίνω περιπτερού για τον ίδιο ακριβώς λόγο!
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 22:38, 22-02-08:

Ναυπηγός πώς και έγινες;;
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 360 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 22:48, 22-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso

Ναυπηγός πώς και έγινες;;
ελα μου ντε...ισως η αδυναμια στον μπαμπά μου...δε ξερω...
κοιτα δεν ειναι οτι δεν μ'αρεσει...απλά δεν ηταν ποτέ το ονειρό μου...
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 22:51, 22-02-08:

ελα μου ντε...ισως η αδυναμια στον μπαμπά μου...δε ξερω...
κοιτα δεν ειναι οτι δεν μ'αρεσει...απλά δεν ηταν ποτέ το ονειρό μου...
Βασικά, από όσους είμαστε εκεί μέσα, πιστεύω ότι ούτε των μισών δεν ήταν όνειρο!
Παράθεση

μαριαχ (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H μαριαχ έγραψε: στις 23:15, 22-02-08:

Το δικό μου όνειρο ήταν να γίνω πρωταθλήτρια ενόργανης γυμναστικής! Αφού προσπάθησα και δεν έγινε, αποφάσισα να γίνω κάτι πιο εύκολο και πολύ κοινωνικό. Κοινωνική λειτουργός! Έπειτα δασκάλα! και τελικά έγινα χημικός! ήξερα πολύ καλά χημεία και ήθελα να σκέφτομαι τον εαυτό μου σε σχολείο. Άκου τώρα. Εδώ κάνουν αμάν και πότε τα παιδιά να φύγουν από το σχολείο και εγώ με το που έφυγα, ξαναγύρησα... Τι να πω. Έχουν τη δική τους γλύκα τα πιτσιρίκια...
Παράθεση

cosette

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H cosette έγραψε: στις 05:26, 24-02-08:

Ως παιδί είχα πολλά ενδιαφέροντα και ως συνέπεια μου άρεσαν πόλλα επαγγέλματα που ήταν βέβαια διαμετρικά αντίθετα μεταξύ τους. Αυτό είναι καλό όταν είσαι ακόμα μικρός γιατί μπορείς να πλάθεις τα ονειρά σου με μεγαλύτερη ευκολία, αλλά καταντάει πρόβλημα όταν στην τρίτη λυκείου θες να δηλώσεις σχολές και από τα 5 πεδία.
Λοιπόν ας το πάρουμε χρονολογικά:
Από πολύ μικρή ήθελα να γίνω κτηνίατρος (και όταν έκανα το μηχανογραφικό ήθελα κατα βάθος... αν όμως είχαμε κτηνιατρική στην Αθήνα)
Στο νηπιαγωγίο ήθελα να γίνω ζωγράφος και χορεύτρια (αυτά μπορούν να γίνουν ακόμα ως hobbies...so no problem)
Στο δημοτικό ήθελα να γίνω δασκάλα (στις πρώτες τάξεις, μετά κατάλαβα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να αντέξω με την καμία), δημοσιογράφος, ηθοποιός, again κτηνίατρος, γιατρός και αστρονόμος.
Στο γυμνάσιο κινούμενη σε παρόμοιο κλίμα, ήθελα να γίνω γιατρός(όχι παιδίατρος), χημικός, αρχιτέκτονας , διαφημιστής ... αρχαιολόγος και ψυχολόγος.
Τον κτηνίατρο τελικά τον απέκλισα γιατί δεν θα άντεχα να βλέπω ζωάκια θύματα της ανθρώπινης βαρβαρότητας...
Στο λύκειο (που υποτίθεται ότι καταστάλαξα λαμβάνοντας υπόψη και τις δυσκολίες του κάθε επαγγέλματος) ήθελα να γίνω γιατρός, διαφημιστής, οικονομολόγος ή αρχιτέκτονας.
Βέβαια έως και τη β λυκείου σκεφτόμουνα και για χημικός, χημικός μηχανικός

Σήμερα είμαι φοιτήτρια και μία εν δυνάμει οικονομολόγος και πρέπει να ομολογήσω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένη με την έκβαση των πραγμάτων. Πιστεύω ότι ακόμα και στην ιατρική να περνούσα δεν θα άντεχα την αναμονή και φυσικά ποτέ δε θα έβρισκα δουλεία στην Ελλάδα, καθώς με ενδιέφερε περισσότερο ή έρευνα. Πραγματικά θεωρώ πολύ ενδιαφέρρουσα τη σύνδεση της οικονομίας με την πολιτική, τις διεθνείς σχέσεις και τον αντίκτυπό της στην κοινωνία και πιστεύω ότι τελικά έχω κατασταλάξει ότι αυτό πραγματικά θέλω να κάνω.

(Αν, λέμε τώρα, ξαναλλάξω γνώμη μπορώ πάντα να γίνω σεφ)

Sorry, για το σεντονάκι
1
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 637 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε: στις 22:11, 05-03-08:

Μικρή ήθελα να γίνω φιλόλογος, όπως η θεία μου η "καθηγήτρια".
Στο δημοτικό βιβλιοθηκάριος ("βιβλιοθήκης"), μουσικός, "αριθμητικός", ζωγράφος, και τώρα αρχιτέκτονας...Είδωμεν...
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε: στις 22:13, 05-03-08:

Από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου γιατρός ήθελα να γίνω
Παράθεση

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O blk88memorz έγραψε: στις 22:13, 05-03-08:

Νομίζω πως ήθελα τα κλασικά όπως όλα τα παιδάκια.
Αρχαιολόγος, Αστροναύτης και Power Ranger.
Hahahah. Τλκ δεν με κόβω να ακολουθώ τα όνειρα μ
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 02:02, 03-04-08:

Μικρή ήθελα να γίνω χημικός γιατί με ενθουσίαζε το όλο σκηνικό της μίξης ουσιών μέσα σε δοκιμαστικούς σωλήνες. Παρέπεμπε σε κάτι μυστηριώδες και μαγικό στο παιδικό μυαλό μου. Τελικά στην πορεία ανακάλυψα ότι δεν σκάμπαζα από θετικές επιστήμες...
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 02:07, 03-04-08:

Συνταξιούχος τεμπέλης.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια