Σχηματίστε κυβέρνηση...

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
17 Σεπτέμβρη 2007, μια ιστορική ημερομηνία για το έθνος.
Οι χθεσινές εκλογές ανέδειξαν πρώτο κόμμα το e-steki, και σήμερα τα μέλη του καλούνται να σχηματίσουν κυβέρνηση, μεταξύ τους.
Ας δούμε λοιπόν τις προτάσεις τους.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Aircondition στις τάξεις που εξετάζονται οι υποψήφιοι της αρχιτεκτονικής στα ειδικά μαθήματα ελεύθερου και γραμμικού σχεδίου :P

(Δεν σκέφτομαι μόνο την πάρτη μου αλλάαα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μάλλον δεν έγινε κατανοητό αυτό που ήθελα να πω.
Εννοώ επιλέξτε μέλη από το στέκι, και αναθέστε τους υπουργεία....
Σχηματίστε κυβέρνηση με τα μέλη από το στέκι.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μάλλον δεν έγινε κατανοητό αυτό που ήθελα να πω.
Εννοώ επιλέξτε μέλη από το στέκι, και αναθέστε τους υπουργεία....
Σχηματίστε κυβέρνηση με τα μέλη από το στέκι.............

Ααα.. έπρεπε να το εξηγήσεις καλύτερα :P

Το κάρμα σας θα ανέβει 2 μονάδες το λιγότερο και θα έχετε ελεύθερα offtopics για πάντα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Λοιπον, την κυβερνηση μου απαρτιζουν οι:
Nosaltres, edad Nueva, deadhead_pirate, prime, MonaXos, Founes, Giovanna

Για τι υπουργεια πρεπει να το σκεφτω λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Λοιπον, την κυβερνηση μου απαρτιζουν οι:
Nosaltres, edad Nueva, deadhead_pirate, prime, MonaXos, Founes, Giovanna

Ετσι θα πας ρε στον πρόεδρο της δημοκρατίας;
Πρέπει να πεις και ποιο υπουργείο θα πάρει ο καθένας...:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ το γίδι με υφυπουργό τη Gio
Υπουργός Υγείας ο πειρατής (who saw that coming?:P) με υφυπουργό τον faithplus1
Υπουργός παιδείας εγώ:D με υφυπουργούς την ΚΕ και την Isiliel
Συγκοινωνιών θα βάλω το γουίκι για να απαγορέψει τους ακίνητους στις κυλιόμενες και να γουστάρει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ το γίδι με υφυπουργό τη Gio
Βασικά να διαχωρίσουμε σε Υπουργείο Χωροταξίας και Δημόσιων Έργων και σε Υπουργείο Περιβάλλοντος και να τις δώσουμε το 2ο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Για εξωτερικών προτείνω Εδάδι και παιδείας τη Μισέλ (ωχ τι έχουν να περάσουν τα παιδάκια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ετσι θα πας ρε στον πρόεδρο της δημοκρατίας;
Πρέπει να πεις και ποιο υπουργείο θα πάρει ο καθένας...:D:D:D:D:D

Εχεις δικιο. :D Λοιπον:
Πρωθυπουργος και υπουργος πολιτισμου: Nosaltres
Υπουργειο παιδειας: Monaxos
Υπουργειο εξωτερικων: Giovanna
Υφυπουργος πολιτισμου: Founes
Υπουργειο εσωτερικων: Εδαδ
Υπουργειο δημοσιας ταξης: prime
ΥΠΕΧΩΔΕ: deadhead pirate
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Να γίνω υπουργός τύπου, ε, ε

Εστω υφυπουργός αθλητισμού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Βασικά να διαχωρίσουμε σε Υπουργείο Χωροταξίας και Δημόσιων Έργων και σε Υπουργείο Περιβάλλοντος και να τις δώσουμε το 2ο. :hmm:
οκ συμφωνώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εχεις δικιο. :D Λοιπον:
Πρωθυπουργος και υπουργος πολιτισμου: Nosaltres
Υπουργειο παιδειας: Monaxos
Υπουργειο εξωτερικων: Giovanna
Υφυπουργος πολιτισμου: Founes
Υπουργειο εσωτερικων: Εδαδ
Υπουργειο δημοσιας ταξης: prime
ΥΠΕΧΩΔΕ: deadhead pirate
Καλά εμένα γιατί με έβαλες ΥΠΕΧΩΔΕ ; :hmm:

Ας πω κι εγώ :
Υπουργείο Παιδείας : ΚουΕ
Υπουργείο Πολιτισμού: Great Chaos
Υπουργείο εργασίας: Μάνια
Υπουργείο Δικαιοσύνης: Ισιελ
Υπουργείο Τουρισμού: Τζιο
Υπουργείο Εξωτερικών: Γίδι
Υπουργείο Αιγαίου : Σούσπι
Υπουργείο Μακεδονίας - Θράκης: Βίκυ Θεσ...
Υπουργείο Ελαφονήσου: deadhead_pirate
:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Δεν ειχα ποιον να βαλω και εβαλα εσενα :). Κυριως επειδη ελεγες για εργα που επρεπε να γινουν εδω και χρονια σε ενα post. Υποθετω οτι με εσενα ΥΠΕΧΩΔΕ, θα γινονταν ποιο νωρις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Εμένα κανείς δε με θέλει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν ειχα ποιον να βαλω και εβαλα εσενα :). Κυριως επειδη ελεγες για εργα που επρεπε να γινουν εδω και χρονια σε ενα post. Υποθετω οτι με εσενα ΥΠΕΧΩΔΕ, θα γινονταν ποιο νωρις. :D

Αααααααα, με σκλαβώνετε κύριε πρόεδρε....:D:D:D:D

Εμένα κανείς δε με θέλει?


Λοιπόν ανασχηματίζω το προηγούμενο κυβερνητικό σχήμα και σε διορίζω ....



Υπουργό Πολιτισμού (αλα Θάνο Μικρούτσικο)

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Λοιπόν ανασχηματίζω το προηγούμενο κυβερνητικό σχήμα και σε διορίζω ....



Υπουργό Πολιτισμού (αλα Θάνο Μικρούτσικο)

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:


Ωωωωωωωωωωωω, ευχαριστώ σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χαχαχα... ωραίο θέμα!

Καταρχήν θα πρέπει να ευχαριστήσω όσους με τίμησαν με την ψήφο τους. Θέλω να είναι σίγουροι ότι θα αντεπεξέλθω στα καθήκοντά μου στο έπακρον και θα δώσω τον καλύτερο εαυτό μ.... (και οι λοιπές σάλτσες :P)

Τώρα η δικές μου προτάσεις...
Υπουργείο Παιδείας: Isiliel
Υπουργείο Υγείας: Γιάννης
Υπουργείο Εθνικής Άμυνας: ΕΓΩ (χεχεχε επιτέλους θα καταργηθεί η υποχρεωτική στράτευση και θα μειώσω το ΑΕΠ για τις στρατιωτικές δαπάνες. Ονειρο ζωής! :P)
Υπουργείο Πολιτισμού: Μισέλ
Υπουργείο Περιβάλλοντος: Giovana
Υπουργείο Τηλεπικοινωνιών: Πέτρος
Υπουργείο Αθλητισμού: Founes
Υπουργείο Οικονομικών: Exposed Bone
Υπουργείο Χωροταξίας κ Δημ. έργων: Nosaltres
Υπουργείο Αιγαίου: Πειρατής
Υπουργείο Εξωτερικών: ΚΕ
Υπουργείο Δημ. Τάξης: Palladin
Υπουργείο Τουρισμού: mania
Εκπρόσωπος Τύπου: Γιώργος

Όλα καλά ρε παιδιά... αλλα... Πρωθυπουργός ποιος θα είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top