Βιασύνη στον έρωτα

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Με αφορμή κάποιες εικόνες που αντίκρυσαν τα μάτια μου τις τελευταίες μέρες που ήμουνα πολύ έξω στους δρόμους και στα ΜΜΜ ήρθαν στο μυαλό μου κάποιες σκέψεις που είχα κάνει και παλιότερα.

Έλεος!! Δεν θελώ να ακουστώ πουριτανός, συντηρητικός ή οτιδήποτε άλλο. Αλλά Έλεος. Έχετε πάει μια βόλτα στο γυμνάσιο, να δείτε τις κοπέλες και τα αγόρια της πρώτης γυμνασίου; Ε λοιπόν εγώ τις ελάχιστες φορές που το έχω κάνει με πιάνει μια βαθιά μελαγχολία. Το θέαμα που αντικρίζω είναι λυπηρό. Τρελό βάψιμο, χαμηλόμεσα παντελόνια, ανύπαρκτα εσώρουχα και δε συμμαζεύεται... Ο ορισμός του κάγκουρα για τα αγόρια, τίγκα στο ζελέ, στο αλλοπρόσαλλο αντιαισθητικό (στα μάτια μου at least). Οι κοπέλες μοιάζουν με 17++...
Ε, λοιπόν εμένα οι εικόνες αυτές μου προκαλούν αποστροφή και βαθιά θλίψη, καθώς και οίκτο για τις ίδιες και τους γονείς τους. Προτιμάω που στα χρόνια μου τα είχα με μια κοπέλα, στην Α γυμνασίου και της έπιανα το χεράκι δίναμε φιλιά ο ένας στον άλλον στο μάγουλο και όταν δίναμε στο στόμα (πεταχτά τις περισσότερες φορές) ήταν κάτι κοσμογονικό. Βολτίτσες, γραμματάκια, μαζί στο σχολείο. Ναι, κυρίες και κυρίοι ρομαντικά, ναι ακόμα κι αν ήμαστε 12.
Και ξέρετε τι, ακόμα και σήμερα, πολύ πιο ώριμος που οι σχέσεις μου είναι ολοκληρωμένες, προσπαθώ να κάνω και αυτά. Να γράφουμε ποιηματάκια και γραμματάκια να πηγαίνουμε βόλτες. Με τι θα νικηθεί η ανία του καπιταλισμού αν όχι με τον ρομαντισμό; Με τι θα νικηθεί η βαρεμάρα της σύγχρονης κοινωνίας αν όχι με έρωτα, αγάπη και τέχνη; Με τίποτα!
Κι ερωτώ λοιπόν αν διαφθείρονται οι κοπέλες από τόσο νωρίς, - γιατί για μένα πρόκειται περί διαφθοράς όταν νοιάζεται αν θα φανεί το εσώρουχο ή κάνει χαλάουα σε όλο της το κορμί από τα 13- όταν μορφώνεται από αισχρά περιοδικά τύπου: C.... (και άλλα "νεανικά" περιοδικά) (το οποίο πρόσφατα απέκτησε και forum που είναι το πλέον αηδιαστικό έκτρωμα που έχω συναντήσει στη ζωή μου στο διαδίκτυο) όταν έχει σαν πρότυπα 4 χαζοβιόλες αντιρεαλιστικές καρικατούρες που πρωταγωνιστούν σε μια επιτυχημένη μεν ελεεινή δε τηλεοπτική σειρά.. όταν ντύνεται έτσι και βάφεται τόσο πολύ πώς θα γνωρίσει τον έρωτα; Ωρίμασε;; Μπα, δεν νομίζω... Μάλλον το αντίθετο. Ε, λοιπόν όταν βλέπω τέτοιες κοπέλες αλλάζω δρόμο.. Ναι, σωστά καταλάβατε αλλάζω δρόμους συχνά..
Αν νομίζετε ότι είμαι ηλίθιος είναι δικαίωμα σας να το πιστεύετε γιατί πιθανότατα έχετε δίκιο αφού μάλλον πατάω στα σύννεφα. Εγώ όμως, θα εξακολουθήσω να στεναχωριέμαι και να προσεύχομαι για σας. Πού;
Μα πού αλλού στον αγνό ρομαντικό έρωτα του πάθους και όχι της ψύχωσης, της ερωτικής κορύφωσης και όχι της ξεπέτας, της ηδονής και όχι της αθλιότητας.
Just my 2 cents.

ΥΓ. Κάποιοι και κάποιες πιθανότατα έχουν βολευτεί.. όμως μια κατάντια που θα μας βολέψει βραχυπρόθεσμα, μακροπρόθεσμα θα αποτελέσει ένα οδυνηρό αυτεπίστροφο, την τραγική στιγμή της συνειδητοποίησης της κενότητας των συναισθημάτων, μια βουτιά στην ανυπαρξία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Με αφορμή κάποιες εικόνες που αντίκρυσαν τα μάτια μου τις τελευταίες μέρες που ήμουνα πολύ έξω στους δρόμους και στα ΜΜΜ ήρθαν στο μυαλό μου κάποιες σκέψεις που είχα κάνει και παλιότερα.

Έλεος!! Δεν θελώ να ακουστώ πουριτανός, συντηρητικός ή οτιδήποτε άλλο. Αλλά Έλεος. Έχετε πάει μια βόλτα στο γυμνάσιο, να δείτε τις κοπέλες και τα αγόρια της πρώτης γυμνασίου; Ε λοιπόν εγώ τις ελάχιστες φορές που το έχω κάνει με πιάνει μια βαθιά μελαγχολία. Το θέαμα που αντικρίζω είναι λυπηρό. Τρελό βάψιμο, χαμηλόμεσα παντελόνια, ανύπαρκτα εσώρουχα και δε συμμαζεύεται... Ο ορισμός του κάγκουρα για τα αγόρια, τίγκα στο ζελέ, στο αλλοπρόσαλλο αντιαισθητικό (στα μάτια μου at least). Οι κοπέλες μοιάζουν με 17++...
Ε, λοιπόν εμένα οι εικόνες αυτές μου προκαλούν αποστροφή και βαθιά θλίψη, καθώς και οίκτο για τις ίδιες και τους γονείς τους. Προτιμάω που στα χρόνια μου τα είχα με μια κοπέλα, στην Α γυμνασίου και της έπιανα το χεράκι δίναμε φιλιά ο ένας στον άλλον στο μάγουλο και όταν δίναμε στο στόμα (πεταχτά τις περισσότερες φορές) ήταν κάτι κοσμογονικό. Βολτίτσες, γραμματάκια, μαζί στο σχολείο. Ναι, κυρίες και κυρίοι ρομαντικά, ναι ακόμα κι αν ήμαστε 12.
Και ξέρετε τι, ακόμα και σήμερα, πολύ πιο ώριμος που οι σχέσεις μου είναι ολοκληρωμένες, προσπαθώ να κάνω και αυτά. Να γράφουμε ποιηματάκια και γραμματάκια να πηγαίνουμε βόλτες. Με τι θα νικηθεί η ανία του καπιταλισμού αν όχι με τον ρομαντισμό; Με τι θα νικηθεί η βαρεμάρα της σύγχρονης κοινωνίας αν όχι με έρωτα, αγάπη και τέχνη; Με τίποτα!
Κι ερωτώ λοιπόν αν διαφθείρονται οι κοπέλες από τόσο νωρίς, - γιατί για μένα πρόκειται περί διαφθοράς όταν νοιάζεται αν θα φανεί το εσώρουχο ή κάνει χαλάουα σε όλο της το κορμί από τα 13- όταν μορφώνεται από αισχρά περιοδικά τύπου: C.... (το οποίο πρόσφατα απέκτησε και forum που είναι το πλέον αηδιαστικό έκτρωμα που έχω συναντήσει στη ζωή μου στο διαδίκτυο) όταν έχει σαν πρότυπα 4 χαζοβιόλες αντιρεαλιστικές καρικατούρες που πρωταγωνιστούν σε μια επιτυχημένη μεν ελεεινή δε τηλεοπτική σειρά.. όταν ντύνεται έτσι και βάφεται τόσο πολύ πώς θα γνωρίσει τον έρωτα; Ωρίμασε;; Μπα, δεν νομίζω... Μάλλον το αντίθετο. Ε, λοιπόν όταν βλέπω τέτοιες κοπέλες αλλάζω δρόμο.. Ναι, σωστά καταλάβατε αλλάζω δρόμους συχνά..
Αν νομίζετε ότι είμαι ηλίθιος είναι δικαίωμα σας να το πιστεύετε γιατί πιθανότατα έχετε δίκιο αφού μάλλον πατάω στα σύννεφα. Εγώ όμως, θα εξακολουθήσω να στεναχωριέμαι και να προσεύχομαι για σας. Πού;
Μα πού αλλού στον αγνό ρομαντικό έρωτα του πάθους και όχι της ψύχωσης, της ερωτικής κορύφωσης και όχι της ξεπέτας, της ηδονής και όχι της αθλιότητας.
Just my 2 cents.

ΥΓ. Κάποιοι και κάποιες πιθανότατα έχουν βολευτεί.. όμως μια κατάντια που θα μας βολέψει βραχυπρόθεσμα, μακροπρόθεσμα θα αποτελέσει ένα οδυνηρό αυτεπίστροφο, την τραγική στιγμή της συνειδητοποίησης της κενότητας των συναισθημάτων, μια βουτιά στην ανυπαρξία...

:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωραίο αρθράκι Μανόλη... Θα διαφωνήσω μόνο σε κάποια σημεία:

γιατί για μένα πρόκειται περί διαφθοράς όταν νοιάζεται αν θα φανεί το εσώρουχο ή κάνει χαλάουα σε όλο της το κορμί από τα 13- όταν μορφώνεται από αισχρά περιοδικά τύπου: C.... (το οποίο πρόσφατα απέκτησε και forum που είναι το πλέον αηδιαστικό έκτρωμα που έχω συναντήσει στη ζωή μου στο διαδίκτυο)

Πρώτον το αν θα φανεί το εσώρουχο ή το να κάνει χαλάουα και να μην κυκλοφορεί σαν τον Donkey Kong απο τις τρίχες είναι θέμα αισθητικής, όχι διαφθορας. Άλλωστε πολλές κοπέλες, ιδίως οι μελαχρινές, αν δεν κάνουν χαλάουα απο τα 13 το θέαμα είναι τελείως αντιαισθητικό.

Επίσης, το κάθε περιοδικό απο όσα κυκλοφορούν και όχι μόνο αυτό που υπονοείς αν το θεωρήσεις "ευαγγέλιο" κι όχι απλά αυτό που είναι, ένα περιοδικό για να περνάς την ώρα σου δηλαδη, θα σου κάνει τα μυαλά ομελέτα. Υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις την κρίση να ξεχωρίσεις τι θα κρατήσεις και τι όχι απο αυτό. Το ίδιο ισχύει και για το φόρουμ τέτοιων περιοδικών: υπαρχουν και threads που είναι αρκετά "νορμαλ", υπάρχουν και άλλα που είναι μόνο για να γελάς ή ίσως για να κλαις για την κατάντια αυτου που τα έγραψε (αν δεν το έκανε για πλάκα). Ωστόσο δεν είναι σωστό να τα ισωπεδώνουμε όλα. Σε κάθε φόρουμ συμμετέχουν και αξιόλογοι άνθρωποι και gtp άνθρωποι. Και ναι, ακόμα και στο φόρουμ που αναφέρεις έχω γνωρίσει αρκετά αξιόλογα άτομα. Απλά αυτά συνήθως δεν φαίνονται καθώς αυτά που πεφτει το μάτι πάνω είναι τα τραγελαφικά που προανέφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Επίσης, το κάθε περιοδικό απο όσα κυκλοφορούν και όχι μόνο αυτό που υπονοείς αν το θεωρήσεις "ευαγγέλιο" κι όχι απλά αυτό που είναι, ένα περιοδικό για να περνάς την ώρα σου δηλαδη, θα σου κάνει τα μυαλά ομελέτα. Υποτίθεται ότι πρέπει να έχεις την κρίση να ξεχωρίσεις τι θα κρατήσεις και τι όχι απο αυτό. Το ίδιο ισχύει και για το φόρουμ τέτοιων περιοδικών: υπαρχουν και threads που είναι αρκετά "νορμαλ", υπάρχουν και άλλα που είναι μόνο για να γελάς ή ίσως για να κλαις για την κατάντια αυτου που τα έγραψε (αν δεν το έκανε για πλάκα). Ωστόσο δεν είναι σωστό να τα ισωπεδώνουμε όλα. Σε κάθε φόρουμ συμμετέχουν και αξιόλογοι άνθρωποι και gtp άνθρωποι. Και ναι, ακόμα και στο φόρουμ που αναφέρεις έχω γνωρίσει αρκετά αξιόλογα άτομα. Απλά αυτά συνήθως δεν φαίνονται καθώς αυτά που πεφτει το μάτι πάνω είναι τα τραγελαφικά που προανέφερα.

Συμφωνώ απόλυτα και ζητάω συγγνώμη αν ακούστηκα ισοπεδωτικός, εννοείται πως δεν φταίει ένα τυπωμένο χαρτί από μόνο του αλλά αυτός που θα το κάνει ευαγγέλιό του.. και σαφώς υπάρχουν αξιόλογα άτομα σε μεγάλες κοινότητες ανεξάρτητα από το αν η κοινότητα είναι άθλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επίσης θα προτιμούσα να μην γίνονται χαρακτηρισμοί του στυλ "άθλιο" για κάποιο άλλο φόρουμ γιατι κάποιος που θα το διαβάσει μπορει να βγάλει λάθος συμπεράσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν χαρακτήρισα επώνυμα, οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν έχει σημασία μόνο το νομικό κομμάτι του θέματος (που αμφιβάλλω αν είναι καν αξιόποινη πράξη αν το είχες κάνει επώνυμα) αλλά και το ηθικό κομμάτι του. Το να λες άθλιο κάποιο άλλο φόρουμ που είναι σαφές ποιό εννοείς δεν εμπίπτει στους κανόνες του fair play ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πρώτον το αν θα φανεί το εσώρουχο ή το να κάνει χαλάουα και να μην κυκλοφορεί σαν τον Donkey Kong απο τις τρίχες είναι θέμα αισθητικής, όχι διαφθορας. Άλλωστε πολλές κοπέλες, ιδίως οι μελαχρινές, αν δεν κάνουν χαλάουα απο τα 13 το θέαμα είναι τελείως αντιαισθητικό.
Θα συμφωνήσω και εγώ σε συτό.
Όταν βλέπω τις κοπέλες που περιγράφει ο emufear με πιάνει και εμένα μια θλίψη, οικτό κυρίως για τον ευατό μου (μην διαστείτε να με πείτε εγωιστή) γιατι βλέπω ότι δεν επρέπε να ζω εδώ, ότι δεν είναι τελικά ο συναθρωπός μου σαν έμενα , γιατί βλέπω ότι διαφέρω.
Όμως με πιάνει θλίψη όταν βλέπω τις κοπέλες donkey kong που κράτουν σφιχτά ένα βίβλιο και φαίνεται ότι η ζωή τους απλά είναι μια περισπωμένη, μια εξίσωση, ένα μάθημα. Δεν λέω ο κόσμος ίσως να μην είναι ο ιδανικός όμως αν ψάξεις, κάνεις ανασκαφές βρίσκεις το νοήμα της ζωής.
Δεν νομίζω να αξίζει να είσαι ούτε στο ένα ακρό ούτε στο άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
'Έχεις απόλυτο δίκιο. Αυτή είναι η καταντιά της σημερινής εποχής: Βλέπεις τα κορίτσια να φοράνε string απο τη πρώτη Γυμνασίου και να περπατάνε σαν ''#$^%7'' χαζοχαρούμενες. Ενώ απο την άλλη, τα αγόρια κάθονται και τις κοιτάνε βάζοντάς τους χέρι:| και αυτές κολακεύοντε και γελάνε:exclamati . Τα αγόρια απο την άλλη το βρίσκουν ''μάγκες'' και ντύνονται με ''τις τελευταίες τάσεις της μόδας''.
Αυτά τα βλέπω απο το λύκειο κοιτάζωντας το Γυμνάσιο με τους φίλους μου και τα θεωρούμε γελοία [Καλά που φοράνε string, οι μάνες τους που τα πλένουν, τί λένε, βλέπωντας τη κόρη τους να φοράει string απο τα 12-13;;;].
Και γενικά τα πράγματα έχουν αλλάξει πάρα πολύ.
Και καθώς εγώ πηγαίνω Α λυκείου και τώρα θα πάω Β. Λέω ξεκάθαρα πως αυτή η κατάσταση επικρατεί ακριβώς ένα χρόνο πίσω απο μένα. Όταν πήγαινα γυμνάσιο η κατάσταση ήταν κάπως όπως τη περιγράφης [ρομαντική] και συνεχίζει να είναι.
Πραγματικά και εγώ έχω κάνει αυτή τη σκέψη και λυπάμαι για όσα συμβαίνουν. Πραγματικά χαλάει ο κόσμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πετρο δεν νομίζω οτι το χαρακτήρα τον καθορίζει το...σχήμα του βρακιού. Πιθανόν να είναι ενδεικτικό αλλά όχι κανόνας.
Αν η προσωπική αιθητική της κοπέλας είναι τέτοια που να της αρέσει το στριγκ, ακόμα κι απο τα 13 δεν νομίζω οτι αυτό δείχνει οτι έχει απαραίτητα και το χαρακτήρα που περιγράφει ο Μανόλης.
Έλεος, ας μην είμαστε τόσο επιφανειακοί όταν κρίνουμε το χαρακτήρα κάποιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
υπερβαλεις! κατα την αποψη μου τουλαχιστον, αφενως επειδη αυτο που περιγραφεις δεν δειχνει το επιπεδο ηθηκης μιας γενιας, αφετερου γιατι δεν ειναι κανονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
(...) αφετερου γιατι δεν ειναι κανονας.
Όμως είναι η πλειοψηφία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
υπερβαλεις! κατα την αποψη μου τουλαχιστον, αφενως επειδη αυτο που περιγραφεις δεν δειχνει το επιπεδο ηθηκης μιας γενιας, αφετερου γιατι δεν ειναι κανονας.
Μπορεί να υπερβάλει λίγο αλλά όχι ότι δεν είναι κανόνας...
Προχτές περνούσα από το σχολείο της ξαδέρφης μου (14 χρονών) την ώρα του διαλείμματος και νόμιζα ότι έβλεπα διαγωνισμό playmate... Μετά σκέφτηκα ότι έχω τη διπλάσια ηλικία από αυτά τα κοριτσάκια και άρχισα να κοιτάω μήπως είναι κανένας αστυνομικός τριγύρω και με μπουζουριάσει ως υοπψήφιο πορνόγερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Emufear ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Δε θα μπορούσα να τα πω καλύτερα! Και ναι μη στραβομουτσουνιάζετε γιατι εγω θα το πω εξω απ τα δόντια. Ναι τα περιοδικά τύπου Κοσμοπόλιταν και ΜΕΝ φταίνε γιατί τα μεν πρώτα έχουν κατασκευάσει μια γυναικεία ράτσα στα πρότυπα του "Γινε η κάποια..." ή "μάζεψε στο βρακί σου όσο πιο πολλά πουλιά μπορείς" και τα μεν δεύτερα κατασκεύασαν ενα αντρικό έθνος βλαμμένο ψυχή και σώματι με τα ζελέ στην κεφάλα τους να είναι περισσότερα κιλά απ το ίδιο τους το κεφάλι. Με το αμάξι και την καδένα στο λαιμό και το ακριβότερο γυαλί και άρωμα να θεωρούνται βασικά είδη επιβίωσης και πάει λέγοντας. Μας βάζουν στα πρότυπα "παρε το πουλάκι σου και κηνύγα όσες πιο πολλές μπορείς"

Αμ τη γυναίκα δε την κηνυγάς με το πτηνό σου ρε φίλε. Και εσένα καλή μου φίλη με το περιοδικό παραμάσχαλα, είσαι σίγουρη οτι θες να σε κηνυγούν για κάτι που φτιάχτηκες να είσαι ή για κάτι που είσαι εξαρχής; Δε λεω φυσικά και μια περιποίηση και ενα απαλό χρωμάτισμα σε μια κοπέλα είναι υπέροχα πράγματα αλλά έλεος


ΥΓ: Michelle δεν είναι νομικό μόνο το θέμα όντως. Έχουμε και μέλη που έχουν έρθει απο εκείνο το φόρουμ και άλλα και ιδού ο βωμός της ελευθερίας έκφρασης :tongue: :shifty: :angelnot: :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι ένα κοριτσάκι 12-13 ξέρει και τι πάει να πει αισθητική ή καλαίσθητο!! Απλά αντιγράφει τα... κοριτσάκια από διαφημίσεις περιοδικών κτλ...Γι 'αυτό και τα περισσότερα είναι ντυμένα κακόγουστα ή βαμμένα σαν
λατέρνες!!! :P
Αυτό όμως δεν σημαίνει απαραίτητα οτι και ο χαρακτήρας τους είναι ανήθικος ή οτιδήποτε άλλο άσχημο...
Βέβαια υπάρχουν και τα κοριτσάκια που τα θέλει ο κ***** τους!!

Απλά πιστέυω οτι παρασύρονται πολύ εύκολα σε οτιδήποτε μπορεί να τις κάνει να "αναδειχτούν"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μου φαίνεται οτι έχετε ξεχάσει λίγο πως είναι ένα κοριτσάκι 12-13 ετών. Φυσικα και ξέρει τι πάει να πει αισθητική ή καλαίσθητο. Απλά πολλών η αισθητική είναι αρκετά "αδιαμόρφωτη" ακόμα και γι'αυτό ντύνονται και βάφονται έτσι. Ωστόσο κάποια πράγματα ακόμα και κάποιος χωρίς αισθητική τα καταλαβαίνει. Δηλαδή να υποχρεώσουμε τα κοριτσάκια να κυκλοφορούν σαν χιμπατζήδες απο την τρίχα (και ναι υπάρχουν αρκετά που έχουν κανονική τρίχα σε τέτοια ηλικία) και να διαγράφεται το εσώρουχο για να μην φορέσουν στρίγκ για να ζήσουν και καλά την παιδική τους ηλικία? Μα ποιά παιδική ηλικία? Ένα κορίτσι 12-13 ετών είναι έφηβη είτε σας αρέσει είτε όχι. Άλλωστε με τέτοιες απαγορεύσεις δεν θα αποκτήσουν ποτέ αισθητική. Σε αυτή την ηλικία πειραματίζονται για να γίνουν αργότερα γυναίκες με αισθητική, που βάφονται και ντύνονται όμορφα. Και μέσα σε αυτό τον πειραματισμό λογικό ειναι και να μιμούνται. Νομίζω οτι είναι λίγο αφύσικο να τους τα στερήσουμε αυτά για να ζήσουν μια αθωότητα που καλώς ή κακώς, ούτως ή άλλως δεν έχουν σε αυτή την ηλικία. Είναι μια ηλικία που οι ορμόνες έχουν αρχίσει να κάνουν πάρτι και είτε το θέλετε είτε όχι η πολλή αθωότητα χάνεται. It's called nature, you know...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ο καθενας κρινει απο τον μικροκοσμο του, ναι για μενα δεν ειναι κανονας! το ξαναλεω αυτο γιατι βλεποντας τις ξαδελφες μου (εντος και εκτος Αθηνων) και τις φιλεναδες τους εχω πολλα παραδειγματα οπου ολα αυτα δεν ισχυουν, και αν εκανε η μια τους αποτριχωση στα 14 δεν καταλαβαινω που ειναι το κολλημα, και γω αν κανω κορη θα την παω για αποτριχωση σ'αυτη την ηλικια για να συνηθησει πριν οι τριχες αγριεψουν και να μη ποναει αργοτερα, και αν φοραει καποιο κοριτσακι ενα λευκο λινο παντελονι και θελει να βαλει στρινγκ τι εγινε? τι σημαινει δλδ οτι θα κατσει σε οποιον της το ζητησει? Τι εγινε ρε παιδια, ξαφνικα? η εμφανιση ενδιαφερει μια γυναικα μονο για να π***ει με καποιον? μηπως το δικο σας μυαλουδακι τα βλεπει καπως τα πραγματα και οχι το δικο τους? τα παντα σ'αυτη την ηλικια ειναι αντιγραφες, θελει να γινει σαν την Βανδη, την μαμα της, την 30αρα που περασε πριν λιγο κτλ. Ειναι λογικο να θελει ενα κοριτσακι να μοιαζει με καποια γυναικα...δεν συμαινει αυτο οτι θα τα βγαλει αυτα τα ρουχα με ανεση!
εγω δλδ που ειμαι αρραβωνιασμενη και ο Γιωργος λειπει καποιους μηνες οταν ντυνομαι και βαφομαι παω να ψαρεψω one night stand? Αυτα ειναι στο μυαλο οποιου νομιζει οτι μπορει απλα να γ***ει μια γυναικα ή ενα κοριτσακι επειδη εβαλε στρινγκ ή διαβαζει cosmo, και αυτο ειναι απλως λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
It's called nature, you know...

forced nature maybe.

νταξ, εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο :baby: δε θυμάμαι τα συνομήλικα μου κορίτσια να την πέφτουν στο τρένο σε 20άρηδες και βάλε με τόσο χυδαίο τρόπο που να σε κάνουν να θες να βγεις από το παράθυρο... :wacko:. δε λέω πως είναι καθολική αυτή η συμπεριφορά, αλίμονο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
forced nature maybe.

νταξ, εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο :baby: δε θυμάμαι τα συνομήλικα μου κορίτσια να την πέφτουν στο τρένο σε 20άρηδες και βάλε με τόσο χυδαίο τρόπο που να σε κάνουν να θες να βγεις από το παράθυρο... :wacko:. δε λέω πως είναι καθολική αυτή η συμπεριφορά, αλίμονο... :(

Ακριβώς! Δεν είναι οτι υπάρχει ξεκωλέ εμφάνιση μόνο! Εδω μιλάμε και για ηθική κατάρρευση. Οι περισσότερες γυναίκες σήμερα φωνάζουν απο μακριά "πήγαινε με καβάλα" και δεν ενοούν τη γνωστή πόλη της Β. Ελλάδος!

Και άσε Αθήνα και σαλονίκη που είναι πολλά τα άτομα. Έλα εδω στο χωριό να δεις τι γίνεται! Ήρθα για 2 μήνες και έχω μείνει άναυδος! Άμα ξέρεις όμως να χειρίζεσαι καταστάσεις, είσαι άρχοντας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
forced nature maybe.

νταξ, εγώ όταν πήγαινα γυμνάσιο :baby: δε θυμάμαι τα συνομήλικα μου κορίτσια να την πέφτουν στο τρένο σε 20άρηδες και βάλε με τόσο χυδαίο τρόπο που να σε κάνουν να θες να βγεις από το παράθυρο... :wacko:. δε λέω πως είναι καθολική αυτή η συμπεριφορά, αλίμονο... :(

Με καλυψες
έχει καταντήσει αηδία αυτό που γίνεται,βιάζονται παρα πολύ να μεγαλώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top