Περίεργοι γευστικοί συνδυασμοί

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
α, καρπούζι με φέτα τρώω κι εγώ:D
δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί, αλλά ταιριάζει

επίσης κρητική γραβιέρα με μέλι

Κοίτα, ο βασικός λόγος που φρικάρω με αυτό είναι ότι δεν τρώω τυριά.
Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να χαλάω γεύσεις.
Ένας γνωστός μου τρώει τη μερέντα/νουτέλα μαζί με βιτάμ, το βλέπω και παθαίνω σοκ.
Τελικά στο φαγητό είμαι πιο ...παραδοσιακή:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κοίτα, ο βασικός λόγος που φρικάρω με αυτό είναι ότι δεν τρώω τυριά.
Αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να χαλάω γεύσεις.
Ένας γνωστός μου τρώει τη μερέντα/νουτέλα μαζί με βιτάμ, το βλέπω και παθαίνω σοκ.
Τελικά στο φαγητό είμαι πιο ...παραδοσιακή:redface:

Δεν χαλάς γέυση, βρήσκεις νέα, είναι ωραίο να βλέπεις πώς δεν είναι όλα στ'άνταρ, αν δοκιμάσεις νουτέλα με ρέγγες θα δείς πώς η γέυση που θα βγεί είναι τελείως διαφορετική, το λέω εγώ που δεν δοκιμάζω νέα φαγητά απο σέφ έυκολα, αλλα απο μόνα τους τα βασικά άν τα αναμήξεις είναι υπέροχα..

Αντε και άνοιξε η όρεξη μου εδώ μέσα:mad:

Παιδιά το αυγό με το γιαούρτι πρέπει να μπέι μέσα στο γιαούρτι ή απλά να το βάλες πάνω στο ασπ΄ραδι σαν επικάληψη;:hmm: υπάρχει κίνδηνός με τον ένα ή άλλο τρόπο να πάθεις τροφική;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, και σαλμονέλα, και πολλά άλλα, αν είναι ωμό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι, και σαλμονέλα, και πολλά άλλα, αν είναι ωμό. ;)

Αλλο αυτό, σαν συνδιασμός αν υπάρχει πρόβλημα, όπως π.χ. το γάλα με το ψάρι που προκαλούν αντίδραση όχι σαν υλικό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erty

Νεοφερμένος

Η erty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θες να το δοκιμάσεις?
Δεν ξέρω αν παθαίνεις κάτι, καλύτερα ρώτα κάποιον πιο ειδικό πριν το κάνεις.
Εγω ανακάτευα το κρόκο από τηγανητο αυγό με το γιαούρτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θες να το δοκιμάσεις?
Δεν ξέρω αν παθαίνεις κάτι, καλύτερα ρώτα κάποιον πιο ειδικό πριν το κάνεις.
Εγω ανακάτευα το κρόκο από τηγανητο αυγό με το γιαούρτι

Αρα δεν παθαίνεις τίποτα, καλά είσαι, αρα μπορώ να δοκιμάσω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
εχω πιει μια γουλια απο το ενα χερι γαλα και απο το αλλο κρασι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Στιμμένος χυμός πορτοκάλι με ψωμί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
και καρπούζι με ψωμι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
:thumbup: Επίσης κοκα-κόλα με ψωμί!:clapup:
Αθάνατη συνταγή!:D


Καμιά φορά βάζω κινέζικη σόγια στο τοστ.Του πάει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Αγγούρι με μπισκότα κανέλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στιμμένος χυμός πορτοκάλι με ψωμί!
Εννοείται, κλασικό σνακ: κουλούρι Θεσσαλονίκης να βουτιέται μέσα στο χυμό! :)

Αγγούρι με μπισκότα κανέλας.

Όου μάι γκοντ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beauty4life

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μιας και λέμε για τέτοια...Εγώ πάλι ένα μεσημέρι δεν είχα τι να φάω και έτσι όπως βαριόμουν να πάω να πάρω κανένα σουβλάκι παρατήρησα ότι είχαμε σάλτσα γαρίδας και παίρνω ένα πιάτο φακές και αδειάζω κάμποση μέσα!Τ ανακάτεψα και με το που το δοκίμασα έπαθαααα!!Ήτανε τρελά ωραίο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, σήμερα έφαγα κατσικίσια φέτα με πεπόνι... Καλό, δε λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter panpan100

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το πιο ανόητο που έχω φάει είναι τσουρέκι με μερέντα και πορτοκαλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franky5465

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
το χειρότερο ήταν το ψάρι με μέλι (αν και μετά έμαθα ότι σε κάποιους αρέσει)
ε και πρόσφατα δοκίμασα τον χυμο (ο θεός να τον κάνει) μηλο&κάστανο στις δυο γουλιές νοκ αουτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει το ψάρι με μέλι... Γιάμι!
Ειδικά τα λιπαρά ψάρια, και ειδικά με θυμάρι ή/και μουστάρδα! Και κάππαρη... ΓΙΑΜΙ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Σουβλάκι με γάλα. Και τον κάνω κι αρκετά συχνά κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top