Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,641 μέλη και 2,466,316 μηνύματα σε 78,284 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 153 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Γρίφοι! Εδώ γράψτε ότι γρίφους ξερετε και αφήστε τους άλλους να μαντέψουν!

nikospetroupoli (Νίκος)

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O nikospetroupoli έγραψε: στις 12:58, 26-05-10:

όχι όχι...δεν πάει έτσι αναλογικά.Δεν έχει σημασία τί νούμερο θα πει ο φύλακας......(βοήθησα λίγο μου φαίνεται )
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 16:09, 26-05-10:

η απάντηση στο 10 είναι 4.

Έχει απαντηθεί κάποιου πιο πάνω ο αλγόριθμος.
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 17:45, 26-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Αφού ξεσκόνισα και ξεαράχνιασα το thread αυτό,βάζω γρίφο!!It's brainstorming time again boys and gilrs!

Ξεκινάμε με ένα εύκολο για προθέρμανση...

Στη μέση μιας γέφυρας υπάρχει ένα φυλάκιο. Ο φύλακας βγαίνει κάθε δέκα λεπτά και καλεί οποιοδήποτε βρίσκεται πάνω στη γέφυρα να γυρίσει πίσω και αν δεν υπακούσει τον πυροβολεί. Ο χρόνος για να περάσει κανείς τη γέφυρα είναι δεκαπέντε λεπτά.
Πώς μπορεί κανείς να περάσει αυτή τη γέφυρα;
φοράει αλεξίσφαιρο
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 09:11, 29-05-10:

Έχουμε δυο σκοινιά. το κάθε σκοινί καίγεται σε ακριβός 30 λεπτά. Πώς μετράμε με την βοήθεια των σκοινιών και χωρίς ρολόι 45 λεπτά?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 29-05-10 στις 10:31.
Παράθεση

nikospetroupoli (Νίκος)

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O nikospetroupoli έγραψε: στις 17:59, 29-05-10:

περιμένουμε να καεί το ένα και το μισό από το δεύτερο σχοινί, βέβαια αν και εφόσον ξέρουμε ότι το κάθε ένα καίγεται σε 30'. Δε ξέρω αν αυτή είναι η απάντηση.....
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 02:47, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από nikospetroupoli
περιμένουμε να καεί το ένα και το μισό από το δεύτερο σχοινί, βέβαια αν και εφόσον ξέρουμε ότι το κάθε ένα καίγεται σε 30'. Δε ξέρω αν αυτή είναι η απάντηση.....
Και εμενα αυτο μου περασε πρωτα απο το μυαλο. κοβω τα σχοινια στα δυο, καιω τρια κομματια...

Πρεπει να μετραμε 45 λεπτα με σχοινια που δεν κοβονται.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 13:11, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Και εμενα αυτο μου περασε πρωτα απο το μυαλο. κοβω τα σχοινια στα δυο, καιω τρια κομματια...

Πρεπει να μετραμε 45 λεπτα με σχοινια που δεν κοβονται.
Thats Easyyyyyyyy!!! (Brave Sir Robbin)

Τα βάζουμε δίπλα δίπλα και ανάβουμε το ένα από τη μία και το άλλο από την άλλη. Όταν τα δύο συναντηθούν σημαίνει ότι έχουν καεί 15 λεπτά οπότε σβήνουμε το ένα και αφήνουμε το άλλο να καίγεται άρα όταν καεί θα έχουν περάσει 30 λεπτά. Ανάβουμε ξανά και το άλλο μόλις καεί αυτό που αφήσαμε και τέλος, όταν καεί και το δεύτερο θα έχουν περάσει 45 λεπτά.

Πωπωωωω ποτέ δεν βρίσκω γρίφους, έχω γίνει πολύ έξυπνος τελικά!
3
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 16:19, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Thats Easyyyyyyyy!!! (Brave Sir Robbin)

Τα βάζουμε δίπλα δίπλα και ανάβουμε το ένα από τη μία και το άλλο από την άλλη. Όταν τα δύο συναντηθούν σημαίνει ότι έχουν καεί 15 λεπτά οπότε σβήνουμε το ένα και αφήνουμε το άλλο να καίγεται άρα όταν καεί θα έχουν περάσει 30 λεπτά. Ανάβουμε ξανά και το άλλο μόλις καεί αυτό που αφήσαμε και τέλος, όταν καεί και το δεύτερο θα έχουν περάσει 45 λεπτά.

Πωπωωωω ποτέ δεν βρίσκω γρίφους, έχω γίνει πολύ έξυπνος τελικά!
Πρωτότυπη απάντηση. Μπράβο.
...έχει και άλλη λύση
(παρόμοια). Να την πω ή να σας αφήσω να μαντέψετε?
1
Παράθεση

hliaskal000

Νεοφερμένος

Ο hliaskal000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O hliaskal000 έγραψε: στις 00:28, 11-04-13:

Ξέρει κανείς την απάντηση στο δυσκολότερο πρόβλημα του ιντερνετ?>

http://oi-grifoi.blogspot.gr/2013/03/blog-post_22.html
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια