Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ναι, είσαι ο Sherlock Holmes και ενάντια σε όλες τις πιθανότητες και όλα τα στατιστικά που έχουμε από τα προηγούμενα Παλέρμο, βρήκες δολοφόνο όχι απλά από την πρώτη μέρα - αλλά από τις πρώτες 3 ώρες!:eek:
Τι βιασύνη είναι αυτή ρε παιδί μου;
Εναντίον σου είναι, γιατί μαρτυρά άγχος! Αλλιώς προς τι όλο αυτό;
Δεν είμαι καθόλου αγχωμένος!
Έκανα μια παρατήρηση για τον Τάσο, έριξα μια υποψία, όχι κατηγορία, για να κόψω αντιδράσεις.
Να δω πως θα κινηθεί ο λαός!
Είδα την παράξενη αντίδραση του spark κι έτσι τον κατηγόρησα!
Δεν ξέρω αν έχω βρει δολοφόνους, απλά προσπαθώ να ξυπνήσω το θέμα.
Να κατηγορηθούν μερικοί, να αντιδράσουν άλλοι, να βγάλουμε κάτι.
Αν βρούμε, έστω και στην τύχη έναν δολοφόνο, τότε οι υπόλοιποι θα αναγκαστούν να τον βοηθήσουν κάπως για να σωθεί.
Αν πάλι βγάλουμε κάποιον παμψηφεί τότε εκείνος προφανώς είναι αθώος.
Αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει αν δεν ξεκινήσουν οι υποψίες και οι κατηγορίες και ψηφίζουν όλοι στην τύχη, ζητώντας ησυχία ή θεωρώντας πως είναι νωρίς για να ξεκινήσουμε...
Αν γίνει αυτό τότε οι δολοφόνοι θα βγάλουν εύκολα κάποιον αθώο στην πρώτη ψηφοφορία.
Θα επιθυμούσες μήπως κάτι τέτοιο;

ps. Η μνήμη σου δεν είναι καλή...
Στο xmas, που ήσουν και ΣΕ, οι πολίτες δεν είχαν βρει έναν, είχαν βρει δύο δολοφόνους απ την πρώτη μέρα του παιχνιδιού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αν γίνει αυτό τότε οι δολοφόνοι θα βγάλουν εύκολα κάποιον αθώο στην πρώτη ψηφοφορία.
Θα επιθυμούσες μήπως κάτι τέτοιο;

Σαφώς και όχι.
Δεν επιθυμώ όμως να έχουμε άλογες κατηγορίες από τις πρώτες ώρες και να νομίζουμε ότι έχουμε βρει κάτι ενώ κατά πάσα πιθανότητα έχουμε κάνει μία τρύπα στο νερό!



ps. Η μνήμη σου δεν είναι καλή...
Στο xmas, που ήσουν και ΣΕ, οι πολίτες δεν είχαν βρει έναν, είχαν βρει δύο δολοφόνους απ την πρώτη μέρα του παιχνιδιού...
Από ότι φαίνεται ούτε η δική σου αντιληπτική ικανότητα είναι καλή.
Ανέφερα κάτι απόλυτο; Όχι.
Μίλησα με βεβαιότητα; Όχι.
Είπα ό,τι θα έλεγε ένας λογικός πολίτης - και δεν ήμουν η μόνη αν το πρόσεξες.
Αναφέρθηκα σε στατιστικά και πιθανότητες! ;) figure it out... Sherlock! :P


Ας ρίξουμε μία επανάληψη:
- Λίγη λογική δεν βλάπτει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πω πω, με ζαλισατε ακομα δεν αρχισε το παιχνιδι:P... Θεωριες συνομωσιας απο τις πρωτες ωρες ρε?? Πατε καλα?? Προς το τελος της αυριανης ημερας και ΑΝ θα εχουμε καποια πρωτα συμπερασματα!! Παντως καλα κανουν και πιεζουν καποιοι καποιοι, σε τετοιες καταστασεις ειναι που γινονται οι μεγαλυτερες γκαφες...

Οσο για την ψηφο μου, χθες αργα το απογευματακι ακουσα τον εξης διαλογο:
"- Μαμα, μηπως ειδες το περιστροφο μου?
- Στο κουτι της νουαζετα ειναι αγαπη μου, διπλα!"

Οπως καταλαβαινετε το ονομα δεν ειναι τυχαιο και πρεπει να προστατεψω τους πολιτες αυτης της πολης ψηφιζοντας τη Νουαζετ!!

(Συγνωμη Μαρια, αλλα στο ειχα υποσχεθει:P!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Σαφώς και όχι.
Δεν επιθυμώ όμως να έχουμε άλογες κατηγορίες από τις πρώτες ώρες και να νομίζουμε ότι έχουμε βρει κάτι ενώ κατά πάσα πιθανότητα έχουμε κάνει μία τρύπα στο νερό!
Πιστεύεις δηλαδή πως ήταν άλογο να κατηγορήσω τον spark που έτρεξε αμέσως να καλύψει τον Τάσο;
Τόσο άκυρο ήταν να νομίσω πως ο spark προσπάθησε να καλύψει τον συνεργό του;
Και σε κανένα σημείο δεν είπα πως έχω βρει κάποιον δολοφόνο. (θα μπορούσαν τα παιδιά να είναι συγκάτοικοι άλλωστε)
Το μόνο που ανέφερα αν πρόσεξες ήταν πως κάτι δεν πάει καλά, όχι ότι έχουμε έναν δολοφόνο...
Και ψήφισα spark για να δω αντιδράσεις, πως θα κινηθούν και οι υπόλοιποι γύρω απ αυτό!

Περιμένω την απάντησή σου!
Θα τη δω αύριο το πρωί όμως, μαζί με τα αποτελέσματα!
Η ώρα πέρασε και φοβάμαι μόνος μου στο παλέρμο τόσο αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πιστεύεις δηλαδή πως ήταν άλογο να κατηγορήσω τον spark που έτρεξε αμέσως να καλύψει τον Τάσο;
Τόσο άκυρο ήταν να νομίσω πως ο spark προσπάθησε να καλύψει τον συνεργό του;
Και σε κανένα σημείο δεν είπα πως έχω βρει κάποιον δολοφόνο. (θα μπορούσαν τα παιδιά να είναι συγκάτοικοι άλλωστε)
Το μόνο που ανέφερα αν πρόσεξες ήταν πως κάτι δεν πάει καλά, όχι ότι έχουμε έναν δολοφόνο...

Περιμένω την απάντησή σου!

Θες να είμαι ειλικρινής;
Νομίζω πως ναι, είναι άκυρο.

Θεωρείς δηλαδή, πως από τις πρώτες ώρες, από την πρώτη μικρή υποψία (ούτε καν κατηγορία, αφού λες δεν τον κατηγόρησες) θα έσπευε ένας άλλος δολοφόνος να υποστηρίξει;
Γιατί να το κάνει από τόσο νωρίς και να ρισκάρει;

Είναι σαν να λέω ότι μου φαίνεται περίεργο ότι εσύ και η aegloswen έχετε την ίδια ψήφο. Αλλά δεν μου φαίνεται. Επειδή είναι οι πρώτες ώρες! Δεν έχει ξημερώσει καν! ;-)
Κατάλαβες τι λέω; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τωρα που γυρισα εγω αποφασισατε να βγαλετε το σκασμο??

Μιληστε ρε, αλλιως θα γινω Μαυρουλης στη θεση του Μαρουλη:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και ότι μελετούσα τον Μαυρούλη τώρα!
Πού χάθηκε αυτή η ψυχή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εδώ να σημειωθεί ότι κανονικά αυτή είναι η πιο ήσυχη νύχτα στο Παλέρμο, γιατί δεν έχει κανείς δουλειά. Αλλά και πάλι έχουμε καταλήξει να βγάζουμε θεωρίες...

Ελπίζω μόνο -I really do- να μην έχει δίκιο ο dimijim για τις κατηγορίες του, διότι αν ξέρει κάτι (λόγω ρόλου) το χειρίζεται πολύ άσχημα... :/:

Α, κι ένα μικρό σχόλιο, επειδή αναφέρθηκε και το χριστουγεννιάτικο Παλέρμο. Δεν είναι καθόλου καλές οι συγκρίσεις μεταξύ των Παλέρμο γενικώς, αλλά και ειδικά με παιχνίδια που είχαν διαφορετικούς κανόνες. Και παρόλο που και εκείνο και αυτό ήταν extreme, έχουν σημαντικές διαφορές (βλ. κάρτες).

Αυτό που θέλω πραγματικά να δω, είναι αν θα δούμε να παίζεται κάρτα στον πρώτο γύρο και φυσικά από ποιον. Εκεί θα μπορέσουμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Χαιρετώ το ήσυχο, όμορφο, καλοκαιρινό Παλέρμο. Α και σκοτεινό.
Έχω κάποιες υποψίες για τον ΓιάννηΝάουσα, τις οποίες δικαιολόγησα προηγουμένως. Ο dimijim δε μου κάνει για ύποπτος. Απ' ό,τι είδα και στα προηγούμενα παιχνίδια αυτή τη συμπεριφορά είχε. Βέβαια, είναι νωρίς ακόμη.
Ελπίζω αύριο να μιλήσουν και οι σήμερον σιγήσαντες. Αλλά όχι και όλοι μαζί και δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε. :P

Αποχαιρετώ το Παλέρμο. Ναι, δεν είπα και κάτι το σπουδαίο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
επειδη γουσταριζω και ειμαι μαγκας και βαρβατος αντρακλας θα ψηφισω αντι να ξεκοιλιασω τον βρωμoalchemist που βρωμανε τα χνωτα του.
δε μου αρεσε ο τροπος που ξεκινησε το παιχνιδι. Σιγα ρε μαγκα, Χαρηκες που εισαι ντολοφωνή;

ακομη ειναι νωρις να βγαλω ασφαλή συμπερασματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ο dimijim δε μου κάνει για ύποπτος. Απ' ό,τι είδα και στα προηγούμενα παιχνίδια αυτή τη συμπεριφορά είχε. Βέβαια, είναι νωρίς ακόμη.

Στο προηγούμενο παιχνίδι ήταν δολοφόνος. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλημέρα, πάω να δώσω μάθημα! Σπαρκ ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί θες να με ψηφίσεις, έχω γράψει το πιο απλό πράγμα στο Παλέρμο που το έχουν γράψει άλλα 10 μέλη΄...θα ψηφίσω στην τύχη...και έχεις βρεθεί να την μπαίνεις σε μένα συγκεκριμένα!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Και ότι μελετούσα τον Μαυρούλη τώρα!
Πού χάθηκε αυτή η ψυχή; :P
αυτή η ψυχή κοιμόταν, αφού είχε πάει μπροστά από τα 2 παράθυρα του αδερφού και της αδερφής του και έκανε μίου στις 5 τα ξημερώματα :rtfm: και σηκώθηκα να τον ταΐσω

σόρι για το οφφ:redface:

ρε σταματήστε να βρίσκετε από τώρα δολοφόνους! ο πρώτος γύρος είναι κυρίως στην τύχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ποσο καμμενο παιζει να ειμαι που ξυπνησα απο τις 7 για να δω τα μηνυματα και να βγαλω καποια ακρη!
Αρχικα να πω οτι ο spark και ο Τασος μονο δολοφωνοι δε μου φαινονται.Ο spark ετρεξε αμεσως να καλυψει τον Τασο , σαν πιο απειρος , επειδη μαλλον ειναι συγκατοικος του.Αν ηταν δολοφονος , θα ειχε πρωτα συνενοηθει με τους συνεργους του για το ποιος θα πει τι.Ωστοσο υπαρχει μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να επελεξαν να μιλησει ο spark ακριβως γι'αυτο το λογο : επειδη ειναι ο πιο φρεσκος της παρεας.Νομιζω οτι το δευτερο ειναι πιο απιθανο χωρις βεβαια να το αποκλειω.

Γιαννη εφοσον γνωριζεις οτι εχεις το δικαιωμα να αλλαξεις ψηφο και οτι στην πρωτη ψηφοφορια ο καθενας ψηφιζει οποιον να ναι τοτε τι περιμενεις;Ισα ισα αν μιλησει θα δικαιολογισεις και την ψηφο σου.Μπορει ομως να μην εχεις κανενα προσωπο στο μυαλο σου και να το ειπες για να γραψεις απλα κατι.

Γεια σας και από μένα! :)
Καλό παιχνίδι να έχουμε.
Elena Kr και Johnnaousa μπήκατε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, και ψάχνετε να βρείτε γρήγορα ενόχους ή μου φαίνεται;
Χαρη εγω απλα βρηκα μια χαζη αφορμη ετσι για να ριξω λιγο λαδι στη φωτια...για πλακα καθαρα. Ετσι κι αλλιως σιγα την κατηγορια!
Κατι αναλογο προσπαθει να κανει και ο dimijim ή τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.Οτι απλα προσπαθει να ριξει λαδι στη φωτια και οχι να δημιουργισει ρευμα εναντιον του spark και του Τασου για να καλυψει καποιους αλλους.
Ρε παιδια ειναι πρωτος γυρος και δε ξερω ποιον να ψηφισω.Θα μπω το μεσημερακι να δω τι γραψατε.Παω για προβα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Καλημέρα! :)

Μου έχει δημιουργηθεί η εντυπώση πως ο SparklingGrey πάει να γίνει το εξιλαστήριο θύμα της υπόθεσης.Είναι εύκολο να πιανόμαστε απ' το παραμικρό και να κατηγορούμε κάποιον, αλλά μήπως αυτό συμφέρει τους δολοφόνους που ψάχνουν να σκορπίσουν κατηγορίες όπου βρουν;Επίσης, αδυνατώ να καταλάβω την εμμονή του dimijim για τον spark.Το να υποστηρίξεις κάποιον στο παιχνίδι(που εν προκειμένω σιγά την υποστήριξη) συμβαίνει πολύ συχνά και απ' αυτό δε συνάγεται πως όποιος υπερασπίζεται κάποιον, είναι και δολοφόνος.Με αυτό το σκεπτικό, κι εγώ τώρα υπερασπίζομαι τον SparklingGrey.Για να δούμε, θα με κατηγορήσει και εμένα ο dimijim;Ακόμη θα ήθελα να 'ξερα, δεν υπάρχει τίποτα άλλο που να του έχει φανεί ύποπτο μέχρι στιγμής;Τείνω, παρά ταύτα, να πιστεύω για την ώρα πως η στάση του είναι απλώς αφελής και πως δεν είναι ένοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Και είπε να πάει για έναν 24ωρο ύπνο;
Έτσι έλειπε και τις πρώτες μέρες στο movie project και ήταν ο ΔΑ.
Περίεργο αυτό, περίεργο που βιάστηκες να τον καλύψεις...

ps. Κολλάει το στέκι ή είναι η ιδέα μου;

Από όσο ξέρω θα πάει σε συναυλία στην Αθήνα.:clapup:

Αρχίζεις κι εσύ να μην μου κάθεσαι καλά...
Εγώ έριξα μια υποψία, απλά μια υποψία για τον Τάσο, ούτε τον ψήφισα ούτε τον κατηγόρησα ανοιχτά στο πρώτο μου ποστ.
Κι απευθείας έτρεξε ο spark κι αργότερα κι εσύ να τον αθωώσετε.
Κι επιμένετε στη γραμμή σας θέλοντας να μας βγάλετε εμάς υπερβολικούς, πολύ πιθανόν γιατί έχουμε βρει κάτι.
Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Επειδή καταλαβαίνω που το πας και ίσως όλο αυτό το κάνεις για να ρίξεις τα βλέμματα άλλου άκου, όταν ξέρεις εδώ και καιρό εκτός παιχνιδιού ότι κάποιος θα λείπει εκείνη την ημέρα γιατί να μην το πει και στο παιχνίδι? Επειδή θα πεταχτείς εσύ και θα πεις α αφού το ξέρεις και το λες είσαι ύποπτος και μπλα μπλα μπλα? Δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!!
Θες να είμαι ειλικρινής;
Νομίζω πως ναι, είναι άκυρο.

Θεωρείς δηλαδή, πως από τις πρώτες ώρες, από την πρώτη μικρή υποψία (ούτε καν κατηγορία, αφού λες δεν τον κατηγόρησες) θα έσπευε ένας άλλος δολοφόνος να υποστηρίξει;
Γιατί να το κάνει από τόσο νωρίς και να ρισκάρει;

Είναι σαν να λέω ότι μου φαίνεται περίεργο ότι εσύ και η aegloswen έχετε την ίδια ψήφο. Αλλά δεν μου φαίνεται. Επειδή είναι οι πρώτες ώρες! Δεν έχει ξημερώσει καν! ;-)
Κατάλαβες τι λέω; :)
Καταλαβαίνω τι λες!
Και μέχρι ένα σημείο συμφωνώ.
Ο λόγος όμως που με κρατάει ακόμη σε αυτήν την υποψία κι ο λόγος για τον οποίο τη στήριξα πολύ χθες είναι ότι ο spark είναι καινούργιος στο παιχνίδι και μπορεί να μην γνώριζε πως καρφώνεται με αυτόν τον τρόπο.
Μπορεί να είδε το όνομα του Τάσου στο team του (είτε δολοφόνων είτε συγκατοίκων) κι όταν είδε την πρώτη υποψία για τον συνεργό του να βιάστηκε ενστικτωδώς να τον υποστηρίξει (απάντηση στον Χάρη: μικρή αλλά υπαρκτή υποστήριξη).
Αν αυτό είχε γίνει απ κάποιον πιο έμπειρο μπορεί να μη μιλούσα τώρα.
Αλλά επειδή ο spark είναι φρέσκος εδώ ίσως να έκανε ένα τέτοιο λάθος.
Όμως καθώς δε μπορώ να πω απ τώρα με μια x βεβαιότητα αν είναι δολοφόνος ή συγκάτοικος το αφήνω εδώ.
Έριξα τροφή για συζήτηση, είδαμε αντιδράσεις κι αν χρειαστεί θα επανέλθω.
Η ψήφος μένει εκεί προσωρινά και στην πρώτη ευκαιρία θα αλλάξει.

όταν ξέρεις εδώ και καιρό εκτός παιχνιδιού ότι κάποιος θα λείπει εκείνη την ημέρα
Ήξερα εγώ ότι ο Τάσος θα λείπει σήμερα;
Το είπε κάπου και δεν το πρόσεξα;
Αν το είχε πει νωρίτερα στις συμμετοχές ντάξει πάω πάσο.
Αλλά τουλάχιστον εγώ χθες έμαθα ότι θα λείπει σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
γιατί βγάζετε τόσες θεωρίες από την αρχή του παιχνιδιού; ο πρώτος γύρος είναι σχεδόν στην τύχη (οπότε κανείς δεν παύει να είναι ύποπτος για εμένα :shifty:)μήπως θέλετε να κρύψετε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
@dimijim
Τώρα έμαθες ότι θα έλειπε.Εάν είσαι πολίτης, πρόσεξε.Νομίζω ότι μερικούς βολεύει να πέσουν οι υποψίες στο δίδυμο Τασος97-SparklingGrey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!!

Καταλαβαίνω τι λες!
Και μέχρι ένα σημείο συμφωνώ.
Ο λόγος όμως που με κρατάει ακόμη σε αυτήν την υποψία κι ο λόγος για τον οποίο τη στήριξα πολύ χθες είναι ότι ο spark είναι καινούργιος στο παιχνίδι και μπορεί να μην γνώριζε πως καρφώνεται με αυτόν τον τρόπο.
Μπορεί να είδε το όνομα του Τάσου στο team του (είτε δολοφόνων είτε συγκατοίκων) κι όταν είδε την πρώτη υποψία για τον συνεργό του να βιάστηκε ενστικτωδώς να τον υποστηρίξει (απάντηση στον Χάρη: μικρή αλλά υπαρκτή υποστήριξη).
Αν αυτό είχε γίνει απ κάποιον πιο έμπειρο μπορεί να μη μιλούσα τώρα.
Αλλά επειδή ο spark είναι φρέσκος εδώ ίσως να έκανε ένα τέτοιο λάθος.
Όμως καθώς δε μπορώ να πω απ τώρα με μια x βεβαιότητα αν είναι δολοφόνος ή συγκάτοικος το αφήνω εδώ.
Έριξα τροφή για συζήτηση, είδαμε αντιδράσεις κι αν χρειαστεί θα επανέλθω.
Η ψήφος μένει εκεί προσωρινά και στην πρώτη ευκαιρία θα αλλάξει.


Ήξερα εγώ ότι ο Τάσος θα λείπει σήμερα;
Το είπε κάπου και δεν το πρόσεξα;
Αν το είχε πει νωρίτερα στις συμμετοχές ντάξει πάω πάσο.
Αλλά τουλάχιστον εγώ χθες έμαθα ότι θα λείπει σήμερα!

Το είπε και χθες όπως είπες. Σήμερα που έμαθες και το λόγο οκ? Εντάξει?
Και εγώ σήμερα έχω φροντιστήριο και θα ερθω το μεσημέρι οκ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top