Αγαπημένα μέρη στην Ελλάδα

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ποια είναι τα μέρη που σας αρέσουν περισσότερο στην Ελλάδα? (θα γράψουμε τα πρώτα τρία από τα πιο αγαπημένα και γιατί μας αρέσουν)

1) Αθήνα. Ακρόπολη-Πλακα. Ήταν το όνειρο μου να τη δω, από πότε μάθαινα ιστορία στο σχολείο.
2)Ρέθυμνο. Κρήτη. Φοβερή κουζίνα, φοβερούς παραδοσιακούς γαμους, υπέροχη θάλασσα.
3)Γιάννενα. Μου άρεσε εκεί η φύση και η νοοτροπία των ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αθήνα-Κέντρο Γλυφάδας
Αθήνα-Σύνταγμα
Αθήνα-Πανεπιστημίου
Γενικά έξω απο την Αθήνα δεν μου αρέσει κανένα μέρος στην Ελλάδα. Οκ καλά είναι αυτά με τις παραλίες κλπ αλλά εμένα μου αρέσουν μέρη πολυσύχναστα, με πολλά μαγαζιά, καινούρια και όμορφα κτήρια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
1. Πρασονησι στην Ροδο - απιστευτο το καλοκαιρι οπως και το χειμωνα
2. Θεσσαλονικη - Αλλο πραγμα η συμπρωτευουσα
3. Θα πρεπει να πω το Καστελλοριζο - το νησακι ειναι κορυφη - υσηχο, φιλικος κοσμος, κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σαντορινη, χαλκιδικη, μηλος, αθηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Κερκυρα.Ειναι η μαμα μου απο εκει,εχουμε συγγενεις και παντα περναω υπεροχα οταν παω!Εχει πολλα εθιμα και ειναι ωραιο νησι(σιγουρα υπαρχουν και ομορφοτερα ομως!)
Θεσσαλονικη.εχει ωραιους αντρες!!:whistle:
Κρητη.ειναι υπεροχο νησι!!!Πανεμορφο!ισως οχι τοσο το ηρακλειο που δε θυμιζει πολυ νησι αλλα αθηνα!

Φυσικα οι ομορφιες της ελλαδας δε σταματουν εδω!Αλλα εχουμε μονο 3 επιλογες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
1. Πρασονησι στην Ροδο - απιστευτο το καλοκαιρι οπως και το χειμωνα

Το καλοκαιρι ειναι ωραιο για τουρισμο, τον χειμωνα ομως ειναι οτι πρεπει για σκληρα (και μαλακα) off-road!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
1. φαράγγι πορταριάς(τέλειο)
2. ραπέλ στο φαράγγι του κίσαβου(απίθανη εμπειρία)(ήταν να το κάνω άλλες 2 φορές και έμεινα με την γλύκα γτ αδιαθέτησα εκεινες τις μέρες:()
3.κέρκυρα
4. γιάννενα
5. μήλος
6. σπέτσες
και πολλά άλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βρε σεις μόνο 3 μέρη; Αφήνω έξω Αθήνα που μένω και την λατρεύω, αλλά και ορεινή Αρκαδία και Κορινθία από όπου κατάγομαι (αλλά έμμεσα σας λέω ότι μου αρέσουν πολύ!:D ).

1. Γιάννενα: πανέμορφα, αν και πόλη έχουν χωριάτικη γοητεία. Η λίμνη θεσπέσια και υπέροχα μέρη για φαγητό και έξοδο. Είχα πάει όταν ήμουν στο Ά έτος και είναι φοβερή φοιτητούπολη.
2. Σαμοθράκη: πανέμορφο νησί, άψογη Χώρα, άγρια ομορφιά, ποτάμια και καταρράκτες παντού. Κάνεις το μπάνιο σου στην θάλασσα κι ύστερα από 1 ώρα το κάνεις κάτω από έναν καταρράκτη!:P Πολύ φτηνό φαγητό, μαζεύει τέλειο κόσμο (κυρίως γένους αρσενικού:D ).
3. Αμοργός: κυκλαδίτικη ομορφιά σε συνδυασμό με άγρια τοπία, υπέροχα χωριά, απότομες παραλίες, καλό φαγητό και επίσης μαζεύει καλό κόσμο.

Αφού άλλαξαν οι κανονισμοί ας προσθέσω μερικά άλλα μέρη:

4. Ίος: νησί για ξεσάλωμα. Όμορφο κυκλαδίτικο στυλ, καλό φαγητό και πολλά μέρη για διασκέδαση όλων των ειδών (ελάχιστα σκυλάδικα).
5. Αλεξανδρούπολη: μικρή και σύγχρονη πόλη, έχει πολλά μέρη να φας και να βγεις και είναι πολύ καλή αφετηρία για βορειοελλαδίτικες εκδρομές (Κομοτηνή, Ξάνθη, Νέστος (υπέροχη φύση, τέλειο για πεζοπορία και ράφτινγκ)).
6. Λευκάδα: πανέμορφο νησί, με τέλειες παραλίες και ποιότητα θάλασσας και πολύ ωραία ορεινά χωριά (τα παραθαλλάσια ωχριούν). Και επίσης φοβερό φαγητό και φτηνό!
7. Παραθαλλάσια μέρη σε Μεσσηνία και Λακωνία: τρομερές παραλίες και πολλά μέρη για εκδρομές. Έχω να πάω χρόνια και θέλω να το βάλω στο πρόγραμμά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Να γράφουμε πιο πολλά λοιπόν. Ο καθένας να γράφει όσα μέρη θέλει…(Συμφωνώ ότι είναι δύσκολο να περιοριστείς μόνο σε τρία μέρη. Ελλάδα είναι…πώς να το κάνουμε?:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Αθήνα-Κέντρο Γλυφάδας
Αθήνα-Σύνταγμα
Αθήνα-Πανεπιστημίου
Γενικά έξω απο την Αθήνα δεν μου αρέσει κανένα μέρος στην Ελλάδα. Οκ καλά είναι αυτά με τις παραλίες κλπ αλλά εμένα μου αρέσουν μέρη πολυσύχναστα, με πολλά μαγαζιά, καινούρια και όμορφα κτήρια κλπ.

μάλλον δεν έχεις γυρίσει και πολλά μέρη στην ελλάδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
αχ τι να πρωτοθυμηθώ...
Θεσσαλονίκη (η αγαπημένη μου) παραλία, κάστρα, Κρήνη
Χαλκιδική
Σαντορίνη (ένα όνειρο)
Χανιά
Βόλος (με τα καλύτερα τσιπουράδικα btw)
Καστοριά (μπροστά στη λίμνη)
Μέτσοβο (το χειμώνα, μπροστά στο τζάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαυπλιον:Tα σοκακια του,οι περαντζαδες που μπορεις να κανεις σ'αυτην την μικρη πολη,το υφος της αλλα και οι αναμνησεις που εχω απο εκει με κανουν να μου αρεσει ιδιαιτερα σαν πολη.

Ροδος:Η παλια πολη ειναι απλουστατα ερωτευσιμη σε χρονο ρεκορ.Χαλαρα θα μπορουσα καποτε να ζησω σε αυτο το νησι.:redface: :D
Και παλι στην Ροδο μου αρεσε σαν περιοχη η Λίνδος!Απιστευτα στενα σοκακια (πολυ μπερδεγουεει μαλιστα) και πολυ γραφικη περιοχη!Πολυ καλη εντυπωση μου αφησαν μαλιστα γενικοτερα οι κατοικοι της Ροδου.

Κερκυρα:Γενικοτερα σαν νησι ειναι πολυ ομορφο.Κι εδω πολυ ομορφα σοκακια, ενα ομορφο Ελληνοιταλικο mix υπαρχει διαχυτο σε ολο το νησι.Γραφικο,ομορφο και "εντυπωσιακο" μερος.:)

Θεσσαλονικη:Η συμπρωτευουσα εχεις πολλες περιοχες που την κανουν μοναδικη.:) Αξιζει γενικοτερα.Δυστυχως ομως αν και γεννηθηκα εκει εχω να παω χρονια...:/:

Τελος διαφορα μερη της Αθηνας, αλλα ενταξει, δεν ξετρελενομαι κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μάλλον δεν έχεις γυρίσει και πολλά μέρη στην ελλάδα....
Α δηλαδή υπάρχουν εκτός Αθήνας μέρη πιο πολυσύχναστα, με περισσότερα μαγαζιά και ωραία μοντέρνα κτήρια; Διάβασε βρε Ζανίν και τι μου αρέσει πριν κρίνεις, δεν αρέσουν σε όλους τα τρεχούμενα νερά, τα βράχια και τα χορτάρια! Προσωπικά η φύση και η ηρεμία της επαρχίας δεν με συγκινεί ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Λοιπον...
1.Παρος καταγομαι κιολας απο εκει αλλα εκτος απο αυτο ειναι ενα απο τα ομορφα νησια της Ελλαδας!
2.Βολος-Πηλιο συνδυαζουν το βουνο με τη θαλασσα!
3.Αθηνα κ Θεσσαλονικη Αλλο αερα εχει η πρωτευουσα κ η συμπρωτευουσα βεβαιως βεβαιως!!!

Εβαλα παραπανω απο 3 κ παλι δεν μου εφτασαν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αθήνα-Κέντρο Γλυφάδας
Αθήνα-Σύνταγμα
Αθήνα-Πανεπιστημίου
Γενικά έξω απο την Αθήνα δεν μου αρέσει κανένα μέρος στην Ελλάδα. Οκ καλά είναι αυτά με τις παραλίες κλπ αλλά εμένα μου αρέσουν μέρη πολυσύχναστα, με πολλά μαγαζιά, καινούρια και όμορφα κτήρια κλπ.
Αυτό Michelle μου δεν με παραξενεύει καθόλου. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.. Αυτοί που κατάγονται από την επαρχία, νιώθουν ότι τους απελευθερώνει η πολυκοσμία και η ανωνυμία της μεγαλούπολης. Εσύ είσαι από ένα χωριό της Μυτιλήνης, έτσι δεν είναι? Εμένα πάλι που η καταγωγή μου είναι από Αθήνα και δυστυχώς δεν έχω καμια ρίζα από χωριό, με εκφράζει μόνο η αρμονία της φύσης και ως top μέρος, θεωρώ το Πήλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Σίγουρα, μα σίγουρα η Ρόδος!

Η Αθήνα με έλκει πολύ και έχω πολλά αγαπημένα μέρη. Ένα απ΄αυτά είναι ο λόφος του Ξέρξη στο όρος Αιγάλεω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό Michelle μου δεν με παραξενεύει καθόλου. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.. Αυτοί που κατάγονται από την επαρχία, νιώθουν ότι τους απελευθερώνει η πολυκοσμία και η ανωνυμία της μεγαλούπολης. Εσύ είσαι από ένα χωριό της Μυτιλήνης, έτσι δεν είναι? Εμένα πάλι που η καταγωγή μου είναι από Αθήνα και δυστυχώς δεν έχω καμια ρίζα από χωριό, με εκφράζει μόνο η αρμονία της φύσης και ως top μέρος, θεωρώ το Πήλειο.

Ίσως έχεις δίκιο, αλλά παρατήρησε και τι θα απαντήσουν και άλλοι που κατάγονται απο επαρχία ;) Δεν νομίζω οτι θα πουν το ίδιο. Δεν πιστευω οτι φταίει απαραίτητα αυτό, ή μόνο αυτό. Είναι απλά προσωπική προτίμηση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Πολύ καλό thread αυτό!!! Σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να επιλέξω μόνο 3 περιοχές... ;)
Θα τα γράφω λίγα-λίγα...

Αθήνα! Μια πόλη που πραγματικά δεν κοιμάτε ΠΟΤΕ! Μπορείς να αλλάξεις παραστάσεις και να βρεις πραγματικά οτι θες! Η κάθε περιοχή της Αθήνας έχει και τα καλά της... Αλλού για τα ποτάκια σου, αλλού για το φαγητό, αλλού για τον καφέ, αλλού για περίπατο... TIP, Ενα βράδυ αρκετά αργά και κατα προτίμηση μεσοβδόμαδα, πάρτε το αμάξι και καλή παρέα και κάντε όσο περισσότερα χιλιόμετρα μπορείτε... Απολαυση οι άδειοι δρόμοι!
Κρήτη! Αν και δεν εχω καταφέρει να την επισκευθώ όλη, απο όσο έχω προλάβει, δηλώνω γοητευμένος! Χανιά και παλιό λιμάνι, περίπατο για καφεδάκι και ποτάκι μετά στο Κουμ Καπί! Τι να πρωτοπώ? Για τους ανθρώπους? για το φαγητό? για το τοπίο ? Ρεθυμνο! Απο τις πιο γραφηκές πόλης που έχω πάει! Θα σε τρατάρουν τσικουδιά και αγγινάρα, μέχρι ερθει η ώρα για το φαγητό... Φοβερά!

ps. συνέχεια σε επόμενα ποστ :P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμμ.... η πρωτη μου επιλογη ειναι η Ικαρια...πανεμορφο νησι, ιδιαιτερα το βορειο κομματι αυτης....και με τους πιο "ομορφους" ανθρωπους που εχω συναντησει ποτε..
σε γενικες γραμμες λατρευω το πρασινο....δε μου αρεσουν οι κυκλαδες ....πολυ βραχος ρε παιδι μου....
Απιστευτη η Θεσ/κη...απο κάθε άποψη..και τελος, η βορειος Ευβοια...πολυ πρασινο με ιδιαιτερες παραλιες...με τα πευκα στην άμμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ πολυ μου αρεσει που σας αρεσει η Θεσσαλονίκη μας!!!

λοιπόν, εγώ την βάζω top of the tops!!!
αλλά -εξίσου ψηλά- βάζω τη φλώρινα, τη λέρο, την κω.. αγαπημένα μερη.. θα μπορουσα να πηγαινω παντα εκει..
Αριδαία επισης σουουουυπερρρρρρρρρρρ τα λουτρά Πόζαρ.. τρελαινομαι ΚΑΘΕ φορά που πηγαινω!!!
νομιζω θα επανελθω σιγουρα!! αποκλειεται τοσο ευκολα να εχω τελειωσει... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top