Πώς αποκαλείτε το έτερον ήμισυ;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με αφορμή το "συγγνώμη, λάθος" θέμα, για πείτε, εσείς πως τον ή την αποκαλείτε? Είστε άπαντες του διαδεδομένου "μωρό μου", ή έχετε κάτι πολύ ιδιαίτερο?

Και... είχατε άλλο ψευδώνυμο για τους πρώην ή αλλάζετε κάθε φορα?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα κλασικα αγαπη μου, μωρο μου και το "ξερωριστο" κακουλα μου Δεν εχω τπτ αλλο ακομα, δεν μας εχει τυχει τπτ ωστε να μπορω να την λεω καπος αλλιως. Παντος εμενα με λεει τα κλασικα και κακουλη της και κουραδιτσα της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ζουζουνάκι, μωρουλίνι, χαζουλίνο, γουτζούνι(από το γούτσου γούτσου.:P ) καρδουλίνο, αγαπουλίνι, χοντρουλίνο, πασάκο μου..... κ.α που δεν μου'ρχονται τώρα!:hmm:Αυτά για τον αντρούλη μου:huglove: . Στους πρώην ένα μωρό μου άντε και κα*λα:redface: μου την επίμαχη στιγμη να ανεβαίνει λίγο το ηθικό(και το ανήθικο)!
Εκείνος το πιο περίεργο που με έχει ονομάσει είναι κυταριτιδοειδές (γιατί ειδικά τώρα στη εγκυμοσύνη έχω γεμίσει!)Αλλά το πιο γλυκό του είναι μανουλίτσα και αγαπουλινινάκο...:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
αν και εγω ποτε δεν αποκαλουσα με κατι ξεχωριστο την εκαστοτε κοπελα μου(μωρο μου,καρδια μου,ματακια μου κλπ) η μια με ελεγε χαμογελακι της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Τα κλασικα αγαπη μου, μωρο μου και το "ξερωριστο" κακουλα μου Δεν εχω τπτ αλλο ακομα, δεν μας εχει τυχει τπτ ωστε να μπορω να την λεω καπος αλλιως. Παντος εμενα με λεει τα κλασικα και κακουλη της καικουραδιτσα της

:hehe::rofl: :hehe: :rofl: :hehe::rofl: :lol: :lol::rofl: :lol: :laugh::rofl: :hehe:

Sorry αλλά κουραδίτσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ εμενα το "νίνι μου" κανεις δεν το ήθελε. Καλά, ο δεύτερος ήταν και μαντράχαλος!

Εγώ πάλι αρνούμαι να αποκαλέσω κάποιον όπως και οποινδήποτε πρώην...

Ο ένας ήταν "γατούλης", ο άλλος "αγαπουλις" και ο ichliebedich μου είναι "ματάκια", κυρίως.

Η και "Schatz" (θησαυρός, στα γερμανικά, αλλα αυτό πιο σαρκαστικά!)

Κι ενώ το "μωρό μου" δε μου λέει κάτι λόγω διάδοσης, όταν το λέει ο ichliebedich τρελαίνομαι!!!


:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Εγώ πάλι αρνούμαι να αποκαλέσω κάποιον όπως και οποινδήποτε πρώην...


+1:thumbup:


Τώρα είμαι free αλλά τον τελευταίο άντρα της ζωής μου τον φώναζα καμάρι μου ή μπουχεσάκο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παίζουν τα κλασσικά "μωρό μου", "αγάπη μου", "ματάκια μου", αλλά τον αποκαλώ και "μίου" και "σαχλαμάρα" όποτε λέει βλακείες ή με πειράζει (δηλ σχεδόν πάντα! :D)

Εκείνος με λέει πολύ "νινί μου", "μουρμουρίτσα" (φαντάζεστε γιατί..) και "καρδιά μου" εκτός από τα κλασσικά..

Στους πρώην έλεγα βασικά τα κλασσικά, απλά με έναν είχαμε ειδικό κώδικα για να λέμε σ' αγαπώ, επειδή πολλές φορές είχε κόσμο δίπλα του και δεν μπορούσε να το πει κανονικά (τώρα πόσο φυσιολογικό είναι ν ακούς ξαφνικά κάποιον να φωνάζει "gazillioooooooooooooons" ξαφνικά πριν κλείσει δεν το ξέρω.. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
αχουου!ντροπη.....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
K@ύλ@ μου...

Alternatives:

Ζουζουμπίδι μου, ντουμπουντουμπουντούνι μου, τζουτζουκομπριτσούλι μου, μπιζέλι μου, βλαχάρα μου,παγουρομάναρο μου,τρυφερούδι μου..

Άμα μου τα'σπαγε:

όργιο,οργάντζα,μαργιόλα (μ=κ),σπασόμουτσα (μ=π),σπασομουτσίδου (μ=π), σαφρακιασμένη, μπατσοφύλακα, συνοριοφύλακα, ζήηηλεια μουυυυ,ποντικοκούραδο,δηλητηριώδης κισσός (!), κακιασμένη σαύρα, ξεφυγολεξοαστοχοανούσια,ζήηηλεια μουυυ (για έμφαση) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
κουτσούνι μου:redface:
λατρεία μου:redface:
γούτσου γούτσου μου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.


μα τους 12 θεους του ολυμπου....

ωρη, εμενα λες ετσι!

λες κι ΑΥΤΟΝ?

:/: :/: :/:


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Πάντα "αγάπη μου"!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
K@ύλ@ μου...

Alternatives:

Ζουζουμπίδι μου, ντουμπουντουμπουντούνι μου, τζουτζουκομπριτσούλι μου, μπιζέλι μου, βλαχάρα μου,παγουρομάναρο μου,τρυφερούδι μου..

Άμα μου τα'σπαγε:

όργιο,οργάντζα,μαργιόλα (μ=κ),σπασόμουτσα (μ=π),σπασομουτσίδου (μ=π), σαφρακιασμένη, μπατσοφύλακα, συνοριοφύλακα, ζήηηλεια μουυυυ,ποντικοκούραδο,δηλητηριώδης κισσός (!), κακιασμένη σαύρα, ξεφυγολεξοαστοχοανούσια,ζήηηλεια μουυυ (για έμφαση) :)
ελιωσα λεμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμμ...αν και δεν είναι έτερον ήμισυ τον φωνάζω αγοράκι μου, ψωνάκι μου εσύ και πασά μου (όταν με πιάνει το υποτακτικό μου :P) :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαρά μου, αγάπη μου, έρωτα μου, ζωή μου, φως μου, καρδια μου, λατρεία μου, άντρα μου, κολώνα του σπιτιού μου....

συνήθως... όλα αυτά μαζί... ταυτόχρονα :P
έχει μεγαλύτερη αξία αν λες όλον τον σιδηροδρομο μαζεμένο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
μα τους 12 θεους του ολυμπου....
ωρη, εμενα λες ετσι!
λες κι ΑΥΤΟΝ?
:/: :/: :/:
:P

Ερωτα μου, για αυτό είπα ειρωνικά!! ;) Εσύ είσαι ο θησαυρός μου!!

Aσε που εσένα σε λέω θησαυρουλη: Schatzilein!!


χαρά μου, αγάπη μου, έρωτα μου, ζωή μου, φως μου, καρδια μου, λατρεία μου, άντρα μου, κολώνα του σπιτιού μου....

συνήθως... όλα αυτά μαζί... ταυτόχρονα :P
έχει μεγαλύτερη αξία αν λες όλον τον σιδηροδρομο μαζεμένο :P

:clapup: :clapup: :clapup: LOOOL!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top