Ένας παρ' ολίγον ορθόδοξος χριστιανός ψάλτης γράφει ...επί παντός επιστητού

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ποιες είναι οι απόψεις σας για την οδική ασφάλεια στην Ελλάδα;

Έχετε και εσείς αγανακτήσει με το κυνήγι της ηδονής στο οποίο επιδίδονται οι Έλληνες οδηγοί;

Ποια είναι η θέση του χριστιανισμού στο θέμα της οδικής ασφάλειας;

Νιώθετε και εσείς την υποταγή στον ΚΟΚ και στο Θεό όταν φοράτε ζώνη ή κράνος;

Αναγνωρίζετε ότι ο ΚΟΚ έχει θεόπνευστες βάσεις;

Μπορείτε να διαβάσετε και μερικές σκέψεις μου στο https://odiki-asfaleia.blogspot.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
H θέσπιση μόνιμης, 24 ώρες το 24ώρο, 7 ημέρες την εβδομάδα χρήσης κράνους full face που προτείνεις, και μάλιστα από την γέννα (ταπηροκρανίωση από κούνια που λέμε) έχει κι άλλο ένα φοβερό ατού. Θα μας προετοίμαζε από πολύ νωρίς να αποκτήσουμε συνείδηση στρατιώτη - χριστιανού που είναι πρόθυμος να δώσει τη ζωή του για την πίστη του, και όχι μόνο, θα απέτρεπε την ενεργειακή είσοδο καινών δαιμονίων, κακών πνευμάτων, νεφελίμ, ελοχίμ, καλικατζαραίων κ.α στο εσωτερικό της κεφαλής, και θα μας θωράκιζε και από τυχόν λιθοβολισμούς από τους άπιστους χλευαστές την ώρα του κηρύγματος.


μετανοείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Να ακόμα ένα πλεονέκτημα της χρήσης κράνους.

Τώρα που το σκέφτομαι, τα κράνη πρέπει να είναι μονόχρωμα και ολόιδια, για να αποτρέπουν την επίδειξη και την διαφορετικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Να ακόμα ένα πλεονέκτημα της χρήσης κράνους.

Τώρα που το σκέφτομαι, τα κράνη πρέπει να είναι μονόχρωμα και ολόιδια, για να αποτρέπουν την επίδειξη και την διαφορετικότητα.


αφιερωμένο.Με έμφαση στο "βοδώς"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εμένα η ζώνη μου με στενεύει λίγο, θα πρέπει να έχω πάρει ένα-δυο κιλά το καλοκαίρι... Λέω να την καταργήσω.
Όσο για κράνος, έχω βρει την τέλεια λύση, για να μου θυμίζει πάντα τη θνητή μου φύση:



Κατά τα άλλα, δεν ξέρω να οδηγώ και ο ΚΟΚ δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Λέτε να αμαρτάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Να ακόμα ένα πλεονέκτημα της χρήσης κράνους.

Τώρα που το σκέφτομαι, τα κράνη πρέπει να είναι μονόχρωμα και ολόιδια, για να αποτρέπουν την επίδειξη και την διαφορετικότητα.

Θα έχουν ένα σταυρό στο κούτελο και στο πίσω μέρος θα γράφουν made by Ι.Ν.Β.Ι. Φυσικά θα είναι στα ελληνικά χρώματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Εμένα η ζώνη μου με στενεύει λίγο, θα πρέπει να έχω πάρει ένα-δυο κιλά το καλοκαίρι... Λέω να την καταργήσω.
Όσο για κράνος, έχω βρει την τέλεια λύση, για να μου θυμίζει πάντα τη θνητή μου φύση:

(...)

Κατά τα άλλα, δεν ξέρω να οδηγώ και ο ΚΟΚ δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Λέτε να αμαρτάνω;


Θου κύριε φυλακήν το στόματι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • isi6666.JPG
    isi6666.JPG
    14.1 KB · Εμφανίσεις: 242

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ποιες είναι οι απόψεις σας για την οδική ασφάλεια στην Ελλάδα;

Έχετε και εσείς αγανακτήσει με το κυνήγι της ηδονής στο οποίο επιδίδονται οι Έλληνες οδηγοί;

Ποια είναι η θέση του χριστιανισμού στο θέμα της οδικής ασφάλειας;

Νιώθετε και εσείς την υποταγή στον ΚΟΚ και στο Θεό όταν φοράτε ζώνη ή κράνος;

Αναγνωρίζετε ότι ο ΚΟΚ έχει θεόπνευστες βάσεις;

Μπορείτε να διαβάσετε και μερικές σκέψεις μου στο https://odiki-asfaleia.blogspot.com


Δάσκαλε!!!
Προτείνω την ταπεινή μου ιδέα σε εσένα, επειδή γνωρίζεις αν και πως πρέπει να αξιοποιηθεί!:)
Σκέφτηκα, πως θα ήταν καλό και για την εκκλησία και τα έσοδα αυτής για την παροχή βοήθειας στους απόρους ,να κατασκευάζει εκείνη κάποια κράνη, τα οποία θα έχουν σχεδιάσει ειδικοί επιστήμονες με ιδιαίτερη κλίση στην θρησκεία μας και θα έχουν κοσμίσει αγιογράφοι ώστε και να έχουμε το κράνος που θα μας προστατεύει,
και να ευλογείται από τους ιερές και το άγιο πνεύμα για ενίσχυση της προστασίας
και να παίρνει ο καθένας το κράνος με τον αγαπημένο του Άγιο!!!!
Έτσι, ναι μεν θα υπάρχει μία διακριτική διαφορετικότητα, αλλά θα είμαστε πάλι μία μεγάλη μάζα πιστών και αφελών ανθρώπων στα χέρια της Εκκλησίας!!!:yahoo:

Μπορεί επίσης η εκκλησία να δίνει το κράνος στον κάθε πιστό μετά την βάφτισή του (ή και παράλληλα!!):clapup:
Φυσικά η τιμή θα συμπεριλαμβάνεται στο μυστήριο!;)

Ευλόγησον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
'Ισι μου...εσύ είσαι μια σωστή Ελληνίδα μάνα που δεν οδηγείς...και πάνω απ' όλα καλή Χριστιανή!

Αλί σε εμένα που οδηγώ...πάει η κόλαση με περιμένει! :P (βέβαια εξαρτάται και με πόσα χλμ την ώρα θα φτάσω στον Άγιο Πέτρο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τωρα εγω πως να απαντησω????

Εχει πονεσει πονεσει το στομαχι μου απο τα γελια...

Ναι κι γω θεωρω ιδανικη την χρηση κρανους ολημερις κι ολονυχτις...Μα ειναι απαραιτητο διοτι επειδη θα εμποδιζει την αναπτυξη του κεφαλιου θα σταματησουν οι ανθρωποι να σκεφτονται και στο τελος θα μαι εγω ο πιο εξυπνος επι της γης!! Μουαχαχαχαχαχα!!!

Ελεος πια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αλήθεια είσαι δεξιός ή αριστερός ψάλτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
:eek::eek::eek::eek:

Και άλλη ιδέα Μεγάλε Δάσκαλε της Πίστης μας!

Μπορούμε να φοράμε στα κοράσια πάνω από το εσώρουχο, ένα πράγμα από μέταλλο ώστε να το κλειδώνουμε και να μην μπορούν να ικανοποιήσουν τις σαρκικές τους επιθυμίες, αλλά θα υποχρεούνται να περιμένουν μέχρι το γάμο - όπως και αρμόζει-. Όταν με το καλό νυμφεύονται, το κλειδάκι θα το παίρνει ο σύζυγος και όποτε θα κλειδώνει και κοκό γιοκ, αλλά όποτε θέλει θα ξεκλειδώνει!!


Το ξέρω ότι δεν σχετίζεται αυστηρά με το θέμα, αλλά μου 'ρθε σαν ιδέα και το είπα!!!:D

Ευλόγησον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
:eek::eek::eek::eek:

Και άλλη ιδέα Μεγάλε Δάσκαλε της Πίστης μας!

Μπορούμε να φοράμε στα κοράσια πάνω από το εσώρουχο, ένα πράγμα από μέταλλο ώστε να το κλειδώνουμε και να μην μπορούν να ικανοποιήσουν τις σαρκικές τους επιθυμίες, αλλά θα υποχρεούνται να περιμένουν μέχρι το γάμο - όπως και αρμόζει-. Όταν με το καλό νυμφεύονται, το κλειδάκι θα το παίρνει ο σύζυγος και όποτε θα κλειδώνει και κοκό γιοκ, αλλά όποτε θέλει θα ξεκλειδώνει!!


Το ξέρω ότι δεν σχετίζεται αυστηρά με το θέμα, αλλά μου 'ρθε σαν ιδέα και το είπα!!!:D

Ευλόγησον

Πολυ ιδεα, αγαπητη εν Χριστω αδερφη, αλλα εχω να προτεινω κατι προς διορθωσιν της ιδεας σου... Επειδη και ο συζυγος μπορει να ενδωσει εις τας σαρκικας επιθυμιας, ορθοτερον θα ειτο το κλειδι να διατηρειτο εις ειδικον χωρον εις την ενοριαν της περιοχης και να το αποδιδει ο πατερας της ενοριας στον συζυγο αποκλειστικα τας γονιμας ημερας της γυναικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πολυ ιδεα, αγαπητη εν Χριστω αδερφη, αλλα εχω να προτεινω κατι προς διορθωσιν της ιδεας σου... Επειδη και ο συζυγος μπορει να ενδωσει εις τας σαρκικας επιθυμιας, ορθοτερον θα ειτο το κλειδι να διατηρειτο εις ειδικον χωρον εις την ενοριαν της περιοχης και να το αποδιδει ο πατερας της ενοριας στον συζυγο αποκλειστικα τας γονιμας ημερας της γυναικος...

Kαι θα τα βρει ο λαμπαδαριος ολα τα κλειδια...τυχερε worshipper:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Kαι θα τα βρει ο λαμπαδαριος ολα τα κλειδια...τυχερε worshipper:P

Κι απ'οτι ειδα του καλαρεσε του λαμπαδαριου η ιδεα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Είμαι άνθρωπος του Θεού, παρθένος με ενάρετη ζωή. Θα μπορούσα άνετα να διαχειριστώ την ευθύνη της φύλαξης των κλειδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Είμαι άνθρωπος του Θεού, παρθένος με ενάρετη ζωή. Θα μπορούσα άνετα να διαχειριστώ την ευθύνη της φύλαξης των κλειδιών.

Μην είσαι ανόητος.Αν εμποτίσεις το σπόρο σου σε ολη την ενορία,οι απογονοί σου θα αποτελέσουν τους πιστούς του μέλλοντος.Δες το σαν αποστολή.Νταξ περιλαμβανει και λιγη υδονή μεσα.αλλα who cares,ο σκοπος αγίαζει τα μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είμαι άνθρωπος του Θεού, παρθένος με ενάρετη ζωή. Θα μπορούσα άνετα να διαχειριστώ την ευθύνη της φύλαξης των κλειδιών.
Και πώς συνάδει φίλτατε η κολασμένη Harley Davidson IRON (883cc) με την ενάρετη ζωή; :whistle:
Δεν είναι αυτή μια ηδονή στην οποία έχεις υποπέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τι σλογκαν πιστεύεται θα βοηθούσε;

-Ο Χριστός σώζει, Το κράνος σώζει
-Οι πιστοί φορούν κράνος
-Κράνος, προστασία και για τη μεταθάνατο ζωή

Iσα ,ισα,ενας πιστος που ανυπομονεί μπορει να μη φορά κράνος,για να εισελθει στο βασίλειο του Κυριου γρηγοροτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top