Τι να φάω το βράδυ;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποτέ δεν ξέρω... μία θέλω γιαούρτι με δημητριακά, μία κάτι πιο αλμυρό...

Καμία ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
τοστ...Πατατοσαλάτα....Τονοσαλάτα....Αυγά βραστά με σαλάτα....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Η σαλάτα που φτιάχνω συνήθως εγώ για να φάω (μια που γιαούρτι σκέτο ή και με δημητριακά δεν μπορώ να φάω με τίποτα):
Κόβεις μαρούλι και αγγούρι και τα βάζεις σε ένα μπώλ. (Αν θέλεις βάζεις και ένα κουτάκι τόννο). Μετά σε ένα άλλο μπωλ ανακαταύεις αρκετό γιαούρτι (εγώ βάζω 1 κεσεδάκι), 1-2 κουταλάκια μαγιονέζα, μουστάρδα, αλάτι και πιπέρι, και άν θέλεις λίγο τυράκι (άσπρο). Τα ανακατεύεις όλα μαζί και η σαλάτα είναι έτοιμη. Σε περίπτωση που θέλεις να βάλεις τυρί κίτρινο στη σαλάτα (πχ κασέρι, γραβιέρα κλπ), το κόβεις σε κυβάκια και το βάζεις μαζί με τον τόνο στη σαλάτα (πριν να ρίξεις το μείγμα με το γιαούρτι μέσα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μπυρα με πατατακια :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Μπυρα με πατατακια :whistle:
:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Εγώ συνήθως βαριέμαι να φάω το βράδυ... Είναι και μακριά η κουζίνα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ συνήθως το ξεχνάω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
εγώ συνήθως το ξεχνάω:confused:

Παιδί μου, τρως εσύ ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Το βράδυ καλό είναι να μη τρώμε βαριά. Ένα γιαουρτάκι ή λίγο γάλα ή κανα φρούτο, πιστεύω είναι καλές επιλογές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Παιδί μου, τρως εσύ ποτέ;

ναι αλλά όχι το βράδυ γιατί δουλεύω:/: απλά τρώω άστατες ώρες δηλ για μεσημέρι θα φάω στις 6 το απόγευμα κι ετσι με κρατάει μέχρι το βράδυ;) για πρωι μπορεί στις 1:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι ωραίο θεματάκι :D



Τι θα έλεγες για μια ομελέτα με σαλατούλα; :) (εάν το Γίδι πεινάει ακόμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Xεχε, πού το ξέθαψες; :)
Εγώ θα φάω κανένα φρουτάκι, ξεκοιλιάστηκα το απόγευμα και θέλω να μαζευτώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μπυρα με πατατακια :whistle:

Σίγουρα πρέπει να έχουμε κάποια συγγένεια.....δεν εξηγείται αλλιώς....πολλές οι συμπτώσεις:whistle::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ για βράδυ το ξέσκισα σήμερα. Έφαγα κατά τις 8:30 σαλάτα φέτα-πιπεριά και μετά επειδή δεν είχα χορτάσει 4 μπισκότα Jaffa και γιαούρτι Total στο οποίο πρόσθεσα λίγο μέλι. Βέβαια σε έναν ημερίσιο υπολογισμό θερμίδων που έκανα δεν πρέπει να έκανα και καμιά σοβαρή παράβαση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αν βαριεστε να τρωτε σκετο γιαουρτι, μπορειτε να κοψετε ενα φρουτο (πχ αχλαδι, μηλο) σε κομματακια και να βουτατε καθε μπουκια στο γιαουρτι.. εγω απο τη μερα που το ανακαλυψα αυτο τρωω πολυ ανετα το γιαουρτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
what about σουβλάκια;;;; (ε, τι άλλο θα έλεγα εγώ);:P

μια καλή ιδέα είναι πάνω σε πίτα να βάλεις φέτα, ντομάτα, λαδάκι ριγανίτσα κ στον φούρνο για κανα 5-10λεπτο. εκτός κ αν θες κάτι πιο πλούσιο οπ'οτε προτίνω αλλαντικό, κιτρινο τυρί τριμμένο με μανιτάρια και πιπεριά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμμμ, αυτό με την πίτα ακούγεται πολύυυ καλό!! Λες να το κάνω για μεσημέρι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Χμμμ, αυτό με την πίτα ακούγεται πολύυυ καλό!! Λες να το κάνω για μεσημέρι;;;

κάνε 2 όμως γιατί το 1 για μεσημέρι δεν θα σε πιάσει. αν θες στην πιτα με αλλαντικό κ κίτρινο τυρί, πασάλειψε πριν βάλεις οτιδήποτε άλλο λίγο ντοματοχυμό με αλάτι κ ρίγανη!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, θα κάνω παραπάνω!!
Άλλωστε θα κάνω και μία τονοσαλάτα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Αχ, βρε γιδακι μου, με το θεματακι σου μου ανοιξες και εμενα ορεξη.. Ωραια ακουγονται οι συνταγες απο πανω..:P :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top