Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επειδή τον τελευταίο καιρό συνέχεια νοικιάζουμε θρίλερ για να δούμε, ένα τέτοιο thread θα ήταν πολύ χρήσιμο και σε μας και στους φαν του είδους...
Καλύτερα να γράφετε και μιά σύντομη περιγραφή ώστε να ξέρουν τα μέλη αν τους ταιριάζει το στυλ της ταινίας.
Επειδή εμένα τώρα δεν μου έρχεται κάποια για την οποία να μπορώ να γράψω και δυό κουβέντες παραπάνω εκτός απο τον τίτλο θα επανέλθω αργότερα για να προσθέσω και το δικό μου λιθαράκι σε αυτή τη χρήσιμη λίστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
The Cube!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά γράφετε και κάτι παραπάνω να ξέρουμε αν αξίζει τον κόπο η ταινία! Τα γούστα είναι υποκειμενικά και κάτι που ενθουσίασε κάποιον μπορεί να κάνει κάποιον άλλο να κοιμηθεί. Αν μπορείτε γράψτε και κανένα σχόλιο ώστε όσοι το διαβάσουν να δουν αν είναι όντως του γούστου τους και αν αξίζει κατα συνέπεια να το έχουν στα υπόψιν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Από οσο ξέρω είναι τρείς ταινίες... Ποία είναι η πρώτη;
Αξίζει να τις δω και τις τρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Πρώτο είναι το "The cube"
Μετά είναι το "The cube 2: Hypercube"
και τέλος το "Cube zero"

Το πρώτο μου άρεσε πολύ! Είναι μεταξύ ψυχολογικού και τρόμου (τουλάχιστο έτσι το είδα εγώ).
Το δεύτερο είναι ουσιαστικά ίδιο με το πρώτο, αλλά με πιο "εξελιγμένο" κύβο!
Το τρίτο διαδραμτίζεται πρίν το πρώτο και προσωπικά μου άρεσε και αυτό. Κατάλαβα κάποια πράγματα που δεν είχα πιάσει στο πρώτο...

Γενικά νομίζω ότι θα περάσετε ευχάριστα την ώρα σας... (τουλάχιστον στο πρώτο και το τρίτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οπς... sorry, έχετε δίκιο! To Cube λοιπόν μας δείχνει την συμπεριφορά, την προσπάθεια και αγωνία μερικών διαφορετικών ανθρώπων να βγούν ζωντανοί απο ενα κύβο-λαβύρινθο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά όλα ωραία με το cube αλλά δεν είναι λίγο αηδιαστικό? Εμένα μόνο αυτό με αποτρέπει απο το να το πάρω... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Βρε παιδιά όλα ωραία με το cube αλλά δεν είναι λίγο αηδιαστικό? Εμένα μόνο αυτό με αποτρέπει απο το να το πάρω... :'(

Δεν θα το έλεγα...
Ο Ταραντίνο μου φαίνεται χειρότερος... (προσωπική άποψη πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Nαι αλλά έχω ακούσει οτι στην ταινία υπάρχουν...
σκηνές με ανθρώπους που έχουν λιώσει κομμάτια απο το πρόσωπό τους και παρόμοια τέτοια..."ωραία"
Ε εγώ δεν θα άντεχα να δω κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι έχει κάτι τέτοια "ωραία"....
Αν νομίζεις ότι δεν τα αντέχεις μην το δεις, αλλά δεν θυμάμαι να είναι πολλές τέτοιες σκηνές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλά μπορώ να κλείνω τα μάτια μου σε αυτές ή να "θολώνω την εικόνα" κοιτώντας τη μύτη μου (μη γελάτε, αλήθεια το κάνω, απο μικρή!) αλλά αμα διαρκούν πολύ θα μου χαλάσουν την ταινία...
Εσείς ρε παιδιά που το έχετε δεί, αν κάποιος αηδιάζει εύκολα θα το αντέξει? σημειωτέον δεν αηδιάζω σε πράγματα του στυλ πχ ζόμπι όσο χάλια και να είναι αλλά μόνο σε όσα συνεπάγονται οτι ο άλλος πονάει. (ναι ειμαι περίεργη το ξέρω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Final Destination 1 και 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το πρώτο cube που έχω δει δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. συνιστώ dario argento :clapping:, αλλά μάλλον δεν είναι για σένα michelle :exclamati. πάντως αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις προτείνω το κλασσικό suspiria καθώς και το phenomena :knife:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
το πρώτο cube που έχω δει δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. συνιστώ dario argento :clapping:, αλλά μάλλον δεν είναι για σένα michelle :exclamati. πάντως αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις προτείνω το κλασσικό suspiria καθώς και το phenomena :knife:.
suspiria και phenomena με τι έχουν να κάνουν;;; Αν δεν κάνω λάθος είναι τρόμου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Hellraiser δείτε και μετά να δούμε αν θα λέτε για ταραντίνο και φλωριές :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Hellraiser δείτε και μετά να δούμε αν θα λέτε για ταραντίνο και φλωριές :p
Είδα το πρώτο και δεν μου άρεσε καθόλου , ούτε καν σαν ιδέα ώστε να δώ και τα υπόλοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
suspiria και phenomena με τι έχουν να κάνουν;;; Αν δεν κάνω λάθος είναι τρόμου....

ε ναι, είναι για να κλάνεις μέντες με το συμπάθιο :P. έχει ατμόσφαιρα όμως ο τύπος... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το cube θρίλερ? Αυτο που πάνε απο δωμάτιο σε δωμάτιο δεν είναι? Είδα ενα απο τα cube δεν μπορώ να πώ ότι ήταν πολύ βαρυ θρίλερ. Ο άγριος ωκεανός για εμένα ήταν φοβερό θρίλερ και φανταστικό έργο μαζι!!! Αυτο με το ζευγάρι που το ξεχνάνε στην θάλασσα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
το μάτι 1
στίγματα
το the ring

τα έχετε δει φαντάζομαι γι αυτό δεν γράφω τί ειναι το καθε ενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Identity...Ξεκινάει ως θρίλερ με περιπέτεια αλλά βαζίσεται στις πολλαπλές προσωπικότητες άρα ψυχολογικό θρίλερ...Για εμένα, ένα από τα καλύτερααααααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top