Συμμετοχές για το Παλέρμο #32

Ποια έκδοση του παιχνιδιού θέλετε να παίξετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ωραία , άντε ελάτε κάποιοι ακόμα. :D
Nαι. Άλλα 2 άτομα,θέλουμε.

Ελάτε ρε παιδάκια,play with us. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
θελω και εγω!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #32
  1. Alchemist
  2. bluestas95
  3. _elena_
  4. elenaki_arnea08
  5. foreverfreak
  6. JaneWin
  7. jj!
  8. Κλεοπάτρα^^
  9. maria_lulu
  10. MAYROULIS
  11. Πατρεύς
  12. soter
  13. vaios13
  14. Wild_Boy (?)
  15. εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Έρχομαι και γω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #32
  1. Alchemist
  2. bluestas95
  3. _elena_
  4. elenaki_arnea08
  5. foreverfreak
  6. JaneWin
  7. jj!
  8. Κλεοπάτρα^^
  9. maria_lulu
  10. MAYROULIS
  11. papas
  12. Πατρεύς
  13. soter
  14. vaios13
  15. Wild_Boy (?)
  16. εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Νice!

Mαζευτήκαμεε. =)

Νομίζω πως κανονικά πρέπει να περιμένουμε 1-2 μερούλες ακόμα,μήπως θέλει και κανένας ακόμα να παίξει.
Αλλά λογικά για αυτά θα μας ενημερώσει η Άννα ή η love_angel. =)

Πάντως για πριν που αναφέρθηκε κάτι ότι θα διαλέξουμε ανάμεσα στην revised version και στην κανονική.
Εμένα μου αρέσουν και οι δύο.

Αλλά! Έχω να δηλώσω ότι η revised σε κάποια θέμα είναι κάπως πιο δύσκολη.
Εγώ στο προηγούμενο Παλέρμο,ήμουν ρουφιάνος π.χ. και δεν ήξερα ούτε έναν δολοφόνο!
Ήταν κάπως πιο δύσκολο για μένα,
να βρώ τον δολοφόνο ενώ αρχικά δεν ήξερα απολύτως τίποτα και μετά να πείσω τόσα άτομα να τον ψηφίσουν κλπ κλπ.

Μάλλον θα προτιμήσω την κανονική version,αν και μου άρεσε πολύ και η revised,λόγω μερικών επιπρόσθετων ρόλων που είχε.
Αλλά θα δούμε τώρα. Αnywayz. Αυτά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δευτέρα σήμερα, ε; :hmm: Λογικά Τετάρτη μοιράζουμε ρόλους και Πέμπτη έχουμε πρώτη μέρα Παλέρμο. :D

Όπως είπα θα ανεβει δημοσκόπηση, για να διαλέξετε πώς θέλετε να παίξετε. Θα είναι φανερή και θα μετρήσουν μόνο οι ψήφοι των συμμετεχόντων, οπότε παρακαλούνται όσοι δεν παίζουν να κάτσουν ήσυχοι. -.-'

Είναι αλήθεια ότι η revised edition του Παλέρμο κάνει τα πράγματα πιο δύσκολα, αλλά είναι πιο ενδιαφέρουσα, κατά τη γνώμη μου. Ειδικά το κομμάτι των ιδιοτήτων. :P Αναβαθμίζεται το τσιράκι, ο ρουφιάνος ψάχνει μόνος όπως ένας ντετέκτιβ και σε αυτό που λες Ελένη, σκέψου ότι εσύ μεν δεν ξέρεις πού να ψάξεις και πας στα τυφλά, αλλά το ίδιο συμβαίνει και με τους δολοφόνους. Το κάρφωμα του ρουφιάνου στους πρώτους γύρους είναι απλώς αδύνατο. ;) Δεν ξέρω αν θυμάστε σε παιχνίδι με τον tsarachaf που τον βρήκαμε υπερβολικά γρήγορα, γιατί καρφώθηκε αμέσως.

Από εκεί και πέρα, ό,τι πει η πλειοψηφία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
I vote for revised! :D

Θέλω πολύ να δώ σε αυτό το παλέρμο τον Ορφέα να είναι δολοφόνος και την Ευριδίκη πολίτης.:hmm:
Φαντάζομαι από τώρα σκηνικό:
O δολοφόνος-Ορφέας να είναι έτοιμος να σκοτώσει τον πολίτη-Ευριδίκη, αλλά να παρεμβαίνει το βράδι η νοσοκόμα και να σώζει τον πολίτη. Όμως, υπάρχει και ο κυνηγός που αποφασίζει να σκοτώσει την Ευριδίκη...κι έτσι έχουμε ανατροπή στην ανατροπή! :spell:
Ε ρε γέλιο που έχει να πέσει.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τέλειο έτσι; :P Στο προηγούμενο Παλέρμο είχε τύχει κυνηγός και δολοφόνοι να έχουν ίδιο στόχο τον οποίο στόχο έσωσε η νοσοκόμα. Τι ωραίες εποχές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Τέλειο έτσι; :P Στο προηγούμενο Παλέρμο είχε τύχει κυνηγός και δολοφόνοι να έχουν ίδιο στόχο τον οποίο στόχο έσωσε η νοσοκόμα. Τι ωραίες εποχές. :P
Εννοείς τη νοσοκόμα-wild boy; :P
Η αλήθεια είναι ότι αυτό το σημείο ήταν το μόνο μας εμπόδιο προς τη νίκη σε εκείνη τη φάση του παιχνιδιού...αλλά δεν πειράζει, γουστάρουμε ανατροπές!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εννοείς τη νοσοκόμα-wild boy; :P
Η αλήθεια είναι ότι αυτό το σημείο ήταν το μόνο μας εμπόδιο προς τη νίκη σε εκείνη τη φάση του παιχνιδιού...αλλά δεν πειράζει, γουστάρουμε ανατροπές!:devil:

Ήταν ωραίο, γιατί ο Στράτος γενικά δεν έσωζε κόσμο και την ημέρα που το αποφάσισε να στείλει κάποιον, θέλανε όλοι να τον δολοφονήσουν. :lol: Ψάχνατε μετά να βρείτε άκρη κι εγώ δε σας έλεγα τι έγινε. :lol: Η Myrtle είχε πάθει σοκ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στο προηγουμενο δεν ηταν που με φαγατε πρωτοι παλιοδολοφονοι?? φιλοι σου λεει μετα! :pfff: (ναι myrtle, για σενα παει αυτο! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Όντως, ήταν πολύ πετυχημένο το προηγούμενο και βλέπω έμεινε αξέχαστο σε πολλούς.:happy:

Ελπίζω και το #32 να είναι το ίδιο και ακόμη καλύτερο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κι εγώ ελπίζω επιτέλους να συμμετέχετε και να μη μπαίνετε μόνο να ψηφίζετε. :D (Παράπονο ΣΕ #1, θα ακολουθήσουν κι άλλα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ήταν ωραίο, γιατί ο Στράτος γενικά δεν έσωζε κόσμο και την ημέρα που το αποφάσισε να στείλει κάποιον, θέλανε όλοι να τον δολοφονήσουν. :lol: Ψάχνατε μετά να βρείτε άκρη κι εγώ δε σας έλεγα τι έγινε. :lol: Η Myrtle είχε πάθει σοκ. :redface:
Καλά, ο Στράτος έκανε μπαμ τη μέρα της απόχώρησής του ότι ηταν νοσοκόμα. Αυτό το εκμεταλλευτήκαμε εγώ κι η Jane και πήγαμε να τον βγάλουμε τρελό, σε τέτοιο σημείο που να αμφιβάλλει και ο ίδιος για την ιδιότητά του! :redface:
Τώρα που είπες για την Myrtle, ακόμα θυμάμαι το πιμι που έστειλε σε όλους τους συνδολοφόνους τα ξημερώματα (όταν ήταν σχεδόν ισοβαθμία με την theodora και κινδύνευε να φύγει) με όλα τα ενδεχόμενα που είχαμε, για να αποφασίσουμε πώς θα κινηθούμε. Μας είχαν μείνει ψυχολογικά απ' τη διαμάχη theodora-myrtle και τα ατελείωτα σεντόνια τους!:eek:
Επίσης, θέλω να ζητήσω συγγνώμη από όλους τους τότε συνδολοφόνους μου που τους έπρηζα να θυσιαστώ από νωρίς. Έφταιγε ο ενθουσιασμός του πρωτάρη δολοφόνου, βλέπεις.:redface: Ωραίες εποχές.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μπορούμε να τις ξαναζήσουμε.;)
Αρκεί να μην είναι νέκρα το παιχνίδι, θέλω νεύρο! :whistle:

Προσωπικά θα συμμετέχω αρκετά στο παιχνίδι...το λέω από τώρα για να μην υπάρχουν άκυρες ψήφοι του τύπου:
''Α, αυτός μιλάει πολύ, άρα είναι δολοφόνος'':/:
Καταντά εκνευριστικό όταν ένας λιγομίλητος ψηφίζει έναν λαλίστατο μόνο με αυτήν τη δικαιολογία...:/:
Κλεοπάτρα αυτό δεν πάει σε σένα, μιλάω γενικά για όλους τους παίκτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #32
  1. Alchemist
  2. bluestas95
  3. _elena_
  4. elenaki_arnea08
  5. foreverfreak
  6. JaneWin
  7. jj!
  8. Κλεοπάτρα^^
  9. maria_lulu
  10. MAYROULIS
  11. papas
  12. Πατρεύς
  13. soter
  14. vaios13
  15. Wild_Boy (?)
  16. Χ
  17. εσύ;

Έχουμε νέα συμμετοχή. Ο/η υποψήφιος/α δήλωσε πως θέλει να συμμετέχει, ωστόσο θα μάθετε την ταυτότητά του/της μόλις ανοίξει το θέμα του παιχνιδιού. Μέχρι τότε θα έχει το κωδικό όνομα Χ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έχουμε νέα συμμετοχή. Ο/η υποψήφιος/α δήλωσε πως θέλει να συμμετέχει, ωστόσο θα μάθετε την ταυτότητά του/της μόλις ανοίξει το θέμα του παιχνιδιού. Μέχρι τότε θα έχει το κωδικό όνομα Χ. :P
O X, έχει ψηφίσει στη δημοσκόπηση;

Κωδικέ Χ, αποκαλύψου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top