Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Θα ήθελα να πω και γω πως χάρηκα που παίξαμε ξανά και I hope we will meet again!! Can't wait για το επόμενο theme, επόμενα βραβεία και τον επόμενο ρόλο (ΕΝΑΝ ΠΟΛΙΤΗ ΡΟΛΟ ΠΛΖ ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ας κάνω και εγώ τον δικό μου επίλογο για αυτό το παιχνίδι και περιμένω με ανυπομονησία να τα ξαναπούμε στο επόμενο :give_rose: !!

Λοιπόν ήμουν κομψί κομψά ώστε να δηλώσω συμμετοχή στο φετινό καθώς είχα τρομερό άγχος εάν θα τα κατάφερνα να το βγάλω εις πέρας ώστε να μην το χαλάσω ως αρχάρια και αυτός ήταν και ο μεγαλύτερος μου προβληματισμός. Ήταν ένας από τους μεγαλύτερούς μου φόβους, μόλις είδα τους κανόνες από τον πανικό μου δεν μπορούσα να καταλάβω ούτε και τα πιο απλά πράγματα! Στο σημείο αυτό πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Ακριβό που το Σάββατο πριν την έναρξη του παιχνιδιού την Κυριακή, είχε ΤΕΡΑΣΤΙΑ υπομονή μαζί μου και μου εξηγούσε ακόμα και τις πιο βλακώδες μου απορίες στο παιχνίδι :P, την ΣΕ που κατά την διάρκεια του παιχνιδιού απαντούσε σε όποια απορία μου δημιουργούνταν και μου έδινε συμβουλές για τα ποστ μου (Ζωή, συγγνώμη για τις επεξεργασίες και τις παραθέσεις) και φυσικά την Σύλβια <3 που αν δεν ήταν εκείνη δεν θα δήλωνα φέτος συμμετοχή και δεν θα είχα ζήσει αυτήν την εμπειρία!

Να πω την αλήθεια παρότι υπήρξαν στιγμές που ξενέρωσα μέσα στο παιχνίδι, στεναχωρήθηκα, νευρίασα, όταν έβαλα στο μυαλό μου, ότι είναι απλά ένα παιχνίδι, άρχισα να το χαιρόμουν και να το απολαμβάνω περισσότερο και να μπαίνω καλύτερα στο κλίμα αλλά ήταν αργά :redface:. Επίσης να ζητήσω συγγνώμη από τους υπόλοιπους για κάποια αν όχι όλα τα ποστ μου, που κούραζαν αλλά τα είχα χαμένα αλλά και πάλι από την ΣΕ για λαθάκια που έκανα κατά την διάρκεια! Στο επόμενο πλέον έχοντας μπει στο νόημα και πλέον ξέροντας και έχω κατανοήσει τους κανόνες θα είμαι πολύ πιο προσεχτική και θα κάνω και καλύτερο παιχνίδι (δεν θα έχω δικαιολογία τότε). Περίμενα να φάω απίστευτο κράξιμο από όλους σας για αυτό, αλλά τελικά δεν ήρθε :confused: Επίσης δεν κρύβω την αμηχανία μου τις πρώτες μέρες καθώς πολλά άτομα από εσάς δεν τα ήξερα καν και ήταν κάπως περίεργο το όλο σκηνικό .....

Αυτά λοιπόν από εμένα, τίτλοι τέλους για το φετινό παλέρμο κρατάω μόνο τα ευχάριστα και τα ξαναλέμε στο επόμενο :flowers:

Dead women walking... Το μελλοντικό πλάνο μου εξασφαλιστηκε

Τώρα είδα το ποστ σου :P

(Αυτό το κρατάω να ξέρεις <3 ) ..!


Υγ: Συγγνώμη για το double :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέρααα, θα ήθελα να πω και εγώ ότι χάρηκα και διασκέδασα πάρα πολύ που συμμετείχα φέτος στο Παλέρμο, μου είχε λείψει ιδιαίτερα μπορώ να πω.:happy: Αν και χρειάζεται μπόλικο διάβασμα και συγκέντρωση ως παιχνίδι, κατάφερε να με κανει να ξεχνιέμαι και να χαλαρώνω στη φάση της διπλωματικής που βρισκόμουν, ακόμα και αν δεν κατάφερα να βοηθήσω.

Ευχαριστώ πολύ για αυτή την όμορφη παρέα και συντροφιά, εύχομαι να τα ξαναπούμε, μέχρι τότε live your life crazy and love every second of it. ^^ :hug:


Δημήτρη, έτοιμη για το πάρτι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα και απο μένα!!

Να λοιπόν που φτάσαμε και στο κλείσιμο του post-game...

Για τα βραβεία μου δεν έχω πολλά να πω, το πρώτο είναι αν μη τι άλλο με προτώτυπο όνομα ενώ το δεύτερο με τιμά ιδιαίτερα και τα αισθήματα είναι αμοιβαία και προς τους δύο της ΣΕ.

Ευχαριστούμε για άλλο ένα όμορφο παιχνίδι και για την οργάνωσή του! :rockon:

Τώρα σχετικά με τα επόμενα. Του χρόνου αυτοί οι δύο μήνες του Ιουλίου και του Αυγούστου θα με βρουν στους τελευταίους μήνες της στράτευσης μου. Δεν ξέρω που θα βρίσκομαι, τι άδειες θα έχω κλπ οπότε δεν μπορώ να υποσχεθώ ή να είμαι σίγουρος ότι θα δώσω το παρόν και για το '20 και μετά ποιος ξέρει που θα με βρει.

Ελπίζω να τα ξαναπούμε στο παιχνίδι ή αν όχι εδώ τριγύρω θα είμαι πλέον σαν lurker στα θέματα αλλά και να σας βλέπω να παίζεται. :P

Καλό υπόλοιπο διακοπών παιδιά!
:wizard:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα,
Μπράβο σε όλους. Χάρηκα που παίξαμε μαζί και σας γνώρισα. Καλά να περνάτε καλές διακοπές και θα τα ξαναπούμε.

Επίσης ως απάντηση στο ποστ #1641( sorry, maybe not sorry for the #):-) nefeli ήθελα να πω δε πειράζει δεν πιστεύω σε κατάρες.:-) Επίσης βρήκα τυχαια στο κινητό μου το βίντεο της δολοφονίας σου από το Παλέρμο 44 αλλά δε μπορώ να το ανεβάσω για να θυμηθούμε τα παλιά

Επίσης ξέχασα να πω Guest 278211 γύρνα πίσω η έστω τηλεφωνα.

Και την επόμενη φορά ελπίζω να πάρω πίσω το τίτλο μου δυναμικά και αξια :thumbsup: :clapping:
Και κάτι τελευταίο νομίζω περισσότερο καταπιεσμενος είσαι aggelogianne για το aggelosgianos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Merci στην αγαπημένη ΣΕ για το βραβειάκι! :happy:

Επίσης ως απάντηση στο ποστ #1641( sorry, maybe not sorry for the #):-) nefeli ήθελα να πω δε πειράζει δεν πιστεύω σε κατάρες.:-) Επίσης βρήκα τυχαια στο κινητό μου το βίντεο της δολοφονίας σου από το Παλέρμο 44 αλλά δε μπορώ να το ανεβάσω για να θυμηθούμε τα παλιά
Το ξαναθυμήθηκα όταν διάβασα το νήμα. Ορίστε και το link από την αγαπητή τότε μαφία, που είχε όρεξη και χρόνο μόνο στις πρώτες δολοφονίες για βιντεάκι και εμπνεύστηκε από το αβατάρι μου. :lol:

Spy μας έλειψες! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Merci στην αγαπημένη ΣΕ για το βραβειάκι! :happy:


Το ξαναθυμήθηκα όταν διάβασα το νήμα. Ορίστε και το link από την αγαπητή τότε μαφία, που είχε όρεξη και χρόνο μόνο στις πρώτες δολοφονίες για βιντεάκι και εμπνεύστηκε από το αβατάρι μου. :lol:

Spy μας έλειψες! :yes:


Τέλειο, Μπράβο που το βρήκες μετά από τόσο καιρό.νομιζα ότι είχε κατέβει :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχική Δημοσίευση από dimijim;4428334Το κλασικό και αγαπημένο πλέον:
  • Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα

    στην αγαπημένη μας spy_ak! Μας έλειψες φέτος!





  • :bigarmhug
    Γλυκούλικα! Ευχαριστώ πολύ για το βραβείο :kissing:και εμένα μου λείψατε! Παρακολουθούσα λιγάκι τι γινόταν στο παιχνίδι από μακριά, μέσω της bilire. Φέτος ήταν αδύνατο να συμμετέχω δυστυχώς γιατί προέκυψαν πάρα πολλά που έπρεπε να γίνουν. Υπόσχομαι να επιστρέψω δυναμικά στο παιχνίδι :happy: Ελπίζω να είχατε ένα όμορφο παιχνίδι, παρά τα όσα έγιναν, και όποια παράπονα και παρεξηγήσεις να λυθούν! Πολλά φιλιά σε όλους και τα λέμε σύντομα!

    ΥΓ : Προσπαθώ να κρατήσω τη bilire μακριά από το ούζο για την ώρα, wish me luck.
     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    Alma Libre

    Επιφανές μέλος

    Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
    Alma, χρωστάς κέρασμα. Για τα μάτια σου είδες τα έπαθα. xD

    Ultra μου αγαπημένε, απο κεράσματα όσα θες. :hug:
    E, αφού το ξέρεις, γιατί διαμαρτύρεσαι καλόμ;; :confused::give_rose:



    To βραβείο Καταπιεσμένης Μαφιόζας δίνεται σε κάθε παιχνίδι που είμαι εγώ μαφία, διότι κάποιοι και κάποιες έχουν βγάλει την φήμη ότι εγώ καταπιέζω κόσμο. :mastigio:
    Αφού ξέρεις οτι αν δεν διαμαρτυρηθώ, είμαι αναμφίβολα άρρωστη. :flowers:

    Έχω βγάλει εγώ τέτοια φήμη; :angelnot:
    Δες το προηγούμενό μου ποστ, το εξηγώ :P. Επίσης είναι Καταπιεσμένης Μαφιόζας και όχι μαφιόζου, γιατί το πρώτο το πήρε η Άλμα και ακούγεται πιο ωραία :P.

    Αλλά βγείτε και πείτε τα επιτέλους, γιατί εμένα κάνεις δε με πιστεύει ότι δεν καταπιέζω κόσμο. :happy:

    Ευχαριστώ για τον φόρο τιμής :happy:. Ακριβέ, μπορείς να πεις οτι δεν καταπιέζεις όσο θες, αλλά μαφία με εσένα και τον Μάκη είναι σκέτο βασανιστήριο (και παράλληλα απόλαυση στο lobby με τα βερίκοκα και τις ελιές). Αλλά θα το ξαναζούσα άνετα :flowers:.
    Alma και σοφη έχουν μπει black list για την επόμενη φορά (έτσι κ αλλιώς σχεδόν πάντα κακό ρόλο έχω.). Βασικά και μάγισσα να πετύχω θα είμαι chaotic evil... In case πετύχετε κάνα γιλεκο

    Θα ήθελες :P.
     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    aggelogiannos

    Νεοφερμένος

    Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

    Alma Libre

    Επιφανές μέλος

    Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
    Dead women walking. MARK MY WORDS : P


    Όπως είπα και στη Σόφη πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, εγώ βγαίνω ΜΟΝΟ με ψηφοφορία. :flowers:
     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    Dreamer_SW

    Διάσημο μέλος

    Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
    Dead women walking. MARK MY WORDS : P

    Ράμπο κάτσε ήσυχα εσύ :P Θέλεις χρόνια για να μάθεις να στοχεύεις σωστά ....

    και στο επόμενο παιχνίδι λέει, παίρνει ρόλο "απλού" πολίτη :Pεκεί θα δεις ξενέρα που δεν θα μπορείς να μας σκοτώσεις που τόσο πολύ θες !!

    Όπως είπα και στη Σόφη πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, εγώ βγαίνω ΜΟΝΟ με ψηφοφορία. :flowers:

    :give_rose: καλά μην λες πολλά και εσύ!
     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    Alma Libre

    Επιφανές μέλος

    Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
    Δεν θα πω πολλά όπως και να'χει, γιατί με αυτό το τραγούδι θα σας ευχηθώ καλό υπόλοιπο καλοκαιριού και μακάρι του χρόνου να ανταμώσουμε πάλι! Ευχαριστώ για το υπέροχο παιχνίδι :flowers:.

     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    Eileen

    Τιμώμενο Μέλος

    Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
    Ελπίζω του χρόνου τέτοια εποχή, το Παλέρμο να με βρει σε καλύτερη φάση απ'ότι με βρήκε τα τελευταία δύο χρόνια και να δηλώσω με χαρά συμμετοχή στο παιχνίδι, με αλλαγή ονόματος αυτή τη φορά. :)


    Και να σε ψηφίζουμε την πρώτη μέρα, επειδή η αλλαγή ονόματος σε καθιστά ύποπτο! :shifty: :hug:
     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    Himela

    Συντονίστρια

    Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
    Σε αυτό το σημείο και αυτό το παιχνίδι του Παλέρμο έφτασε στο τέλος του. Ευχαριστούμε τη Ζωή και τον Δημήτρη για το υπέροχο παιχνίδι που διοργάνωσαν, τους παίκτες που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους αλλά και όσους το παρακολούθησαν. Ευχόμαστε σε όλους καλή συνέχεια καλοκαιριού κι ελπίζουμε να βρεθούμε πάλι σύντομα στα σοκάκια του Παλέρμο!!!!:)

    :closed-topic:
     

    Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

    Status
    Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

    Χρήστες Βρείτε παρόμοια

    • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
      Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • Φορτώνει...
    Top