Το καπάκι της τουαλέτας!

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Σήμερα στη δουλειά μια συνάδελφος μας έκανε παρατήρηση επειδή αφήνουμε το κάθισμα της τουαλέτας ανεβασμένο...

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πρέπει πάντα οι άντρες να φροντίζουν το κάθισμα στην τουαλέτα να είναι πάντα κατεβασμένο και να μην φροντίζουν οι γυναίκες να είναι πάντα ανεβασμένο?... Ή τελος πάντων ας το κλείνουμε τελείως το καπάκι να τελείωνει η υπόθεση.

Υ.Γ. Μην ακούσω λέξη για ιπποτισμό... Αυτόν τον σκότωσε ο φεμινισμός... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
γιατι δλδ θα πρεπει να τρεχουμε εμεις παντα απο πισω σας και να κατεβαζουμε το καπακι μου λες;:mad::mad::mad:
ετσι κι αλλιως εμεις οταν θα παμε τουαλετα μετα απο σας θα πρεπει να το κατεβασουμε..θα σας πεσει το κουλο αν το κατεβασετε εσεις; ετσι κι αλλιως εσεις το σηκωνετε.:P
εγω τον αντρα μου τον εκπαιδευσα παντως...φωναξα μια φωναξα δυο...τωρα να δεις τι καλα μαθαινει:P:P
νταξ το ξεχναει παλι καμια φορα αλλα τις περισσοτερες φορες το κατεβαζει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω ούτε εγώ.
Εικάζω τους παρακάτω λόγους:
  • Η τουαλέτα χρησιμοποιείται συχνότερα με το καπάκι κάτω, απο τις γυναίκες για όλες τους τις ανάγκες και απο τους άνδρες για τη μία εκ των δύο.
  • Είναι αντιαισθητικό να είναι σηκωμένο, πόσο μάλλον αν το χείλος της λεκάνης έχει πιτσιλιστεί. Γενικά το οτι η κανονική του θέση είναι κατεβασμένο, οπότε πρέπει να μένει έτσι για την περισσότερη δυνατή ώρα (άρα να το κατεβάζει ο άνδρας, αλλιώς θα μείνει για περισσότερη ώρα σηκωμένο)
  • Αν υπάρχουν επισκέπτες στο σπίτι, μπορεί να θελήσουν να πάνε τουαλέτα και δεν είναι ευγενικό να είναι σηκωμένο, αν δεν έχει πάει η γυναίκα μέχρι τότε στο μπάνιο.
  • Χμμμ δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, ακόμα κι αυτά είναι τραβηγμένα απο τα μαλλιά :P Πάντως δεν έχω γκρινιάξει ποτέ για κάτι τέτοιο, ούτε με ενοχλεί προσωπικά να το βλέπω σηκωμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εμένα δε με νοιάζει να το κατεβάζει ο άλλος το καπάκι. Μου αρκεί να το ανεβάζει και να μην το κατουράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν ειναι σε σπιτι αλλου/τουλετα δουλειας/δημοσια τουαλετα, δε με νοιαζει γιατι ετσι κι αλλιως δεν καθομαι. Στο σπιτι μου θα ναι παντα κατεβασμενο, εχω χασει τσιμπιδακι φρυδιων και σκουλαρικι λατρεμενο εκει μεσα παλευοντας στα ραφακια απο πανω, οποτε περα απο θεμα αισθητικης ειναι και πρακτικο για μενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μια διευκρίνηση... Άλλο το καπάκι, άλλο το κάθισμα.... Για το καπάκι το θεωρώ λογικό να είναι κλειστό... αλλά το κάθισμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο κάθισμα αναφερόμουν. Απλά μπερδεύτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν το καπακι ειναι κατεβασμενο δε θα ναι αναγκαστικα και το καθισμα;
Τι εννοουμε καπακι και τι καθισμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lawnmower man

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Με το καπάκια κατεβασμένο η λεκάνη είναι εντελώς κλειστή και μή λειτουργική προφανώς. Εξασφαλίζεται η αισθητική ακεραιότητα του χώρου της τουαλέτας καθώς και η ασφάλεια τυχόν αντικειμένων που έχουν την τάση να πέφτουν από ντουλάπια...

Με το κάθισμα κατεβασμένο η λεκάνη κατα βαση είναι ανοιχτή (δεν εξασφαλίζεται κατ εμε η αισθητική ακεραιότητα της τουαλέτας) και είναι μερικώς λειτουργική (μόνο από γυναίκες ή αντρες μια φορά την ημέρα)... Με το κάθισμα κατεβασμένο ο άνδρας πρέπει να το ανεβάσει ( να μην το κάνει και χάλια) και μετά να το ξανακατεβάσει για το βρεί η γυναίκα έτοιμο προς χρήση.... Ε δεν είναι αδικία να κάνει ο άντρας όλη τη δουλεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με το κάθισμα κατεβασμένο η λεκάνη κατα βαση είναι ανοιχτή (δεν εξασφαλίζεται κατ εμε η αισθητική ακεραιότητα της τουαλέτας)

Έλα τώρα... Ποιά λεκάνη είναι πιο όμορφη, αυτή με το κάθισμα κατεβασμένο ή ανεβασμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έλα τώρα... Ποιά λεκάνη είναι πιο όμορφη, αυτή με το κάθισμα κατεβασμένο ή ανεβασμένο;
Αυτή που δουλεύει όταν τη χρειάζεσαι. :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
εγώ το δικό μου το θέλω σηκωμένο. Εντελώς. Καπάκια, καθίσματα, τα πάντα.

Και δε θέλω να ακούω ανοησίες για ποιές ανάγκες εξυπηρετεί περισσότερο να είναι κατεβασμένο γιατί εφόσον :P είναι δικιά μου η τουαλέτα, οι γυναίκες την χρησιμοποιούν πιο λίγο από ότι εγώ καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως εγώ ποτέ δεν έχω προβληματιστεί με το αν το κάθισμα πρέπει να είναι ανεβασμένο ή κατεβασμένο.. αρκεί να δουλεύει το καζανάκι και να μην έχουν κόψει το νερό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγώ το δικό μου το θέλω σηκωμένο. Εντελώς. Καπάκια, καθίσματα, τα πάντα.

Και δε θέλω να ακούω ανοησίες για ποιές ανάγκες εξυπηρετεί περισσότερο να είναι κατεβασμένο γιατί εφόσον :P είναι δικιά μου η τουαλέτα, οι γυναίκες την χρησιμοποιούν πιο λίγο από ότι εγώ καθημερινά.
Εχμμμ προφανώς και δεν μιλάμε για την περίπτωση της δικής σου τουαλέτας. Μιλάμε για περίπτωση συγκατοίκησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το παν είναι να σηκώνει το κάθισμα ο άντρας για να μην πιτζιλίζει. Αν θα το κατεβάζει και μετά, νταξ,αδιάφορο εντελώς.

Στη δουλειά πάντως καταργήσανε το κάθισμα.
Σε λίγο θα καταργήσουν και τη λεκάνη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
για το βρεί η γυναίκα έτοιμο προς χρήση.... Ε δεν είναι αδικία να κάνει ο άντρας όλη τη δουλεία?

προφανώς δεν ξέρεις τη σημαίνει να ξυπνάς μέσα στη νύχτα, να πηγαίνεις με τα μάτια κλειστά απ τις τσίμπλες στην τουαλέτα, να κατεβάζεις το βρακί σου και μετά αναπαυτικά αναπαυτικά να πέφτεις ΜΕΣΑ επειδή δεν είδες ότι το κάθισμα είναι ανεβασμένο :hehe:

Αν επίσης λάβουμε υπόψη μας ότι η λεκάνη χρησιμοποιείτε για δυο χρήσεις του άντρα και δύο χρήσεις της γυναίκας, και αν στις 3 απ τις 4 χρήσεις πρέπει να είναι κατεβασμένο....πλειοψηφικά δεν κερδίζουν οι περισσότερες φορές? :P

Αισθητικά είναι σαφώς ανώτερο το να είναι κατεβασμένο, παρά να βλέπεις το κάτω ανάποδο μέρος του καπακιού με όλες τις ενώσεις που ΣΤΑΝΤΑΡ έχει λερωθεί από την τελευταία φορά που κατέβηκε πάνω στην ήδη πιτσιλισμένη λερωμένη λεκάνη.

Τέλος, είναι καλύτερα να είναι κατεβασμένο για να καλύπτει τις βρωμιές πιτσιλιές που υπάρχουν στο χείλος της λεκάνης μιας που το 90% των ανδρών είναι ανίκανο να στοχεύσει στη λεκάνη (απορώ πως βρίσκετε την άλλη την τρύπα που είναι πολλές φορές πιο μικρή και μέσα στο σκοτάδι :P) και αφού είναι και ανίκανο να βρει την λεκάνη, είναι φυσικά και ανίκανο να σκουπίσει τις πιτσιλιές (και τις πεσμένες τρίχες) με ένα χαρτάκι :sick:


όπως και να έχει, είναι καλύτερα να βλέπεις ένα μισοκατεβασμένο καπάκι παρά μια μισκοκατουρημένη λεκάνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
(απορώ πως βρίσκετε την άλλη την τρύπα που είναι πολλές φορές πιο μικρή και μέσα στο σκοτάδι :P)
αυτή η τρυπούλα έχει ένα μαγνήτη, που έλκει το μαραφέτι από πολύ μακρυά μπορώ να σου πω...η λεκάνη δεν έχει κάτι τέτοιο, δυστυχώς.:P


γιατί μαδάνε όμως ρε γμτ..αυτό δεν το έχω καταλάβει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και να μαδάγανε μόνο εκεί, καλά θα ήταν.. ένα μπάνιο πάνε να κάνουν και νομίζεις ξαφνικά πως συζείς με αρκούδα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτή η τρυπούλα έχει ένα μαγνήτη, που έλκει το μαραφέτι από πολύ μακρυά μπορώ να σου πω...η λεκάνη δεν έχει κάτι τέτοιο, δυστυχώς.:P


γιατί μαδάνε όμως ρε γμτ..αυτό δεν το έχω καταλάβει:P

γιατί έχουν μια τάση όταν πάνε για κατούρημα ταυτόχρονα να ξύνονται να τρίβονται κι όλα τα σχετικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατί έχουν μια τάση όταν πάνε για κατούρημα ταυτόχρονα να ξύνονται να τρίβονται κι όλα τα σχετικά :P
AXAAXXAXAXXAXAXXAAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX θα μπω στον δικό μου την επόμενη φορά μέσα, να του κρατάω τα χέρια:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top