Αγαπημένα μέρη στην Ελλάδα

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
(άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει αν σε πλακώσει :P)

Η Αθήνα μου αρέσει σε κάποιες περιοχές της...

Από εκεί και πέρα πιο είναι το κριτήριο ακριβώς? Αν το πάρουμε από ομορφιά τοπίου τότε [εκτός από την Κέρκυρα :P) λέω δαγκωτό Μήλο και Ορεινή Αρκαδία. Αλλά δεν θα έμενα εκεί μόνιμα...
Πανέμορφο βρίσκω και το Ναύπλιο...

[άμα μου ρθει τπτ άλλο θα επανέλθω...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα...
Παρόλο που δεν ειναι απ τις αγαπημένες μου πόλεις, υπάρχουν μέρη που με γοητεύουν....
Λυκαβητός λοιπόν.... γιατί είναι το μόνο μέρος στην Αθήνα που μπορείς απλά να χαθείς στα φώτα της πόλης κρατώντας ένα καφέ απ όπου να 'ναι στο χέρι...
Πειραϊκή.... γιατί τα ουζάδικα εκει με θέα τη θάλασσα είναι όλα τα λεφτά...
Πάρνηθα... γιατί είναι ο τελευταίος πνεύμονας της Αθήνας....

από άλλες πόλεις....
αγαπάω πολύ άσχετα απ την εμφάνιση της την Θεσσαλονίκη...
Τρελαινομαι για το Ναύπλιο, για τα σοκάκια του, για το πόσο ρομαντικό είναι σε χειμερινή περίοδο και από καλοκαιρινούς προορισμούς... Μηλος και παλι Μήλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πάρνηθα... γιατί είναι ο τελευταίος πνεύμονας της Αθήνας....
Μεγάλος πνεύμονας ναι. Αλλά σε αντίστοιχη φάση έχει και μέσα στην Αθήνα. Πιο μέσα δεν γίνεται και είναι το Φιλοπάππου.

Δικά μου μέρη.
1)Περιοχή Φιλοπάππου,Ακρόπολης,Πνύκας,Πλάκας,Μοναστηράκι και όλη η τριγύρω πεζοδρόμηση.
2)Δασύλιο Πάτρας. Αν κοιτάξεις μεχρι λίγο κάτω από την ευθεία βλέπεις θάλασσα και απέναντι. Και δεν βρωμάει κιόλας περίεργο πράγμα για την Πάτρα
3)Καλόγρια και Γιαννισκάρι Αχαιάς. ΟΙ καλύτερες παραλίες που έχω πάει μέχρι τώρα μαζί με την καλύτερη διαδρομή για να πας. Και έχουν και μέρη χωρίς ταρατατζούμ. Και στην ελαφόνησο ήταν μια χαρά αλλά από άποψη παραλίας το ίδιο μου φάνηκε. Μονο το χρώμα άλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
αρχίζοντας από την πόλη μας:

Αθήνα: Πλάκα, Μοναστηράκι, Λυκαβητός, Ακρόπολη, Φιλοπάππου
Πειραιάς: Καστέλλα

Ελαφόνησος: δικαίως επίγειος παράδεισος!!!

Σαντορίνη: άγρια ομορφιά, μαζί με την ελευθερία της θάλασσας.

Λίμνη Πλαστήρα αλλά κ Ελάτη, μέσα στο πράσινο που μεταμπρφώνεται σε ασπροντυμένη νύφη τον χειμώνα.

Ελλάδα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πωπω λιμνη πλαστηρα!! πώς την ξεχασα;;;;;;; :redface: τελεια!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Α δηλαδή υπάρχουν εκτός Αθήνας μέρη πιο πολυσύχναστα, με περισσότερα μαγαζιά και ωραία μοντέρνα κτήρια; Διάβασε βρε Ζανίν και τι μου αρέσει πριν κρίνεις, δεν αρέσουν σε όλους τα τρεχούμενα νερά, τα βράχια και τα χορτάρια! Προσωπικά η φύση και η ηρεμία της επαρχίας δεν με συγκινεί ιδιαίτερα.
δεν μιλάω τ΄ρα για φύση..... πάρα πολύ κόσμο έχει το καλοκαίρι σε πάρα πολλά νησια ..... ιο, κρητη , κέρκυρα ,ρόδο , ζάκυνθο...πάρο,μύκονο...
δεν λέω κατα βάση τόσο κόσμο έχουν το καλοκαίρι.... αν πας μια φορά τότε ίσως να σου αρέσουν.....το θέμα δεν είναι εξάλλου να σου αρέσουν για να μείνεις μόνιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σαντορινη, Ναυπλιο, Θεσσαλονικη, Λευκαδα..
Και θελω οπωσδηποτε να παω Ελαφονησο, Σαμοθρακη και Μηλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Σαντορινη, Ναυπλιο, Θεσσαλονικη, Λευκαδα..
Και θελω οπωσδηποτε να παω Ελαφονησο, Σαμοθρακη και Μηλο.

να πας να πας ειδικά ελαφόνησο στο υπογράφω!!!!
σαμοθράκη λένε ότι έχει άλλη γοητεία
τώρα για μύλο έχει γίνει πολύ τουριστικο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Για Ελαφονησο ξερογλειφομαι απο περυσι που το λεγαμε, αλλα εμεινε εκει..
Η Μηλος δεν ξερω τι λεει απο τουρισμο (κι η αληθεια ειναι οτι βαριεμαι την υπερβολικη φασαρια στις διακοπες), αλλα οποτε βλεπω αυτες τις λευκεεεεες παραλιες, γιαμ!
Η Σαμοθρακη αλλη κατασταση, για κανα καμπινγκ το βλεπω!

Ξεχασα να πω και για τη Ροδο, που την πρωτη φορα που πηγα εψαχνα το σαγονι μου με την παλια πολη.
Και να βαλω και την Κρητη στα μερη που θελω να παω, αλλα ψαχνω ευκαιρια(και λεφτα) για μηνιαια διακοπη, να τη γυρισω οοοολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λευκαδα... προφανως! Οι καλυτερες παραλιες στην Ελλαδα!

Γενικα εγω θελω καλοκαιρι, ηλιο, θαλασσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Νάξος! Ίσως οι καλύτερες παραλίες των Κυκλάδων! Δεν είναι το ερημονήσι αλλά ουτε και το νησί του πανικού... έχει από όλα, για αυτούς που θέλουν την ηρεμία τους και για εκείνους που γουστάρουν να κάνουν και λίγο χαβαλέ. Θα χρειαστείς αυτοκίνητο σίγουρα για να ανακαλύψεις της κορυφαίες παραλίες τις οποίες δεν τις πολυδιαφημίζουν, αλλά και να επισκεφθείς τα πανέμορφα ορεινά χωριά. Το φαγητό είναι απίστευτο και αν βρεθείτε στην Χώρα, πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθείτε το Wafflas House για παγωτάκι. Το καλύτερο που έχω φάει ποτέ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Ίσως έχεις δίκιο, αλλά παρατήρησε και τι θα απαντήσουν και άλλοι που κατάγονται απο επαρχία ;) Δεν νομίζω οτι θα πουν το ίδιο. Δεν πιστευω οτι φταίει απαραίτητα αυτό, ή μόνο αυτό. Είναι απλά προσωπική προτίμηση. :)
Μπορεί να 'ναι κι έτσι. Το είπα γιατί συνήθως θέλουμε αυτό που δεν μπορούμε να έχουμε. Πάντως εγώ θα ήθελα πολύ να γεννηθώ και να περάσω τουλάχιστον τα παιδικά μου χρόνια σε ένα όμορφο νησί σαν το δικό σου. :baby:
Ε, και στην εφηβεία μετά, βλέπαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν μιλάω τ΄ρα για φύση..... πάρα πολύ κόσμο έχει το καλοκαίρι σε πάρα πολλά νησια ..... ιο, κρητη , κέρκυρα ,ρόδο , ζάκυνθο...πάρο,μύκονο...
δεν λέω κατα βάση τόσο κόσμο έχουν το καλοκαίρι.... αν πας μια φορά τότε ίσως να σου αρέσουν.....το θέμα δεν είναι εξάλλου να σου αρέσουν για να μείνεις μόνιμα

Κέρκυρα έχω πάει, Ρόδο έχω πάει, Μύκονο έχω πάει. Επίσης απο νησιά έχω πάει Λήμνο, Λέσβο (εκεί έζησα και 15 χρόνια), Σαντορίνη, Τήνο και ίσως μερικά ακόμη που δεν θυμάμαι. Σε πόσα ακόμα πρέπει να πάω δηλαδή για να σιγουρευτώ οτι δεν μου αρέσει η επαρχία; Γιατί βρε Ζανίν σου φαίνεται τόσο παράξενο να μην έχει κάποιος το ίδιο γούστο με σένα;
Και όταν λέω κόσμο, δεν εννοώ αυτό. Στην αγορά της Γλυφάδας πχ μου αρέσει να γυρίζω και βράδυ που έχει ελάχιστο κόσμο στα μαγαζιά. Για να το θέσω αλλιώς, λατρεύω τα μέρη που μυρίζουν καπιταλισμό μέχρι μακριά :P Ίσως γι'αυτό λάτρεψα τόσο τη Νέα Υόρκη...

Μπορεί να 'ναι κι έτσι. Το είπα γιατί συνήθως θέλουμε αυτό που δεν μπορούμε να έχουμε. Πάντως εγώ θα ήθελα πολύ να γεννηθώ και να περάσω τουλάχιστον τα παιδικά μου χρόνια σε ένα όμορφο νησί σαν το δικό σου. :baby:
Ε, και στην εφηβεία μετά, βλέπαμε :P

Ναι αλλά πάνε χρόνια που έχω μετακομίσει απο τη Λέσβο... Άρα δεν είναι "αυτό που δεν μπορώ να έχω", είναι αυτό που έχω και το γουστάρω τρελά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
α οκ δεν είχα καταλαβει τι εννοουσες...νομιζα πως δεν είχες πάει σε νησια με πολύ κόσμο ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η τρελή πόρωση με την Ελαφόνησο πέρα απλά από το απλά καλύτερο κάμπινγκ που έχω πάει ποτε.

Σχετική ξεραΐλα η παραλία είναι οκ υπάρχουν και αλλού πχ καλόγρια αχαΐάς που δεν είναι τουριστικό μέρος. Είναι όπως η Βουλιαγμένη για τους Αθηναίους. Το μόνο ξεχωριστό που είχε ήταν το χρώμα της θάλασσας. Για την χώρα αν συζητάμε για κάτι τέτοιο τυπικά πράγματα τελείως.

Ωραία είναι κυρίως γιατί το κάμπινγκ είναι για λιώσιμο αλλά από την σκοπιά ομορφιά φύσης δεν καταλαβαίνω προς τι η φασαρία. Ιόνιο Ηλία Μεσσηνία χίλιες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
1. Ρόδος, Ρόδος και πάλι Ρόδος. Ειδικά η παλιά πόλη, η Λίνδος το Φαληράκι, το δασος με τις πεταλούδες εντυπωσιακότατο αλλά και γενικότερα η νοοτροπία των κατοίκων, οι φοιτητές, όλα συνθετουν μια πολύ ευχαριστη ατμοσφαιρα..

2. Σαντορίνη:γραφικό νησί με ατελειωτες νότες ρομαντισμού,Φηρά,Ημεροβίγλι,Ακρώτήρι...

3.Κυθηρα πολύ γραφικό νησί με πολλές κρυμμένες φυσικές ομορφιές.

Είμαι κυρίως υπερ της θάλασσας όπως θα καταλαβατε. Βεβαια γεννηθηκα κ μεγάλωσα στην Αθήνα αλλά δε με συγκινεί τπτ εδώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Λευκαδα... προφανως! Οι καλυτερες παραλιες στην Ελλαδα!

Γενικα εγω θελω καλοκαιρι, ηλιο, θαλασσα!

Έτσιιιιιιι!!!! :clapup:
Ότι καλύτερο υπάρχει!!!
(Εγκρεμνοί rulezzzz!!!):clapup:

Μη μου πεις ότι είσαι κι από 'κει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μύκονος. Απλά την λατρεύω. Την ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά, καθώς έμπαινε το καράβι στο λιμάνι. Για να καταλαβάτε πόση τρέλα έχω με αυτό το νησί, κάθε χρόνο που πηγαίνω, μαζεύω σε ένα γυάλινο μπουκάλι μυκονιάτικο αέρα, και το φέρνω πίσω μαζί μου στην Αθήνα! :)

Επίσης λατρεύω το Ναύπλιο (άνετα θα έμενα μόνιμα εκεί) και από περιοχές της Αθήνας μ'αρέσει πολύ η Πλάκα και γενικά όλη η περιοχή κάτω από την Ακρόπολη, καθώς επίσης και ο περιφερειακός Λυκαβητού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Έτσιιιιιιι!!!! :clapup:
Ότι καλύτερο υπάρχει!!!
(Εγκρεμνοί rulezzzz!!!):clapup:

Μη μου πεις ότι είσαι κι από 'κει....:hmm:

Νι!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μάταλα(αν δεν πενέψεις το σπίτι σου....)
Σαντορίνη
Καστοριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top