Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,956 μηνύματα σε 79,002 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 180 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Η ζωή δεν είναι χάλια...

Ηλέκτρα_vs (Ηλέκτρα)

Νεοφερμένος

H Ηλέκτρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Ηλέκτρα_vs Do it with passion or not at all έγραψε: στις 00:48, 28-03-15:

Καλησπέρα! Ας βρούμε όλοι 5 πράγματα που κάνουν την ζωή να μήν είναι χάλια - να αξίζει - !
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηλέκτρα_vs : 28-03-15 στις 01:12.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 02:40, 28-03-15:

• τα βιβλία
  • η θάλασσα
  • οι στόχοι και τα όνειρα που έχεις
  • ένα χαμόγελο και μια αγκαλιά από κάποιο αγαπημένο πρόσωπο
  • η σοκολάτα, είναι και αυτό ένα είδος ευτυχίας
2
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 08:59, 28-03-15:

Η ζωή έχει πολλές ''χάλια'' στιγμές. Ελάχιστες είναι οι στιγμές ευτυχίας. Ολοι έχουν κάποια προβλήματα. Αλλοι λιγότερα, άλλοι περισσότερα. Αλλοι μένουν και τα αντιμετωπίζουν, αλλοι τρέπονται με διάφορους τρόπους σε φυγή. Η χαρά της ζωής είναι η προσπάθεια και η προσαρμογή, το να ζεις είναι απο μόνο του ένα δωρο. Ειμαστε περαστικοί και η ζωή είναι μικρή. Το να βρίσκουμε καθημερινά λόγους ευτυχίας είναι το πιο σημαντικό. Οσα 5 και να γραφτούν, θα αναιρεθούν. Θα αναιρεθούν σύντομα διότι ο άνθρωπος είναι ανικανοποίητος. Αυτός που σοφά θα καλλιεργήσει την ικανότητά του να απολαμβάνει την κάθε μέρα σαν να είναι μοναδική, θα καταλάβει πως η ζωή δεν είναι χάλια, παρά μια ευκαιρία να βρεί το νόημα. Και το νόημα της ζωης του καθένα είναι διαφορετικό. Ολοι ομως πρέπει να περάσουμε απο τον ίδιο δρόμο αυτοανακάλυψης. Για να δουμε ποιος θα λακίσει και ποιος θα μείνει;;
2
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,523 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 12:01, 28-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλέκτρα_vs
Ας βρούμε όλοι 5 πράγματα που κάνουν την ζωή να μήν είναι χάλια - να αξίζει - !
1) Οι εκδρομές, τα ταξίδια και οι διακοπές.
2) Η καλή παρέα (για κουβέντα, βόλτα, παιχνίδια, διασκέδαση, χαβαλέ).
3) Ωραίες ταινίες, μουσική, άθληση και βιβλία.
4) Να είσαι μαζί και να κάνεις έρωτα με άτομο που νοιώθεις δικό σου.
5) Να διαβάζεις και να γράφεις στο e-steki/ischool.

1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 12:04, 28-03-15:

Εγω παντως σκεφτομαι πολλα περισσοτερα απο πεντε. Φτανει με την απαισιοδοξια και την μαυριλα
4
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,523 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 12:49, 28-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Εγω παντως σκεφτομαι πολλα περισσοτερα απο πεντε. Φτανει με την απαισιοδοξια και την μαυριλα
Σωστός! Συνεχίζω λοιπόν:
6) Να απολαμβάνεις ένα ωραίο φαγητό ή ένα υπέροχο γλυκό.
7) Να κάνεις καινούργιες γνωριμίες.
8.) Να νοιώθεις ότι βοήθησες (έστω και λίγο) τους γύρω σου.
9) Να βλέπεις την ανατολή του ήλιου από το Σούνιο.
10) Να κάνεις όνειρα για το μέλλον.
1
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,504 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε: στις 14:36, 28-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλέκτρα_vs
...5 πράγματα που κάνουν την ζωή να μην είναι χάλια - να αξίζει - !
Η ζωή αξίζει και δεν είναι "χάλια" όταν:
1. Είμαστε υγιείς
2. Έχουμε γύρω μας τους αγαπημένους μας ανθρώπους.
3. Κάνουμε δημιουργικά πράγματα/δραστηριότητες.
4. Ερωτευόμαστε/ Αγαπάμε /Ποθούμε /Ζούμε έντονα την κάθε στιγμή
5. Γνωρίζουμε νέα πράγματα/Αποκτάμε καινούριες εμπειρίες/ Μοιραζόμαστε

Life is Wonderful... - Jason Mraz
2
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 14:41, 28-03-15:

Σιγουρα η ζωη εχει δυσκολιες, δεν γινεται να τα εχουμε ολα τα προβληματα μας λυμενα, αλλα αυτες οι δυσκολιες ειναι ευεργετικες, γιατι μας βοηθουν να απολαμβανουμε τις ωραιες στιγμες της ζωης και να τις εκτιμουμε περισσοτερο. Ακομα και το να σκεφτεις λυση σε ενα προβλημα ειναι μια ωραια στιγμη της ζωης. Η κουραση, η απογοητευση, η στενοχωρια, ειναι μεσα στο προγραμμα αλλα αν δεν ειχαμε προβληματα η ζωη θα ηταν τοσο μονοτονη που θα καταντουσε ανυποφορη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια