Eίναι το πληρωμένο σεξ εθισμός;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ας σκεφτω... ετσι οπως τον περιγραφεις...
-Εθισμος στα αρωματα και στις πουδρες. Στον αποπνιχτικο αερα, στο φως το κοκκινο και το ροζ ενιοτε.
-Μπορει να εχει εθιστει με μια συγκεκριμενη και να τη γουσταρει πολυ και να βρισκει αυτη συνεχως.
-Μπορει το συγκεκριμενο μερος να του χει αρεσει πολυ και να το θελει για στεκι.
-Μπορει να χει παιδικα βιωματα περιεργα και να το χει κανει συστημα ζωης την επισκεψη σε οικους ανοχης.
-Μπορει απολαυση στο '' τα κανω ολα χωρις να ζηταω περα απο μερικα ευρω''. Αυτα που δε του ζηταει η γυναικα του (ναναι πιο τρυφερος, να προσεχει εκει, συναισθηματισμο κοκ) Και που γυναικα αστερι να χει στο κρεβατι δε θα το δεχτει ποτε, θα κομπαζει. Τετοιοι τυποι που περιγραφεις παρα την ομορφια και την δοξα τους και τη γυναικαρα τους ειναι τοσο λιγοι μεσα τους(κι εξω τελικα) με πολλη χαμηλη αυτοεκτιμηση.
Τι αλλο? χμ...
-μια συνηθεια οπως πολλες αλλες, οπως που και που ενα ποτακι παραπανω, που και που ενα ταβλι, που και που κατι.
- α! Μπορει καμια απο κει μεσα να τον εκβιαζει για το κορμι του και να μην μπορει να κανει διαφορετικα ο ανθρωπος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Mου αρέσει αυτή η βαθιά ψυχαναλυτική προσπάθεια του πελάτη της πόρνης. Αποκλείται όμως να του αρέσει απλώς το εύκολο σεξ χωρίς δεσμεύσεις; Πρέπει κάτι περίεργο να του συμβαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε διαβασες καλα φαντα...:)
Ο ανθρωπος που μας περιγραφεται εχει σχεση και φυσικα αυτο που λες εσυ ειναι και η πρωτη σκεψη που κανουμε ολοι..

Πισω απο καθε σκεψη ομως.. υπαρχει ενα κινητρο, ενα ασυνειδητο που οι αντρες μεταφραζουν ως ..- ειναι απλα τα πραματα..
και οι γυναικες ως..- ειναι πιο βαθια τα πραματα...
γιατι μια γυναικα εχει ενα υπογειο βαθος που αντεχει να πιασει.. ενας αντρας.. δε θα το αντεχε ποτε...

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δε διαβασες καλα φαντα...:)
Ο ανθρωπος που μας περιγραφεται εχει σχεση και φυσικα αυτο που λες εσυ ειναι και η πρωτη σκεψη που κανουμε ολοι..

Πισω απο καθε σκεψη ομως.. υπαρχει ενα κινητρο, ενα ασυνειδητο που οι αντρες μεταφραζουν ως ..- ειναι απλα τα πραματα..
και οι γυναικες ως..- ειναι πιο βαθια τα πραματα...
γιατι μια γυναικα εχει ενα υπογειο βαθος που αντεχει να πιασει.. ενας αντρας.. δε θα το αντεχε ποτε...

:)

I see

ξεπερνώντας το χαρακτηρισμο της αντρικής σκέψης σαν επφανειακή, γιατί πρέπει ναι είναι τόσο περίεργο που είναι μπήχτης; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν προκειται για χαρακτηρισμο(αρνητικο)... οπως θα το εισεπρατταν κι αλλοι οπως κι εσυ.. καποιοι καταννοουν και.. δε με εκπλησσεις..

Για να σου απαντησω, ναι δεν ειναι φυσιολογικο, οπως πολλα σε τουτη τη ζωη σημερα δεν ειναι... εχουμε ξεφυγει και μπερδευουμε το φυσιολογικο (στην προκειμενη να παει καποιος σε οικο σε φαση της ζωης του που εχει αναγκη την επιβεβαιωση, δε βλεπεται, ειναι ελευθερος, εχει κενα.. να παει! Πολλες φορες. Αλλα να ειναι μια φαση που ερχεται και φευγει..)

Γιατι ο,τιδηποτε μονιμο που δεν περιλαμβανει αγαπη..δουναι λαβειν... καταντα μανια.. εμμονη.. εθισμος.. εξαρτηση..κατι κακο...


Ειναι το βαθος που σου λεγα.... και η δικη σου απαντηση ειναι.. να μου βγαζεις γλωσσα....

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
θελω βοηθεια απο τους αντρες της παρεας...
γιατι να πας σε μια πουτ@ν@;;;

Edited post by Valder: Η συντάκτης αναφέρεται όχι σε ανήλικους ή πελάτες δίχως ταίρι, αλλά σε πελάτες καθόλα ολοκληρωμένους στην ερωτική/κοινωνική ζωή τους. Παρακαλούνται όλοι ανεξαιρέτως οι συμμετέχοντες να διατηρούν κόσμιο επίπεδο. Ήδη αφαιρέθηκαν κάποια ρατσιστικά σχόλια και βωμολοχίες.



Εσείς γιατί πάτε με τον γείτονα;
( αφού δεν υπάρχει - ακόμα - πούτανος )


Επιπολαιότητες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


εδω μιλαμε για ενηλικα και για καποιον που το εχει δοκιμασει 4-5 φορες αυτο το ΄΄γλυκο΄΄.
και για να ξεκαθαρισω το τοπιο για καποιον ο οποιος ειχε και 5-6 κοπελες..

Κι εσύ γιατί κάθεσαι κι ασχολείσαι με κάποιον τέτοιον;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για να σου απαντησω, ναι δεν ειναι φυσιολογικο, οπως πολλα σε τουτη τη ζωη σημερα δεν ειναι... εχουμε ξεφυγει και μπερδευουμε το φυσιολογικο (στην προκειμενη να παει καποιος σε οικο σε φαση της ζωης του που εχει αναγκη την επιβεβαιωση, δε βλεπεται, ειναι ελευθερος, εχει κενα.. να παει! Πολλες φορες. Αλλα να ειναι μια φαση που ερχεται και φευγει..)

Γιατι ο,τιδηποτε μονιμο που δεν περιλαμβανει αγαπη..δουναι λαβειν... καταντα μανια.. εμμονη.. εθισμος.. εξαρτηση..κατι κακο...:P

Εγώ δεν πάω ούτε όταν είμαι μόνος μου σε τέτοιες κυρίες, αλλά επέτρεψε μου, γιατί θεωρείς κάτι που δεν δεν έχει αγάπη μη φυσιολογικό ; Τον ρώτησες αν θέλει αγάπη όπως εμείς ; "Κακό, εμμονή, εθισμός, εξάρτηση", λες και είναι πρεζάκιας τον παρουσιάζεις. Σεξ θέλει ο άνθρωπος και φαίνεται ότι δεν του το δίνει η γυναίκα του και για κάποιους λόγους δεν ψάχνει να βρει μια ελεύθερη γυναίκα (μη πόρνη). Αυτό είναι κακό ; 'Αλλες τόσες θέλουν να'ναι απλές πουτάνες με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, άμεσο ή έμμεσο, γεμάτη είναι η κοινωνία από συγκεκαλυμένη πορνεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
τι πιο ωραιο απο το να εισαι ερωτευμενος και να κανεις ερωτα με τον/την αγαπημενη σου?
να ειστε αγκαλια, καιν μοιραζοσαστε την καθε στιγμη?
δεν μπορω να καταλαβω...

Nα γ@#$#ς ενα καταπληκτικο και εμπειρο κωλο χωρις να πρεπει να ειστε μετα αγγαλια και να μοιραζεστε την καθε στιγμη.

Γιατι αγαπη μου guess what, το 99% των γυναικων (οπως και το 99% των αντρων) ειναι ηληθια, αυταρεσκα, ματαιοδοξα, βαρετα πλασματα που δεν εχουν τιποτα να πουν και τιποτα να προσφερουν εκτος απο το πηδημα.

Ναι το 1% ειναι διαφορετικο, αλλα ειναι θεμα στατιστικης μετα.

Ρωτα οποιονδηποτε αντρα εχει λιγη εμπειρια με γυναικες (και οσοι ειχαν λιγοτερες απο 10 γυναικες σε 10 χρονια ΔΕΝ μετρανε γιατι αυτοι ανοικουν στην κατηγορια "οτι τυχει και κατσει το ερωτευομαστε") και θα σου πει το ιδιο πραγμα, οτι ΑΚΡΙΒΩΣ με το που τελειωσει το σεξ ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ, οχι γιατι ειμαστε τοσο ελλεινα σκουλικια αλλα γιατι ειστε ΤΟΣΟ βαρετες.

(for the record το αναλογο ισχυει και για τους αντρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Nα γ@#$#ς ενα καταπληκτικο και εμπειρο κωλο χωρις να πρεπει να ειστε μετα αγγαλια και να μοιραζεστε την καθε στιγμη.

Γιατι αγαπη μου guess what, το 99% των γυναικων (οπως και το 99% των αντρων) ειναι ηληθια, αυταρεσκα, ματαιοδοξα, βαρετα πλασματα που δεν εχουν τιποτα να πουν και τιποτα να προσφερουν εκτος απο το πηδημα.

Ναι το 1% ειναι διαφορετικο, αλλα ειναι θεμα στατιστικης μετα.

Ρωτα οποιονδηποτε αντρα εχει λιγη εμπειρια με γυναικες (και οσοι ειχαν λιγοτερες απο 10 γυναικες σε 10 χρονια ΔΕΝ μετρανε γιατι αυτοι ανοικουν στην κατηγορια "οτι τυχει και κατσει το ερωτευομαστε") και θα σου πει το ιδιο πραγμα, οτι ΑΚΡΙΒΩΣ με το που τελειωσει το σεξ ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ, οχι γιατι ειμαστε τοσο ελλεινα σκουλικια αλλα γιατι ειστε ΤΟΣΟ βαρετες.

(for the record το αναλογο ισχυει και για τους αντρες)

Δεν κατάλαβα αφού μας βαριέστε και σας βαριόμαστε, γιατί στο καλό κάνουμε παρέα?:P Και γιατί δεν κάνουμε μόνο ένα γρήγορο να τελειώνουμε?
Αν η συνεπαγωγή είναι διπλή τότε η λογική σου έχει κάποια κενά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σεξ θέλει ο άνθρωπος και φαίνεται ότι δεν του το δίνει η γυναίκα του και για κάποιους λόγους δεν ψάχνει να βρει μια ελεύθερη γυναίκα (μη πόρνη). Αυτό είναι κακό ;

Εχει γυναικα, τη δουλευει? Εσυ το θεωρεις καλο? Να χει γυναικα και μια πορνη να του κανει τα χατηρια? Τον εαυτο του δουλευει, ειναι λουζερ ο τυπος.
Ας ειναι ελευθερος κι ας παει και με τον παπα της ενοριας. Ας εχει βιτσια ο ανθρωπος.

Nα γ@#$#ς ενα καταπληκτικο και εμπειρο κωλο χωρις να πρεπει να ειστε μετα αγγαλια και να μοιραζεστε την καθε στιγμη.

Γιατι αγαπη μου guess what, το 99% των γυναικων (οπως και το 99% των αντρων) ειναι ηληθια, αυταρεσκα, ματαιοδοξα, βαρετα πλασματα που δεν εχουν τιποτα να πουν και τιποτα να προσφερουν εκτος απο το πηδημα.

Ναι το 1% ειναι διαφορετικο, αλλα ειναι θεμα στατιστικης μετα.

Ρωτα οποιονδηποτε αντρα εχει λιγη εμπειρια με γυναικες (και οσοι ειχαν λιγοτερες απο 10 γυναικες σε 10 χρονια ΔΕΝ μετρανε γιατι αυτοι ανοικουν στην κατηγορια "οτι τυχει και κατσει το ερωτευομαστε") και θα σου πει το ιδιο πραγμα, οτι ΑΚΡΙΒΩΣ με το που τελειωσει το σεξ ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ, οχι γιατι ειμαστε τοσο ελλεινα σκουλικια αλλα γιατι ειστε ΤΟΣΟ βαρετες.

(for the record το αναλογο ισχυει και για τους αντρες)


:lol:
πες μου ποια σου κανε τη καρδια ρημαδια, πες μου!:lol:
Φυσικα ειναι η αποψη σου αυτη και δεν μπορει κανεις εδω που τα λεμε να στην αλλαξει αν δε θελεις, παντως στο 1% ανηκουν ολες οταν γουσταρουν πολυ εναν αντρα και τον αγαπουν.
Το να βαριεσαι δεν ειναι κακο, νορμαλ ειναι, κακο ειναι να κοροιδευεις τον εαυτο σου κι αυτοι οι τυποι που λες θα τους παραδεχομουν αν δε φωναζαν στα αυτια μας πως θελουν γυναικα κι αγκαλιες! Διοτι τα ψεμματα που λενε στον εαυτο τους δημιουργουν συγχυση αρνητικη συμπεριφορα αγχος και δυστυχια και δεν ταλαιπωρουν και καμια εδω που τα λεμε αν ειναι νορμαλ η κοπελα παρα μονο τον εαυτο τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εχει γυναικα, τη δουλευει? Εσυ το θεωρεις καλο? Να χει γυναικα και μια πορνη να του κανει τα χατηρια? Τον εαυτο του δουλευει, ειναι λουζερ ο τυπος.

μα η γυναίκα του το ξέρει αν έχω καταλάβει σωστά. Ποιός είναι λούζερ ; μάλλον αυτή που τον ανέχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
αν είναι καλό why not?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
μα η γυναίκα του το ξέρει αν έχω καταλάβει σωστά. Ποιός είναι λούζερ ; μάλλον αυτή που τον ανέχεται.

Που το γραφει αυτο και δεν το ειδα?
Αν ισχυει κατι τετοιο μια χαρα τους βρισκω και τους τρεις!
Ενα παρτυ λειπει!

























(oh mon dieu, τι αλλο θα δουν τα ματακια μου σετουτο τον υπεροχο κοσμο!!:confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
- Δεν το ήξερα ότι εκείνη δεν το ήξερε, σόρυ :P οπότε άκυρα όσα έγραψα

'Ασχετο. Κοινωνιολογικές παρατηρήσεις - ερωτήσεις :
- Σε κάποια σημεία αναφέρατε οίκους ανοχής. Υπάρχουν ακόμα οίκοι ανοχής ; Εγώ ξέρω ότι οι Ελληναράδες έχουν ξαμολύσει στο δρόμο κυρίως αλλοδαπές πόρνες για ψάρεμα (βλέπε Ευριπίδου και άλλες αριστοκρατικές συνοικίες το όνειρο) και ο οίκος έχει αντικατασταθεί από τρισάθλια ξενοδοχεία.
- Η εποχή των Κόκκινων Φαναριών και του Καλώς ήρθε το δολάριο έχει παρέλθει ανεπιστρεπή. Τουλάχιστον τότε μερικές πόρνες το γλεντούσαν και ακόμα και ο νταβατζής ήταν ο Μιχαήλος (Φούντας) και όχι ο σημερινός νταβατζής που ποτίζει ναρκωτικά τις αλλοδαπές. Δηλαδή όπως όλα στην Ελλάδα,έχει εκπέσει και η πορνεία, εκεί έχουμε φτάσει.
- Ποτέ δεν κατάλαβα όσοι έχετε πάει με πόρνες, γιατί σας άρεσε να πηγαίνετε ανά αγέλες κι όχι μόνοι σας.
- Ποτέ δεν θεώρησα την επαγγελματική πορνεία κατώτερη ηθικά από την συγκεκαλυμένη.
- Δεν πρέπει να κάνει κάτι το κράτος και για τις πόρνες ;
- Για τις γυναίκες που πάνε με αρσενικές πόρνες κουβέντα. Είμαι σίγουρος ότι είναι περίπου ίδιος ο αριθμός με τους άντρες. Δεν σας έχει απασχολήσει ποτέ γιατί κρύβονται οι γυναίκες που πληρώνουν άντρες ; Λέει κάτι για την γυναικεία ιδιοσυγκρασία αυτό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Και γιατί δεν κάνουμε μόνο ένα γρήγορο να τελειώνουμε?

ποιος σου ειπε οτι δεν γινεται αυτο?

Φυσικα ειναι η αποψη σου αυτη και δεν μπορει κανεις εδω που τα λεμε να στην αλλαξει αν δε θελεις, παντως στο 1% ανηκουν ολες οταν γουσταρουν πολυ εναν αντρα και τον αγαπουν.

δεν καταλαβαινεις τι εννοω και δεν νομιζω πως εισαι αρκετα διαβασμενη για να καταλαβεις...θα κανω ενα κοπο να σου εξηγησω 2-3 βασικα πραγματα στην εξελικτικη ψυχολογια, αμφιβαλω οτι θα τα δεχθεις γιατι οκ, ετσι ειναι το αναμενομενο αλλα τεσπα.

Οταν ενας αντρας σε πλησιασει σε ενα μπαρ και σου πει "γεια σου ειμαι ο ταδε τι να σε κερασω?" στο 99% των περιπτωσεων δεν θα τον θεωρισεις το λιγοτερο βαρετο και θα τον αποριψεις (ευγενικα συνηθως)? Υποθετω πως η απαντηση ειναι ναι, αυτο γιατι το 99% των αντρων ειναι βαρετοι και ηλιθιοι και ουτε καν πολυ ωραιοι. Μια στο τοσο τυγχανει ενας τυπος που μπορει να σου κρατησει το ενδιαφερον με το παρουσιαστικο του και ΔΕΝ τον αποριπτεις.

Αυτο ειναι για τις γυναικες, για εμας ειναι λιγο διαφορετικο γιατι αρχιζουμε και "βλεπουμε" το χαρακτηρα ΜΕΤΑ το σεξ, μεχρι πριν το σεξ βλεπουμε μονο βυζια και κωλους. Αφου λοιπον γινει το σεξ που ηταν εξ αρχης το ζητουμενο εμφανιζεται ολη η ελειψη προσωπικοτητας και ενδιαφεροντος χαρακτηρα.

Τωρα υπαρχουν δυο κατηγοριες αυτοι που αγνωουν την βαρεμαρα γαιτι καταφερνουν να πηδηξουν μια φορα το χρονο και αυτο απο τυχη με αποτελεσμα να μην βλεπουν τον χαρακτηρα της αλλα το κωλο γιατι που θα βρουν αλλο κωλο και ανεχοντε τις αγγαλιες και τα γουτσου γουτσου και τα πιασμενα χερακια. Η αλλη κατηγορια ειναι αυτοι οι λιγοτεροι που εχουν μια καπως καλυτερη ικανοτητα επιλογης στην οποια περιπτοση αυτοι, βαριουνται μετα το σεξ. Βεβαια ΜΙΑ στο τοσο εμφανιζεται μια γυναικα με την οποια ΔΕΝ βαριουντε και ετσι μενουν μαζι της.

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω που ειναι το δυσνοητο σε αυτο που λεω δεδομενου οτι ολοι το κανουν συστηματικα και συνεχως.

Η αρχικη απαντηση λοιπον ηταν η εξις: Το σεξ σχεδον ποτε δεν ειναι "τσαμπα" περιλαμβανει ενα βαθμο οικονομικης η τουλαχιστον συναισθηματικης συναλαγης. Προσωπικα στα πρωτα ραντεβου παντα πληρωνω εγω, το ιδιο και ΟΛΟΙ οι αντρες που ξερω. Επισις στο πρωτο ραντεβου σχεδον ποτε δεν επιδιωκω το σεξ ενεργα (παροτι το θελω) κτλ κτλ.

Η λυση σε αυτο το "προβλημα" (εγω δεν το βλεπω σαν προβλημα μου αρεσει ολο αυτο το παιχνιδι, σε αλλους οχι) ειναι να πας σε μια πορνη και να ξεμπερδευεις, πιο φτηνο, πιο ευκολο και δεν εχεις την αμηχανια του να ξυπνησεις το πρωι και να πεις "θεε μου τι μαλακια εκανα" και να πρεπει να της δειξεις ευγενικα οτι θελεις να ξεκουμπιστει.

So γιατι οι αντρες που μπορουν να εχουν γκομενα πανε σε πουτανες 1) ειναι πιο φτηνο 2) πιο γρηγορο 3) ξεμπερδευεις χωρις αμηχανιες και αγκαλιτσες και φιλακια που more often than not δεν σε ενδιαφερουν γιατι η γκομενα ειναι ΒΑΡΕΤΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτο ειναι για τις γυναικες, για εμας ειναι λιγο διαφορετικο γιατι αρχιζουμε και "βλεπουμε" το χαρακτηρα ΜΕΤΑ το σεξ, μεχρι πριν το σεξ βλεπουμε μονο βυζια και κωλους. Αφου λοιπον γινει το σεξ που ηταν εξ αρχης το ζητουμενο εμφανιζεται ολη η ελειψη προσωπικοτητας και ενδιαφεροντος χαρακτηρα.

φαίνεται ότι είμαι πολύ Strangelove τελικά. Κοιτάω τα βυζιά να έχουν τον χαρακτήρα που μου αρέσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
δεν καταλαβαινεις τι εννοω και δεν νομιζω πως εισαι αρκετα διαβασμενη για να καταλαβεις...θα κανω ενα κοπο να σου εξηγησω 2-3 βασικα πραγματα στην εξελικτικη ψυχολογια, αμφιβαλω οτι θα τα δεχθεις γιατι οκ, ετσι ειναι το αναμενομενο αλλα τεσπα.

Δεν θα σχολιάσω αυτά που γράφεις, αλλά θα κάνω 1 παρατήρηση. Αυτά που περιγράφεις δεν αποτελούν εξελικτική ψυχολογία. Η εξελικτική ψυχολογία ή αναπτυξιακή ψυχολογία ασχολείται με την φυσιολογική ανάπτυξη του ατόμου από την περίοδο που είναι έμβρυο ως την ενηλικίωση. Σε περίπτωση που βιαστείς να τονίσεις την ασχετοσύνη αυτών που χρησιμοποιούν τον συγκεκριμένο όρο (επειδή φαντάζομαι ότι κάτι θα απέδωσες στα ελληνικά με αυτή την μετάφραση) να πω ότι στον τομέα της ψυχολογίας τείνουμε να μεταφράζουμε κάποια πράγματα ελεύθερα στα ελληνικά (ας πούμε εκτός από το developmental psychology σε εξελικτική χρησιμοποιείται και το σχολική ψυχολογία για το educational psychology).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
φαίνεται ότι είμαι πολύ Strangelove τελικά. Κοιτάω τα βυζιά να έχουν τον χαρακτήρα που μου αρέσει. :P

A μπα, απλώς δεν είσαι ψωνισμένος μισάνθρωπος.

Δεν θα σχολιάσω αυτά που γράφεις, αλλά θα κάνω 1 παρατήρηση. Αυτά που περιγράφεις δεν αποτελούν εξελικτική ψυχολογία. Η εξελικτική ψυχολογία ή αναπτυξιακή ψυχολογία ασχολείται με την φυσιολογική ανάπτυξη του ατόμου από την περίοδο που είναι έμβρυο ως την ενηλικίωση. Σε περίπτωση που βιαστείς να τονίσεις την ασχετοσύνη αυτών που χρησιμοποιούν τον συγκεκριμένο όρο (επειδή φαντάζομαι ότι κάτι θα απέδωσες στα ελληνικά με αυτή την μετάφραση) να πω ότι στον τομέα της ψυχολογίας τείνουμε να μεταφράζουμε κάποια πράγματα ελεύθερα στα ελληνικά (ας πούμε εκτός από το developmental psychology σε εξελικτική χρησιμοποιείται και το σχολική ψυχολογία για το educational psychology).

Πάγια τακτική των απανταχού αγυρτών είναι να διανθίζουν τις ασυναρτησίες τους με καναδυό επιστημονικούς ορους για να ψαρώνουν όσους είναι ακόμα πιο ανίδεοι από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Θα πήγαινε μόνο για να του ικανοποιήσει φαντασιώσεις που ντρέπεται να εξομολογηθεί στη γυναίκα του ή αν η γυναίκα του αρνείται να τις πραγματοποιήσει. Αυτός είναι ένας λόγος, αλλά περισσότερο μου φαίνεται ότι αυτό θα το έκανε ένας άντρας που βαριέται τη ρουτίνα της σχέσης του ανεξαρτήτως φαντασιώσεων, απλά βαριέται να τρώει το ίδιο φαί. Το ερώτημα είναι όμως γιατί να πάει σε πόρνες τη στιγμή που τόσες πολλές προσφέρονται οικειοθλώς να παίξουν για λίγο. Επίσης δεν αποκλείω μια άλλη περίπτωση, από υπερτροφικό εγωισμό μήπως κριθούν από την παρτενέρ. Φυσικά και για λόγους ασφάλειας, τι ζημιά δηλαδή μπορεί να κάνει μια πόρνη στη σχέση σου ; Δεν είναι εθισμός το να πηγαίνεις με πόρνες, εθισμός είναι το ίδιο το σεξ. Δεν είναι η πόρνη που τους εθίζει, στο σεξ είναι εθισμένοι και για τους παραπάνω λόγους πάνε με πόρνες κατ' έξακολούθηση. Μερικοί έχουν και τη νοοτροπία που να ψάχνεις τώρα. Πού είναι το περίεργο ;

ευχαριστω!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top