Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Το οτι είναι ο μόνος σίγουρος (αν και έχουμε κι άλλους σίγουρους αλλά έστω) σημαίνει οτι τον έχουμε αδρανοποιήσει. Όποια κίνηση και να κάνει και ό,τι κι αν πει θα ξέρουμε οτι προέρχεται από μαφιόζο. Αν μείνουν αυτοί που δεν είναι 100% σίγουροι όπως λες ό,τι κι αν κάνουν κι ό,τι κι αν πουν θα μάς έχουν να αμφιβάλλουμε.

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, απλώς στην -έστω και απίθανη- περίπτωση που η Μελανία είναι πολίτης, θα'χει πάρει ακόμη μια κάρτα ο τσαφ.
Όπως και να'χει, δε νομίζω ότι υπάρχει πλέον τρόπος να σωθεί η Μελανία είτε από μαφιόζους είτε από πολίτες, είτε είναι μαφιόζος είτε είναι πολίτης, καθώς κανείς δεν πρόκειται να εναντιωθεί σε'σένα και στον Joaquin. (επειδή είστε στην τοπ λίστα των αθώων.). Πες το ψήφο εμπιστοσύνης, πες το δεν θέλουν να σας κινήσουν την περιέργεια idk. Εγώ για να'χω την συνείδηση μου καθαρή, θα κρατήσω την ψήφο μου στον τσαφ, ούτως ή άλλως θα βγει σίγουρα η Μελανία, ο ΔΑ έκαψε την ιδιότητα του κι αν δεν έχουμε ψηφίσει πολίτες, οι κάρτες της -αν έχει- θα'ναι άχρηστες.
Μην παρεξηγηγώ, ούτε αθώωσα την Μελανία ούτε την κατηγόρησα, δεν ξέρω τι ρόλο βαράει.
Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Τα είπαμε. Για να νομίζουμε οτι αυτά που έλεγε ήταν αλήθεια και οτι τον φάγατε γιατί έλεγε σωστά πράγματα. Δεν είμαστε χτεσινοί. Άντε στη γιάφκα σου τώρα. :troll:

Himela διαφωνώ.
Εξήγησα εδώ, τι θεωρώ ότι παίζει με την Άλμα. Μην πέσουμε στην παγίδα των μαφιόζων επειδή δολοφόνησαν τον Soukouu, ήταν καθαρά για να επιβεβαιώσουν την υποψία που είχατε ορισμένοι.

Αυτά για την ώρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ηλίας προσπάθησε να πετύχει ισοβαθμία μεταξύ Dume και Tsara.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πέρα από το τι θα κάνουμε και ποιον μαφιόζο θα πρωτοβγάλουμε, εγώ θυμήθηκα κάτι άλλο.
Την 1η μέρα η sophie_96 είχε πάει την Μελάνια από 0 σε 2 ψήφους με την κάρτα και την έφερε στο τοπ σε ισοβαθμία με άλλους και με την ίδια.
Σε εκείνο το σημείο η Μελάνια κινδύνευε, και αν όντως είναι μαφιόζα, κάτι έπρεπε να γίνει και ακόμα δεν είχε αρχίσει να ενοχλεί το γεγονός ότι ο Σπυράκος δεν είχε εμφανιστεί και άρα δεν ήταν ακόμα το εύκολο θύμα.
Το εύκολο θύμα ήταν η sophie_96 αφού φαινόταν πολύ κακό το "Με ψήφισες? μία σου και δύο μου" και άρα από όλους τους υπόλοιπους της ισοψηφίας ήταν αυτή που μπορούσε να κατηγορηθεί πιο ανώδυνα από τους μαφιόζους.
Και ποιος το έκανε αυτό? Ο φίλος μας ο Wild_Boy.

Λοιπόν, δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει με την sophie_96, αν είναι ύποπτο το λάθος της ή όχι. Σίγουρα φαίνεται η απειρία, και ακόμα κι αν δεν είναι συνασπισμένη με τη μαφία, προς το παρόν δυστυχώς δε βοηθάει τόσο, κάθε άλλο να πω την αλήθεια.

Ελλέιψει καλύτερης επιλογής, ΓΙΑ ΤΩΡΑ (φυσικά και μπορεί να αλλάξει), η ψήφος μου πάει στη sophie_96.
Και την πάει λοιπόν στις 3 ψήφους.
Ψήφοι
3 sophie_96
2 i_lie_us
2 ~Melania~
2 ultraviolence

Προφανώς δεν είναι προτεραιότητα και δεν προτείνω να πάμε τώρα σε αυτόν αλλά θα μπορούσε να συμπληρώνει τον αριθμό των μαφιόζων.

Αν και εγώ πίστευα ότι ήταν τραβηγμένο να έχουν αυτό το σχέδιο η ΆλμαΛίμπρε και ο Τσάρα, το γεγονός ότι πέθανε ο Σουκου αντί για Χιμέλα-Χοακίν με κάνει να πιστεύω αυτό που είπε η Χιμέλα ότι το κάνανε για να αθωωθεί η ΆλμαΛίμπρε.

Επίσης εφόσον είναι ένοχη η ΆλμαΛίμπρε τότε από αυτό που είχε πει την 1η μέρα:
Υποψίες μου κίνησε ακριβώς το ζήτημα του ΑΜ ανάμεσα σε Smug και Τάσο, όπου η ξαφνική βεβαιότητα με ωθεί στο να ενοχοποιήσω κάπως τον πρώτο. Δεν μπορώ να είμαι βέβαιη, αλλά η κίνηση ήταν κάπως βιαστική και θα μπορούσε να εγείρει υποψίες απο τον οποιονδήποτε.

και λίγο μετά αυτό
Νομίζω ο καθένας μας θα έβρισκε ύποπτο τον Smug, και είναι και λογικό με τέτοια βεβαιότητα και βιασύνη που έκανε την κίνηση του.
και το γεγονός ότι ο Smug ψήφισε Samael στην ισοψηφία με οδηγεί στο ότι είναι αθώος από μαφιόζος ο Smug.

Άλλο:

Είχα φτιάξει αυτή τη λίστα με ενόχους ώπου πίστευα και πιστεύω ότι όλοι οι μαφιόζοι βρίσκονται εδώ (Πλέον με bold αυτούς που θα διάλεγα λόγω συνδέσεων):

aggelogiannos
AlmaLibre
DumeNuke
i_lie_us
Melania
tsarachaf
ultra_violence
wild_boy


Αν και δεν μου αρέσει που βγάζω τον Aggelogianno, κάτι δεν κολλάει.

Και αυτή τη λίστα με αθώους (Στην οποία προσθέτω τώρα με bold κι άλλους):

Himela
JKaradakov
Joaquin
Soukouu (ριπ)
Johnny15
Ζαξρέμιος (1ος που κατηγόρησε και ψηφισε Dume + ότι χαντάκωσε τον Samael)

Αυτά, και προς το παρόν ψηφίζω Melania.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ούλτρα εσένα ποια είναι η οχτάδα των κακών λοιπόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα κι απο μενα.


Θα πω λιγα και περιεκτικά και οποιος θελει με ακούει . Εχουμε γινει άλλωστε παιχνίδι "εμπιστεψου με ξερω τι λεω" και οχι παιχνίδι επιχειρημάτων. (Αυτα θα τα πω στο τελος του παιχνιδιου). Εγω ομως μεχρι το τελος θα παίξω σωστα με επιχειρήματα και ας με βγαλετε. Στο παιχνίδι υπαρχουν ακομα κρυμμένες πληροφορίες... :whistle:


Σε όλο το παιχνιδι ενα ατομο ειχε αρχισει να με υποψιαζεται (για ΔΑ κιολας :hehe: ). Μόνο και μόνο απο τη δολοφονία του την αμεσως επομενη μερα (τρομερά εύστοχη και "τυχαια" οπως παρατήρησα και εγω η ίδια) ξαφνικα εγινε ενα μαζικο κύμα πανω μου οπου ουτε ενας πολιτης δεν καθισε να σκεφτεί και να αιτιολογήσει . Εγινα μια βεβαιη μαφιοζα. Οταν ρωτάω να το αιτιολογήσουν μου απαντανε ο "νοων νοειτο".


Θα απαντησω Χιμελα μου οτι δεν το παιζω καθολου πληροφοριοδοτης :whistle: Βασικα δεν το επαιξα κανενα ρολο απολυτως απλα μίλαγα και εκανα θεωρίες (τρομερα ύποπτες προφανως). Αλλα αφου πιάνουν αυτα μεταξύ μας.. θα σου πω κι εγω κατι. Στα ως τωρα ποστ μου δεν θα βρεις κατι πολυ σημαντικό... :angelnot:


Βγαλτε με, αλλα εγω θα πω δυο σημαντικα πραγματα: 1. εγω δεν εδωσα 100% απο ο,τι μπορεσα να δωσω στους πολιτες (πιστέψτε με μπορουσα πολλά) και δεν θα το κανω τωρα που έχετε πεσει ολοι πανω μου... θα παρω τη βοηθεια μου στο ταφο μου :hehe:
2. Υπάρχουν διάφοροι ρολοι που στο παιχνίδι πρέπει να βγουν με ψηφοφορία γιατι δεν μπορούν να πεθανουν αλλιως.
3. Έχετε κάνει τρομερά λαθη στη κατεύθυνση. Στους σιγουρος αθώους σας κρύβονταιιι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδιά πόρνη είναι ο Ηλίας. Τα έχουμε πει. Ζαξρέμιος ήταν ο δεύτερος νομίζω που ψήφισε τον Σαμαελ την Τρίτη. Αθωώστε τον.

Σαμαελ, ντιουμ, τσαρα, μελανία, αλμα και αγγελόγιαννος
Ηλίας πόρνη, κόμφυ ΔΑ

Αυτά πιστεύω, αν κάνω λάθος συγγνώμη και ελπίζω στη γιάφκα να μη γελάτε πολύ μαζί μου! :redface:


Ενημερωτικά εγώ ημουν η 2η ψήφος του Σαμαέλ τόσο στη ψηφοφορία όσο και στη δημοσκόπηση.

Αλλά δε με ενδιαφέρει αυτό....θα ήθελα να ρωτήσω τους συμπολίτες μου(ιδίως αυτούς που πιστεύουν ότι θα το λήξουν την επόμενη βδομάδα-γελια κοινού) πώς είστε τόσο σίγουροι ότι διώξατε σίγουρα μαφιοζο??? Όχι ότι δηλαδή με πειράζει το αντίθετο δηλαδή τώρα το παιχνίδι θα τελειώσει 1 μέρα νωρίτερα

Τέλος για να δείτε ότι άδικα με κατηγορείτε και πως θέλω να αποδείξω πως είμαι πολιτης σας περιμένει μια έκπληξη το βραδάκι....stay tuned
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Βγαλτε με, αλλα εγω θα πω δυο σημαντικα πραγματα: 1. εγω δεν εδωσα 100% απο ο,τι μπορεσα να δωσω στους πολιτες (πιστέψτε με μπορουσα πολλά) και δεν θα το κανω τωρα που έχετε πεσει ολοι πανω μου... θα παρω τη βοηθεια μου στο ταφο μου :hehe:

Οκ.<3

Ηλίας προσπάθησε να πετύχει ισοβαθμία μεταξύ Dume και Tsara.

Λες τότε να είναι ο ούλτρα; Γιατί όλο να μας μπερδέψει προσπαθεί.

και το γεγονός ότι ο Smug ψήφισε Samael στην ισοψηφία με οδηγεί στο ότι είναι αθώος από μαφιόζος ο Smug.
Ο Comfy είναι ΔΑ. Τού το λέει άμεσα ο μαφιόζος του ο Τσαρα οτι έχει κάνει λάθος ψηφίζοντας τον Σαμαελ και του ζητάει να χρησιμοποιήσει την ιδιότητά του, όπως και έκανε.

Καλησπέρα και από εμένα

Ομολογώ ότι είχα πελαγώσει μετά τα χθεσινά,αλλά μετά την αποτυχία δολοφονίας και με το σάμαελ μαφιόζο ξαναπήρα τα πάνω μου και υπόσχομαι να μπω πιο επιθετικά στο παιχνίδι

Πραγματικά τώρα tsara??? Ήμουν από τους πρώτους που ψήφισε samael τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στη δημοσκόπηση και με κατηγορείς για μαφία?? Δηλαδή έπρεπε να κάνω κάτι άλλο και να μη τον ψηφίσω

Οπότε μεταξύ σοφίας και tsara ψηφίζω tsara γιατί μου φαίνεται η εμμονή του με εμένα και τον Karadakov (2 άτομα που ψήφισαν μαφιόζο και τουλάχιστον εγώ μετά στη δημοσκόπηση μαφιόζο) για μαφία-ΔΑ μου κάνει πιο πολύ ως σήμα στον αληθινό ΔΑ για να δράσει

Ναι ρε συ, πραγματικά τώρα. Και εξήγησα ακριβώς το γιατί. Επίσης δεν καταλαβαίνω που είναι το παράξενο, πρώτη φορά είναι που ο ΔΑ δεν έχει καταλάβει ποιοι είναι οι μαφιόζοι του και κάνει χαζομάρα;

Και τέλος, γιατί να κατηγορώ τον Ιορδάνη αν θέλω να κάνω σήμα στον πραγματικό ΔΑ, αντί να μιλήσω σ' αυτόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Απλά για να μη λες οτι γελάει η μαφια μαζι σου.. χαρη της κανεις μην ανησυχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ενημερωτικά εγώ ημουν η 2η ψήφος του Σαμαέλ τόσο στη ψηφοφορία όσο και στη δημοσκόπηση.
Ναι και μετά ο τσαρα σού είπε οτι έκανες λάθος.
θέλω να αποδείξω πως είμαι πολιτης

Κανείς δε σε είπε μαφιόζο. Πολίτης είσαι και θα σε κρατήσουμε όσο μπορούμε γιατί κάνεις καλό στα νούμερά μας, μην ανησυχείς. :)

Απλά για να μη λες οτι γελάει η μαφια μαζι σου.. χαρη της κανεις μην ανησυχεις!
Τί θες να πεις τώρα, οτι είσαι το αλεξίσφαιρο; Αν είναι έτσι, μιλάμε για αποκάλυψη ρόλου. Αν δεν επέμβει η ΣΕ σημαίνει οτι μάς λες παραμύθια της Χαλιμάς. Αλλά όπως κι αν έχει, ας θυμόμαστε οτι είναι ένα παιχνίδι. Και λάθη που έχω κάνει, δε θα κάτσω να στεναχωρηθώ. Σιγά. Γνωριζόμαστε τόσα χρόνια, λες τώρα να με πειράξει αν χάσω από κάποιον από σας στο παλέρμο;:bigarmhug

Εσένα ποια είναι η οχτάδα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν ας ξεκαθαρίσουμε κάτι:
Τί θες να πεις τώρα, οτι είσαι το αλεξίσφαιρο; Αν είναι έτσι, μιλάμε για αποκάλυψη ρόλου. Αν δεν επέμβει η ΣΕ σημαίνει οτι μάς λες παραμύθια της Χαλιμάς.
Η ΣΕ θα επέμβει σε κάθε υπονόηση ρόλου, είτε ο παίχτης έχει το ρόλο αυτό, είτε δεν τον έχει και μπλοφάρει.
Η ΣΕ έχει ελέγξει το post της Μελανίας και δε βρίσκει κάποιο λόγο να επέμβει. Είναι στην κρίση του κάθε παίχτη να αποφασίσει τι θα καταλάβει απ αυτό.

Εκ της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Μελανία εγώ δε βλέπω πάντως να μιλάς με επιχειρήματα. Βλέπω να βγάζεις μια πικρία και να αφήνεις υπονοούμενα που σίγουρα δε βοηθάνε τους πολίτες. Πες μου λοιπόν ποια θεωρείς την οχταδα των κακών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλημέρα κι απο μενα.


Θα πω λιγα και περιεκτικά και οποιος θελει με ακούει . Εχουμε γινει άλλωστε παιχνίδι "εμπιστεψου με ξερω τι λεω" και οχι παιχνίδι επιχειρημάτων. (Αυτα θα τα πω στο τελος του παιχνιδιου). Εγω ομως μεχρι το τελος θα παίξω σωστα με επιχειρήματα και ας με βγαλετε. Στο παιχνίδι υπαρχουν ακομα κρυμμένες πληροφορίες... :whistle:


Σε όλο το παιχνιδι ενα ατομο ειχε αρχισει να με υποψιαζεται (για ΔΑ κιολας :hehe: ). Μόνο και μόνο απο τη δολοφονία του την αμεσως επομενη μερα (τρομερά εύστοχη και "τυχαια" οπως παρατήρησα και εγω η ίδια) ξαφνικα εγινε ενα μαζικο κύμα πανω μου οπου ουτε ενας πολιτης δεν καθισε να σκεφτεί και να αιτιολογήσει . Εγινα μια βεβαιη μαφιοζα. Οταν ρωτάω να το αιτιολογήσουν μου απαντανε ο "νοων νοειτο".


Θα απαντησω Χιμελα μου οτι δεν το παιζω καθολου πληροφοριοδοτης :whistle: Βασικα δεν το επαιξα κανενα ρολο απολυτως απλα μίλαγα και εκανα θεωρίες (τρομερα ύποπτες προφανως). Αλλα αφου πιάνουν αυτα μεταξύ μας.. θα σου πω κι εγω κατι. Στα ως τωρα ποστ μου δεν θα βρεις κατι πολυ σημαντικό... :angelnot:


Βγαλτε με, αλλα εγω θα πω δυο σημαντικα πραγματα: 1. εγω δεν εδωσα 100% απο ο,τι μπορεσα να δωσω στους πολιτες (πιστέψτε με μπορουσα πολλά) και δεν θα το κανω τωρα που έχετε πεσει ολοι πανω μου... θα παρω τη βοηθεια μου στο ταφο μου :hehe:
2. Υπάρχουν διάφοροι ρολοι που στο παιχνίδι πρέπει να βγουν με ψηφοφορία γιατι δεν μπορούν να πεθανουν αλλιως.
3. Έχετε κάνει τρομερά λαθη στη κατεύθυνση. Στους σιγουρος αθώους σας κρύβονταιιι..

Στα Bold:

@Himela: Εδώ υπονοεί αυτό που είπες στο μήνυμά σου?
@Melania: Ποιους εννοείς δηλαδή;

ΥΓ: Όντως, θα ήταν καλό να παιχτεί η τυμβο στον Ντιουμ, θα βοηθήσει και θα αποκλείσουμε την επιστροφή σε περίπτωση νεκροφανειας. Αλλιώς ας περιμένουμε το βράδυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε DumeNuke μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. i_lie_us --> ~Melania~

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> ~Melania~

  12. Johnny15 --> DumeNuke

  13. ~Melania~ --> DumeNuke

  14. sophie_96 --> ~Melania~

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> ~Melania~

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf




Ψήφοι
6 ~Melania~
5 tsarachaf
1 Emilouko


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08
DumeNuke - Δολοφονία 03/08
Soukouu - Δολοφονία 03/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ, ακολουθώντας τον χτεσινό συλλογισμό μου, για σήμερα ψηφίζω Τσαφ. Νομίζω αιτιολόγησα χτες την πιθανή ψήφο μου και τη βεβαιότητα μου για την ενοχή του (κι ας έπεσε να με φάει ο συνασπισμός ανεξάρτητων πολιτών). Εάν χρειαστεί να σχολιάσω κάτι συγκεκριμένο, θα με ξαναδείτε εδώ αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Διαφωνώ πλήρως με την κατεύθυνση προς Melania.
Για μενα σιγουροι ειναι tsarachaf και Alma, και λογικά Dume.
Από κει και περα πρέπει να το δούμε, οχι τοσο αποτομα στη Μελανια, μπορεί να κάνουμε βλακεια.


Ψηφίζω tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επίσης σκεφτείτε ότι θα έχουμε έναν Τσαράτσαφ που έχει αποκαλυφθεί και δεν τον νοιάζει να μοιράζει οδηγίες στην πόρνη για άλλα δυο βράδια τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ναι και μετά ο τσαρα σού είπε οτι έκανες λάθος.


Κανείς δε σε είπε μαφιόζο. Πολίτης είσαι και θα σε κρατήσουμε όσο μπορούμε γιατί κάνεις καλό στα νούμερά μας, μην ανησυχείς. :)


Τί θες να πεις τώρα, οτι είσαι το αλεξίσφαιρο; Αν είναι έτσι, μιλάμε για αποκάλυψη ρόλου. Αν δεν επέμβει η ΣΕ σημαίνει οτι μάς λες παραμύθια της Χαλιμάς. Αλλά όπως κι αν έχει, ας θυμόμαστε οτι είναι ένα παιχνίδι. Και λάθη που έχω κάνει, δε θα κάτσω να στεναχωρηθώ. Σιγά. Γνωριζόμαστε τόσα χρόνια, λες τώρα να με πειράξει αν χάσω από κάποιον από σας στο παλέρμο;:bigarmhug

Εσένα ποια είναι η οχτάδα σου;

Μελανία εγώ δε βλέπω πάντως να μιλάς με επιχειρήματα. Βλέπω να βγάζεις μια πικρία και να αφήνεις υπονοούμενα που σίγουρα δε βοηθάνε τους πολίτες. Πες μου λοιπόν ποια θεωρείς την οχταδα των κακών;

Με δουλευεις ετσι Συλβια? Ο,τι εχω παιξει ως τωρα στο παιχνίδι εχει παντα μια λογική και ειμαι η μονη που καθεται να εξετάσει περιπτώσεις εδω μεσα. Μου λες οτι δεν μιλαω με επιχειρηματα οταν οι μισοι εδω μεσα με εχουν κατηγορήσει χωρίς να εχουν καποιο στοιχείο? Εσυ μεχρι πριν λιγο με αθωωνες και ξαφνικα επεσες να με φας, χωρις κανενα απολυτως επιχειρημα.Ειχε καποιο στοιχείο ή επιχείρημα ο Χοακιν ή ο Ικαριωνας? Εκει δεν δυσκολευτηκες να πας ομως . Γιατι εγω θυμαμαι να λενε απλα "εχω θεωρια που θα αναπτύξω αργοτερα " ή "ο νοών νοειτο παλιομαφιοζα". Ειναι τουλάχιστον ντροπή να μου λες οτι υπονοω ρόλο, όταν όλοι κάνουν τα ίδια και να απαιτείς ποινές από την ΣΕ.

Ισως θα έπρεπε να ξανακοιταξεις το παιχνίδι μου απο την αρχη, ισως να καταλάβεις τι είμαι. Ούτε με υποστηρίζει κανενας ουτε υποστηριζω κανεναν. Ψάχνομαι οπως ολοι αλλα παραλληλα τολμαω και να κανω υποθέσεις (και ξαναλεω οτι δεν καθομαι στο προσκήνιο να λεω ζητω και να σε ακολουθω όπου πας γιατι αυτο δεν ειναι παιχνίδι). Το οτι εχεις καλο σκοπο ειναι φανερό αλλα το παιχνίδι δεν ειναι να κανουμε claim την αθωότητα ειναι να την διεκδικούμε. Αμα όμως ο.τι πω μου λετε δεν κανω καν το κόπο να απαντήσω εγω τι να κατσω να σας πω?

Τσαρα ντουμ ειναι τα καραμπαμ και εχετε εστιάσει πολυ εκει. Ξαφνικά πετάχτηκα εγω και αφησατε την Αλμα (; ) στην άκρη. Τον ουλτρα επισης. Ο Γουαιλντ που απλα μπαινει ψηφιζει και βγαίνει . Ο Τάσος που επισης κανει μια ψηφο και βγαινει και επειδη πεταξε μια τυμβω τον αθωωσατε ολοι (ενω αρχικά λεγατε οτι συνεργαζομαστε, μετα τον είχατε ύποπτο και μετα ξαφνικα βολικα σας ακολουθεί ο.τι κανετε, καμια σημασια στην θεωρία μου) ο Ηλιας που δεν κατηγορεί κανέναν απλα μπερδεύει τις καταστάσεις. Καλα για τον κομφι δεν το συζητάω καν (χαιρετίσματα στον ΔΑ μας). Ο τσαρα δεν μου κανει καμια απολυτως αναφορα ΣΤΟΧΕΥΜΕΝΑ (θα με φάτε απο μονοι σας χωρις να κουνήσει καν το χερακι του). Δεν σας εχει κανει καμια εντύπωση που ουτε καν μου τη μπαίνει? Δεν σας κανει καμια εντυπωση που κανενας ποτε δεν με στηρίζει και που απο το πουθενα ειμαι τοπ υποπτη? Καθιστε και σκεφτείτε. Δεν μπορω να πω περισσότερα τωρα.

Ντοιτς και Σοφια ουτε μπορω να καταλαβω τι ρολο βαρανε και δεν θα ασχοληθώ προς το παρόν.

Α και αλλαγη ψήφου σε ΑΛΜΑ απο εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ψηφίζω Τσαρα προσωρινά. Είμαι λίγο εκτός σήμερα θα προσπαθήσω να μπω πιο μετά.

Edit: το οτι οι μαφιοζοι δινουν Εμιλουκο συνεχως λετε να σημαινει κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω τους συμπολίτες μου, το εξής: Συμφέρει περισσότερο να φύγει με καθαρή ψηφοφορία Τσάρα ή Μελανία ή να οδηγηθούμε σε ισοβαθμία; Και το λέω και πατάω στον συλλογισμό της Σύλβιας που έκανε χθες. Ότι δηλαδή ήταν προτιμότερο να οδηγηθούμε να διώξουμε Dume που έχει 2 κάρτες παρά τον Τσάρα που είχε 1. Και όπως είχα πει είχα δώσει ένα point στην Σύλβια πάνω σε αυτό. Να μου πείτε γιατί είχα ψηφίσει Τσάρα, και όχι Dume από την αρχή; Είχα δώσει μία ψήφο σε αυτόν και ενδεχομένως σήμερα αν δεν δολοφονούσε η μάγισσα όπως φαίνεται τον Ντιουμ και να άλλαζα.

Και στην προκειμένη περίπτωση θεωρώντας Τσάρα Μελάνια ότι είναι ύποπτοι, τι μας συμφέρει περισσότερο μία τυχόν ισοβαθμία και να το πάμε παράταση ή να διώξουμε Μελάνια λόγω 2 καρτών ή και Τσάρα με 1; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε DumeNuke μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. i_lie_us --> ~Melania~

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> ~Melania~

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre

  14. sophie_96 --> ~Melania~

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> ~Melania~

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf



Ψήφοι
8 tsarachaf
6 ~Melania~
1 Alma Libre
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08
DumeNuke - Δολοφονία 03/08
Soukouu - Δολοφονία 03/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top