Φωτογραφίες - ενθύμια από πρώην

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εγώ δεν σβήνω τίποτα, ειδικά με ανάδρομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Κάτι έχω με τις στέκες και τα πιαστράκια, δεν εξηγείται αλλιώς! Από 3 πρώην μου έχω μαζέψει στέκες, πιαστράκια, κοκκαλάκια....

Από μια άλλη καλοκαιρινή περιπετειούλα έχω μαζέψει ένα στριγκάκι... Το βρήκε ο πατέρας μου που χε έρθει επίσκεψη σπίτι μου, ανοίγοντας το συρτάρι στο κομοδίνο και είπε όλο καμάρι "Καλό! Καλό!" :P

Μια άλλη κοπελίτσα, μου είχε χαρίσει ένα πουλοβεράκι και 2 πορσελάνινα κουνελάκια που τα χω στην κουζίνα.:D

Μια άλλη ένα σκυλάκι με μια μουσούδα καρδούλα που γράφει "I love you" :D

Από τη μεγάλη μου αγάπη, έχω ενθύμιο ένα λάστιχο για τα μαλλιά μου που τα είχα μακριά τότε, ένα σωρό φωτογραφίες που τις έχω σε 3 δίσκους backuped για να μη τις χάσω ποτέ, 2 ασημένιες μπιλίτσες από το tunic της που είχαν πέσει στο πάτωμα και τις βρήκα αφότου έφυγε για το σπίτι της την 1η φορά, καθώς και μια μπλούζα Esprit δώρο έκπληξη γενεθλίων, για την οποία μπλούζα έχω γίνει έξαλλος όταν μου τη λέρωσαν με καφέ.

Γενικά έχω έναν κανόνα:

Δεν πετάμε τίποτε, δεν σβήνουμε τίποτε, δεν ξεχνάμε τίποτε. Το επόμενο πρέπει να έρθει και να επικρατήσει γιατί είναι καλύτερο από το προηγούμενο και όχι επειδή σβήσαμε και ξεχάσαμε το προηγούμενο. Η μαγκιά είναι να θυμάσαι το προηγούμενο αλλά παρόλαυτά να επιλέγεις το επόμενο με βάση την καλύτερη αξία του. Μόνο έτσι ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Αχ λατρεύω τα πράγματα, δένομαι μαζί τους. Κρατάω γράμματα, ραβασάκια, πολλές βλακείες όχι μόνο από γκόμενους αλλά κι από φίλες. Εισιτήρια από πλοία, πακέτα τσιγάρα από ιδιαίτερες περιστάσεις (:redface:), ό,τι βλακεία μου έρθει. Πρόσφατα διάβαζα κάτι σημειώματα που γράφαμε στο σχολείο με τη φίλη μου και της έλεγα για τον έρωτά μου για κάποιον Γιάννη που πια δε θυμάμαι καν ποιος είναι! Έχει πλάκα.

Όσο για φωτογραφίες με γκόμενους, προτιμώ να μην τις κοιτάω γιατί στεναχωριέμαι αν είχαν άδοξο τέλος. Γενικά οι φωτογραφίες είναι άσχημο πράγμα, μια πλάνη. Αποτυπώνεις μια στιγμή ευτυχίας και μετά μελαγχολείς που τελείωσε.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Οντως αυτο με τις φωτογραφιες το εχω σκεφτει και εγω.....Και επειδη έχω το συνήθειο να στολίζω το δωμάτιο με φωτογραφίες απο αυτόν που έχω σε κάθε περίοδο (π.χ αυτη τη στιγμή έχω έναν μεγάλο πίνακα ανακοινώσεων με 9 φωτογραφίες με την αγαπη μου...) κάθε φορά που χωρίζω πρέπει να τις βγάζω απο την κορνίζα και να τις βαζω καπου αλλού...Ταλαιπωρία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros4312

Νεοφερμένος

Ο spiros4312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μετα απο 3 χρονια περιπου σχεσης, τα 2 πρωτα τελεια.. και στον τελευταιο.. να ζεις στην κοροιδια, το ψεμα και τις απιστιες, τοτε πως να κρατησω πραγματα?? Της τα πηγα την πρωτη φορα.. δεν τα δεχτηκε κι αντι να τα πεταξω τα κρατησα και ξανακαναμε μια προσπαθεια.. αλλα η κοροιδια, το ψεμα και η απιστια συνεχιστηκαν. Δεν μπορεσα να τα πεταξω.. Της τα πηγα και τα φυλαξε.. Δεν θελω να εχω τπτ απο εκεινη! Ας τα κρατησει να θυμαται πως μου συμπεριφερθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Όχι,δεν κραταω ποτε τιποτα,αυτα που θελω/ηθελα να κρατησω βρισκουν χωρο στο μυαλο και στην καρδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οχι συνηθως δεν πεταω τιποτα...μεχρι και κατι γρμματακια απο το δημοτικο εχω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Τα κραταω όλα... Αλλα σε μερη που δεν μπορει να τα βρει κανεις... Εκτος απο μια ανθοδεσμη με 30 τριανταφυλλα που την εχω και την κοιταω καθε μέρα και θυμαμαι τις ωραιες μας στιγμες και όχι το άθλιο τελος που έδωσε αυτος μετα απο 2,5 χρόνια.....
Οι αναμνησεις ειναι ωραιο πραγμα... Το θεμα ειναι να μην ζεις μέσα σε αυτες.. Απλα.. να τα θυμασαι που και που... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αχ, με συγκινησατε ολοι με τα αναμνηστικα που κρατατε (αν και δεν διαβασα το θεμα). Θελω να σας πω οτι και εγω κραταω το ενα και το ιδιο ενθυμιο απο ολες τις περασμενες σχεσεις...


...την αποχαιρετιστηρια μουντζα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
συνήθως κρατάω κάτι που ζήτησα εγώ να μου δώσει όταν είμασταν στη σχέση [πχ αν φορούσε ένα πέτσινο βραχιόλι ή καποιο δαχτυλίδι ή κάποιο κασκόλ και απλά του το ζήτησα στη συγκεκριμένη φάση που είμασταν μαζί και είχε συμβεί κάτι ιδιαίτερο και μοναδικό ]....... τα υπόλοιπα όλα ας πάνε στο καλό δεν με ενδιαφέρει είτε τα έχω είτε δεν τα έχω...

μεγαλύτερο ενδιαφέρον θα είχε να τα κρατήσεις για να τα δείξεις στα εγγόνια σου, παρά να ανοίγεις το μπαούλο και απλά να τα κοιτάζεις και να θυμάσαι - η ζωή ειναι μπροστά, όχι πίσω και αμα είσαι μόνο συλλεκτης στιγμών και δώρων απλά δεν ζεις, απλά θυμάσαι - ....... άλλωστε είναι όμορφο ενα νέο παιδί να βλέπει πως ήταν η γιαγιά του στα νειάτα της, τι σκεφτόταν, πως αγαπούσε, τι έγραφε για τον έρωτα......ποια πρόσωπα αγάπησε και λάτρεψε στη ζωή της.......αλλά δεν είναι αναγκαία για τον εαυτό σου και τη ζωή σου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Για να φερει καποιος τον τιτλο του "πρωην", σημαινει οτι "φινιτο λα μιουζικα" και πως ειναι σα να μην υπηρχε ποτε στη ζωη μου.(ναι ναι, εγω δεν ανηκω στους πολιτισμενους που συνηθιζουν να διατηρουν "καλες" σχεσεις με τους πρωην συντροφους και ποτε δε χωριζω ηρεμα)
Οποτε οταν καποιος εχει "σβησει" μεσα μου, τοτε και τα δωρα του, οι φωτογραφιες και τα ενθυμια γενικοτερα δε θα σημαινουν για μενα πλεον κατι... Θα μου ειναι αδιαφορα και συνηθως καπου παραπεταμενα, καταχωνιασμενα...
Μονο καποια γραμματα απο την πρωτη μου αγαπη με συγκινουν ακομα, οταν καποιες φορες πεφτουν στα χερια μου, ψαχνοντας στα συρταρια για καποιο αλλο ασχετο πραγμα...

--offtopic--
Πως γίνεται πάντα να συμφωνώ μαζί σου.. πάντα όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εχω κρατήσει ελάχιστα πράγματα, μιας και δεν είχα και πολλές σχέσεις. Ενα σημείωμα και ένα γράμμα έχω κρατήσει για να θυμάμαι κάτι βρε αδερφε!!! τα υπόλοιπα δυνήθως τα εξαφανίζω αν και δεν έχω εχθρικές σχέσεις με τους πρών μου! Απλά δεν θέλω ναέχω πισογυρίσματα και κρατάω λίγα και καλα μόνο σαν ανάμνηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top